Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Čau meitenes! :)

Situācija sekojoša:
Ar draugu dzīvojam kopā gadu, no sākuma gāja grūti ar tādu lietu kā darbu dalīšana, jo viņš uzskatīja, ka viss ir jādara sievietei, kamēr viņš, piemēram, spēlē spēli, skatās TV. Ar laiku iemācīju, ka ir jāpalīdz mājas darbos, jo nevaru visa māju tīrīt un abas brīvdienas pavadīt tikai beržot/tīrot/mazgājot/gatavojot ēst...
Šo nedēļu viņam darbā ir otrās maiņas, darbs sākas 14:30, man darbs sākas 8, bet sarunāju, ka šo nedēļu nākšu 9 un iešu mājās attiecīgi 18. Situācija apmēram šāda: es no rīta pieceļos, uztaisu mums ēst abiem, apģērbjos un eju uz darbu. Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas. Situācija parasti ir, ka suns ir kaut kad pabarots, drēbes vai nu nav uzliktas mazgāties vai nav izkarinātas žāvēties, briketes ienestas, tad ja ir atcerējies, ūdens ienests nav.
Šodien prasīju, lai ienes ūdeni (tas pats, ko jau 2 dienas nevar izdarīt), un nomazgā pannu, kas ir uz plīts, kamēr ir virtuvē un taisa sev ēst, atbilde bija, ka esot auksti un ūdeni, nu kaut kad ienesīs.
Es saprotu, ka no mušas iespējams uzpūšu ziloni, un visas lietas es arī varu izdarīt, bet reāli ko var no 9-14 katru dienu darīt? Es saprotu, katram savs brīvais laiks, bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? (ok, šo mēs daram uz pusēm, gan es šķūrēju, gan viņš). Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas?

Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem? Ja viņam nebūtu tik dārga klaviatūra, man šķiet, ka es viņam vienkārši pārgrieztu USB vadu, jo savādāk nesaprot. Runāt man ir apnicis, jo nekas nemainas.
22.01.2016 13:23 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Miss Joker man liekas, ka ir pieredze šajos jautājumos :)
Diamonda* - Tev padomi, kā no pārpilnības raga :)
22.01.2016 16:57 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Riot liels ++++
22.01.2016 16:57 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
es no rīta ēdu, protams, uztaisīšu arī viņam, needīšu jau viena, tas tā nesmuki.


un tas ir smuki?

āāāā un viņa iecienītais teikums- ja tu gaidi uz mani, ka es kaut ko izdarīšu, tad vieglāk izdarīt pašai


Vipsār nesaprotu jēgu ar tādu kopā dzīvot. Kāpēc tev pieaudzis vīrietis ir jāaptekelē kā tāds bēbis? Kāpēc tev viss jāgatavo, jātīra utt, kamēr viņš deldē dīvānu un klaviatūras pogas? Ar ko viņš ir labāks par tevi?
Un tas viņa mīļākais teikums, manuprāt, ir klaja necieņas izrādīšana tev
22.01.2016 16:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tak normāls vīrietis, kas nav āpšveidīgā krustojums ar neandertālieti, ātri saprot, ja ir auksts - jāsameklē iekurs, citādāk ja ne sieviete sāks brēkt, tad kule pašam nosals. Un tas viss "lūdzu, izdari to un to" arī ir tīrākā māžošanās. Pašiem pēc tam būs bērni, tad varēs mācīt pieklājību. Vīrietis nav bērns, bet cilvēks. Ja viņam jāsaka priekšā un pakaļā paldies, tad kāda velna pēc to nav pelnījusi sieviete? Goda vārds, lasot šo forumu, jau sāk šķist, ka te ir liela problēma nācijas sieviešu pašapziņā un labāk jau nepaliek - turpina auklēties, pēc tam auklējas ar dēliem un pēc tam dēlu sievas var auklēties tālāk. Skumji lasīt.
BINGO!
22.01.2016 16:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es ar tādu cilvēku kopā nebūtu. Bet vispār - ja viņš vēl kaut 1 reizi neizdarītu kādu sīkumu, es negatavotu viņam ēst, sagatavotu tikai sev. Es nemazgātu viņa drēbes, izmazgātu tikai savējās. Tas pats ar gludināšanu.
Es vispār nesaprotu, kāpēc, piemēram, jums sniegs jāšķūrē uz pusēm, ja ēst taisi tikai Tu, piemēram. Piemēram, man ir tā, ka es vienmēr mazgāju, izkaru un gludinu veļu, bet attiecīgi sniegs man nekad nav jāšķūrē, es to arī nedarītu. Pārējos darbus +/- darām uz pusēm, vai kā sanāk. Ēst biežāk gatavoju es, bet vīrietis gatavo vienkāršas brokastis. Miskasti parasti iznes vīrietis, bet reizēm to izdaru es.
Piemēram, ir darbi, kurus viņš vienkārši izdara briesmīgi (neprot izkārt veļu), to izdaru es.
22.01.2016 17:00 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Kā parasti cosmietes izcelas ar debīlismu un aprobežotību :-D Neidomajaties ka ir sievietes kuram ari patik nekartiba un haoss??! Vienkarsi vajag pec principa tads tadu atrod un viss. Ja otrs ir japartaisa vai japaaca tad tadam attiecibam nav jegas.
22.01.2016 17:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
nu nezinu, man nav bijis taads virietis kur nesaprastu,ja aiz sevis ir jaanokopj.


Nu tāpēc jau tev arī to ir grūti saprast un nav velme ķēpāties ko varu arī es saprast. Bet vot ja gadītos tāds eksemplārs kurā līdz ausīm samīlētos un tad pēkšņi atjēgtos ka viņš aiz sevis traukus nenomazgā, tad nez vai uzreiz skrietu prom arī, censtos jau to risināt. Ja neizdodas, tad gan bye bye :D

Selīna Tā zīmīte bija tikai kā variants, nav obligāti tas jāpielieto, ir arī citi veidi kā tikt ar to galā. Bet no otras puses, vai tad viņai roka nokritīs ja pamēģinās atstāt uz galda vai kur zīmīti ar lūgumu ko izdarīt? Ne tak.
Vīrietis ļoti ātri var pievērsties kam citam un par tiem pāris nesvarīgajiem darbiņiem aizmirst jo lūk tādi tie ir, nesvarīgi darbiņi. Ja viņam vismaz ir kur atgādinājums, tad ir lielāka iespēja ka viņš tos izdarīs, ja neizdarīs tad neizdarīs, bet kaut kāda kašķēšanās un nekā nedarīšana to neuzlabos.
22.01.2016 17:01 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
protams, uzreiz jau nepamestu, bet, jau teicu, ilgterminjaa man taads viirietis nav vajadziigs.
22.01.2016 17:03 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Un tas viss "lūdzu, izdari to un to" arī ir tīrākā māžošanās. Pašiem pēc tam būs bērni, tad varēs mācīt pieklājību. Vīrietis nav bērns, bet cilvēks. Ja viņam jāsaka priekšā un pakaļā paldies, tad kāda velna pēc to nav pelnījusi sieviete?

Mēs varbūt runājam par dažādām situācijām, bet tieši tāpēc ka vīrietis ir cilvēks, man liekas tikai normāli un cilvēcīgi palūgt viņu izdarīt kaut ko, ko MAN vajag, nevis pavēlēt, un pateikties par to, ko viņš ir izdarījis. Tāpat kā es pateiktu "paldies" jebkuram citam cilvēkam, kurš man ir palīdzējis. Un tieši tāpat to ir pelnījusi sieviete.
22.01.2016 17:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Sieviete jau paredz uz priekšu, ka vīrietis nosals, jo, redz, viņam mājās bijuši radiatori. Tad nu teciņus aizskrienu pēc malkas, sakurinu, un siltums ienāk mājā. Tak normāls vīrietis, kas nav āpšveidīgā krustojums ar neandertālieti, ātri saprot, ja ir auksts - jāsameklē iekurs, citādāk ja ne sieviete sāks brēkt, tad kule pašam nosals.


Vīrietis ies pēc tās malkas tad kad viņam sāks tie pauti salt, nevis domājot uz priekšu ka iespējams sals. Tāds kurš arī būs salīgāks ātri vien aizskries, bet tāds kurš nebūs, pagaidīs kamēr pirksti nosals.


Ja viņam jāsaka priekšā un pakaļā paldies, tad kāda velna pēc to nav pelnījusi sieviete?


Aaa nu lūk, tu tādu attieksmi nesaņem pretī tāpēc arī netaisies tādu dot. Tur jau redzama iespītēšanās. Man vienmēr pasaka paldies par to ko esmu izdarījusi un es viņam arī, tā tāda normāla attieksme kura attiecību gaitā ir izveidojusies un palikusi par normu.
22.01.2016 17:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
cilvēcīgi palūgt viņu izdarīt kaut ko, ko MAN vajag,
Tatad tiru pannu vajag tiaki sievietei? Paest, tiras drebes, siltumu maja , udeni tikia sievietei vajag ?
22.01.2016 17:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Miss Joker - manuprāt, sapratīgs un normāls vīrietis neuzskatīs šos darbus par nesvarīgiem. Tie ir svarīgi darbiņi un viņam tie ir tik elementāri, ka, manuprāt, pat bērns ar tiem tiktu galā. Jābrīnās, ka viņam nav citu vīrišķīgāku darbu ko privātmājā padarīt.
Vīrietis ļoti ātri var pievērsties kam cita

Jā, šim gan piekrītu. Pievērsīsies savai spēlīšu atkarībai. Un man žēl, ka sieviete to pacieš. Varbūt arī uz datora ekrāna zīmīti kādu atstāt? Varbūt "dārgumiņ, neaizmirsti paēst?" vai taml.
Pirmkārt, jātiek galā ar to mūžīgo spēlīšu spēlēšanu un tad vienkārši jānostāda vīrieti fakta priekšā - tev, vīrieti, ir pienākumi un basta. Lai gan no geimeriem vispār vajadzētu mukt..
22.01.2016 17:09 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Vīrietis pēc savas iniciatīvas neko neuzkopj mājā. Man liekas, ka izskaidrojums ir vienkāršs: viņš vispār nepamana nekārtību un netīrību.

Mans vīrs arī, man šķiet, nemana ne putekļus, ne traukus izlietnē, viņam tas vienkārši netraucē... Māju tīrām abi kopā brīvdienā - viņš sūknē un mazgā, es tikmēr vannas istabu, putekļus utt., bet ja es nepateiktu "iztīrīsim šodien māju", tad māja varētu būt netīrīta vispār... Kronis visam bija, kad vasarā uz nedēļu biju prom - atbraucot izlietnē bija tie paši netīrie trauki, kas aizbraucot...
Ar interesi gaidu, kas notiks, kad atgriezīšos darbā - kurš un kad gatavos vakariņas, kurš mazgās traukus utt. :-D
22.01.2016 17:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
protams, uzreiz jau nepamestu, bet, jau teicu, ilgterminjaa man taads viirietis nav vajadziigs.


Man jau liekas ka gaļa sieviešu tomēr būs tādas kuras mēģinās labot, varbūt ne pielietos tos labākos variantus un beigās vienkārši samierināsies nevis aizmuks prom. Ne visas, bet daļa tā arī dara, kas ilgtermiņā veci vel vairāk izlaiž jo pašai tak vieglāk ar visu tikt galā :D
22.01.2016 17:10 |
 
Reitings 28
Reģ: 04.01.2016
Nja palasot lielākā daļa uzskata vīrieši neko neuzkopj. Tad gribētu pateikt, ka sievietes vannasistabā ar savu netīrību pārspēj lielu daļu vīriešu!(l)
22.01.2016 17:12 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Vīrietis ies pēc tās malkas tad kad viņam sāks tie pauti salt, nevis domājot uz priekšu ka iespējams sals.

Ak dievs... viņam mājās ir SIEVIETE, bet viņš - VĪRIETIS! Normālam vīrietim interesēs sievietes pašsajūta! Suns ir dzīvnieks - viņam vajag ēst, tāpēc viņš ir jābaro.. tas taču itkā saprotami? kādas jopcik vēl zīmītes?
Sievietes, jūs galīgi jukušas jau esat?
22.01.2016 17:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tak LV sievietes nereti darius visu lai tik butu vecis blakus. Kops sevi, maju, gatavos, nesis partiku, domas ka labak seksa sevi atradit, pelnis naudu un pusi rekinu segs, macisies, sportos. Vecis pat mautu neprasis. Kad tur brinums., Te cosmo ir dazas kas atklati stastija ka uztur viriti un kopj maju. Ari tiktal ir dazas tikusas. Feminisms zinies.;-)
22.01.2016 17:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tad, kad būs bērns, tad arī zīmītes atstāsiet - nomaini pamperi, uzvelc to, to, to, aizved uz dārziņu, atved no dārziņa, pabaro. Un nebūs taču iemesla dusmoties, ja viņš bērnu nepabaros vai no dārziņa neizņems!?
22.01.2016 17:16 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es nezinu, iespeejams, skan ciniski, bet es nespeetu iemiileeties viirietii, kuram neruup kaartiiba, tiiriiba, galu galaa truukst iejuutiibas, lai paliidzeet savai sievietei:-/ Visas shiis iipashiibas un paradumi atspogulo cilveeka raksturu un personiibu. Man nebuutu pa celam ar cilveeku, kursh var mieriigi eksisteet nekaartiibaa, netiiriibaa, nespeejiigs sev pagatavot maltiiti etc.
Johaidii, sievietei vsp musars apriori nav jaanes! Un taa jaadomaa nav man (jo, kad man vajag, es to varu izdariit), bet gan viirietim!!
Kaa sevi nostaadiisi, taa pret tevi arii attieksies!
22.01.2016 17:18 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Rīdziniece, nu bet, ja viņš to nedara, tad acīmredzot viņam to nevajag?

Nezinu, varbūt es esmu naiva un sapņaina, jo man pašai ir izdevies ar mierīgu izrunāšanos un kompromisiem šādus sadzīviskus jautājumus atrisināt, bet man tiešām nešķiet, ka tādu ultimātu uzstādīšana ir labākais risinājums. Kāpēc skandalēt, ja var izmēģināt citu ceļu? Nu ja visi citi ceļi ir izmēģināti un atliek tikai skandalēšanās, tad ir vērts padomāt, vai tādas attiecības vajag, jā. Bet vēl jau jādomā par to, ka mēs katrs esam ar dažādiem temperamentiem- Selīnai laikam vienkāršāk būtu uzreiz izlādēties un "nostādīt fakta priekšā" :) man vienkāršāk būtu iet tādus aplinku ceļus, kā piedāvāja MJ. Līdz ar to, Diamonda*, Tev atliek tikai izvēlēties, universālas receptes nebūs! :)
22.01.2016 17:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits