meklēju internetā, bet nevaru atrast - kādi ierobežojumi ir cilvēkam, kurš ir uzskaitē (alkoholisms)? Vai tādam cilvēkam likumīgi drīkst būt autovadītāja tiesības/ piederēt īpašumi utml?
Nezinu, bet nez vai dēļ alkoholismu tagad kādam mājas atņems (t) Par tām tiesībām runājot, loģiski jaubūtu ja nebūtu, bet varbūt tas tik tādos gadījumos ja ir bijis šajā sakarā pārkāpums.
.?
Nesaprotu kāpēc nevarētu!?
Kā jau unique minēja - ja nav atņemtas, bet tāpat neatņem uz visu dzivi. Var saņemties un atgūt.
Tapat arī var piederēt īpešumo, bet tos atsavina pavisam citu iemeslu dēļ, ne tapēc ka cilvēks dzer.
1.Ja cilvēkam jau ir tiesības, nekādu ierobežojumu braukt viņam nav(ja vien nebrauc pālī).
2.Ja cilvēks vēlas iegūt/atjaunot tiesības, atrodoties narkoloģiskajā uzskaitē, vai, iziet kārtējo med. komisiju, tas IR iespējams, ar narkologa akceptu.
nezinu, vai kas ir mainījies, bet, ja cilvēks ir uzskaitē, autovadītāja tiesības gan nedrīkstēja būt!
Nav nekas mainījies, zinu vairākus tādus gadījumus. Uzskaite liecina tikai par to, ka cilvēks ir apmeklējis kādu ārstniecības iestādi-brīvprātīgi vai piespiedu kārtā. No uzskaites var arī noņemt, nemācēšu precīzi pateikt-kaut kādi 2-3 gadi jābūt pierādāmam skaidrības periodam. Visu izšķir narkologa lēmums. Zinu pat vienu bijušo heroīniķi-pēc 1,5 gadu atturības džeks dabūja tiesības.
Es pieņemu ja cilvēks nav izgājis veselības pārbaudes lai varētu vadīt auto, tad arī viņam nedrīkstētu būt tiesības. Ja šīs pārbaudes ir izgājis, neatkarīgi no cēloņa dēļ kā tiek veiktas pārbaudes no sākta gala tad cilvēkam var būt auto vadītāja tiesības. Protams līdz brīdim ka veselības stāvoklis pasliktinās vai konkrētajā gadījumā ja auto vadītājs ir izraisījis avāriju dzērumā.