Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Angļu valoda tupam cilvēkam.

 
Reitings 743
Reģ: 22.11.2015
Kā lai iemācās angļu valodu tups cilvēks?
Nu nifiga nesaprotu, kaut skatos filmas angļu valodā. Kā vispār tādā veidā var iemācīties? Vai tiešām tikai ar 100 reižu viena vārda atkārtošanu un kalšanu var iemācīties?
Apskaužu tos, kuriem valodas viegli padodas. Ticiet man, augstākā matemātika man ir daudz vieglāka.
27.04.2016 13:17 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
runat saku vēlu, bet kā sāku runāt tā arī krievu valodu apguvu :D
29.04.2016 21:02 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Nevajag ieciklēties uz vecumu, valodas var iemācīties jebkura vecumā! Tas mans komentārs vairāk bija domāts tadā ziņā, ka nevag salīdzināt sevi pieaugušā vecumā ar bērnu/tīni, kas iemācās valodu kā spēlējoties, skatoties multenes, čatojot vai klausoties mīļāko mūziku un tad justies slikti. Cilvēki, kas iemācījās angļu valodu agri tieši šādā veidā, bez lielas piepūles, un kas tagad saka, kā var nesaprast, kā var neiemācīties arī nekādi nepalīdz, tikai liek justies sliktāk. Nav ko tādus komentārus ņemt vērā. :-)

Bērniem palīdz iedzimtās, vecuma noteiktās fizioloģiskas spējas. Mums pieaugušajiem valodas jāmācās tāpat kā jebkura cita teorētiska UN praktiska spēja, kā piemēram autovadīšana, dejas, sarežģītu ēdienu gatavošana utml. - vispirms izprotot teorētiskos principus, un tad mēģinot, mēģinot, un vēlreiz mēģinot līdz spēja izteikties svešvalodā kļūst automātiska.

Ceļš līdz tekošai runai vai vienalga, kas ir tavs mērķis (ka jau 57 days norādīja, ko īsti nozīmē "prast valodu" ir ļoti strīdīgs jautājums), nav stingri nosprausts, un šo mērķi var sasniegt ejot ļoti dažādus ceļus, viss atkarīgs no cilvēka personības, talanta, uztveres īpatnībām, motivācijas, u.c. praktiski neskaitāmiem faktoriem. Galvenais ir kaut ko darīt, un pie tam regulāri. Te jau izskanēja neskaitāmas ļoti labas idejas kā mācīties svešvalodas. Es vēl varu piebilst, ka tagad ir tik daudzas aplikācijas un spēles, ko var lejupielādēt telefonā, ka svešvalodu var mācīties jebkad un jebkur. Kaut vai tas pats Duolingo (būs labs iesācējiem) un Memrise vārdu apguvei jebkurā līmenī, abas bezmaksas programmas. Tiesa gan abas šīs spēles prasa labas citas valodas prasmes, piemēram, krievu, jo latviski satura tur nav daudz.
29.04.2016 20:59 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Bet ja uzduršos uz kādu rakstu ar zinātnisku pētījumu medicīnas vai IT jomā, es domājams, saprast katru teikumu nevarēšu, tikai jēgu kopumā. Tad ir jautājums, vai ir godīgi teikt, ka es saprotu tādu un tādu valodu, ja realitātē no 100 teikumiem rakstā nespēšu iztulkot pilnībā kaut pāris.


Pēc šā kritērija es neprotu arī latviešu valodu. Nevajag pat zinātnisku pētījumu - izdomāju iegūglēt kaut kur dzirdētu vārdu un rekur wikipedia raksta sākums par to:
Lielais hadronu pretkūļu paātrinātājs jeb Lielais hadronu kolaiders (angļu: Large Hadron Collider, LHC) ir Eiropas kodolpētījumu centra CERN (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) lieljaudas daļiņu paātrinātājs hadronu (protonu un smago jonu) paātrināšanai. Viens no LHC projekta pamatmērķiem ir tā saucamā Higsa bozona eksistences eksperimentāla pierādīšana. Tiek plānota arī W un Z bozonu īpašību, sevišķi augstas enerģijas kodolu mijiedarbības, smago t un b kvarku rašanās un citu, tai skaitā ārpus Standartmodeļa esošu fizisku parādību izpēte. Ar šī pretkūļu paātrinātāja palīdzību zinātnieki cer pierādīt vai apgāzt supersimetrijas teoriju.

Kas ir hadrons, pretkūlis, kolaiders, bozons, kvarks, supersimetrija nav ne jausmas. Un ko šis viss īsti teksts kopumā nozīmē manās acīs -Kolaiders ir ierīce ar kuru zinātnieki cenšās pierādīt vai noliegt vienu teoriju.
29.04.2016 10:30 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Es tuvojos tuvu 30 un tikai tagad mācos krievu valodu :)
Es vispār iekalt vārdus nevaru, bet spēlējoties ar programmām un skatoties komēdijas vai šovus palīdz.
29.04.2016 10:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man arī pāri. Tas nav arguments. Es ar gadiem palieku gudrāka, nevis stulbāka ;)

Ja valodu nelietosi (kaut vai lasot, skatoties, klausoties...), tad nekā arī nebūs.
29.04.2016 08:10 |
 
Reitings 743
Reģ: 22.11.2015
Nav jau tā, ka neko nezinu, bet brīvi runāt un saprast, ko otrs saka ir ļoti sarežģīti.
Un jā, man ir pāri 30.
29.04.2016 08:09 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Vislabākā programma ar kuru iemācīties valodu bez pamatiem, manuprāt, ir Rosetta Stone.
Šeit ir legāli iespējams nokačāt un maksāt - http://www.rosettastone.eu/
Es pati nelegāli nokačāju un vīrs palīdzēja uzinstalēt.

Mācīšanās notiek ar reālistiksām bildēm, situācijām un gandrīz kā spēle.
10-20 minūtes dienā paspēlējos un pēc kāda laika pati biju pārteigta cik daudz saprotu :D
29.04.2016 02:53 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.12.2012
Jā, varbūt sanāca off-topic, bet neciešu lielībniekus, kas it kā visu zin, tai pat laikā pašus primitīvākos vārdus nespēj pareizi uzrakstīt.

Līdz tādam līmenim, bez šaubām - vairāk kā reāli. Tas ir tikai uzņēmības jautājums. Mans viedoklis - būtu jāsāk vienkārši ar vārdu krājuma izveidi, un tikai tad jau var sākt skatīties seriālus, pievērsties gramatikai utt. Jo pamatu pamats tomēr ir tie vārdi, nesaprotot vārdus lasīt rakstus un visu pārējo vairāk vai mazāk ir laika tērēšana. Cits stāsts ir, ja atrodies tajā valstī, kur runā šādā valodā, tad tu tiec ievilkts tajā visā iekšā.

Esot uz vientuļas salas tevi galu galā sapratīs arī, ja lauzīti runāsi nesaistītos vārdos, kā to bieži dara krievi, latviski runājot.
28.04.2016 18:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Te jau meitenei nav problēma, ka viņa nezin valodu "perfekti" (par tēmu "kas skaitās "fluent"" valodnieku forumos šķēpi tiek lauzti tā, ka maz neliekas, to šoreiz labāk nē), bet par to, ka pat "no need complane about your live""nespētu ne saprast, ne kur nu vēl sacerēt.

Līdz līmenim, ka var skatīties seriālus angliski un lasīt Cosmopolitēna amerikāņu versiju, tikt ir absolūti reāli un iespējami.
28.04.2016 18:39 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.12.2012
Pamatus ir reāli iemācīties teju vai katrai valodai (izņemot arābu, ķīniešu u.c. ar hieroglifiem esošās, tur vajadzēs ļoti ilgu laiku tikai tam vien). Bet runāt, rakstīt un domāt perfekti vai tuvu tam, esmu pārliecināts, 95% ne tuvu nevar.

Tāpēc es arī neuzdrīkstētos teikt, ka zinu angļu valodu, lai arī saprotu vairāk kā 80% vārdus, arī gramatika nav sveša, varu lasīt, klausīties, rakstīt, bet ja uzduršos uz kādu rakstu ar zinātnisku pētījumu medicīnas vai IT jomā, es domājams, saprast katru teikumu nevarēšu, tikai jēgu kopumā. Tad ir jautājums, vai ir godīgi teikt, ka es saprotu tādu un tādu valodu, ja realitātē no 100 teikumiem rakstā nespēšu iztulkot pilnībā kaut pāris.

Noteikti, ka ir daži cilvēki, kas tiešām ir guru līmenī, jo braukā pa ārzemēm, strādā dien dienā ar to valodu, vai arī tulki, kam tā ir ikdiena. Bet vairums, kā jau teicu, ne tuvu tādā līmenī nezin. Ir redzēti tādi cilvēki, kas saka jā jā, zinu angļu, arī krievu u.c. valodas, bet tad uzraksta facebook savu "domu graudu": No need to complane about your live.
28.04.2016 18:26 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Blacksmith,

es jau to saprotu, vienkārši, man kā jaunākajai paaudzei, to liekas ļoti grūti saprast. Pieņemsim, mamma man arī perfekti runā krieviski, kaut gan dzimusi un augusi latviešu ģimenē, bet no angļu valodas neko daudz nesaprot. Toties mazā māsa, pirmklasnieks, jau bliež 3 valodās.
28.04.2016 15:43 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
EnergyDrink Tā ir. Latvijā gandrīz visa jaunā paaudze runā 3 valodās. Ja cilvēks nezin nevienu svešvalodu tad viņš vainu pārāk vecs vai pārāk stulbs.
28.04.2016 15:38 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Man atkal liekas, nu kā, kā var nesaprast angļu valodu?
Apkārt tik daudz angļu valodas un visādu anglicismu, nu kā? Pieņemsim, ka pavecākas paaudzes cilvēki, iespējams, var arī nesaprast, bet šī gadsimta cilvēki?
28.04.2016 15:30 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
vajag lasīt sev interesējošu huiņu angļu valodā. Ja ir nezināms vārdiņš tad nedrīkst minēt, ko tas vārds nozīmē. Nozīme ir jāuzzin. Tas jāiekopē kādā notepad un jāatrod tam vārdam nozīme.

Ar filmām ir ziepes, ja tu saproti kādus 80%. Lai atminētu pārējos 20% tas aizņems pārāk daudz mentālās spējas un neiemācīsies neko.

Tā vietā lai minētu vārda nozīmi, vērtīgāk ir veidot spilgtus vizuālus tēlus, kas atgādinās vārda nozīmi. Comparison - salīdzināšana. Pēc kā izklausās "comparison"? Iedomājies tev ir kurpju paris. Vai viņi ir vienādi? Vai tiek veikta salīdzināšana. Tadad būs daudz vieglāt atcerēties, ka comparison ir salīdzināšana.

28.04.2016 15:10 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.04.2016
Skates seriālus angļu valodā un pēc pusgada jau sāksi visu saprast. Smadzenes pašas visu izfiškos. Rakstīšanu gan vajadzēs mācīties atsevišķi, jo viņiem nav fonētiskā rakstība.
Otrs variants jādzīvo ārzemēs. Pat pats tupākais latvietis iemācās latviešu valodu arī tupi angļi iemācās angļu valodu un tie latvieši, kas aizbrauc uz uk arī iemācās angļu valodu ar laiku.
28.04.2016 14:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Un var lasīt (skaļi ) visiem labi zināmās pasakas. Piemēram sarkangalvīti un vilku :-D
http://www.eastoftheweb.com/short-stories/UBooks/LittRed.shtml
28.04.2016 12:34 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vēl es ieteiktu, iztulkot kādu vieglo dziesmiņu ( tekstus var atrast netā ) un dziedāt līdz skatoties uz tektiem piemēram.
https://www.youtube.com/watch?v=uxD6ExGpLMk
28.04.2016 12:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
NordicBelle.
Nu tā jau it kā ir, bet jāskatās jau arī pēc filmas sarežģītības, ja tā ir kaut kāda romantiskā filma, tad nav tik traki. Tomēr ja patīk Guy Ritchie filmas, tad ar piecām reizēm iesācējam varētu nepietikt :)
28.04.2016 11:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vajag skatīties to, kas jau 5x redzēts, mīļš un pazīstams, lai nav par grūtu


Izlasot šo uzliku fonā lai skan "six feet under" krievu valodā :D
28.04.2016 11:48 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Zīle, ar tām filmām (un seriāliem) ir tā, ka nevajag sākt kaut ko jaunu sarežģītu. Vajag skatīties to, kas jau 5x redzēts, mīļš un pazīstams, lai nav par grūtu ;-)
28.04.2016 11:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!