Tad veic izpēti: cik cilvēku strādā VVC, cik bieži viņi izziņo vakances un kādas ir prasības. Iepazīsti savu sapņu darbu devēju, var izrādīties, ka tas sapnis vairāk atgādina murgu. Ko darīsi, ja darbu tur nedabūsi, citi varianti?
Vēl ieteiktu parunāties ar filologiem, kas ir absolvējuši. Ko viņi dara, kādu darbu atrada, cik ilgu laiku tas prasīja, utml. Un te neieteiktu uzticēties universitātes mājas lapas veiksmes stāstam par vienu filoloģijas studentu, kas atrada sapņu darbu. Kas notika ar tiem pārsimts pārējiem studentiem, kas absolvējuši šo programmu?
Universitātēm un augstskolām diemžēl ir nospļauties par to, ka viņi izglīto nevienam nevajadzīgus, bet augsti kvalificētus speciālistus, kamēr valsts vai paši studenti iemaksā naudu izglītības iestādes kasē. Jums vsk absolventiem ir jāizvēlas studēt kaut ko, kas pēc tiem 4-6 studiju gadiem spēs jūs nodrošināt materiāli. Diemžēl pazīstu pārāk daudzus cilvēkus, kas noticēja "seko savam sapnim, čakli mācies un viss būs labi" ideoloģijai, un kas tagad ar savu maģistra grādu filoloģijā, socioloģijā, filozofijā, utml. plus milzīgu studiju parādu nevar atrast darbu un ņem pedagoģijas kursus, lai kļūtu par skolotāju.
Problēma ar šādam akadēmiskām studijām ir tieši to akadēmiskums - filologs nav profesija, un cik filologus vajag darba tirgū? Tās ir akadēmiskās studijas, kas sagatavo akadēmiskajam darbam un pētījumiem, bet cik šādas akadēmiskās darba vietas ir pieejamas?
Bet tas protams ir tikai mans viedoklis. :) Arī man patīk un padodas valodas un ar to tagad arī pelnu savu iztiku, tieši pateicoties tam, ka izvēlējos profesionālo bakalaura grādu, ti, gan diplomu, gan profesionālo kvalifikāciju un nekad neesmu šo izvēli nožēlojusi.