Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Esmu bezdarbnieks!

 
Reitings 1343
Reģ: 24.11.2015
Iesakiet lūdzu kādus ieteikumus šai problēmas atrisināšanai!
21.01.2016 13:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lielajiem uzņēmumiem vismaz ir reālas iespējas apmācīt, ja gadījumā gatavu darbinieku nevar atrast. Mazākiem - ir kā ir.
22.01.2016 22:36 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
57days, bieži vien arī lielie uzņēmumi nesasteidz ar izvēli uz apmācību. Man pašai ir bijis, ka kāds no nozares grandiem sūta man e-pasta vēstuli ar piedāvājumu aprunāties ar viņiem, varbūt mani interesēšot viņu piedāvājums. Cilvēku, kam ir kvalifikācija un pieredze, ļoti trūkst, turklāt tie, kas ir, nelabprāt ceļo pa visiem kantoriem pēc kārtas - ilgtermiņa stabilitāte, pie mūsdienu ekonomiskās situācijas, tomēr tiek vērtēta augstāk, kā 200€ algas pielikums, līdz ar to, īpaši arī pārvilināt nesanāk.
22.01.2016 22:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Arī gadījumos, kad priekš tam, lai apgūtu prasmes, nevajag 5 gadus universitātē, ir saprotama darba devēja vēlme ņemt GATAVU produktu, nevis apmācīt.

Ne vienmēr uzņēmumā ir cilvēks, kas var šo apmācīšanu veikt - ja vajag, teiksim, arabu valodas tulku, datorgrafiķi vai HR speciālistu, maza uzņēmumā visticamāk cilvēka, kas var veikt apmācību, ļoti ticams, ka nemaz nav. Gribi negribi nākas meklēt cilvēku ar pieredzi vai vismaz izglītību attiecīgajā jomā.
22.01.2016 21:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Heilla, ar Lancaster. Viņai bildē bija tāda pati kurpe, tikai viena. Bet viņas šeit jau kādu brīdi nav.
22.01.2016 19:00 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Skudrulāci, 5 gadu laikā iemācīsies noteikti. Ja tagad stāsies augstskolā un sāks mācīties.

Pamēģini iejusties darba devēja lomā. Tev uz laiku ir vajadzīgs cilvēks, kas pilda noteiktas lietas. Ja ņemsi tādu, kas no konkrētā amata neko nesaprot, viņš būs jāapmāca. Kamēr apmācīsi, būs zaudējumi. Gan summa, ko patērēsi apmācībai, gan dīkstāve. Vēl arī tāds faktors, kā neiegūtā peļņa, kas pamatīgi var iespaidot uzņēmuma darbību, ja uzņēmumam ir kāds kredīts.
Ja amats ir tāds, kurā darbinieku var apmācīt pāris dienās vai pāris nedēļās, šeit vēl var izvērtēt, vai ņemt cilvēku ar jau esošām zināšanām, vai arī apmācīt jauniņo. Lai iemācītu biežāk nepieciešamās lietas no tā, ko es daru, lai cilvēks to darītu tik pat ātri un kvalitatīvi, viņam būs nepieciešami vairāki mēneši. Tajā pat laikā šajā pašā CV kaudzē ir cilvēki, kam ir gan izglītība attiecīgajā jomā, gan pieredze, vai vismaz viens no minētajiem. Vai Tu, būdams darba devējs, būtu ieinteresēts apmācīt galdnieku strādāt ar vairākām grafiskās apstrādes programmām, iemācīt viņam programmēšanas pamatus un vēl dažas lietas, kas aizņems mēnešus, ja Tev ir pieejams cilvēks, kas var sākt nākamajā darba dienā un vienīgie sīkumi, ar ko viņš ir jāiepazīstina, ir uzņēmuma iekšējā kārtība? Domāju, ka Tu tomēr izvēlētos to, kurš jau prot.
Es ticu, ka tas galdnieks varētu iemācīties to, ko es daru. Lielā mērā tas viss balstās uz loģiku un matemātiku. Bet tam tomēr ir nepieciešams pārāk ilgs laiks. Ja viņš vēlās strādāt šajā amatā, viņam vajag kaut kādas zināšanas. Ticu, ka ja šodien sāks mācīties, pēc 5 gadiem pratīs, bet neviens darba devējs viņam tos gadus nemaksās par mācīšanos, ja ir pieejami zinoši cilvēki.

Tas būtu apmēram tas pats, kas man tagad kandidēt uz ķirurga amatu. Filmās esmu redzējusi, kā to dara, anatomijas pamatus no skolas laikiem atceros. Pārējo procesā iemācīšos. Gribi būt mans pacients?
22.01.2016 18:58 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Ar ko tad es Tevi tagad sajaucu?! (t) :-D
Bet nu arī tādā gadījumā godīgais galdnieks ar paint pieredzi nav uzskatāms par konkurētspējīgu.
22.01.2016 18:49 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Heilla, Tu kļūdījies. Es no būvniecības neko nesaprotu. Mans lauciņš ir IT.
22.01.2016 18:45 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
skudrulacis - ja nemaldos, tad Alexxa strādā būvniecības jomā. Ne amatā ko var veikt cilvēks bez zināšanām. Ne labā sirds,ne godīgums un pat ne galdnieka prasmes tur nederēs. Un šajā gadījumā ir pilnīgi normāli, ka atšuj tādus "godīgos,kārtīgos,vienkāršos" un tā nav darba devēja vaina, ka kandidāts ir nepiemērots. Kā uz tādu amatu var kandidēt bez zināšanām? Bez sapratnes? Nu neiemācīsies tu divos mēnešos to ko RTU un LLU būvnieki mācās gadiem. Ir tomēr arī jāsaprot uz ko tēmē un kritiski jāpaskatās uz sevi. Liekas, ka tev arī ar to ir problēmas un ne velti laikam arī bez darba esi.
22.01.2016 18:42 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Viena no izcilākajām pērlēm bija cilvēks, kam galdnieka izglītība, pieredze krāvēja un pārdevēja darbā, kurš rakstīja, ka ar grafiskās apstrādes programmām prot darboties ļoti labi (Sludinājumā bija norādīts, ka obligāti jāprot strādāt ar illustrator vai kādu citu tādu programmu), viņš Paintā zīmējot jau no 14 gadu vecuma.
Tā jau tie cilvēki uzskata: ja kaut kas ir darīts, tātad, varbūt prot; ja nav darīts, tātad, tuvāko 5 gadu laikā noteikti nepratīs. Acīmredzot, spriež pēc sevis. Alexxa, tavai zināšanai, no zināšanām ir ļoti maz kas atkarīgs.
22.01.2016 17:15 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
Alexxa-saprotu Tevi... mani arī laikam nesaprastu, ja es projekta stūrītī ieskicētu mazu mikimausi...bet citreiz tāāā prasās :-D
21.01.2016 22:21 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ilmaars, piekrītu, ka šim cilvēkam ir talants :) Tiešām liels talants. Bet tas nav tas, ko es darbā daru. Patiesībā tā mana darba daļa, kas saucās "mākslinieciskā" ir ļoti garlaicīga un vairāk tehniska, kā radoša un mans darba devējs man maksā tieši par to, lai es izpildītu konkrētas lietas. Tieši tas pats tiek sagaidīts no mana aizvietotāja, tāpēc šāds talants netiktu novērtēts, pat, ja tāds būtu.
21.01.2016 21:56 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Es saprotu, ka pēc BKA vai pēc skolas uzreiz ir grūti atrast darbu, bet ja tas neizdodas jau gadiem un cilvēks neatrod pilnīgi nekādu darbu, nu tad piedod,atvaino tā nav darba devēju vaina! ja vēl dzīvo Rīgā, tad vispār. Saprotu mazpilsētās ir tiešām grūti, bet nu Rīgā ir iespējas. (t) Nepiekritīšu, ka visi, kas strādā ir negodīgi cilvēki, kas krāpjas, melo, izliekas. Tā teikt ir stulbi. Un ja tādas domas ir varbūt vajadzētu aizdomāties par sevi un to problēmu meklēt sevī!
Es zinu kā ir sūtīt 7-8 CV dienā, kā ir kad nedēļām neviens nezvana. Man nav lieliskas valodu zināšanas - neprotu ne krieviski, ne angliski brīvi. Saprotu, bet kā jārunā tā ir stress un auzas. Man vēl nav augstākā izglītība. Ir autovadītāja tiesības, bet ar automašīnu nebraucu un pēdējā darba intervijā pateicu, ka to nevēlos darbā darīt. Un alga virs šeit minētās 570 bruto, kas skaitoties laba...Nopietni?!(t)
Bet es arī no darba devēja puses esmu redzējusi kādi cv un motivācijas vēstules nāk. Liela daļa bija izmetama jau sākumā. Otra daļa - pēc izlasīšanas. Atlika pavisam maz ko izskatīt un vēl mazāk ko aicināt uz interviju.
Padalieties savā pieredzē, zināšanās, izglītībā. Kāds tad ir bezdarbnieks ko ļaunie darba devēji neņem?
21.01.2016 19:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ērdij, ir variants ielikt savu CV iekš cv.lv, man ir bijis, ka no turienes uzņēmumi zvana, aicina uz interviju.
21.01.2016 19:25 |
 
Reitings 1343
Reģ: 24.11.2015
Zili.rudzi

Tu man pasaki, kāpēc cilvēkam ar prasmēm Microsoft office, AutoCAD, SolidWorks, MasterCAM, IP maiņā, jaunāko CNC iekārtu vadīšanā, būtu jāiet kapāt pa minimālo algu?
21.01.2016 19:12 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
obligāti jāprot strādāt ar illustrator vai kādu citu tādu programmu), viņš Paintā zīmējot jau no 14 gadu vecuma.

Alexxa-var būt, ka palaidāt garām kadru, kas zīmējis šito: :D
https://www.youtube.com/watch?v=v2g5qbvb7F4
21.01.2016 19:04 |
 
Reitings 1343
Reģ: 24.11.2015
Tikai ar azartspēlēm ir tā, ka pa daudz aizraujies un beigās zaudē visu.

Kad vēl bija lati, tad sāku ar 5 latiem, kādu laiku uzkāpu vinnestā un konta summā līdz 10 latiem, bet beigās paliku ar 1 latu.

Tas bija tad, kad biju iesācējs un zaļš gurķis
21.01.2016 19:03 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Aaaaa! No šādiem vīriešiem man zosāda metas. Es arī pazīstu vienu bezdarbnieku, kuru māte uztur, un iedomājies, ka ir gudrāks nekā vidējais darbinieks, un pelnījis lielu atalgojumu. Bet sēž gadiem bez darba un ir slinks. Un grib, lai citi viņa vietā darbu meklē. Pilnīga nepastavība. Nu kur tādi vīrieši rodas? Tā arī viņi dienas aizvada Cosmo forumā..
21.01.2016 19:03 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Faktiski, ja uzlieku 200 eiro uz drošas 1.20 likmes, tad dabūju 40 eiro tīro peļņu

30 dienasx40 ir 1200


Jā, es arī nesaprotu - kāpēc idioti strādā? Aizņemies no omes 200 eiro, un pelni 40 eiro dienā!
21.01.2016 18:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kā no pieteikuma vēstules var izsecināt, par ko pretendentam ir nojausma? Šo nojausmu radīt ir darba devēja, nevis darba ņēmēja uzdevums. Vienreiz man tā bija. Aizeju uz darba interviju, un intervētāja man prasa: "Kādi būs jūsu darba pienākumi?" Un šitādas duras dabon darbu, pat par darbinieku atlases speciālistiem tiek. Es visu laiku saku: jo tālāk dirsā prāts, jo skaistāka dzīve!

CV pievieno tādu interesantu lapeli - saucās motivācijas vēstule. Uz tās lapiņas ir jāuzraksta, kāpēc Tev šķiet, ka tieši Tu atbilsti amatam. No turienes ļoti labi var izsecināt, kam ir un kam nav nojausma, uz ko viņš piesakās.
Mums sludinājumā bija aprakstīts, kādi būs pienākumi un kādas ir nepieciešamās prasmes. Viena no izcilākajām pērlēm bija cilvēks, kam galdnieka izglītība, pieredze krāvēja un pārdevēja darbā, kurš rakstīja, ka ar grafiskās apstrādes programmām prot darboties ļoti labi (Sludinājumā bija norādīts, ka obligāti jāprot strādāt ar illustrator vai kādu citu tādu programmu), viņš Paintā zīmējot jau no 14 gadu vecuma. Šis bija spožākais, bet bija daudz. Būtu man tagad tie CV ar tām vēstulēm pie rokas, es Tev vēl pērles kā paraugus izvilktu.

Tas, ka darba intervijās uzdod tizlus jautājumus, tas arī - ir arī tizli intervētāji. Man reiz pajautāja "Ja mēs Jums maksāsim konkrētu summu mēnesī, kam Jūs tērēsiet to naudu?". WTF? Ir bijuši arī jautājumi par to, cik bieži es plānoju slimot un tamlīdzīgi.
21.01.2016 18:54 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
Faktiski, ja uzlieku 200 eiro uz drošas 1.20 likmes, tad dabūju 40 eiro tīro peļņu

ну да-а кто возьмет билетов пачку, тот получит водокачку :-D
21.01.2016 18:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits