Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bērna vārds ārzemēs (aizbraucot dzīvot uz ārzemēm)

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Daudzas ģimenes, kuras ir pārvākušās uz kādu citu valsti dot saviem (jaunajā valstī piedzimušajiem) bērniem tipiskus, šīs ģimenes dzimtās valsts vārdus, piemēram krievi, (piemēram Vācijā) bērnam iedot vārdu Sergejs vai Vladimirs, vai, piemēram turku ģimene nosauc bērnu par Mehmet, Yasemin u.c. turku vārdos. Ir pat vārdi, kurus vietējiem ir grūti izrunāt un tad rodas jautājums, kapēc bērnam neielikt varbūt ne vācu bet kādu internacionālu vārdu, kurš ir sastopams visās Eiropas valstīs?

Kādas ir jūsu domas par šo?
23.02.2016 17:42 |
 
Reitings 184
Reģ: 22.09.2012
Nekādas. Nedomāju par to kādus vārdus liek citi vecāki saviem bērniem. Tā ir viņu izvēle, kādu grib tādu liek, ja vien šis vārds nav cieņu aizskarošs vai galīgi kreizī variants, kas liek visiem par bērnu smieties.
23.02.2016 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ja es uzskatītu savu bērnu par latvieti (un tas ir visticamāk), tad es viņam liktu latviešu vārdu. Par citu izvēlēm es varu domāt, ko vēlos, bet tā nav mana darīšana.
23.02.2016 18:02 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
nu ir jau jocígi - latvieshu páris bernam ielika várdu - Rúsinjsh :D:D:D vinju izvéle, bet, manuprát, pagalam stulba izvéle. speciáli boját dzívi bérnam :D nav jau jáliek tás valsts várdi, bet ir nu tik daudz internacionálu, vai vismaz bez kaudzes garumzímju un míkstinájuma zímju
23.02.2016 18:05 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Man tas šķiet pavisam saprotami, ka katra tauta vēlas dot saviem bērniem vārdus, kas šai tautā sastopami. Nez vai kāds latvietis gribēs nosaukt savu bērnu par kaut kādu Čing Čang tikai tāpēc, ka dzīvo Ķīnā.
23.02.2016 18:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Viena taivāniešu diplomāta ģimene, kas vairākus gadus nodzīvoja Latvijā, nosauca savu ķīniešu bērniņu par Līgu. Tā ka, gan jau arī kāds latvietis var, pie iedvesmas, nosaukt savu bērnu par Čings Čangs (lai būtu ievērtos Latvijas valsts valodas likums).
23.02.2016 18:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits