Vai 14 it gados ir jamak valsts valoda un pie arsta jaiet ar vecakiem?

 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/323497-doktor_djetskoy_bolnici_russkoy_djevochkje_djetka_polzuysja_translate_google/comments Runa par so gadijumu kur visas latvijas krievi tagad cepas. Vai man tikai liekas ka nepilngadiga persona pie arsta labak tad iet ar vecakiem. Un kapec lamaties mak, bet runat valsts valoda ne? Un ja, arsts tak miera labad vareja ari krieviski runat. Ko domat par so visu jus?
20.04.2016 16:59 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Slimnicas vadiiba atvainojaas maatei, atvainojaas arii pats arsts. Latvijaa jau neviens neatvainojas, ja nav piespiests pie sienas. Aciimredzot bija par ko atvainoties.
20.04.2016 22:48 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
stiprais_dzimums
es atkal nesaprotu kaa var izmaaciities par aarstu nezinot latvieshu valodu?! studijas tak notiek latvieshu valodaa

nu bet saprot taču, negrib runāt. kā liela daļa.. diemžēl.. un šādu cilvēku dēļ arī rodas latviešu ārstos tāda attieksme. diemžēl apburtais loks :(
20.04.2016 22:51 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Stiprais dzimums, vai nu prot un negrib, vai arī veca ārste, kas maacījusies padomju laikā.
20.04.2016 22:51 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Visu diskusiju lasījusi neesmu, bet vēl atceros, kad biju kādā trešajā klasē, esmu no krievu ģimenes, tad vēl mācījos krievu skolā, no skolas pa taisno nokļuvu slimnīcā, latviski nemācēju, gadījās daktere, kas krieviski nesaprata, iemeslus nezinu, šī gan ir diezgan krievvalodīga pilsēta, nu mani nesaprata, jo nerunāju arī normāli, bija histērija, pieaicināja māsiņu, kura krieviski ar mani visu varēja sarunāt. Un viss beidzās labi.

Ko ar to visu gribu teikt-vienmēr visu var atrisināt, valoda nav šķērslis, tas viss ir attieksmes jautājums. Un atteikties kādam palīdzēt, neatkarīgi no tā, vai esi ārsts vai parastais cilvēks, tikai kaut kāda principa pēc, ir zemiski.
20.04.2016 22:57 |
 
Reitings 248
Reģ: 28.12.2015
es atkal nesaprotu kaa var izmaaciities par aarstu nezinot latvieshu valodu?! studijas tak notiek latvieshu valodaa

kad mācījos stradiņos, bija kursā divas meitenes,kas latviski nu vispār neko nesaprata. Nu tā,ka vispār.
Atceros,kad viņām bija jāpaskadro vai jāatbild uz pasniedzējas jautājumiem, viņas īsti neko pateikt nevarēja. Bet redz, visu nokārtoja. kā?-es nezinu.
Ai,šis valodu jautājums ir tik ļoti strīdīgs. Uzskatu,ka zināt valodas ir pluss, bet nav pareizi par to,ka latvietis nerunā krieviski,tas ir slikti,bet ja krievs nerunā latviski, viss normāli.
20.04.2016 23:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Labi pārvaldīt valodu un principiāli tajā nerunāt gan ir muļķīgi... Būt pacienta lomā jau tā nav nekas jauks, lai sāktu vēl taisīt cirku par valodām :-/
20.04.2016 23:29 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
90% informaacijas cilveeks uztver neverbaali t.i. no kermenja valodas, miimikas un balss izteiksmes. Rakstaa gan nebija teikts ka meitene valodu vispaar nezina, bija teikts ka vinjai vieglaak ir sazinaaties krievu valodaa.

Stāsts par 14 gadīgu pusaudzi (ne bērnu!!!), kam ir ar neiroloģiski traucējumi un kas it kā nesaprot latviešu valodu, lasīt - labāk saprot krievu un negrib piepūlēt savu galviņu, lai gan latviešu ārstam vieglāk ir izskaidrot lietas latviešu valodā. Bet māte bļauj, ka meita par divnieku karalieni saukta, draudēts ar zvanīšanu skolas direktoram un, ka lai brauc uz Krieviju. Tad vai nu latviešu zināšanas ir gana labas, lai ārstu saprastu un vienkārši krieva lepnums aizskarts, vai arī tas viss ir pilnīgs bullšits un mātes un pusaudzes kopražojums, lai apvainotu ārstu un slimnīcu. Tieši tik vienkārši.

Es nāku no ļoti latviskas mazpilsētas, krievu valodu tur reti var dzirdēt, vecāki latvieši, un, latviešu skolā mācoties krievu valodu, 4 gadus runājām par koķonokiem un solniškām. Mācoties medicīnu man nebūtu klāt vēl krievu valoda jāpiemācās, lai izpatiktu noteiktai sabiedrības daļai, kas uzskata, ka visiem viņu dzimtajā valodā jārunā. Nu nopietni, ja neesi spējīgs iemācīties valodu, adaptēties, cienīt valsti kurā dzīvo un tās iedzīvotājus, tad, lūdzu, pērc vievirziena biļeti uz valsti, kur nekas no augstākminētā nebūs nepieciešams.

Pati vairākkārt esmu bijusi slimnīcās ārvalstīs, lielākā daļa ārstu runāja angliski, bet māsiņas un tehniskie darbinieki ne, nu ko, ar ķermeņa valodu un cita personāla palīdzību viss notika, sapratāmies un saņēmu ļoti labu medicīnisko aprūpi, bet te jāmin, ka man bija akūta nepieciešamība pēc ārstēšanas un arī iepriekšminētajā Ķīnā šī problēma tiktu veiksmīgi risināta pat bez jebkādām komunikācijas iespējām.
21.04.2016 00:47 |
 
Reitings 248
Reģ: 28.12.2015
Nu nezinu, tas raksts latviešu portālā liekas normālāks un ka nemaz tik traģiska situācija tur nav bijusi. Kāpec citas valodas ziņu avoti visu pārspīlē?
21.04.2016 09:13 |
 
Reitings 3617
Reģ: 06.05.2014
Mutere sacēlusi vētru Krievijas plašsaziņas līdzekļos. Viss skaidrs. Jāmeklē tak Putinam, kā aizstāvēt savējos ārpus valsts esošos. Nacisma atdzimšana :D
21.04.2016 09:41 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.02.2015
Kopš kura laika Facebook ir krievu?
21.04.2016 15:36 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Visu diskusiju neizlasīju, varbūt kāda jau to pieminēja, bet es atsakos ticēt, ka ārsts ar bērnu šādi runāja bez pamata, pats iesāka teikt, ka skolā viņa ir divnieku karaliene un lai brauc uz Krieviju. Dodu 99%, ka drīzāk bija tā - meitene pateica, lai runā krieviski; ārsts pajautāja, vai meitene skolā nemācās latviski (jo ārstam nav pienākums runāt krieviski, tikpat labi saziņa varēja notikt šādi - viņš runā latviski, viņa krieviski, bet meitene laikam vispār no latviešu valodas ņibumbum), bet meitene izmeta kaut ko līdzīgu "nahujam to latviešu valodu", kādēļ ārsts arī pieminēja direktoru un Krieviju utt. Protams, tas neattaisno ārstu, jo viņa ir bērns, bet viņš - pieaugušais, taču šī situācija izklausās nu tik ļoti izstāstīta no vienas puses!
Tas, ka atvainojās ārsts un slimnīca šim bērnam - protams, lai netiktu izraisīts lielāks skandāls, atvainotos pat tad, ja meitene pati būtu vainīga.
21.04.2016 15:43 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tad vēl jāatceras tas, ka pavisam iespējams drīz būs bēgļu bērniņi-sīrieši. Ārstam jāprot tā valoda arī? Vai šīs krievu meiteni aizstāvji aizstāvēs arī to sīriešu bērnu?
Vai OK, daudzus nīstos sīriešus liekam mierā, kaut vai atnāk uz ārsta izmeklēšanu apmaiņas programmas skolniece no Spānijas vai bēgle no Ukrainas. Tiešām ārstam būs jārunā spāniski vai ukrainiski?
21.04.2016 15:49 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
kitija, veel nesen tu taa aizstaaveeji krievus ar zobiem un nagiem :D
21.04.2016 15:50 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
edriikst atteikties pienjemt pacientu valodas zinaashanu truukuma deelj, nav taadu moraalu tiesiibu, tas ir mediciinas darbinieku pienaakums mekleet risinaajumus shaadaas situaacijaas.

Konkrētais ārsts kā sāka, tā arī pabeidza veikt izmeklējumus un pateica meitenei, ka rezultāti būs pie viņas ārstējošā ārsta. Viņš neatteicās ārstēt. Viņš atteicās paskaidrot krieviski. Ja rezultāti ir pie ārstējošā ārsta, kurš runā krieviski, kur problēma ārstējošam ārstam paskaidrot meitenei?
21.04.2016 15:51 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Vajj vaj, nabaga krievi, visi vienmēr apbižo. Jejbogu, kaitina jau.

Atceros, ka sen sen strādāju veikalā un vadībai viens vietējo (!) krievu pāris sūdzējās, ka man esot sliktas krievu valodas zināšanas. Būtu priecājušies, ka vispār runāju ar viņiem krieviski. Lieki teikt, ka darba attiecības turpināju vēl gadu un tuprināju runāt krieviski, bet aizvainojums saglabājās. Šādas epizodes ik pa laikam dzīvē parādījušās, tas arī man ir iedzinies riebumu pret vietējo krievu uzskatu, ka ir normāli, ka visi ar viņiem komunicē krieviski un tas ir jādara teju perfekti. Vairs nerunāju ar vietējiem krieviski principā, tāpat tai viņu bezkaunībai robežu nav. Lai protās vienreiz.

Ārsts darbu izdarīja? Izdarīja. Vairs komentāru nav. Problēmu neredzu. Te jautājums par pieklājības normām un cilvēcīgu attieksmi. Domāju, ka mamma noteikti pārspīlēja, jo ieņēmusi apbižotā krieva pozīciju. Ārstam fui par sliktu attieksmi pret bērnu. Nevajadzēja moralizēt, vajadzēja runāt latviski un patulkot to, ko nesaprot. Domāju, ka meitene saprastu, jo tomēr mācās latviešu valodu.
21.04.2016 18:52 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Šī ir viena no tām situācijām, kur vienai pusei vienkārši nav dota pietiekama smadzeņu kapacitāte. Pilna pasaule ar tādiem cilvēkiem. Latvijā sanācis tā, ka liela daļa no viņiem ir krievvalodīgie. Ne ārstam, ne slimnīcai vispār nebūtu jāatvainojas ne par ko. Tā jau viņu ir maz, darbs grūts, vēl jāskrien apkārt, izdabājot visiem imperiālistiem pēc kārtas. Goda vārds, žēl slimnīcas šajā gadījumā. Pasaulē krievu slimnīcu un ārstu netrūkst, lai cilpo tur, ja kaut kas nepatīk. Ne jau ārstei to meiteni vajag, viņai vajag palīdzību. Lai priecājas, ka vispār vēl kāds šajā valstī ir ar mieru strādāt par ārstu pie attiecīgās situācijas. Jo vairāk šādu gadījumu, jo labprātāk mūsu ārsti pārcelsies uz Vāciju utt., tad princese varēs mirt nost laimīga.
21.04.2016 19:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja ārsts kaut kādu iemeslu dēļ nevar vai negrib sniegt konsultāciju pacientam, viņam tas nav jādara. Viena pazīstama ārste, kas strādā valsts poliklīnikā, teica, ka viņai pēc būtības nav jārunā ar cilvēku svešvalodā, viņa drīkst atteikties to darīt. Ja pie viņas atnāk normāli cilvēki, viņa runā krieviski, bet, ja nejauki un riebīgi, kuri visādi izdarās un nekaunīgi, agresīvi pieprasa runāt ar viņiem krieviski - viņa atsakās. Uzskatu, ka šādā situācijā tas ir normāli, jo gadījums nav akūts. pusaudzes veselībai un dzīvībai briesmas nedraudēja, tā bija parasta konsultācija. Piemēram, uzskatu, ka ātrās palīdzības ārstam vai ārstam citos akūtos gadījumos ir savu iespēju un prasmju robežās jāpalīdz pacientam visos veidos, kā vien spēj, tur vairs nedrīkst būt šis te "protu, bet negribu runāt". Tas, kas mani konkrēti šokēja, ir turpmākie izteikumi par divnieku karalieni, skolas direktoru utml. murgi. Tas ārsts nav ne pedagogs, ne pusaudža vecāks, viņam nav ne mazāko tiesību izteikt šādas replikas, varēja pateikt: krieviski nerunāšu un viss. Cilvēks var kaut ko neprast, nezināt, kļūdīties, bet būt laipnam nemaksā neko, tas ir pirmklasnieka līmenis, un mani sadusmo nelaipna attieksme. Nedzīvojam vairs padomju laikā!!! Tiešām tie cilvēki ir tik stulbi? Ziniet, bērni izaug! Un atceras, kur, kā un kas pret viņiem ir izturējies. Ārsts nezina, kā viņam tas nāks atpakaļ.

Cik no tās mātes stāstītā ir patiesība, cik izdomājums - to nu neviens nevar zināt diemžēl.

Man vēl ienāca prātā doma, ka gan jau ar šo ārstu bērnībā padomju ārsti runāja krieviski un viņš tagad atriebjas. :-D
22.04.2016 11:41 |
 
Reitings 100
Reģ: 01.03.2015
Kārtējais "mēs paši esam necienīgi cūkas, bet redz, kā mūs te apbižo par to" gadījums.
23.04.2016 15:38 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man viena pazīstama daktere teica, cik māsiņas esot riebīgas viņas darba vietā. Ļoti bezkaunīgas.
Man par laimi nav gadījušies ne bezkaunīgi dakteri, māsiņas, jo pret visiem ir ar cieņu jāizturas. Varbūt arī viņiem gadās nelāga diena.:-)
23.04.2016 15:44 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Es arī nerunāju krieviski.
Nav bijusi nekad vajadzība runāt krieviski.:-)
23.04.2016 15:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits