Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

EVS vs Au Pair?

 
Reitings 51
Reģ: 13.06.2015
Kādi viedokļi, kas labāk, vai kuru izmantot kā pirmo pieredzi vienai ārzemēs..
17.04.2016 19:56 |
 
Reitings 51
Reģ: 13.06.2015
Tāda informācija par Norvēģiju līdz šim man nebija, labums tomēr no šīm diskusijām ir diez gan liels!
18.04.2016 11:57 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Bija man reiz viens piedāvājums no vienas ģimenes Skotijā.. Viņi man maksās ap 250-350 poundiem nedēļā, bet man būs jātīra viņu viesu māja un arī jāpieskata 3 mazi bērni. Protams, ēšana, dzīvošana atmaksāta, bet viņa uzreiz pateica savus noteikumus,kas un kā būtu jādara. Es atteicos.
18.04.2016 10:20 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Ok, ja gribi palikt tai līmenī,ka vienas nācijas pārstāvji ir tie labiņie, kur nekas slikts nenotiek, pie viņiem jābrauc, bet šamie ir tie ļaunie, nu nekad tur, ko tad te vēl diskutēt? :-D

Nekur nav teikts, ka visas au pair meitenes Norvēģijā tiek izmantotas un pat izvarotas, bet manis minētie avoti skaidri pierāda, ka tas ir noticis ar ievērojamu skaitu filipīniešu au pair Norvēģijā. Tu nevari to noliegt tāpēc, ka tavai draudznei viss vbija čikiniekā. Tu atsaucies uz vienu avotu, es citēju Norvēģijas sabiedriskās tv dokumentālo filmu, kurā intervētas vismaz padsmit au pair meitenes.
Tas parāda ka, au pair programma kāda tā ir pašlaik un ar to attieksmi, kas valda no ģimeņu puses, ir problemātiska un tajā ir lieli pārkāpumi. Tapēc visam meitenēm, kas grib piedalīties au pair programmā, vajadzētu nopietni pārdomāt vai viņas to tiešām vēlas un apzināties, ka problēmas var būt lielas, un sagatavot labu backup plan.
Lai visam jauka diena, ar ieciklējušamies cilvēkiem diskusijas ir bezjēdzīgas! tās, kas gudras, pašas sapratīs to, ko viņām vajag. :-)
18.04.2016 10:10 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Viss tevis uzskaitītais un vēl ļaunākas lietas, piemēram izvarošana un au pair seksuāla izmantošana ir noticis 100% norvēģu ģimenēs, kā tas skaidri un gaiši redzams manis jau iepriekš minētajos avotos.

Šī, piemēram, nav taisnība! Zinu meiteni, kas vairākus gadus brauca pie vienas un tās pašas norvēģu ģimenes vasarās kā au pair. Domāju, ka, ja viņa tiktu seksuāli izmantota, atpakaļ uz turieni nebūtu braukusi.

Un es nevienā brīdī neesmu apgalvojusi, ka latvieši ir tie ļaunie un visur citur viss būs forši. Es tikai saku, ka diemžēl latviešu ģimene visbiežāk nav tā labākā izvēle, lai dotos au pair programmā. Jau iepriekšējā autores diskusijā par šo tēmu esmu izteikusies, jo ir nācies palīdzēt vairākām latviešu meitenēm gan ar izmitināšanu, gan padomu, gan esmu sameklējusi šoferi, kas aizbrauks pakaļ uz laukiem (ne manā mītnes zemē, bet citā) no kuriem nav iespējams tikt pašai prom, jo ģimene meiteni morāli pazemoja visu laiku.
Iepriekš esmu teikusi, ka pati neizvēlētos strādāt arī pie vāciešiem un britiem, jo tiem patīk izkalpināt, prasīt garas darba stundas un maksāt pašu minimumu. Tajā laikā, kad pati biju au pair, bija visādi pasākumi au pair meitenēm manā pusē un tur visu ko varēja uzzināt, tāpēc šāds viedoklis.

Pati esmu bijusi au pair Francijā un Šveicē. Pieredze bija kolosāla, ar ģimenēm joprojām uzturu kontaktu, braucu ciemos. Bet man tiešām paveicās ar viesģimenēm. Labākas būtu grūti iedomāties, jo gan bērni bija forši, gan attieksme no vecākiem, gan visādi bonusi klāt tam, kas ģimenei likumiski jānodrošina.
18.04.2016 00:06 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Palasot sho saprotu, ka mana AP dziivo paradiizee :D
17.04.2016 23:50 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Hippie chick pilnīgi ticu tev, ka šādas problēmas pastāv latviešu/jauktās ģimenēs, bet tieši tāda pati attieksme valda etniskās norvēģu ģimenēs, un droši vien ikvienā valstī, kur darbojas au pair programma. Viss tevis uzskaitītais un vēl ļaunākas lietas, piemēram izvarošana un au pair seksuāla izmantošana ir noticis 100% norvēģu ģimenēs, kā tas skaidri un gaiši redzams manis jau iepriekš minētajos avotos.

Tāpēc teikt meitenēm kaut ko tādu kā "tik neizvēlies latviešu ģimeni, un viss būs skaisti" ir problemātiski, jo tevis uzskaitītos parkāpumus au pair piedzīvo visdažādākajās ģimenēs, visticamāk visur pasaulē. Norvēģi izturas tieši tāpat kā tevis aprakstītie latvieši. :-(
Lūdzu neapvainojies, es tiešām negribu strīdēties vai apšaubīt tevis teikto, vienkārši cenšos ilustrēt reālo situāciju. Diemžēl mums latviešiem ļoti patīk vilkt to meldiņu: nekur nav tik slikti kā pie mums, latvietis latvieti ēd brokastīs, bet jo ilgāk dzīvoju arzemēs, jo vairāk redzu, ka cilvēku daba un problēmas ir 100% vienas un tās pašas it visur. :-)

Šī dokumentālā filma izraisīja lielas diskusijas Norvēģijā, kur daudzi vēlējās au pair programmas pilnīgu atcelšanu, jo tā ir kļuvusi tikai par fasādi netīrā spēlē, kur bagātas ģimenes sagādā sev praktiski bezmaksas mājkalpotāju, kas tiek izmantota visnejaukākajos veidos. No sākotnējas domas par kulturālo apmaiņu un savstarpēju mācīšanas procesu nav palicis it nekas. Arī es uzskatu, ka au pair programma savu laiku ir nokalpojusi un kultūras apmaiņas mērķus var realizēt citu programmu ietvaros. Ja meitenes tiešām vēlas strādāt par auklēm/mājkalpotajām ārzemēs - lūdzu uz priekšu, bet tad tam jābūt oficiālam darbam ar attiecīgu samaksu un darba līgumu, ka arī visām sociālajām garantijām, nevis nožēlojamu 5000 NOK lielu kabatas naudu par pilnas slodzes darbu, ka tas ir pašlaik! :-(

Par laimi latviete au pair programmā atrodas labākā cituācija nekā filipīniete, bet vai tiešām risks tikt izmantotai, izkalpinātai, iejauktai svešas ģimenes netīrās veļas mazgāšanā (burtiski un pārnestā nozīmē) un visādās citādas negācijās ir tā internacionālā pieredze, ko jaunietes vēlas iegūt?
17.04.2016 23:43 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Martha, man diemžēl ir zināmas vairākas latviešu meitenes ar ļoooti negatīvu au pair pieredzi tieši latviešu/jauktās latviešu ģimenēs, jo liela daļa mūsu tautiešu ir iedomājušies, ka viņi jaunai meitenei (visbiežāk uzreiz pēc vidusskolas) izdara milzīgu pakalpojumu, dodot iespēju dzīvot citā valstī, kur nav jāmaksā ne par dzīvošanu, ne ēšanu un vēl samaksā mazliet vairāk kā minimālo algu LV, bet tajā pašā laikā neievēro nekādu au pair likumus, meitenes valstī ir nelegāli, strādā katru dienu no rīta līdz vakaram, nav ne apdrošināšanas, ne valodas kursu, kas lielākajā daļā valstu, ne tikai Norvēģijā, ir jāapmaksā viesģimenei, maksā krietni zem vidējā au pair atalgojuma valstī un, nedod Dievs, meitene atļausies izteikt pretenzijas, kad no citām au pair būs uzzinājusi kādi likumi valstī pastāv. Protams, zināmā mērā au pair ir pašas vainīgas, ka nenoskaidro visu pirms došanās, bet bieži lielu lomu nospēlē tieši tas, ka brauc pie latviešiem un savējie jau pāri nedarīs, bet dara gan un kā vēl!
17.04.2016 23:03 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Norvēģu ģimenes nekaunīgi izmanto au pair meitenes, it īpaši filipīnieties, kā verdzenes pārkāpjot visus au pair programmas priekšrakstus un noteikumus. Tā kā piešūt Shakti negatīvo pieredzi tam, ka viņa atradās daļēji latviešu ģimenē ir pilnīgi nekorekti. Ļoti iespējams, ka etniskā norvēģu ģimenē viņas pieredze būtu bijusi vēl trakāka. Norvēģu mediji ir neskaitāmas reizes rakstījuši par šo problēmu, iesaku noskatīties Norvēģijas nacionālās televīzijas Brennpunkt žurnālistu veidoto dokumentālo filmu. https://tv.nrk.no/serie/brennpunkt/mdup11000913/23-04-2013

Lūk 7 meiteņu stāsti par viņu murgaino pieredzi kā au pair norvēģu ģimenēs http://www.nrk.no/dokumentar/sju-au-pair-historier-1.10992858
Lai skatītos šo saturu LV, IP adrese jānomaina uz NO.

Tiešām ceru, ka Shakti un citam au pair Norvēģijā viesģimenes apmaksā norvēģu valodas kursus 8 400 kronu apmērā katru gadu, kā to paredz likums, lai meitenes var uzzināt par un cīnīties par savām tiesībām!

šo iemeslu dēļ es pati NEKAD nestrādātu par au pair, var jau gadīties, ka patrāpās jauka ģimene, bet to nekad nevar zināt, un diemžēl risks tikt iejauktai visādās riebeklībās ir pārāk liels. Bet tas man vairs nav aktuali jo vairs nav tas vecums, kad ar ko tādu nodarboties. :-)

Man ir vislieliskākā personiskā pieredze no Erasmus un EVS projektiem, tā kā autorei noteikti varu ieteikt doties EVS, tad uzsākt studijas un noteikti izmantot iespēju aizbraukt apmaiņas programmā. Vēl jau ir tāda neformālā programma ka Workaway, vari to iečekot.
17.04.2016 22:43 |
 
Reitings 227
Reģ: 26.09.2011
Man pazīstamā aizbaruca uz Ameriku. Ir sajūsmā :) ģimene forša, sīči forši, kopā ceļo ut. Ir savs brīvs laiks. Un izskatās, ka atpakaļ pagaidām pat nedomā.
17.04.2016 22:26 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Shakti, žēl, ka tava pieredze ar latvieti pievienojas negatīvajai statistikai, jo iepriekš izteicies tiešām pozitīvi par savu viesģimeni. Cerēju, ka tava pieredze būs izņēmums. Tagad nākas vien atgādināt, ka latviešu ģimeni labāk neizvēlēties, jo nekas labs tur nesanāk.

ppkk, pati EVS neesmu bijusi, bet visi pazīstamie, kas EVS bijuši, ir dabūjuši rakstīt atskaites gan par izlietoto naudu aktivitātēs, gan programmas beigās atskaites bijušas jāraksta.
17.04.2016 21:33 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
es arii straadaaju (2006 - 2008) au pair programma.. 1. viesgjimene bija baigie pedanti tikai man bija viss jaatiira.. (e) man pat bija vairaak jaauzkopj nekaa jaapieskata beerns. skaitiiju dienas, kad tikshu no tas gjimenes prom. un biju dumja un naiva, nemainiiju gjimeni.. 2. viesgjimene bija baigi forshie cilveeki, veel jo projaam uzturam kontaktus.
manupraat, au pair ir foshss veids kaa iepaziit citu kultuuru un kjuut patstaaviigaakam. :)

ir arii dzirdeeti staasti par drausmiigaam viesgjimeneem.. viena paziistama meitene luudza viesgjimenei piemest prieksh zobuaarsta, jo pasaakums daargs, vinjai pateica, ka var paliidzeeet atrast papildus darbu, ar kuru var nopelniit zobaarstam. ir viesgjimenes, kas izkalpina meitenes.
17.04.2016 21:31 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Dream Woman, Norvēgijā. Jauktā latviesu - norvegu gimenē. Kas ari bija mana kluda.
17.04.2016 21:26 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Shakti- kurā valstī esi?
17.04.2016 21:12 |
 
Reitings 51
Reģ: 13.06.2015
Dream womans - Paldies Tev arī par to, tieši ar tādu mērķi uzsāku šo diskusiju, lai dzirdētu pieredzes, viedokļus, ietekumus. :-)
17.04.2016 20:52 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Rīt braucu mājās no Au pair. Nesakrita mums domas par darba laikiem un vispār gribēja, lai nolasu viņas domas un izdzīvoju viņas dzīvi. Tā arī savu pirmo brīvdienu nesagaidīju. Parīt gulēšu visu dienu un aizparīt turpināšu jaunas ģimenes meklējumus un mācīšos no savām kļūdām.
17.04.2016 20:52 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
ppkk,- tu esi diezgan droša ja jau brauksi uz Ameriku lai būtu au pair :) Man būtu bailīgi, jo tas tomēr ir daudz tālāk nekā Uk vai Īrija, bet nu es ceru,ka tu apsvērsi visus par un pret un tev viss izdosies :)
17.04.2016 20:51 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
ppkk,- nu es tev iesaku izvērtēt abu plusus un mīnusus. Bet ar au pair visādi var būt. Man Anglijā teica,ka būs jāstrādā tikai 30 h nedēļā beigās es strādāju visas 60 h jo tā māte sāka strādāt nakts maiņās,ko pirms tam man nemaz neminēja. Es nevarēju normāli pat izgulēties, zinot ka esmu mājās vienīgā,kas atbild par bērniem un pašu māju,jo dzīvojām diezgan bīstamā rajonā.. Kā jau tu pati saproti pieredzes ir dažādas es tikai pasaku,kā tas apmēram notiek ja esi au pair.
17.04.2016 20:50 |
 
Reitings 51
Reģ: 13.06.2015
Kuras jums liekas tās piemērotākās valstis priekš EVS?
Au Pair es noteikti gribētu doties uz Ameriku, par to esmu droša.
17.04.2016 20:48 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, tev vienkārši jālec tajā ūdenī un jāpeld. :) Parasti jau cilvēkiem, kas brauc uz tādām lietām, nav lielu baiļu.
17.04.2016 20:48 |
 
Reitings 51
Reģ: 13.06.2015
Jā, cilvēki mēdz būt riebīgi, esmu daudz lasījusi par tādiem trakiem gadījumiem, tādēļ tas EVS liekas drošāks, bet ne pēc kā nevar spriest, jo katram jau tā pieredze galu galā ir atšķirīga, cilvēki ir dažādi.
17.04.2016 20:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!