Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Valsts un privātie bērnudārzi

 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Kādas ir galvenās atšķirības, strādājot valsts un privātajos bērnudārzos? Kur Tev vai Tavai paziņai labāk patīk strādāt?


Nezinu, kāpēc, bet man ir diezgan pamatīga alerģija pret valsts bērnudārziem. Varbūt tas no tā, ka pati savu bērnudārzu laiku ar nepatiku atceros. Attieksme, liela māja ar entām grupiņām un dauudz bērniem, kas nebūt nerada omulību.

Vairumā privātajos dārziņos valda mājīgums un liekas, ka stress ir mazliet mazāks.
19.02.2016 13:11 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Man patīk vairāk valsts. Nopietnāka attieksme pret tevi un tev pret darbu. Nevaru jau vispārināt, bet tajā privātajā kurā biju, ļoti tāda "viegla" darba sajūta - īpaši neuztraucas par bērnu izglītošanos. Palasīja grāmatiņu, kaut kādas mantiņas pačamdīja un gāja laukā. Man patīk strādāt nevis lažot un saņemt naudu.
19.02.2016 13:16 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Strādāju gan valsts, gan privaatajaa.. Priātajā ir mazāk stress, bet daudzi bērni ir łoti izlutināti ; tāpat arī vecāki ar lielām ambīcijām un prasībām, pluss ka grupā nav vairāk par 12-16 bërniem.Valsts dārziñā ir vairaak viss paredzams, stingri pieturas pie visa kas ir iestraadaats ar gadiem un jā lielas grupas visu vairāk jādara grupas skolotājam. Piem. jāvada sports, jāgatavo un jātaisa svētki visam b.d., teātri jātaisa utt. Privātajā par to galva nav jālauza, ir daudz vieglåk tādā ziñā.
19.02.2016 13:21 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Vai tad privātajos arī kopīgi neorganizē svētkus un citas izdarības?
19.02.2016 13:57 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
burkaans, drošvien kā kurā. Bet es runāju salīdzinot tos kurus zinu, ne vispārīgi. Svētkus organizē mūzikas skolotāja.
19.02.2016 14:05 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man te slinkums rakstīt, bet ja ir vēlme vari man uzrakstīt vēstuli, tajā pastāstīšu sīkāk ;)
19.02.2016 14:06 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
tajā privātajā kurā biju, ļoti tāda "viegla" darba sajūta - īpaši neuztraucas par bērnu izglītošanos. Palasīja grāmatiņu, kaut kādas mantiņas pačamdīja un gāja laukā.


+++
pašvaldību bd tā kārtība ir cita
daudzi privātie bd darbojas vairāk kā pieskatīšanas vietas ne kā izglītības iestādes
19.02.2016 14:10 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Īsti nesapratu, kur svētkus organizē mūzikas skolotāja? Un . . protams, ka es saprotu, ka Tu salīdzini tikai tās vietas, kuras zini. ;)

Nu jā, privātie jau arī atšķiras. Ir tādi, kur tiešām notiek tikai pieskatīšana un pabarošana.
19.02.2016 14:22 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.12.2013
Protams, viss ir atkarīgs no attiecīgās iestādes vadības, ben man tāpat kā ieraksta autorei nav lielas patikas pret valsts bērnudārziem.
Esmu strādājusi vienā valsts, arī mamma strādā valsts bērnudārzā un divos privātajos (vienā strādāju arī šobrīd).
Mana pieredze - valsts bērnudārzos, protams, daudz bērni un vēēēl vairāk dokumentu, kas jāpilda daudzi no tiem pilnīgi nevajadzīgi un atņem laiku, lai, piemēram, pusdienas laikā varētu gatavot bērniem dažādus materiālus un tamīdzīgi.
Privātajos bērnudarzos daudz mazāk dokumntācijas un arī bērnu, man šobrīd grupā ir seši bērni. Patīktas, ka vienmēr var vadītājām lūgt nepieciešamos materiālus, grāmatas, spēles u.c., vecāki vairāk ieinteresēti bērna izglītībā, attīstībā.
Un pilnīgi nepiekrītu, ka privātajos bērnudārzos notiktu tikai pieskatīšana (tam ir pieskatīšanas centri), es privātajā strādāju tāpat kā valsts un vēl kvaltatīvāk, jo ir mazāk ērnu, līdz ar to katram var veltīt vairāk uzmanības.
19.02.2016 16:06 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
"........es privātajā strādāju tāpat kā valsts un vēl kvaltatīvāk, jo ir mazāk ērnu, līdz ar to katram var veltīt vairāk uzmanības." - pērle.
19.02.2016 16:30 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Redz valsts dārziņā vecākiem jājūtas laimīgiem, ka viņu bērni šeit ir. Privātajā vecāki maksā krietni daudz tāpēc uzskata, ka var pretim sagaidīt attiecīgu pakalpojumu. Valsts dārziņš realizē pirmskolas IZGLĪTĪBU, ar visiem no tā izrietošiem plusiem un mīnusiem. Redzamākā daļa - norit nodarbības, bērniem maz laika savā vaļā ņemties, jāievēro standarti. privātajā tas ir kā kurā, bet režīms ir brīvāks. Valsts dārziņš ir pašvaldības iestāde, daļa birokrātijas nonāk arī līdz audzinātājiem, privātajam dārziņam ar papīriem ņemas vadība.
26.02.2016 18:35 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Par iedomīgumu varētu piekrist, tāpat par to, ka režīms ir brīvāks.
26.02.2016 22:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits