Ko Tev nozīmē reliģija?

 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Sveikas, meitenes! (l)
Veidojot šo diskusiju, mans mērķis nav kādu provocēt uz strīdiem vai citām negatīvām darbībām. :)
Tā kā pēdējā laikā esmu sākusi interesēties par reliģiju, konkrētāk, kristietību, uzdodu jautājumu tām foruma lietotājām, kurām reliģija nav sveša - ko Tev nozīmē reliģija? :) Vai regulāri ejat uz baznīcu? Kādai reliģijai piederat? :)

Lūdzu, cienīsim viena otru un iztiksim bez apvainojumiem! (l)
23.04.2016 23:06 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es esmu ateiste un priekš manis reliģija ir aizraujošs intelektuālās izpēles objekts.
12.05.2016 11:49 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Reliģija ir ļoti labs veids, kā zombēt un pārvaldīt cilvēkus un visas esošās reliģijas uzskatu par pseido reliģijām, jo agri vei vēlu atbalsta neticīgo nogalināšanu un pakļaušanu Dieva vārdā, pat ja viņu likumos rakstīts, ka nogalināt ir grēks. Sanāk, ka cilvēks savus ļaunos darbus vienmēr var attaisnot ar Dievu - Dievs tā lika darīt, darīju Dieva dēļ utt. tādējādi izvairoties no savas atbildības.

Lidojošā makaronu briesmoņa baznīca Jaunzēlandē izcili pierāda to, ka katrs var izdomāt reliģiju un ticēt bullshitam un būt laimīgs. :D Jo galu galā pierādiet, ka makaronu briesmoņa nav.


Oficiāli biju luterāne, tagad esmu katole. Pati jūtos kā pagāns. :D
12.05.2016 12:09 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Mūsdienu materiālisma pasaulē, cilvēki garīgi, bieži vien ir ļoti vāji un viņu laime un apmierinājums ir tad, kad viņi iztērē kķādu naudas summu savam priekam.
Un jo vairāk iztērē, jo laimīgāki jūtas.

Visi cilvēki kaut kam tic, pārsvarā materiālām lietām, un ir vairāk atkarīgi no tā, nekā ticīgs cilvēks no reliģijas.
Materiālā pasaule var sabrukt vienā brīdī, garīgā pasaule nekur nepazudīs.



Muļķības. Tas, ka lielāka daļa cilvēku ir reāli dumji un nedomā ar savu galvu, nav saistīts ar ticību. Nu nav jātic Dievam vai naudai, lai būtu laimīgs. Tam ir domāta ģimene un viss, kas ar to saistīts. Jābūt savstarpējam atbalstam, labiem draugiem, brīvai laiks jāizmanto pilnvērtīgi. Tas, ka tevis minētā sabiedrības daļa visticamāk, to nedara, arī viņus padara par materiālistiem, kuriem ir izskalotas smadzenes. :D
12.05.2016 12:16 |
 
Reitings 615
Reģ: 19.05.2014
Kad mana paziņa bija maza, ( kādi 6 gadi), ar vecakiem reiz aizbrauca uz ārzemēm pie radiem ( krieviski runajošiem). Vecāki kaut kur aizdevās un viņa palika ar sav uradinieci, kura viņai saka- Paidjom na cerkvj!
Viņa, bērns būdams, krieviski neprazdama, nodomāja, ka uz cirku vedīs :-D:-D:-D
Lieki teikt , ka viņa , nonākot galapunktā, bija ļooooti vīlusies :-D
12.05.2016 17:20 |
 
Reitings 29
Reģ: 07.01.2015
Muļķības. Tas, ka lielāka daļa cilvēku ir reāli dumji un nedomā ar savu galvu, nav saistīts ar ticību. Nu nav jātic Dievam vai naudai, lai būtu laimīgs. Tam ir domāta ģimene un viss, kas ar to saistīts. Jābūt savstarpējam atbalstam, labiem draugiem, brīvai laiks jāizmanto pilnvērtīgi. Tas, ka tevis minētā sabiedrības daļa visticamāk, to nedara, arī viņus padara par materiālistiem, kuriem ir izskalotas smadzenes


Ģimene protams ir laime, bet ne visiem viņas ir un ne visiem tādas, lai rastu tur laimi. Tas nenozīmē, ka Dievam tic tie, kuriem ģimenē ir problēmas, drīzāk problēmas tiek atrisinātas, kad tic no sirds Jēzum/Dievam.
12.05.2016 17:23 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Man ļoti tuva ir hinduisma izpratne par pasauli.
Cilvēki mūsdienās ļooooti ir nodevušies materiālās pasaules lietām, tāpēc garīguma gandrīz nav vispār. Nemaz nerunājot par neizpratni, ka laime var būt garīgā baudījumā, svētlaimē, nevis lietās vai cilvēkos. Šajā ziņā ļoti laba ir Krišņu filozofija, iesaku ikvienam palasīt.

Uz baznīcu neeju, tik cenšos ik dienu dzīvot ar tīru un možu prātu, būt godīga pret citiem un sevi, un mazināt savu ego. Iešana uz baznīcu neko nedod, ja ārpus tā mēs nekontrolējam savas vājības un vēlmes. Man ļoti patika kā teica viens skolotājs - templis/ baznīca nav tikai viena vieta - mums visa dzīve jādzīvo it kā mēs būtu templī, savs ķermenis jātur par templi utt.
12.05.2016 17:53 |
 
Reitings 29
Reģ: 07.01.2015
savs ķermenis jātur par templi


To saka bībele :-)
12.05.2016 18:07 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Kristietība mani neinteresē, nesaista un neuzrunā. Kristietībā nespēju saskatīt neko gaišu un staistošu.Veids, kā kristietība tikusi ieviesta un kā iznīcinājusi visi, kas bijis pirms tās, manī drīzāk rada nepatiku. Man tas viss vienmēr šķitis veiksmīgs veids kā manipulēt ar tautu un vadīt to. Kristeitība ir iznīcinājusi saknes. Mēs, vēl tādā ziņā esam veiksminieki. Mēs vēl šo to atceramies no tā, kas bija pirms kristeitības, bet ļoti daudzu tautu saknes un pirms kristietības tradīcijas ir pilnībā zudušas. Kristietība iesakņojusies tik dziļi, ka pati kļuvusi par saknēm. Manas saknes tās nav un nebūs.
Bet ticība Dievam un kristietība tomēr ir divas dažādas lietas. Dieva jēdziens ir pastāvējis no laika gala un pastāv joprojām. Un Dieva jēdziens izskan ne tikai vidusmēra ne pārāk izglītotās sabiedrības aprindās. Dieva jēdziens skan arī zinātnieku starpā. Un lūk šis man šķiet saistoši. Dievs joprojām ir lielais un neatbildētais jautājums. Un joprojām ir arī daļa no atbildes. Joprojām ir nezināmais, bez kura vienādojums nav atrisināms. Pēdējā laikā sanācis daudz diskutēt ar fiziķiem par Dieva eksistenci. Un labākais, ko šai sakarā esmu dzirdējsui - Existence of god explains why science explains.
Lūk tas ir interesanti - klausīties zinātnieku diskusijas par lielajiem jautājumiem. Tas liek aizdomāties - diskusija par dns kodu kā apliecinājumu bībeliskajam - iesākumā bija vārds, piemēram.
12.05.2016 18:22 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Paldies par atbildēm, meitenes! (l)
Kā jau Bilete minēja, šī tēma tiešām man vēl ir aktuāla.
Man reliģija ikdienas dzīvē sāk nozīmēt arvien vairāk, nekā pirms tam. Piemēram, esmu jau piedzīvojusi to prieku, ko sniedz atbildēta lūgšana, kas, protams, stiprina manu ticību. :)
Selene, es zinu arī par lidojošā spagetti monstra baznīcu. Man likās visai smieklīgi - ne jau sliktā nozīmē, protams. :D Cilvēki tic, kam vēlas ticēt. :)
12.05.2016 18:44 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Joprojām ir nezināmais, bez kura vienādojums nav atrisināms.


Jā, jo mēs vēl esam maziņi zinātnē un ir lietas, kuras ar parasto un kvantu fiziku nevar izskaidrot. Kad pienāks tas laiks, domāju, ka atslēga nebūs Dievs, bet kaut kas saistīts ar Visuma īpašībām. Visums taču ir tik milzīgs. Un mēs noteikti neesam vienīgās dzīvības.
12.05.2016 21:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Dievam ticu tieši tik pat ļoti kā tam makaronu briesmonim. Izteikta ateiste :-)
12.05.2016 21:19 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Es neesmu kristīta, neeju uz baznīcu, bet Dievam ticu! Ticu, ka tur augšā ir kāds spēks. Šī ticība arvien vairāk palielinās, tad, kad reāli lūdzu un reāli arī palīdz. Lūdzu reti, bet, ja lūdzu,tad par kaut ko tiešām ļoti nopietnu! ]

Bet tā, lai es tā pa riktīgo pievērstos tam visam - nē! Es domāju, ka pietiek ar to, ka es ticu un viss.
12.05.2016 21:23 |
 
Reitings 29
Reģ: 07.01.2015
visums taču ir tik milzīgs. Un mēs noteikti neesam vienīgās dzīvības


Par visumu un dzīvībām uz citām planētām runājot ieteiktu noskatīties uz faktiem balstītu video ar zinātniskiem pierādījumiem.
https://www.youtube.com/watch?v=bEejUyEyhhg
12.05.2016 22:28 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Par visumu un dzīvībām uz citām planētām runājot ieteiktu noskatīties uz faktiem balstītu video ar zinātniskiem pierādījumiem.
https://www.youtube.com/watch?v=bEejUyEyhhg


Pārtinot apskatījos, bullshits. No zinātnes, tur nekā nav. Tas, ko piefiksēju.
1. Mēness nav vecāks par Zemi, jo tas ir radies no Zemes. :D
2. Nav teikts, ka citas dzīvības ir tādas, kā mēs.
3. Jau tagad mūsu pašu vulkānos ir atrastas baktērijas, kam ir cita bāze nekā mums. Ir cits metabolisms un nav oglekļa sastāvā.
4. Kā citāti no bībeles vai dieva pieminēšana var būtu uz zinātniskiem pieņēmumiem balstīts video.
5. ja kāds grib sev salauzt smadzenes par visumu, tad labāk noskatieties šo video.
https://www.youtube.com/watch?v=ZL4yYHdDSWs


Aij, šī saruna ir bezjēdzīga. :D


Bet nu es nesaprotu šo visu reliģijas būšanu. Un ticēšanu dievam kā tātad, nevis nedefinētai formai. Un tagad vēl pāvesta sekretārs atbrauc, cilvēks, kurš sarunājas ar vīriņu debesīs un visi šim bučo rokas un klanās. :D Ja es teiktu, ka visu valda un zemi radījis ir milzīgs kaķis, mani ieliktu trakonamā. Bet te cilvēki tic, un viss ir ok.
12.05.2016 23:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
viens no veidiem, kā rast dzīvē jēgu, pamatojumu.
12.05.2016 23:34 |
 
Reitings 29
Reģ: 07.01.2015
Pārtinot apskatījos, bullshits. No zinātnes, tur nekā nav. Tas, ko piefiksēju.
1. Mēness nav vecāks par Zemi, jo tas ir radies no Zemes.


Nevar zinātnisku sižetu skatīties ziepju operu, kur izlaižot pāris sērijas notikumi nemainās.

Nevienā brīdī tur nav teikts, ka mēness is cēlies no zemes. Tev varbūt zinātniskie angļu termini nospēlēja nesaprašanas iemeslu:-D
13.05.2016 00:41 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Reliģija - ideoloģija. Ne ticu,ne neticu,uz baznīcu neeju,nav aktuāli.
13.05.2016 00:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Par visumu un dzīvībām uz citām planētām runājot ieteikt
neesmu redzejusi citplanetiesus, tacu... kaoec cilveks iedomajas ka ir visuma centrs? Visums ir bezgaligs un ne jau cilveks tikai ir visuma radibas kronis un viens pats. Varbut un pilnigi iespejams kaut kur ir dziviba uz kadas talas planetas.
13.05.2016 00:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Reliģija man saistās ar cilvēkiem un ne vienmē pozitīvām sajūtām. Vārds reliģija man nepatīk un es negribētu ar to būt saistīta tādā formā kā tas arī tiek pasniegts.
Ticība man būtu atbilstošāka. Es ticu kaut kam spēcīgākam uz planētas, tam nav vārda, tam nav krāsa vai forma, sava veida enerģija - cits to sauktu tieši par ticību, cits par veiksmi, vel kāds par karmu, galu galā, es nezinu kā to nosaukt. Reizēm pie sevis vienkārši iedomājos par to enerģiju un noskaņoju sevi uz pareizā viļņa tajā mirkli.
13.05.2016 00:55 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Daudzi cilvēki uzskata ka pieņemt kādu reliģiju, tas nozīmē ka jābūt draudzē, regulāri jāapmeklē baznīca, jādara viss kā dara draudze.

Būt ticīgam un atbalstīt reliģiju var arī tādā veidā, kādu pats uzskata par nepieciešamu.

Un reliģiju nevajag uztvert burtiski, bet daudz plašāk. Agrāk reliģija tika pasniegta cilvēkam saprotamā veidā. Cilvēkiem kļūstot gudrākiem un zinošākiem, arī caur reliģiju paveras daudz plašāks skats uz pasauli, notikumiem, lietu kartību, visumu un tā uzbūvi.
13.05.2016 08:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits