Vai tu spētu kļūt par dzimumšūnu donori?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
03.01.2016 22:32 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
meksikanka
Par līmeni liecina argumenti. Bērnu salīdzināt ar mēnešreizēm....(t) Tad jau arī pašas dzemdētu bērnu var salīdzināt ar mēnešreizēm, jo tas bērns taču teorētiski arī varēja būt mēnešreize. :D :D
04.01.2016 21:48 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Problēmas ir arī sievietei, kas iznēsā bērnu ģenētiskās atšķirības dēļ:


Most women who seek donor eggs are over the age of 40, with increasing numbers going abroad because of a shortage of donors in this country.

However, the new study of almost 500 pregnancies compared women with an average age of 35 and concluded that the use of a donated egg itself increased risks, regardless of age.

Almost 18 per cent of women who became pregnant following egg donation suffered high blood pressure, the study found, compared with 5 per cent of other women undergoing fertility treatment.

The risk of pre-eclampsia - a condition linked to high blood pressure, which can be fatal, rose from 2.8 per cent to 11.2 per cent.

Researchers said it was possible that the problems stemmed from changes in the embryo’s immune tolerance when it encountered female genes with different traits to those of the egg recipient.
04.01.2016 21:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viva Diva
Kurš pasniedzējs tev šitādas muļķības piestāstīja?! :D Kur tu mācies medicīnu?! :D Kas par programmu?
Pirmajā grūtniecībā rēzus nesaderība neko neietekmē (ja nav komplikāciju). Otrajā ietekmē, ja pirmajā bijis rēzus pozitīvs bērns un nav ievadīts imūnglobulīns. Ja izrādās rēzus negatīvs bērns, tad pat imūnglobulīns nav jāievada.
04.01.2016 21:52 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Bērnu salīdzināt ar mēnešreizēm

Nu, ak jēziņ! Neviens bērnu mēnešreizēm nepielīdzina. Gluži kā tas, ka olšūna ir olšūna, bet bērns ir bērns. Bērns ir dzīva radība. Olšūna ir šūna! ŠŪNA! :D
04.01.2016 21:55 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Neiešu strīdēties, jo pašai ir rh+ un uz mani neattiecas, bet tomēr man paziņu lokā ir pāris, kas atļaujas labākos ginekologus un labāko izmeklēšanu, bet tomēr piedzīvoja pāris abortus, līdz tika pie bērna. imunoglobulīni nav garantija, un risks TĀPAT ir daudz lielāks, nekā rh+ grūtniecei.
04.01.2016 21:57 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
VivaDiva
Nu aborti var būt arī rēzus pozitīvām sievietēm. To tu pati izdomāji, ka rēzus faktora dēļ.
04.01.2016 21:59 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Raven, a par ko tev īsti ir tā histērija? Tevi kāds ar varu spiež un ņem tās plšūnas nost? Negribi neziedo, tās kuras gribēs atradīs informāciju gan par riskiem gan visu pārējo.
04.01.2016 22:00 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vēl kas interesants, lai gan uzskatu, ka pētījumam 20 cilvēki ir par maz, sieviete, kas iznēsā mazuli, nodod mazu daļu gēnu arī no sevis. Bet tas nav pins DNS, ko uzsver ārsti, jo no tā vien nevarētu izveidoties cilvēks.

Šī ziņa ir vienlaicīgi laba - sievietes var justies pārliecinātākas par mazuli, ka tas ir daļēji arī viņas.

No otras puses, sievietēm, kas izmanto donoru olšūnas, jo viņām ir ģenētiskas problēmas, varētu tās nodot bērnam.

For a long time, fertility doctors and scientists had suspected that it was possible for a woman carrying an implanted embryo to pass on her characteristics, but this is the first scientific evidence.

Researchers based at a leading Spanish fertility clinic found that secretions from the mother’s womb penetrated pre-implanted embryos influencing their development.

But the researchers have been keen to point out that they are not a full set of genes and are only fragments, which by themselves could not create a child.

Technically it could be argued that children born as a result of egg donation have three parents as the child will carry DNA from the father, the egg donor and the woman carrying the baby.

However the Spanish researchers claim that what is being transmitted by the mother to the foetus are only fragments of DNA and not full DNA.

Doctor Vilella said: ‘These findings have shown us that there is an exchange between the womb and the embryo which was previously not known.


http://evoke.ie/health/infertile-women-using-donor-eggs-passes-on-their-own-dna-to-children
04.01.2016 22:00 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Raven, a par ko tev īsti ir tā histērija? Tevi kāds ar varu spiež un ņem tās plšūnas nost? Negribi neziedo, tās kuras gribēs atradīs informāciju gan par riskiem gan visu pārējo.


Patīk lietot hiperbolas? ;-)
Ir sievietes, kam finansiālu aspektu dēļ izlemj spert šo soli, neaprēķinot turpmākās sekas.

Te tiek apspriesta tēma par olšūnu donoriem, vai nav iespējas izvairīties no personīgiem apvainojumiem?
04.01.2016 22:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Dianna
Olšūna ir olšūna kamēr nav apaugļota. Apaugļota olšūna bioloģiski ir sievietes bērns neatkarīgi no tā, vai apaugļošana notiek mēģenē vai kur citur un vai to bērnu iznēsā un dzemdē pati vai cita sieviete. Bioloģiski tā apaugļotā olšūna ne ar ko neatšķiras no pašas bērna. Būtībā tas arī ir donores bērns, no kura viņa ir atteikusies.
04.01.2016 22:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šarlote,man liekas,tas bija domāts kā sarkasms..
+++ Palīdzēju ilustrēt piemērus, kādi pēc dažiem komentāriem radušies
04.01.2016 22:10 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Es,pirms kļūt par donori,kā saprātīgs cilvēks izsvēru riskus un uzdevu sev jautājumu-vai mani nākotnē nevajās domas par to,ka kaut kur pasaulē eksistēs mani gēni un es par tiem neko nezināšu,kā šim te "manam" bērnam iet utt. Un ziniet,nē,es par to nedomāju un nedomāšu. Jo man domāšana nav kā lielai daļai fanātisku māmuliņu. Katram no mums ir lietas,par ko neiespringstam,bet varbūt vajadzētu,skatoties no citu cilvēku viedokļa. Nu lūk,es neiespringstu un nenodarbinu sevi ar šādām domām. Pirms šīs diskusijas es pat laikam kādu pusgadu pat nebiju domājusi par to,biju aizmirsusi donēšanas faktu. Izdarīju un aizmirsu. :D
04.01.2016 22:22 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Laurentija
Tu neesi viena tāda. Pilni bērnu nami ar tādu mammu bērniem kā tu. Viņām arī vienalga par saviem gēniem un olšūnām. Izkakāja un aizmirsa.
04.01.2016 22:30 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
teika_spolite, Tev nav pilns pulkstenis, ja neredzi atšķirību starp olšūnu ziedošanu un bērniem bērnu namos. Diskutēt jēga ar tādu, kā Tevi, nav, jo acīmredzot no dzīves un visa cita saproti ļoti maz, ka tik pabrēkt.
04.01.2016 22:34 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
teika_spolite
Tev slikta diena? Gribas paķengāties? :D
Super kontrasti. Līdz šim savā adresē biju dzirdējusi tikai labus vārdus,par to,cik labu darbu esmu izdarījusi,palīdzējusi citiem tikt pie ilgi lolotā sapņa-iznēsāt zem sirds mazuli. Bet par olšūnu izdirsēju mani nosauc pirmo reizi. :D Jāatzīst,tev izdevās mani pārsteigt. :D Tikai mani izkakātie gēni nenonāks bērnu namā. Viņiem būs ģimene,kas viņus ļoti mīlēs,neskatoties uz to,ka eksistē tādi elles radījumi kā es un pasviedu šiem olšūnas kā tādus atkritumus.
04.01.2016 22:38 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Laurentija

Tikai mani izkakātie gēni nenonāks bērnu namā. Viņiem būs ģimene,kas viņus ļoti mīlēs,neskatoties uz to,ka eksistē tādi elles radījumi kā es un pasviedu šiem olšūnas kā tādus atkritumus.


perfekti pateikts, tu esi malacis, ka spēj ziedot olšūnas un tevi tas psihiski netraumē, zinot, ka kāda cita izmantos tavu olšūnu, kā redzam reti kura šeit uz to parakstītos (arī es nē). Bet apsveicami, ka tu uz to esi spējīga, jo kādam tas dos to vienreizējo iespēju. Tfu tfu tfu nedod dievs kādai no mums atklātos problēmas ieņemt bērnu, un pašām vajadzēs sākt domāt par šo variantu izmantot svešu olšūnu, tad būsiet priecīgas. Protams labāk, lai tā nenotiek :)
04.01.2016 22:50 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Laurentija, tas bija ļoti varonīgi no tavas puses. Tā nav nekāda vienkāršā procedūra. No visas sirds novēlu tev veselību. Ceru, ka arī grūtniecība vecākiem, kas tik ļoti vēlējās bērniņu norisināsies bez problēmām.
04.01.2016 23:15 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Interesanti. Man ir rh-, manai draudzenei rh-, abam mums ir vairak par vienu bernu, grutniecibas ir noritejushas bez jebkadam komplikacijam, no arstiem ne es, ne vina nav dzirdejusi par baaaaigajiem riska faktoriem. Vismaz taa tas ir, ja gruutnieciba ir naakusi dabiskaa celjaa. Ja tas notiek caur meegeni, iespeejams riski jau ir pavisam citi.
Par abortiem runaajot, tur no malas cilveeks var tikai mineet. Viena mana pazina loti negribeja otro bernu, uztaisija abortu un visiem pateica ka vinai bija spontanais aborts. Ir iespeejams, ka testa rezultaats uz dauna sindromu ir bijis ar lielu riska faktoru un vecaki izlemushi veikt abortu. Iespejams, ka USG paradija ar dzivibu nesavienojamas anomaalijas. Viss kas var buut.


Ja sievietes ir spejigas atteikties no saviem dzimusajiem berniem par abortu veiksanu nemaz nerunajot, tad tieshaam nav jaabriinas, ka dazhaam ir dzilji vienalga par par dazham olshunam.
Oponeeshu gan, ka tas nav nekaads baigais altruisms, liidzjuutiiba vai labdariiba, jo sev veertiigu vinjsh neko ziedojis nav. Plasha sirds ir tam kursh ziedo kaut ko sev veertiigu.
04.01.2016 23:16 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++Vatsons
Laurentija
Malacis! Vari turpināt palīdzēt arī tiem pāriem, kas nevar iznēsāt bērnu-liec tik glābējsilītē vienu bērnu pēc otra. Tev taču vienalga-ka tik labi aprūpē kāds.
05.01.2016 07:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits