Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ka ietaupit

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Milas meitenes ka jus protat ietaupit naudinu,nu man neveicas domaju noliksu taupisu,bet laga nesanak,manejais saka,ka nemaku dzivot,esot naudas kapseta ,pec kalkulatora varetu gada nolikt pravu summinu,bet beigas nesanak,kaut kads idiotisms nu man vnk nesanak,varetu aizbraukt celojuma vai iegadaties ko jauku,tad nu ludzu konkretus ieteikumus,tas ,kas prot ietaupit;-)
09.03.2016 04:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es arī diezko nemāku :) Bet nu, vismaz nojaušu, kur ir problēma.

Nepērc visādus štruntus! Pirms pirkt kaut ko, izdomā kārtīgi, vai tev to TIEŠĀM vajag, pat ja tas maksā 2-3 eiro un "noderēs". Nepērc šturnta šokolādīti, nepērc jauno, interesanto krēmu pamēgināšanai, jo atlaides, nepērc stilīgo pildspalvu (tev pilna māja ar pildspalvām)... Nepērc miljono jaciņu, neloc Narvessena kafiju litriem. Nu nezinu, kas ir tavas vājības. Bet uz tādiem štruntiem ātri vien salasās iespaidīgs cipars.

Ir populārs ieteikums - aplikācija telefonā vai čeku krāšana, kur tu piefiksē VISUS, absolūti visus savus mēneša izdevumus. Un tad saskaiti kopā visu pa kategorijām. Vēl variants - neņem naudu līdzi. Ja es zinu, ka man kartē/makā ir, teiksim, 15 eiro, tad es nopērku tikai absolūti nepieciešamo. Ievies vēl vienu karti, kurā ieskaiti sev ikdienas pirkumiem konkrētu summu, vai pārej uz skaidru naudu.
09.03.2016 06:38 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
* es medzu iet pa humpīšiem medībās, ļoti bieži neko nenopērku-pārāk lielas prasības.
* kosmētiku pērku reti ...
*salonus neapmeklēju.
* nagus ragus nepieaudzēju...
sanāk ietaupīt diezgan....bet man ir grūti sevi savaldīt juvelierveikalos...:-D
09.03.2016 07:17 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
vienkārši jāiemācās atturēties no lietām, bez kurām zini ka vari iztikt..
09.03.2016 07:29 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man šķiet, tai ir jābūt pietiekami lielai motivācijai - nieku dēļ nevarēt aizbraukt ceļojumā vai nopirkt ko lielu kārotu. Ja nav, tad laikam jau tev tie sīkumi ir tiešām vajadzīgi.
Man ļoti labs katalizators ir mana nemitīgā pārvākšanās. Kad pārvācos, redzu visas tās lietas, kuras esmu nopirkusi, bet stāv nelietotas/nevilktas.
Es vairs vispār nepērku nekādu kosmētiku, kura man nav tiešām nepieciešama - uzreiz atbrīvojas vieta plauktā, nav kaudzes un bardaka.
Pa apģērbu veikaliem praktiski vairs nestaigāju - un ietaupu gan naudu, gan arī laiku, kuru var lietderīgi izmantot. Vispār aizņemta dzīve ir labs veids, kā aiz garlaicības nevazāties pa veikaliem.
Agrāk daudz pasūtīju apģērbu netā, bet, tagad, kad dzīvoju LV, ir dārgs shippings no tām lapām, kur sūtīju, tāpēc vienkārši noslēdzu epastā, lai nenāk vairs piedāvājumi un nekārdina mani. :D
09.03.2016 08:21 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mana šī gada apņemšanās bija tērēt mazāk, es pat narvessen kafiju pa šo gadu dzēru 3x, ierasto vismaz 20x mēnesī, nu es nejūtu to ietaupījumu, ja es nenopērku vienus štruntus nopērku otrus , vai kafijas naudu atstāju restorānā , paskatīšos līdz mēneša beigām , kas un kā , bet principā domāju atmest tam ar roku
09.03.2016 08:28 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Algas dienā no konta izņemu kaut kādu summu, kuru nolieku un par to aizmirstu. Gluži nevis aizmirstu, bet nolieku nost, nerēķinoties ar to, ka man tā ir, ka jāiztiek ar to, kas man ir palicis kontā. Es tā cenšos darīt katru mēnesi, arī tad, kad alga sanāk mazāka kā parasti. Varētu pat vēl vairāk atlikt, bet gribas arī sīkumiem patērēties. :D
Vēl ir variants vienkārši nenēsāt sev līdzi visu naudu.
Ja esmu izņēmusi visu naudu no konta, paņemu līdzi tikai kādus 5 vai 10 eiro, ar to pietiek, lai nopirku to, kas pēkšņi ir vajadzīgs kaut kas vakariņās. Ja tomēr ir kaut kas dārgāks nepieciešams, aizbraucu uz mājām un tad uz veikalu. Kas vēl ir labākais, mērojot šo ceļu uz mājām, ir apdomāts, vai tiešām vajag un beigās visbiežāk palieku mājās. :)
09.03.2016 08:29 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Man gan patīk krāt un atlikt. Vienmēr nospraužu mērķi kam tieši gribētu to naudiņu, vienalga, ceļojums vai auto.
Kā jau meitenes minèja, nevajag pirkt tās lietas, bez kurām var iztikt.
09.03.2016 08:29 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
Jāsāk man arī krāt naudu!! Ja es domas nekontroleju savu naudu, tā vienkārši pazūd. Visvairāk nauda aiziet uz kaut kādiem saldumiem un bērnu drēbēm,es jau esmu izdomājusi ko meitai nopirkšu,kad algu ieskaitīs. :/ man meitai drēbes ir 2 reiz vairāk nekā man.pa lielam gadu varētu mierīgi neko nepirkt! Bet nevaru atturēties :/
09.03.2016 08:52 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
Vienkārši izanalizē ko tev patiesam vajag un bez kā vari iztikt.
09.03.2016 08:59 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Es arī esmu krājēja :)

Kolīdz saņemu algu, nolieku konkrētu summu krājkontā + ieskaitu arī krājkontā to naudu, kas bija palikusi uz kartes līdz algai.
Pārējo naudu tērēju kā gribu. Nesagādā nekādas problēmas. Esmu tā pieradusi darīt, ka vispār nejūtu krāšanu kā apgrūtinājumu.
09.03.2016 09:02 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mēs dzīvojam kapitālismā un tas ar mārketinga palīdzību spiež cilvēkus tērēt pēc iespējas vairāk naudas,
Pēc statistikas cilvēks ar vidusmēra ienākumiem apmēram 30-40% savas naudas iztērē nevajadzīgām lietām, kas pirmajā brīdī šķiet ļoti svarīgas.

Jo bagātāka sabiedrība jo vairāk atkritumu tā saražo, (nopērk un pēc laika izmet)
09.03.2016 09:03 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Hmm, es gan esmu no tām, kurām viegli izdodas atlikt :)
Bet krājkonts noteikti IR risinājums - saņem algu un uzreiz pārskaiti konkrētu summu. Es tā daru, un nekad neņemu ārā bez īpašas nepieciešamības. Iespējams palīdzēs arī tas, ka uzreiz no krājkonta nevarēsi izņemt bez papildus samaksām
09.03.2016 09:05 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es arii censos taupiit. Man pilna maaja visaadu shtruntu, kaudze dreebes,kuras ne reizi neesmu uzvilkusi un par kosmetiku vispar nerunaasim :D es pa to naudu buutu vareejusi sev glaunu mashiinu nopirkt :D
09.03.2016 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 557
Reģ: 30.08.2010
Krājkonta ieviešana bez paradumu maiņas nepalīdzēs -mēneša sākumā krājkontā iemaksātās summas trūkums būs sāpīgi jūtams mēneša beigās. Bet mainīt savus paradumus nav tik vienkārši kā mums gribētos. Es ieteiktu sākt ar savu ienākumu un izdevumu uzskaitīšanu. Apsolu -mēneša beigās būs ļoti interesanti lasīt. Tad arī būs skaidri redzami tie paradumi, pie kuru maiņas jāpiestrādā.
09.03.2016 09:24 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu, labs veids, kā taupīt, ir neiet uz veikalu un visādām vietām :D
Vienu reizi (nu labi vienu lielu un vienu mazu reizīti) aizej uz pārtikas veikalu, sapērc visu, ko vajag, iztiekot bez supereksotiskiem, dārgiem produktiem, nevajag iet katru dienu. Tas pats ar apģērbu veikaliem un kosmētiku, nopēc ko vajag un nevajag iet un sevi mēģināt pārvarēt nenopirkt. Vienkārši neej.
Vai uzliec limitu tērēšanai. Piemēram, pārtikas veikalā uz nedēļu max 20 eiro un viss, tad arī pērc visu, ko gribās, bet tikai lai iekļaujies limitā (tā summa ir tikai piemērs, katram, protams, pēc vajadzībām, badoties vai ēst galīgus štruntus arī nevajadzētu.

Ir cilvēki, kuriem nauda makā neturas. Tad vajag nolikt to naudu drošā vietā, lai neaizplūst projām. Piemēram, kaut kādu daļu algas atliec krājkontā vai zeķē, vai skapī noglabā, vienalga kur, bet tā, lai nevari tai tikt klāt pie pirmās mazākās vajadzības un notērēt.

Paskaties, kāda nauda tērējas ātrāk: tā, kas uz kartes vai skaidrā nauda. Man, piemēram, skaidrā nauda vispār kaut kur izgaist mūždien, tāpēc tādu vispār līdzi nenēsāju, varbūt kādu sīknaudu un viss. Citiem atkal virtuālā nauda tērējas ātrāk, tad viņi noņem to naudu no konta un uzglabā kā skaidru naudu.


Dzīvojot tā, kā līdz šim, arī nevar sakrāt vairāk kā līdz šim! Tāpēc ir jāmaina paradumi, ja tiešām gribas iekrāt un nav cita brīnumlīdzekļa kā ietaupīt, kā vien netērēt, tāpēc, ja tiešām gribi iekrāt kaut kam nākotnē, ir jāpiedomā un jākontrolē savi tēriņi!
09.03.2016 09:28 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
Ko krāj un taupa taupītājs,to paņem laupītājs :-D
vissakarīgāk jau laikam tiešām ir piefiksēt absolūti visus izdevumus, pēc tam pa pozīcijām iziet cauri-varbūt, ka pāries apetīte tērēt kur nevajag.
09.03.2016 09:31 |
 
Reitings 59
Reģ: 21.10.2015
Es krāju tikai naudu nelieku kontos jo dzīvoju viena pa manām atvilknēm neviens nerakņājās tāpēc lieku aploksnē. Katru reizi kad tieku pie naudas tad sarakstu to kas man jānopērk aizeju nopērku parasti pērku nedēļai un atlikumu ielieku aploksnē(l)
09.03.2016 09:36 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Mana kolēģe jau gadus 10 excelī visus izdevumus uzskaita. Vot, šo gan es nesaprotu! Man būtu žēl tērēt savu laiku :-D
09.03.2016 09:37 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Arī īsti nemāku krāt, bet domāju, ka tomēr iekrāšana man skaitās uz to, ka neeju pie friziera, matus krāsoju pati. Neeju pie manikīra. Rokām lakoju pati, kājām gelišu liek draudzene (sarunāju barteri :D ). Ja es ietu visu darīt uz salonu, vispār neko neiekrātu:) Un tad kādu naudu vienkārši ielieku lādītē un cenšos negrābstīties vairs :D Apģērbu arī cenšos nepirkt dārgu :)
09.03.2016 09:41 |
 
10 gadi
Reitings 557
Reģ: 30.08.2010
Mana kolēģe jau gadus 10 excelī visus izdevumus uzskaita. Vot, šo gan es nesaprotu! Man būtu žēl tērēt savu laiku

Atkarīgs kā uz to paskatās. Naudas nopelnīšana arī prasa laiku. Un tās tērēšana visādiem mēsliem, par kuriem aizmirst uzreiz pēc mājās pārnākšanas, tādējādi arī ir izniekots laiks, pie kam parasti daudz lielāks nekā 3 minūtes katru vakaru savu izdevumu ievadīšanai excel tabulā vai kādā citā programmā.
09.03.2016 09:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits