Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve ārzemēs -plusi un mīnusi

 
Reitings 386
Reģ: 03.03.2016
Šeit daudzas dzīvo ārpus Latvijas, dažas atgriezušās, dažas neplāno atgriezties.
Kādi ir Jūsu plusi?
Un kādi mīnusi, pēc kā ilgojaties, kas pietrūkst?

Lūdzu, dalieties pieredzē.
04.06.2016 12:18 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Plusi - lielāka alga, apgūstu jaunu valodu, paplašinu savus "apvāršņus", iepazīstot citu valsti, kultūru un cilvēkus.

Mīnusi - pietrūkst draugi, ģimene un dzimtene kā tāda!
04.06.2016 12:26 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Plusi- Valodu apguve, interaktīvākas studijas, iespēja iekrāt, netaupot, celot, draudzēties un iepazīt cilvēkus no visām pasaules malām. Tāpat arī saprast, cik dažādi ir cilvēki un kultūras, nav nevienas "pareizās".
Mīnusi- Pietrūkst daudzu ēdamproduktu, šeit ēdiens ir diezgan primitīvs un bezgaršīgs; pietrūkst draugi un gimene, pietrūkst latviešu valoda un pārvietošanās ar savu auto.
04.06.2016 12:40 |
 
Reitings 386
Reģ: 03.03.2016
saulesbrille, kur atrodies, ka ēdiens ir bezgaršīgs un pietrūkst pārvietošanās ar auto?
04.06.2016 12:41 |
 
Reitings 386
Reģ: 03.03.2016
Padalieties vēl. :D
Man kā ne-ārzemniecei liekas viens liels pluss ir veikali un liela izvēle. :D
04.06.2016 14:02 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es ārzemēs dzīvoju jau pietiekami ilgu laiku, lai tas nebūtu "pagaidu variants" vai jebkas uz pusspēku. Te ir mana dzīve un manas mājas. Kā šo dzīvi iekārtoju un dzīvoju, tā arī viss patīk. Vienīgais, kas man pietrūkst no Latvijas ir Liepājas pludmale, mana ģimene (bet viņus es bieži redzu un satieku) un šad tad aktīvāka sociālā dzīve, jo man te kā jau mazpilsētā - 1 krogs un 1 baznīca :-P.
04.06.2016 14:14 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Jau vairāk Kā 6 gadi prom. Tikko nomainīju valsti. Latvijā diezin vai atgriezīšos dzīvot. Vienkārši man ambīcijas lielākas in ar savu profesiju varu arí citur pasaulē strādāt, be tikai Latvijā.
04.06.2016 14:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
No sākuma nebija draugu, ēdiens likās dīvains, nebija sava auto, darbs nebija tas labākais, nebija skaidra īsti medicības sistēma valstī un izglītības sistēma. Likās viss kaut kāds ne tāds. Taču izvēle jau tika izdarīta - bijām jaunā vietā.

Pagāja gadi... Tagad viss ir pavisam savādām kā pirmajā laikā. Ir draugi, atrasti noteikti produkti, kas garšo līdzīgi vai tāpat un ēsiens vairs nešķiet negaršīgs vai savādāks, ir auto (pat divi), ir superīgs darbs, pēc tam, kad pabijām slimnīcā un ir nācies visādi paslimot - ir skaidra medicīnas sistēma, par izglītību arī viss ir daudz maz skaidrs - no paziņām un draugiem ir dzirdēti stāsti un ieteikumi, un arī caur pašas bērnu visu apgūstam, paši arī esam pabijuši kursos.

Ar to gribu teikt,bjo ilgāku laiku pavadi, jo lielākas iespējas iekārtoties un pašam izveidot savu dzīvi un savu apkārtni. Tie mīnusi kļūst arvien mazāki un nenozīmīgāki. Trūkst tikai vecāku blakus un dažu draugu. Taču arī to var kaut kā mainīt (jauni draugi, bieža ciemošanās LV vai arī vecāku pārvešana uz ārzemēm). Pārējais atkarīgs no gribasspēka un vēlmēm.
04.06.2016 15:24 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Tailler- Nīderlandē. Viņu ēdiens ir ļoti primitīvs, izmantojot pavisam minimālu garšvielu daudzumu. Viņi ēd daudz frī kartupeļus, maizi, sieru. Atrast garšīgas kafejnīcas ir grūti.
Un mašīna pietrūkst, jo, kamēr studējam, mums ir bezmaksas sabiedriskais transports. Ja mēs vestu mašīnu uz šejieni, būtu izmaksas par degvielu, lieli ceļa nodokļi un arī visas stāvvietas ir maksas.
Tādas, lūk, manas bēdas. :-D
04.06.2016 15:56 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
O jā, medicīnas sistēma ir ļoti kaitinoša un dārga. Tev ir jābūt obligātajai apdrošināšanai, bet tāpat lielākā daļa pakalpojumu sanāk par maksu, ja vien tev nav super premium apdrošināšana.

Apģērbu un apavu izvēle gan ir lielāka, arī atlaides šķiet lielākas izpārdošanās. :-)
04.06.2016 15:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits