Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Miss Joker, jo ekstremālas situācijas atklāj patieso cilvēka dabu.
23.02.2016 13:00 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
kāpēc gan lai nemēģinātu dzīvot tā lai pats justos harmonijā ar sevi.


Lūk, šie ir atslēgas vārdi. Bet nespēju saskatīt šo harmoniju, piemēram, shh, kas savu pareizumu tik uzmācīgi cenšas ieborēt citiem.
23.02.2016 13:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kakaduu Par shh runājot varu tev piekrist. Visu laiku tik jāpretojas, jārāda un jāstāsta cik tas ļauni un slikti būt visēdājam. Viņai var teikt pretī ko grib, tā pat pa labam tur runāšana nevar sanākt jo cilvēks ir pārāk kategoriski noskaņots un necenšas nemaz diskutēt, palīdzēt pa mierīgam saprast to dzīvesveidu, bet gan spiež virsū citiem savus uzskatus.

Ja grib pievērst jaunus cilvēkus savam dzīvesveidam, tad vajag mierīgi cilvēkiem šo dzīvesveidu iepazīstināt, pacienāt ar ēdieniem, pastāstīt par to kā tas ir, pa lielam par dzīvniekiem un to vardarbību neiedziļinoties ja to neprasa, provokatīvus materiālus nerādīt. Vienkārši pastāstīt personīgo pieredzi un parādīt pozitīvu piemēru.

Vienu es zinu, ja man vegāns sāktu runāt par to ka esmu slepkava, ēdu vistu mēnešreizes vai citus tik pat provokatīvus tekstus, tad es no tāda cilvēka uzreiz novērstos un negribētu nekādus kontaktus ar viņiem. Tas ka pašam ir tādi uzskati nenozīmē ka tie ir tā arī jāpasniedz citiem.
23.02.2016 13:13 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Miss Joker, jo ekstremālas situācijas atklāj patieso cilvēka dabu.


Protams, bet nav arī teikts ka visi vegāni uzreiz sāktu arī ēst gaļu vai tārpus. Tie kas tam tic un pieiet ar tīru sirdsapziņu arī viss drīzāk varētu norturēties tā pat, pat ja tas varētu novest pie nāves. Drīzāk tieši tie agresīvie cilvēki ir tie kas lūzīs un pārkāps savas normas kuras tik centīgi ir centušies citiem ieskaidrot, jotie cilvēki nav stabili.

Tik un tā, šādas situācijas vienkārši nav, produkti ir pieejami un mežā nav jādzīvo. Kad tā būs, tad par to varēs runāt.
23.02.2016 13:16 |
 
Reitings 883
Reģ: 23.04.2014
pastāstīt par to kā tas ir, pa lielam par dzīvniekiem un to vardarbību neiedziļinoties ja to neprasa, provokatīvus materiālus nerādīt.

Bet kāpēc? Kāpēc Tu nevelies uzzināt patiesību? Vieglak ir iebāzt galvu smiltīs?
Vienkārši atzīsti tam cilvēkam,ka Tu zini,ka ēd vistu mēnešreizes un viņs liksies mierā.
23.02.2016 13:22 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Miss Joker, cerams, tiešām nebūs tādu situāciju, bet tā aizdomājoties, var paskatīties uz to no dabas viedokļa.
23.02.2016 13:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vienkārši atzīsti tam cilvēkam,ka Tu zini,ka ēd vistu mēnešreizes un viņs liksies mierā.

Standby, tev ir vismaz kādas zināšanas par anatomijas pamatiem? Pat sievietei olšūna nav mēnešreizes - mēnešreizes ir asinis un dzemdes gļotādas. Ola nav mēnešreizes, bet olšūna.
23.02.2016 13:29 |
 
Reitings 883
Reģ: 23.04.2014
raven, lietas būtību tas nemaina. Uzrakstīju tā,kā miss joker komentārā bija rakstīts.
23.02.2016 13:33 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Standby Bet kurš saka ka es nezinu to patiesību? Kurš saka ka es iebāžu galvu smiltīs? Es to visu zinu. Tos video esmu atskatījusies līdz nelabumam un tā pat ēdu to ko ēdu.
Bet kāda jēga mani noriet par to ko es daru, ja es vienkārši neprotu izdzīvot no tā vegānu uztura? Man nebūtu nekādi iebildumi to izmēģināt un varbūt pat pāriet uz to, bet es to netaisos darīt ar minimālām zināšanām, jo vienkārši savādāk es būšu nogurusi, neiegūšu vajadzīgos vitamīnus un galu galā atgriezīšos pie tā ko iepriekš zināju un ēdu.

Es neiešu akli sekot kādam kultam jo lūk viens idiņš brēca ka ēst gaļu un lietot pienu ir slikti un pretīgi! Es tādam dzīvesveidam pievērstos ja man šī dzīves veida pārstāvji dotu pozitīvu iespaidu! Pieiet tam mierīgi! Un arī nekautrējas parādīt piemērus sadzīvē!

Būtu vairāk enerģiju ielikuši parādot cilvēkiem tās ēdienkārtes, dzīvē izmēģinātas receptes, pastāstot par produktiem kurus vel nevar lietot par kuriem pat vissēdājs nevarētu aizdomāties.. Ja to negatīvo enerģiju ieliktu tajā lai izglītotu cilvēkus par pašu dzīvesveidu nevis to ka savādāk visēdāji ir slepkavas un briesmoņi, tad būtu iespējams tikt DAUDZ tālāk uz priekšu! Un arī nebūtu tik daudz negācijas kā no vieniem tā no otriem!

Kurš normāls cilvēks ņem vērā otru cilvēku ja tas ir agresīvi noskaņots? Neviens.
23.02.2016 13:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Arī krustneši nāca ar agresiju. Vegānisms ir mūsdienu reliģijas paveids.
23.02.2016 13:37 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tā vietā lai dzirdētu visu to negatīvo un pretīgo, es labāk gribētu iegūt iespēju ka tiešām ilggadīgs vegāns uzaicinātu uz vakariņām dažus ieinteresētos visēdājus vai veģetāriešus un dotu iespēju viņiem nogaršot mājās gatavotus ēdienus, tad arī vakara gaitā pastāstītu par dzīvesveidu un vispār mierīgi pavadītu vakaru. Varbūt iedotu kādus materiālus lai varētu izglītoties vairāk utt.
Vot tas būtu daudz noderīgāk nekā ar putām uz lūpām brēkt ka visi kas nav vegāni ir pretīgi.
23.02.2016 13:43 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
(nelasīju visu diskusiju)

Ja esi vegāns, tad ir tiešām grūti saprast cilvēkus, kuri ēd gaļu/pērk kažokādas/staigā ādas zābakos.. Piens no kaimiņu tantes gotiņām vai olas no kolēģu saimniecības vēl nebūtu tas ļaunākais, manuprāt. Bet industrijas, kas balstās uz nogalināšanu, nu kas tur normāls? Tā vienkārši ir citāda domāšana.

Kā ari, pie mūsdienu pārtikas pieejamības, patērēt gaļu un vilkt kažokus, manuprāt, ir izcili egoistiski.
23.02.2016 13:45 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Standby, un šeit ir realitāte, ko vegāni ignorē - būt vegānam indijā vai kādā citā dienvidu valstī ir cita lieta, nekā, piemēram Ziemeļnorvēģijā.
Kā jau rakstīju:
Es tai banana girl uzdevu jautājumu, bet atbildi tā arī nesaņēmu: Kā tas ir iespējams būt vegānam Norvēģijas ziemeļos?
Kāds no lietotājiem man pastāstīja par diviem norvēģiem, kas ir vegāni, bet šī informācija bija absolūti bezjēdzīga, jo viņi par vegāniem kļuva tikai tad, kad pārcēlās uz Austrāliju. Tagad viņi ceļo pa Dienvidāziju. Vienā no saviem video viņi pat stāsta, kāpēc augļi, kas tiek audzēti vietēji siltajās zemēs ir labāki un tie, kas tiek eksportēti nesatur tādu vērtību. Tad no kā ziemeļdimensijā vegānam būtu jāpārtiek?
23.02.2016 13:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man, piemēram, garšo dažādi vegānu ēdieni :) Viņu dzīvesveids absolūti netraucē, kamēr mani uzstājīgi necenšas mainīt :)
23.02.2016 13:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja esi vegāns, tad ir tiešām grūti saprast cilvēkus, kuri ēd gaļu/pērk kažokādas/staigā ādas zābakos.

Vieglāk saprast būs tad, kad atcerēsies, kā pats dzīvoja.. līdz pievērsās vegānismam :)
23.02.2016 13:48 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
raven, tāpat arī latvietim organisms nav tendēts uz vegānismu. Latvietis tomēr ir zivju ēdājs.
23.02.2016 13:48 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
raven, un kāpēc vegāns ziemeļos nevarētu pārtikt no pilngraudu produktiem, sakņaugiem? Lēcām, zirņiem, pupiņām olbaltumvielām? Kāpēc nevar diedzēt zaļumus vitamīniem? Kāpēc nevar lietot linsēklas un ķirbju sēklas omegām? Tāpēc, ka ir slinks un vienaldzīgs.
23.02.2016 13:49 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
cormeum, bet pievērsās ne jau tāpēc, ka vienā dienā izdomāja par tādu kļūt, ne? Bija cilvēki apkārt, kas iedvesmoja un informācija, kas palīdzēja.
23.02.2016 13:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Salomē, droši vien.. katris jau pats ir sava dzīvesstila pavēlnieks :)
23.02.2016 13:55 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Diskusiju nelasīju, tikai autores tekstu. Mani nekas nekaitina, nekādi posti fb vai video youtubā, katrs izvēlas pats ko postot un ko lasīt un kam pievērst uzmanību. Tikai esmu novērojusi, ka tie kurus kaitina visvisādi konkrēti teksti kaut vai tajā pašā fb, paši ir diezgan neiecietīgi un ar kaut ko neapmierināti. Labāk nomierinies, iedzer kādu nervus nomierinošo līdzekli un necepies par to ;)
23.02.2016 13:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits