Ideālā kārtība mājās, ja ir mazs bērns? Viņai tāda ir(skat. linku)! Un Jums?

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
No šī foruma uzzināju, ka ir tāds blogs:
http://www.carolinebergeriksen.no/page/2/

Atceros, ka viena cosmo lietotāja reiz rakstīja, ka gaida to brīdi, kad šai norvēģu blogerei būs bērns, kas visu māju sagriezīs kājām gaisā...un norvēģu blogerei ir bērns, bet māja kāda ir, tāda arī ir. Uz stikla galdiņa stāv vāze ar ziediem, interjerā ir visādi bērnam interesanti štruntiņi, kas savā veidā ir bīstami. Pat bērnistaba ir pedantiskā kārtībā. Izskatās kā no veikala skatloga, kurā neviens nespēlējas. Jautājums, kā to visu var dabūt gatavu? Bērns ir izdresēts nekam nepieskarties, tiek turēts kādā spec. nožogojumā, kuru foto neiekļauj vai ir nopirkts cilvēks, kurš vislaik staigā aiz muguras un vāc to visu. Varbūt uz bildēšanās brīdi pievāc, ikdienā tā nemaz nav. Varu tikai pafilosofēt par šo tēmu. Kā Jums liekas?
Ikdienā bērns tomēr ir ziņkārīgs, visu skatās, lien, izpēta. Durtiņas mājās ir aizbultētas, lai makaroni un milti netiktu izspēlēti. Arī katru mīļu brīdi nav iespējams vākt.
26.01.2016 23:41 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Man personīgi ir nepieciešama ļoti sakopta un skaista apkārtne un jā zinu, ka man ar to ir problēmas. Cenšos saskaņot visu, ko var, pēc krāsām, tekstūrām, lai katrai lietai mājās ir sava vieta un katrai vietai sava lieta. Bērnībā es tik tiešām dzīvoju bardakā-mantas pa zemi, viss apkārt izmētātas lietas, gulta savandīta... Līdz pat šai dienai brīnos kāpēc māte neko neteica, par tik ekstra lielu bardaku, bet kā redzams viņas skatījumā tā bija kārtība, jo viņa pēc dabas ir no cilvēkiem, kuriem trīs putekļi šur tur, aizmētāta maika, vai nesaklāta gulta nav nekas īpašs. Iespējams, tieši tas man lika izaugt par pedanti, kura, visticamākais būs no tām augstāk minētajām mammām, kas savam bērnam ar lupatu staigās pakaļ, pat ja to nedarīšu apzināti, tad sevi pieķeršu noteikti daudzus, jo daudzus mirkļus tā rīkojamies.
28.01.2016 19:38 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Hippie Chick, ko nozīmē slinks? Slinks viņš varbūt ir uz uzkopšanu, bet nasks uz citām lietām. Slinkums ir relatīva lieta. Piemēram, cilvēks varbūt ļoti labi veic savu darbu, un tur viņš ir čakls, bet mājas uzkopšanā tāpēc paliek otrajā plānā.
kumu, doma šai sakarībai ir tāda, ka radošs cilvēks spēj saskatīt sakarības starp lietām, kas citiem liekas nesaistītas - tāpēc viņam netraucē "nekārtība", jo tā ir ārpus robežām, kas jau ir radošuma definīcija. Nav jau teikts, ka tas atbilst 100% visos gadījumos, bet sakarība ir, kuru neesmu izdomājusi es.
28.01.2016 19:39 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Radošā nekārtība ir viena lieta, bet nu nav tā, ka nekārtība nozīmē, ka tu esi ārkārtīgi radoša personība, tāpat kā kartība mājās nenozīmē nespēju domāt outside the box.
Paralēles tiek vilktas arī starp nekārtīgu, nesakoptu dzīves vidi un nesakārtotu dzīvi, galvu, starp citu. ;)
28.01.2016 19:56 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
vai kumu gadijuma nav emanuelle?kapec niku nomainiji un pa jaunu pieregistrejies?
28.01.2016 20:10 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Marta-jaa es esmu Emmanuelle!Vai es tev trauceeju,nepatiiku ar jauno nik?:-D
Man loti patika mans nik,bet gribeeju ieiet mazliet nopietnaakaa teelaa!:-)
28.01.2016 20:21 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Hippie Chick problēmas ar outside the box domāšanu ir nevis vienkārši kārtīgiem cilvēkiem, bet tieši pedantiem. Šie cilvēki pārāk daudz laika pavada uztraucoties par to, ka kaut kas nav kārtībā, viņiem kreativitātei neatliek laika, turklāt tā viņus tracina, jo ir jāmaina pierastā pareizā kārtība. Pedantam ir grūti pieņemt jauninājumus, turklāt, ja pedants tomēr pieņem jauno, viņš ļoti daudz laika pavada analizējot optimālo kārtību, lai viss būtu pēc viņa ieskatiem.
Nerea, cilvēkiem, kas rada to, ko pēc tam lieto tūkstoši, racionalitāte ir obligāta. Savādādāk nav iespējams radīt lietu, kas spētu kalpot citiem ikdienā, lai kas tas arī nebūtu. Šīs mantas, lai arī idejiski interesantas, praksē būtu nelietojamas.
Teiksim tas pats iPhone - tas ir sapnis par ērtu, mobili lietojamu datoru, kas spētu pildīt arī telefona funkcijas. Ja nav slinkums, vari pagooglēt, kā iPhone ieguva tādu izskatu, ar kādu tas nonāca tirgū. Racionalitāte ir tā fīča, kas sapni pārvērš lietojamā mantā. Tā, ka teikt, ka racionāli cilvēki saknē ir garlaicīgi, ir absurdi. Daudzas jaunas idejas rodas tieši mēģinot uzlabot kaut ko vecu un mainot to tik tālu, ka beigās sanāk kas pilnīgi nebijis.
28.01.2016 21:41 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tām, kam interjers škiet auksts un nemājīgs. Šis nav LV blogs, skandināviem šāda tipa interjeri iet uz urrā dažādās cenu kategorijās. Sudrabainu briedīti pie sienas var dabūt dizainera izpildījumā 200 eur vērtībā, var arī no 'masu' brenda par 10 eur .. neatkarīgi no finansu stāvokļa , šis modernais stils ir ļoooti izplatīts un nebūt ne nemājīgs, cilveki tados jūtas tikpat harmoniski kā kāds 'mūsu' modernismā ar rakstainām tapetēm un paklāju pie sienas. Man patīk, pati adaptēju ko pa vidam starp bohēmu un viņas bildēs redzamo, par aukstu neviens nav nosaucis.
Tas blogs - manā uztverē - nu jau ir uz iedvesmu un motivāciju vairāk tendēts. Un kādēļ tas ir kas tāds, ko zākāt? Arī fitnesa guru ir cheat days, un šaubos, ka Karolīne sevi deklamē kā absolūto sievietes ideālu. Lielāku motivāciju acu priekša sniedz kas 'ideailizēts', ne pavisam ikdienišķs un bieži sastopams.
Un par pēdējo - esmu radošs cilvēks (jo sevišķi hobiju līmenī), bet arī man apkārt vajag sakoptu vidi, lai darbotos. Tas atbrīvo domu lidojumu un prāts neiazķeras pie pragmatiskām nepilnībām ... nekārtīgums nenozīmē radošumu un kārtība mājās nenozīmē garlaicīgumu. Ir ļoooooti daudz garlaicīgu sušķu (jo sevišķi vīriešu kārtas .. :D ).
28.01.2016 21:55 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Interjers ir manā gaumē (l) man līdzīgs, tikai telpas mazākas
28.01.2016 22:06 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
bet vispār ir arī citi interesanti dizaini, ne obligāti ar paklājiem pie sienām vai puķēm.. :/ man ok, ja kādam šāds dizains ir par "aukstu" :/
28.01.2016 22:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es pazistu vienu makslinieci, kurai ir 4 meitas. Vinjai nav nekadi papildlidzeklji - ne aukles, ne omes, nekaa, ka vinja tiek gala ar taam meitaam, es nezinu :D bet vinjai maja vienmer ir ideala kartiba un visi par to vienmer briinaas, jo mums visiem likas, ka vinja ir tik loti pa gaisu un ka maajaas varetu but "radoshaa nekartiba", bet nee... vinai istabaa ir viens sturis, kur ir vinjas darba vieta un tikai tur ir vinjas "nekartiba", pareja maja vienmer ir kartiibaa... un ir tik forshi verot, ka meitas jebkuraa diennakts laikaa pieiet pie molberta un kaut ko paglezno, iet talak, visas kopaa rada tadu makslas gleznu.... (l)
28.01.2016 23:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šeit mitinās kāds īpaši radošs gars.. :D
28.01.2016 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 3538
Reģ: 05.08.2013
Nezinu kā mans divgadnieks uzvestos tādā interjerā.
Mums mājās viss ir piekārtots bērnam un viņa drošībai (nepārprast, neesmu supersargājošā mammīte)
28.01.2016 23:50 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015


Tā arī nesaprotu, kas šajā interjērā ir tik ļoti nemājīgs, bīstams un dīvains :-D:-D:-D

Tās, kuras katru teikumu sāk ar "man šķiet, ka tur ir tā un tā..." atcerieties, ka analizēt attēlu bez iespējas iegūt kontekstu no teksta, ir grūtāk nekā interpretēt, ja zini +\- visu kopainu. Īpaši tas attiecas uz salīdzinājumu starp krievu blogeri, kuras tekstus jūs lasāt un norvēģu, kurus nelasāt.
29.01.2016 00:11 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tā arī nesaprotu, kas šajā interjērā ir tik ļoti nemājīgs, bīstams un dīvains


nu tak kaut kas uz galvas var uzgaasties :D taa lustra, kuras tur nav, bet cosmo standartaa ir visu piepushkjot :D vai arii berns ar shokolades sierinju sasmeres divanu :D jo tak eshana pie edamgalda kopaa ar gimeni, nevis eshana visur kur pagadas ir terors nevis audzinashana...

vienigais kas mani biedetu galda stikla galda stuuri, ka par laimi sanacies nopirkt galdus ar ovaliem sturiem un kaajaam :)
29.01.2016 00:50 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nordic Belle-es arii tiesi nodomaaju...Vienam no maniem deeliem dziivoklis tiesi taadaa garaa!Meitinai 2 gadini-nekas netiek sausmiigi sajaukts-skrien ,speeleejaas ar savaam rotallietaam uttNu ir jaapaskataas,protams, arii ir mazliet jaapiekopj peec eesanas utt,bet nu nav nekas taads...
29.01.2016 00:52 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
NordicBelle, nu nav tā ka nelasam, es pietiekami labi zinu norvēģu valodu :)
29.01.2016 06:25 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Īpaši tas attiecas uz salīdzinājumu starp krievu blogeri, kuras tekstus jūs lasāt un norvēģu, kurus nelasāt.

Lai salīdzinātu, es nelasīju nevienu no blogiem, atvēru un paskatījos tīri vizuāli un pēc emocijām ;) varbūt kādus virsrakstus minimāli, bet nelasīju abus blogus no a-z
29.01.2016 14:09 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Atkal kartejais cosmo kaskis?:-D Meitenes jus neidomajaties ka katram cilvekam ir SAVA kartiba? Citam ta liksies ka cukuts bet ta bus VINA kartiba un vinam ta patik. Kas tur ko nesaprast??! Kas visiem cilvekiem tagad butu japatik pedantiskai kartibai savadak cilveks uzreiz ir cuka?!? Idiotisms
30.01.2016 00:54 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Neons- Pilnigi normals bardaks, nekas ipass,mam bralim pat lielaks un tad? Nejau taoec ka cilveks ir slinks vai nekartigs bet tapec ka ir CILVEKI KAS BARDAKA ORIENTEJAS LABAKneka kartiba un tas ir pilnigi normali. Slinks vai suskis ir tas kurs aiz sevis nenomazga traukus un pielauk la valda netiriba nevis pasam patikams bardaks. Stulbi domat ka visiem jabut ir kartigiem. Idiotisms.
30.01.2016 01:03 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Un tas ka cilveks ir pedants nenozime uzreiz ka berni bus tadi pasi, visbiezak ir otradi. Idiotisms.
30.01.2016 01:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits