Kur stradat grūtniecītei?

 
Reitings 7
Reģ: 24.04.2016
Laba diena !
Esmu nokļuvusi diezgan sarežģītā situācijā , pirms nedēļas atgriezos no Francijas kur dzīvoju pusi savas dzīves , vīrs un es vienojamies doties atpakaļ uz Latviju bet diemžēl esmu grūtniecības sestajā mēnesī! Lasot te visādus formus, secinu ka baigi labi ja esi kaut vienu mēnesi pastrādājusi ir laba nauda utt (Francijā nekad neesmu strādajusi , tur tikai studēju)
Tad mans jautājums jums dāmas , kur varetu darbu dabūt grūtniece 6mēnesī. Dzīvoju Liepājā .. Kādās sfērās meklēt darbu ? Vai darba devējam sūtīt cv pieminēt ka esmu stāvoklī? (Tad gan īstenībā jau ir redzams.) bet ka nesanāk šmuce aizsūti cv aizeju uz pārrunām un šeku reku mani izbrāķē. Lūdzu palīdziet vai dalieties pieredzē :)
24.04.2016 15:58 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Nē, meitenes, jums taisnîba :D
Atvēru tikko lēmumu, jo tieši runājām par to ar vīru, nezinu, kur izrāvu to līdz gadam, jo nezkāpēc biju svēti pàrliecināta :D
25.04.2016 00:29 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
khkh Nu ir priecīgā ziņa - pabalstu saņemsi pusgadu ilgāk kā domāji :-D
25.04.2016 00:37 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Uzraksti man pm, zinu vienu vietu, kur vajag darbinieku uz īsu laiku
25.04.2016 09:32 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
dzivo taksh ar vecakiem, kur problema.
25.04.2016 09:42 |
 
Reitings 386
Reģ: 03.03.2016
Kaut kā pēdējā laikā parādās diskusijas, kur grūtnieces mazveidā atgriežas savā dzimtenē, kur viss plaukst un zeļ, pabalstus dāvā pa labi, pa kreisi!
Kad bērnu plāno, tad arī domā par to kā viņu apgādāsi, tā ir ne tikai cieņa pret savu gaidāmo bērniņu, bet arī pret sevi.
Saņemsi vien 170 eiro un lai vīrietis jūs apgādā, kas ir viņa pienākums.
25.04.2016 09:51 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Darbā tiešām neviens Tevi neņems, pat vari necensties. Tāpēc darba meklējumus atliec uz kādu pusotru gadu.
25.04.2016 10:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kā tad ar normatīvajiem aktiem, kas aizliedz grūnieces diskriminēt un darbā neņemt?
25.04.2016 10:11 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Kā tad ar normatīvajiem aktiem, kas aizliedz grūnieces diskriminēt un darbā neņemt?


Neviens normatīvs akts neuzliek par pienākumu ņemt darbā tikai tāpēc, ka grūtniece.
25.04.2016 10:15 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Jaunkundze kaut ko nestaasta lidz galam, jo, lai nonaaktu APRAKSTIITAJAA situaacijaa, jaabuut galvu saspiedushai, tipa bez darba un bez naudas noljurinaaja Francijaa 6 gruutnieciibas meeneshus, tad ar viira kungu izdomaaja laist uz Latviju, jo tur esot "labs" pabalsts arii nekad nekur nestraadaajushaam maaminjaam.

Autore, nesmiidini, luudzu. Normaali domaajoshi cilveeki uzreiz iestaajoties gruutnieciibai, saaktu rosiities, turpat Francijaa fiksi samekleetu kaadu darbu (visos Francijas lielveikalos pastaaviigi vajag darbiniekus, un kasee seedeet gruutniece jau nu var noteikti)Jaunai sieviete ar franchu valodas zinaashanaam atrast kaadu prastaaku darbu buutu dazhu dienu jautaajums, labaaks darbs gan buutu ilgaak jaapameklee. Un tad, kad beerns jau piedzimis un nedaudz paaudzis, tad nu vereetu laist atpakalj uz savu sapnju zemi Latviju, ja ir taada lielaa veelme.

Visdriizaak tur nekaada viira nav, ir vienkaarshi pajukushas vai puspajukushas attieciibas. Bet ar to vajadzeeja reekjinaaties un saakt riikoties jau gruutnieciibas saakumaa nevis 6. meenesii test uz Latviju. Nenjems Tevi darbaa pat Maximaa ar taadu gruutnieciibas terminju.

Straadaajot visprastaako darbu Francijaa tie buutu vismaz 3000 eiro meenesii ienaakumi no algaam, ja straadaa abi. Un pabalsti arii neliek mirt badaa, ja cilveeks ir attieciigu liaka posmu nostraadaajis. Latvijaa, kaa izskataas, seedeesi gadu ar 170 eiro pabalstu un tad atkal vareesi peedeejaa momentaa kaut ko kjert un graabt, varbuut pieprasiit kaadu paartikas paku sociaalajos. Jo, ka izklausaas, no "viira" kunga nekaads iipashs atbalsts nebuus, ja jau katrs eiro daargs.

Ja jau izliec savu probleemu forumaa, tad pacenties iztikt bez meloshanas un logjiski aprakstiit situaaciju, jo peec dotaa apraksta gan Tu, gan Tavs viirs (par kura esamiibu shaubos), izklausaaties peec pajolinjiem.
25.04.2016 11:19 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Reizēm man šķiet, ka šīs diskusijas taisa VID un VSAA darbinieki, lai atrastu muhļītājus. Es citādi nevaru saprast, kur tādas attapīgas dāmas rodās :-D
25.04.2016 12:29 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
DieKleineHexe Vienīgais, ko varu tev ieteikt - nerunā ja nezini.
bērnu kopšanas pabalsts tiek maksāts, sākot no otrā bērna un ja tiek izpildīta virkne nosacījumu. Lai saņemtu bērnu kopšanas pabalstu par otro bērnu, vecākam pirms bērna piedzimšanas jānostrādā nepārtraukti astoņus trimestrus vai astoņus trimestrus piecu gadu laikā (vecuma pensijas apdrošināšanas gadījumā tās ir 200 stundas par minimālo algu). Trešā bērna kopšanas pabalstam pirms viņa dzimšanas jānostrādā astoņus trimestrus desmit gadu laikā. Pabalsts FRF 3039 apmērā tiek maksāts, līdz bērns sasniedz trīs gadu vecumu. Tā izmaksu pārtrauc, kad vecāks sāk strādāt. Vecākam ir tiesības uz slimības pabalstu. Saglabājas pensiju apdrošināšana. Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma personai atkal ir tiesības uz slimības, maternitātes, invaliditātes un bezdarba pabalstiem.
25.04.2016 18:17 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Un tas, ka tā ir diženā Francija nenozīmē, ka tur cilvēki dzīvo uz pabalstiem kā citi iedomājas.
Autori neattaisnoju, bet arī nenosodu jo man nav skaidrs stāsts un tā arī nav mana darīšana
25.04.2016 18:19 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Te dažas uztraucās, kur dabūt darbu brīdī, kad uzzina, ka ir jau stāvoklī, bet te 6. mēnesī Tu vēlies atrast? Neiespējami :D Un es ļoti labi saprotu darba devējus (t)8-)
25.04.2016 18:46 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Mazajam bumbinjam ieteiktu info par Francijas sociaalo sisteemu lasiit origjinaalvalodaa. Ja Tev nav franchu valodas zinaashanu, tad neteelo aazi burkaanu daarzaa.

Par kaadu beerna kopshanas pabalstu Tu murgo? Es runaaju par algu mazkvalificeetos darbos, ko abi straadaajot var nopelniit meenesii, nevis par kaut kaadu beerna kopshanas pabalstu. Tachu jaunajam paarim, kaa redzams, nav bijis pietiekoshi smadzenju, lai pastraadaatu noteiktu laika posmu un ieguutu garantijas bezdarbnieka pabalstam, ja darbs tiek zaudeets un vajadziibas gadiijumaa sociaalajai paliidziibai, ja tiek dziivots zem iztikas minimuma.

Francija vispaar ir valsts, kura met pakalj kaudzi ar n-tajiem pabalstiem slinjkjiem un neveiksminiekiem.

Ja zupas katla operatore un pamperu mainiitaaja Mazaa Bumbinja veelas, varu nosuutiit linkus ar informaaciju no Francijas valsts iestaazhu maajaslapaam, tikai jaalasa gan buus origjinaalvalodaa.
25.04.2016 20:56 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Tevi laikam kāds ir sāpinājis, ja jau esi tik agresīva. :-/
25.04.2016 21:00 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nee, manii izraisa sajuusmu zupas katla operatores ar fraazeem "nerunaa, ja nezini" :-D

Tajaa pashaa laikaa shiis zupas katla operatores nav speejiigas uz neko vairaak, kaa sagraabstiit novecojushu un nepreciizu info googlee. :-D Vissmiekliigaakais, ka zupas katla operatores ievietotajaa citaataa figuree taada valuuta kaa Francijas Franks :-D, jau n-tos gadus Francijaa ir Eiro.

Tagad es pilniibaa saprotu, kaapeec maajsaimnieces stereotipiski tiek uzskatiitas par neapteestaam buutneem. Dziivs piemeers. Bez zupas katla opereeshanas taadaam aitaam dereetu pakustinaat savas smadzenes un dirsu, lai shii "neapteestaas buutnes" birka netiktu automaatiski piekarinaata taam, uz kuraam taa neattiecas.

8-)
28.04.2016 00:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits