Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Profesijas maiņa 30 gadu vecumā?

 
Reitings 36
Reģ: 27.06.2013
Sveikas, interesētu Jūsu viedoklis par šo tēmu.
Pašai vēl nav 30 gadi, bet drīz būs, un pamazām nopietni sāku apsvērt domu par profesijas maiņu. Iemesls ir finansiālie apstākļi, gribas saņemt labāku atalgojumu nekā saņemu tagad un arī iekšā ir sajūta, ka es varu darīt VAIRĀK. Mani interesē finanšu sektors, bet īsti nezinu vai tur ir iespējams dabūt darbu bez atbilstošās izglītības? Principā es esmu ar mieru iet atkal studēt, bet man tas liekas, kā lai pasaka, kaut kas "nokavēts". Jo godīgi sakot, nepazīstu nevienu, kurš 30 gados ietu atkal studēt. Tāpēc es visu laiku svārstos starp domu iet iegūt pavisam jaunas zināšanas citā jomā vai arī turpināt darīt to, ko es daru.
Varbūt te ir kādi iedvesmojošie stāsti? Varbūt kāda meitene kardināli mainījusi profesiju, izmācījusies kaut ko citu un ieguvusi lielisku darbu? :)
08.02.2016 16:23 |
 
Reitings 123
Reģ: 07.01.2016
Pilnīgi normāli. :) Mana draudzene 30 gados (pašlaik) maina savu profesiju. Pati ir ļoti apmierināta, izrāvusies no ofisa dzīves. Pamazām viss iet uz urrā.

Ja neapmierina esošais stāvoklis, tad esmu pārliecināta, ka nekad nav par vēlu. Varbūt tikai tagad vispār esi gatava tām pārmaiņām - agrāk tās nebūtu bijusi spējīga pavilkt, nebiji psiholoģiski nobriedusi vai vēl miljons iemeslu. Galvenais, lai ir mērķis, entuziasms, gribasspēks un atbalsts - tikai uz priekšu! Viss izdosies! Man šādā situācijā būtu svarīgi, lai ir arī vismaz minimāls pamats zem kājām. Ja aizeju no esošā darba, lai ir iekrājumi vai kā citādi finansiāls nodrošinājums kādam laikam, ja viss ar jauno plānu uzreiz neiet tik gludi.
08.02.2016 16:35 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Nesaprotu no kurienes cilvēkiem ir radušies aizspriedumi par to, ka mācās tikai 20-30 gados. :) Tētim 55 gadi, šobrīd pēdējais gads augstskolā, ja nemaldos, šī ir 4 augstākā izglitība. Nelēkā gan pa kardināli dažādām profesijām, taču tiklīdz apnīk, iet strādāt kur citur un paralēli mācās. Nedaudz dīvaini jau liekas, ka tētim skolas čomi zvana, atpūšas kopā, kaut gan esmu tikai nedaudz jaunāka par viņiem. :D Bet tas tikai pierāda, ka aizspriedumi ir galvā un kursā neviens par to nesmīkņā, drīzāk priecājas, ka ir cilvēks ar plašākām zināšanām, pie kura vērsties pēc kādas palīdzības.

Paziņai 29, ja nemaldos. Pabeidza Turību, strādāja IT jomā, pelnīja labi, padevās darbs, taču juta, ka tā nav viņas profesija. Šobrīd mācās par sporta treneri! :)

Ja pati zini, ka vari vairāk, būt noderīgāka un saņemt atbilstoši, tad mēģini! :)
08.02.2016 16:35 |
 
Reitings 36
Reģ: 27.06.2013
Paldies par iedvesmojošiem stāstiem! :)
ja ir vēl kāds ar savu vai draugu pieredzi šādā jautājumā, droši uzrakstiet!
08.02.2016 21:41 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man viena paziņa 55 gadu vecumā ieguva grādu farmācijā. Pati šobrīd studēju un man kursā ir 2 meitenes, kurām ir 26, puisis, kuram ir 29 un pārējiem visiem ir 30+++ :-)
08.02.2016 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 169
Reģ: 15.06.2012
Esmu studējusi otro bakalauru un pabeidzu 28 gados. Man ļoti patika un esmu priecīga ar to ka aizgāju mācīties. Tieši otrajā izglitībā ieguvu vairāk draugu un man bija vairāk zināšanas. Ka arī nopietnākā attieksme pret studijām, salīdzinot ar laiku, kad mācījos 20 gadu vecumā. Kursā arī mācījās meitenes 30 gadu vecumā, 34 gadu vecumā. Viss ir iespējams. :-) Vienīgais bija tas, ka pietruka laika - darbs, studijas un ģimene, ka arī atpūsties dažreiz gribas, bet ja visu saplāno tad viss būs ok.:-)
09.02.2016 23:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cilvēks, kurš uzsāk studijas pēc 30 ir krietni motivētāks studēt, mērķtiecīgāks.. nekā bariņš jauno studentu, kas nupat pārsēdušies no skolas soliem :)
09.02.2016 23:03 |
 
Reitings 217
Reģ: 31.08.2011
jauna būdama pametu trīs koledžas, un joprojām neesmu mācījusies, bet beidzot sāk rasties apņēmība. Darba nozari var mainīt jebkurā brīdī, galvenais ir nepadoties pie pirmās neizdošanās.
09.02.2016 23:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits