Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Čau meitenes! :)

Situācija sekojoša:
Ar draugu dzīvojam kopā gadu, no sākuma gāja grūti ar tādu lietu kā darbu dalīšana, jo viņš uzskatīja, ka viss ir jādara sievietei, kamēr viņš, piemēram, spēlē spēli, skatās TV. Ar laiku iemācīju, ka ir jāpalīdz mājas darbos, jo nevaru visa māju tīrīt un abas brīvdienas pavadīt tikai beržot/tīrot/mazgājot/gatavojot ēst...
Šo nedēļu viņam darbā ir otrās maiņas, darbs sākas 14:30, man darbs sākas 8, bet sarunāju, ka šo nedēļu nākšu 9 un iešu mājās attiecīgi 18. Situācija apmēram šāda: es no rīta pieceļos, uztaisu mums ēst abiem, apģērbjos un eju uz darbu. Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas. Situācija parasti ir, ka suns ir kaut kad pabarots, drēbes vai nu nav uzliktas mazgāties vai nav izkarinātas žāvēties, briketes ienestas, tad ja ir atcerējies, ūdens ienests nav.
Šodien prasīju, lai ienes ūdeni (tas pats, ko jau 2 dienas nevar izdarīt), un nomazgā pannu, kas ir uz plīts, kamēr ir virtuvē un taisa sev ēst, atbilde bija, ka esot auksti un ūdeni, nu kaut kad ienesīs.
Es saprotu, ka no mušas iespējams uzpūšu ziloni, un visas lietas es arī varu izdarīt, bet reāli ko var no 9-14 katru dienu darīt? Es saprotu, katram savs brīvais laiks, bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? (ok, šo mēs daram uz pusēm, gan es šķūrēju, gan viņš). Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas?

Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem? Ja viņam nebūtu tik dārga klaviatūra, man šķiet, ka es viņam vienkārši pārgrieztu USB vadu, jo savādāk nesaprot. Runāt man ir apnicis, jo nekas nemainas.
22.01.2016 13:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu bet, ja viņš to nedara, tad acīmredzot viņam to nevajag?
est nevajag? Siltumu un turas drebes nevajag? Nu diuez vai, vajag bet kapec pasam darit auksta virtuve ja ir bezmaksas kalpone.
22.01.2016 17:21 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Rīdziniece, nu bet, ja viņš to nedara, tad acīmredzot viņam to nevajag?

sophie. ha, šis labs. Faktiski tam vīrietim nevajag neko. Viņš negrib šo ikdienas rutīnu, tāpēc uzkrauj to visu sievietei. Pašam ir tikai spēles un darbs. Ja sievieti tas apmierina, tad ir ok. Es gan tiešām nevaru saprast kā kaut kas tāds var patikt un kā var pa mierīgo runāt ar šādu vīrieti.. vēl meklēt visādus ceļus kā iemācīt suni pabarot vai iekurināt māju.. ak dievs
22.01.2016 17:25 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Mēs varbūt runājam par dažādām situācijām, bet tieši tāpēc ka vīrietis ir cilvēks, man liekas tikai normāli un cilvēcīgi palūgt viņu izdarīt kaut ko, ko MAN vajag, nevis pavēlēt, un pateikties par to, ko viņš ir izdarījis. Tāpat kā es pateiktu "paldies" jebkuram citam cilvēkam, kurš man ir palīdzējis. Un tieši tāpat to ir pelnījusi sieviete.
Cik ilgi tu pateiksies? Par katru nomazgātu trauku? Ne man par to kāds ir teicis paldies, ne es teikšu. Varbūt tikai savai atvasei. Tā nav nepieklājība, es to neasociēju kā nepieklājību. Tie ir ikdienas darbiņi, kas mums šķiet pašsaprotami kā izmazgāt zobus. Novākšana aiz sevis pierāda cieņu pret sevi un otru. Un tam nav vajadzīgi kādi papildus stimuli. Nav tā, ka vārds "paldies" attiecībās būtu izzudis. Bet noteikti es to nesaku 20x dienā. Sāpes par to nav ne man, ne draugam.
22.01.2016 17:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Selīna Viņam tie būs nesvarīgi darbiņi jo viņš tos neredzēs vienkārši kamēr viņam uz tiem nenorādīs, jo pats vienkārši par to nebūs aizdomājies.

Jā, šim gan piekrītu. Pievērsīsies savai spēlīšu atkarībai. Un man žēl, ka sieviete to pacieš. Varbūt arī uz datora ekrāna zīmīti kādu atstāt? Varbūt "dārgumiņ, neaizmirsti paēst?" vai taml.
Pirmkārt, jātiek galā ar to mūžīgo spēlīšu spēlēšanu un tad vienkārši jānostāda vīrieti fakta priekšā - tev, vīrieti, ir pienākumi un basta. Lai gan no geimeriem vispār vajadzētu mukt..


Es gan nezinu cik daudz viņas vīrietis spēlē spēlītes, bet pieņemot ka viņš piemēram stundiņu pirms darba un stundiņu pēc darba uzspēlē spēlītes nav pasaules gals. Tas ir tāds pats relaksēšanās veids kā pēc darba iedzert alus glāzi, paskatīties TV vai palasīt ziņu portālos jaunākās ziņas. Tā pat kā sievietes lai atpūstos mēdz iedzert vīnu, pasēdēt vannā, nolakot nagus vai palaīt grāmatu. Tajā pašā procesā nav problēmas līdz tas netiek izvilkts visas dienas garumā.

Un nevajag arī pieiet tam visam ar pārā mīlīgu tonīti un uķi puķi, bet normāli visu pateikt, normālu lūdzu un normālu paldies, bez ņirgāšanās un aizspriedumiem.

Un kāda vaina ir zīmīti atstāt pie datora? Ja ir zināms ka viņš pie tā datora ies? Zīmītes parasti liek vietās kur tās ieraudzīs un to viņš ieraudzīs, līdz ar to viņš izlasīs un iespēja ka to izdarīs ir lielāka.

Un ja vīrietis grib relaksēties bet viņam vel tā malka jāienes tad vajag vai nu pirms viņš ir nosēdies atpūsties palūgt normāli lai to malku ienes jo pēc tam tad varēs mierīgi atpūsties un vairs nekas nebūs jādara, vai arī pēc tam kad cilvēks ir relaksējies vajag viņam to atgādināt.
Jā citiem nepatiks atgādināt un viņi to uzskatīs par kaut ko tādu kas viņiem nav jādara, bet nu tad lai nebrīnās ka viņš to nedara. Tur pretī ja sākumā to atgādināsi tad ar laiku viņš pie tā pieradīs un normāli visu pats darīs bez jautāšanas.
22.01.2016 17:29 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Kā visas diskusijas, arī šī ir bezgalīga un mēs katra paliksim pie sava pareizā viedokļa. :D

Riot, es neesmu skaitījusi, varbūt arī sanāktu 20x dienā. :D Nē, protams, ka nav runa par katru nomazgāto šķīvi. Un nav runa par gadījumiem, kad, piemēram, viņš pašsaprotami aiznes savus traukus uz virtuvi vai pēc vakariņām nomazgā traukus utt. Es runāju par "paldies" teikšanu tad, kad esmu kaut ko palūgusi izdarīt vai, ja viņš man bez lūgšanas ir uztaisījis tēju, vai paņēmis un aiznesis uz virtuvi gan savu, gan manu krūzi (šis it kā ir pašsaprotami, bet arī tas "paldies" ir kaut kā iegājies). Un tāpat arī viņš man saka "paldies" par tādiem sīkumiem. Bet redzi, galvenais, ka pārī tā attieksme sakrīt- jums ir tā un mums ir tā, un visi laimīgi. Diamonda* nav īsti laimīga ar to situāciju, līdz ar to es tikai iesaku pamēģināt darīt ikdienā kaut ko citādāk nekā līdz šim.
22.01.2016 17:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man liekas, ka nevajag pārspīlēt. Draugam izteikti nepatīk tīrīt mana kaķa kasti, lai gan viņš to dara, ja īpaši palūdzu. Bet zinu, ka nepatīk. Tāpēc nelieku to darīt, man vieglāk to izdarīt pašai. Galu galā kaķi es paņēmu, pirms man bija šis draugs, un man tas nesagādā nekādas problēmas. Tāpat es pareizāk un kvalitatīvāk izmazgāju un izkaru veļu, bet gludināt viņš neprot vispār. Un man absolūti nav problēmu izgludināt visas viņa drēbes, jo es zinu, ka viņš izšķūrēs ceļu priekš MANAS mašīnas, izmazgās grīdu, ko man riebjas darīt, kā arī pagatavos brokastis, kad man nāks miegs! Galvenais jau ir saskaņa šajos jautājumos. Nav normāli, ja vīrietis nedara neko mājās.
22.01.2016 17:52 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Sophie., bet loģiski, ja man izdara ko patīkamu, es taču arī pasaku paldies, kaut par to pašu tēju. Aizvakar vispār biju šokā, ka draugs bija atcerējies veikalā nopirkt kafijai saldo krējumu, jo man tikai tāda garšo. Par to es viņam nopirku končas (viņš man saldummīlis) un noslēpu zem spilvena, kad atnāca no maiņas, atrada un bija priecīgs. Nu apmēram tā mums tas izpaužas.
Es nekādā gadījumā neuzskatu, ka attiecībās ir vajadzīga dresūra, bet šādos tādos gadījumos esmu izteikusi vilšanos par pastāvošo iekārtu un dzirdīgas ausis jau saklausa. Tam, kam vienalga, tas arī turpina zvilnēt dīvānā, aukstumā un skatās uz izsalkumā sačokurojušos suni. :D
22.01.2016 17:54 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kā visas diskusijas, arī šī ir bezgalīga un mēs katra paliksim pie sava pareizā viedokļa.


+ Jāpiekrīt. Te jau vien var saprast ka nevar atrast to kopīgo valodu jo tā tiek pielīdzināta dresūrai kāda tā nav, vai arī tiek izfantazēti varianti ka gandrīz vai tam vīrietim lūdzas uz ceļiem lai tik ko izdara un pēc tam saka paldies jau kamēr mutē ir viņa P*****. . . Nē tas viss ir domāts normālā cilvēcīgā valodā palūdzot, ja vajadzīgs izskaidrojot un pēc tam normālā valodā pasakot paldies.

Sieviete nevar gaidīt ka viņai teiks paldies par kaut ko ko viņa pati uz savu galvu ir izdomājusi darīt, tā pat arī sievietei nav jāsaka paldies par katru šķīvi kuru vīrietis uz savu galvu ir izdomājis nomazgāt. Tas konkrēti attiecas uz gadījumiem kad viens otram esat lūguši ko izdarīt, līdz ar to paldies pateikšana ir pieklājības norma nevis veids kā sevi pazemot.
22.01.2016 17:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un man absolūti nav problēmu izgludināt visas viņa drēbes, jo es zinu, ka viņš izšķūrēs ceļu priekš MANAS mašīnas, izmazgās grīdu, ko man riebjas darīt, kā arī pagatavos brokastis, kad man nāks miegs! Galvenais jau ir saskaņa šajos jautājumos.


Nu lūk, jūs esat atraduši to kopīgo valodu un darbu sadalījumu kas apmierina abas puses līdz ar to jums viss izdodas. :)
22.01.2016 18:00 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Goda vārds, lasot šo forumu, jau sāk šķist, ka te ir liela problēma nācijas sieviešu pašapziņā un labāk jau nepaliek - turpina auklēties, pēc tam auklējas ar dēliem un pēc tam dēlu sievas var auklēties tālāk. Skumji lasīt.

++
vēl viens labums no šī foruma - lasot šāda veida diskusijas, gribas mesties savam vīrietim ap kaklu un teikt paldies, cik viņš labs! ļauj novērtēt vīrieti blakus!
22.01.2016 18:02 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Par to es viņam nopirku končas (viņš man saldummīlis) un noslēpu zem spilvena, kad atnāca no maiņas, atrada un bija priecīgs.

Tas bija neverbālais "paldies"! :D
Man liekas, ka atslēgas vārdi te ir "tam, kam vienalga". Un man tiešām nešķiet, ka tas ir Diamonda* gadījums, vienkārši tās vakara maiņas ir izsitušas no sliedēm un saasinājušas situāciju.
22.01.2016 18:03 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Sarlote,+++
Nemot veeraa, ka es veel pie sevis meedzu kaut ko pakriteizeet, tagad vispaar bishki shokaa esmu!
Visu var noveerteet saliidzinot))
22.01.2016 18:07 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Šarlote_ Tev ne tikai ir jāsaka paldies savam vīrietim, bet arī tam cilvēkam kurš viņu ir izaudzinājis par tik labu vīrieti.
22.01.2016 18:08 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man šķiet, ka sievietei ir jājūt, kad ir vērts paauklēties un kad tas ir bezcerīgi. Es mazliet paauklējos savā laikā un tagad viss ir forši. Viņš ar mani arī auklējās, jo es pati arī neesmu ideāla. Es ceru, ka tagad viņam arī viss ir forši. :D Un arī - kas kuram ir auklēšanās. Es to saucu par sadzīvisku pieslīpēšanos un kompromisu meklēšanu.
22.01.2016 18:10 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tas konkrēti attiecas uz gadījumiem kad viens otram esat lūguši ko izdarīt, līdz ar to paldies pateikšana ir pieklājības norma nevis veids kā sevi pazemot

Jā, es arī saku paldies, ja izdara ko esmu lūgusi un vēl simts citos gadījumos saku paldies. Bet nē, slima suņa pabarošana man liekas norma par ko nav jāsaka paldies.
Autore raksta
Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas.

cik saprotu, vienošanās ir, bet draugs to nepilda. Dodu 100% - nekādas zīmītes nepalīdzēs. Ja pēc piecelšanās līdz darbam katru dienu tiek nosēdēts pie datora, tad uz galva var stāvēt 100 zīmītes, bet vīrietim nebūs laika tāpat. Un tas ir dēļ slinkuma, spēles un necieņas.
22.01.2016 18:10 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Paldies meitenes par viedokļiem.
Panna ir nomazgāta un ūdenspudeles ienestas :-D
Japiekrīt par to, ka cilvēkiem ir dažādi temperamenta tipi, man nav pacietības gaidīt kamēr atpūtīsies 557575stundas. Man vispār nav pacietības, un es ātri palieku dusmīga un turpinu knābāt/īdēt līdz tas ir izdarīts.

Kaut kas jau ir jāmaina attieksmē, gan man, gan viņam.
Katrā ziņā paldies, pirmdien ķeršos pie darba :-)
22.01.2016 18:10 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Miss Joker, protams! Vīramāte regulāri atkārto, ka, lai arī ko, bet vismaz savu istabu katru sestdienu viņa likusi dēlam bērnībā sakārtot obligāti. Un vienmēr piekodina, ka vīrieši nav jāizlaiž, un viņiem viss uz paplātes nav jāpienes.
22.01.2016 18:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Šarlote_ Nu lūk, kāds cilvēks tad viņu ir ļoti labi un pat stingri izaudzinājis, bet lūk kur ir rezultāts :) Citiem diemžēl vecāki nav bijuši tik stingri un ļāvuši izlaisties. Ja pēc tam arī citās attiecībās nepagadās sieviete kas to vīrieti ir izaudzinājusi kārtīgi tad arī rodas tādi gadījumi ka vien pašai jāņem tie groži un jāpāraudzina(vai jāšķiras), bet toties kad vienu reizi ir izaudzināts pa savam, tad pēc tam ir baigi feini ka viss ir tā ka pašai prieks un visi var laimīgi dzīvot harmonijā.
22.01.2016 18:25 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Kamēr taisu ēst, vien paturpināt vēlos, ka nav tikai sliktais. viņš ir vedis, piemēram, mani uz darbu agri no rīta kaut vai pašam nekur nav bijis jābrauc, vai atbraucis pakaļ pa sliktu laiku uz darbu, uztaisījis brokastis brīvdienās, un palīdz māju tīrīt :D (šis gan mums iet bez atgādināšanas, laikam jau tāpēc, ka mērķtiecīgi gāju uz to)

Kā jau minēju temperaments man ļoti straujš, līdzīgs kā Selīnai, tāpēc domāju pamēģināt risināt šo problēmu mierīgā ceļā nebļaujot, bet panākt to, ka viņš to izdarīs un nejutīs no manis šo ''pavēli ka tas jādara''

Bet nu, ir lietas, kas nemainas :D
Trauki bija salikti pie trauku mašīnas, nevis iekšā :D, pasmīnēju, jo varbūt viņš domā, ka trauki tur paši iekāpj :D

Pamest es viņu netaisos, bet iemācīt pašsaprotamas lietas iemācīšu
22.01.2016 18:30 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Miss Joker, manuprāt, pie vainas ir arī tas, ka loti daudzus vīriešus audzina vientuļās mātes, sevi nerealizējušas sievietes, kā arī laulībā nelaimīgas sievietes, kuras visu savu mīlestību atdod dēliem, rezultātā tos izlaižot un izlutinot. Arī pašas sievietes ir pie vainas - viņas labāk dara pašas, sakostiem zobiem paveic vīriešu darbus tikai tāpēc, lai nebūtu "sliktas" savu vīriešu acīs un lai šie vīrieši viņas nepamet, neaiziet pie mīļākajām, utt.
Latvijas sieviešu pašapziņa un pašcieņa ir katastrofālā stāvoklī un vīrieši to perfekti iemācījušies izmantot.
22.01.2016 18:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits