Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kādu profesiju izvēlēties,ja esmu stulba ?

 
Reitings 5
Reģ: 25.12.2015
:-/ Mana vidēja atzīme skolā ir 9.0,bet gan nejūtos,ka esmu tik gudra(t) Tagad es mācos 12.klasē un palika ļoti maz laika līdz absolvēšanai.Un es vēl neesmu izvēlējusies studiju virzienu un programmu.Uzreiz varu pateikt,ka nebūšu nekāds inženieris utt,jo es saprotu,ka vienkārši netikšu galā ar fiziku un matemātiku.Man labi padodas valodas,vēsture un citas humanitārās zinātnes(t) Visādi karjeras testi utt. dod dažādus rezultātus.Ko darīt ?Varbūt kādam ir kādi ieteikumi ?(l)
25.12.2015 23:23 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ļoti zems pašvērtējums Tev ir.
25.12.2015 23:26 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Nedomā lūdzu ka esi stulba! Ja domāsi ka vari un esi gudrāks tad tev viss izdosies .
Es tev ieteiktu iet tūrismu mācīties un tēmēt uz tez tour novaturs utt tur jāzina valodas ja labi strādā maksā labi un ne tuvu nav jāzina matemātika un fizikā.
Katrā ziņā tad ieteiktu izvēlēties ko humanitaru
25.12.2015 23:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu jau... man 12 klasē vidējā bija ap 6 (laikam), bet es gan jutos (un jūtos) gudra :)

Ieteikumi... Nav jau īsti skaidrs, kas tev ir prioritāte - sidrsdarbs (tad jājauta, kas apmēram interesē) vai iespējamā alga/darba atrašanas relatīvais vieglums nakotnē.

Pie tam, vairums studentu jebkurā programmā ir vidējie aritmētiskie jaunieši, nevis kaut kādi tur supergudrie un ūberģeniālie topošie Nobela prēmiju laureāti. Tā ka, "esmu stulba" nav šķērslis studēt neviena studiju programmā.
25.12.2015 23:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
No valodām, šobrīd skandināvu valodu zinātāji var labi pelnīt, drīz laikam ar arābu valodu varēs pelnīt :)
25.12.2015 23:30 |
 
Reitings 5
Reģ: 25.12.2015
57days,mana prioritāte ir sirdsdarbs,kurš nesīs man labu peļņu(s)
25.12.2015 23:32 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
man skolaa te tik spiidoshi gaaja, bet es nemaz nejuutos stulba, driizaak slinka :D
25.12.2015 23:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tad stāsti, kas tev patīk, cik komunikabla esi....
25.12.2015 23:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
mazāk koncentrējies uz to, kādus priekšmetus māca universitātē, bet gan ar vēsu prātu padoma, ko vēlēs tālākā nāktnē darīt :)
25.12.2015 23:38 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Skola bija loti labas atzimes, ari bija problemas ar pashvertejamu, izvelejos studet to jomu, kas man padodas, sajutos gudra :)
Pec tam saku stradat sfeeraas, kas potenciali bija manas vajaas puses, bet izradijas, ka esmu gudra tik un taa :)
Iespejas, protams, jaizvertee, bet zemo pashapzinju gan jadzen prom. Pasaulee tik daudz iistu stulbenju, bet domaa, ka ir baigie gudrinieki un biezi pamanaas par savu gudribu parliecinat ari citus - laba pezentacija bez seguma. Tavaa gadijumaa segums ir :)
25.12.2015 23:41 |
 
Reitings 5
Reģ: 25.12.2015
57days, ar komunikāciju gan ir problēmas,jo man nav tik daudz draugu un arī ģimenē ir diezgan vēsa atmosfēra.Man patīk vēsture,literatūra,politika utt.Bet es saprotu,ka humanitāriju ir pārāk daudz,bet tajā pašā laikā es nevaru būt nekāds ārsts,ķīmiķis utml.,jo es netikšu galā ar tām zinātnēm.Skolā es būtiski cīnos par savām atzīmēm un mājās vienmēr sēžu vairākas stundas ar to mājas darbu
25.12.2015 23:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Politoloģija + svešvalodas = darbs diplomātiskajā dienestā vai Briselē par tulku. Kāda vaina?
25.12.2015 23:49 |
 
Reitings 5
Reģ: 25.12.2015
57days,paldies par ideju (l)
Arī citiem paldies par mīļiem vārdiem(l)
25.12.2015 23:52 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Esmu dzirdējis, ka valdībai ir vajadzīgs jauns ministru prezidents, tava kvalifikācija izskatās atbilstoša....
25.12.2015 23:56 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
yvaine - vispirms noteikti izdomā, kas tev tiešām patīk, kurā profesijā gribētu strādāt. Nekoncentrējies vai tas padotos vai ne, bet no sirds padomā, kas tevi interesētu un kur justos laimīga. (Vari arī uzreiz izdomāt, kurās profesijās nekad negribētu strādāt). Varbūt esi bijusi kādā Ēnu dienā? Februārī būs atkal, noteikti to izmanto...

Kad esi izdomājusi vairākus variantus, kuri tev patiktu, padomā kurš no tiem mazāk vai vairāk padodas, ja pagaidām nepadodas, vai varētu to apgūt. Darbs būs noteikti jāiegulda, bet ja tiešām izvēlētā profesija patiks, tad tas būs daudz vieglāk. Ne vienmēr tiem, kuriem skolā nepadodas matemātika utt., tā arī ir augstskolā, jo ir citi pasniedzēji, cita mācību viela utt.

Pati vienmēr vidusskolā teicu, ka ķīmiju un bioloģiju nekad nevajadzēs, tāpēc to arī pārāk nemācījos. Iestājos augstskolā un pēc gada jau sapratu, ka izvēlētā profesija nav gluži man. Patiktu to darīt hobija līmenī, bet ne katru dienu. Un tā maz pamazām interesējos ko citu varētu studēt, un tagad mācos bioloģijas eksāmenam, lai varētu iestāties no jauna augstskolā. Neesmu nekāda ķīmiķe vai bioloģe, bet zinu, ko vēlos, un zinu, ka būs daudz darba jāiegulda, bet arī zinu, ka tas ir tas ko vēlos. :)
25.12.2015 23:58 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
tu patiešām esi stulba ja tā domā . es pat teiktu ka trolis :D esi
25.12.2015 23:59 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ja esi stulba - paplet kājas, atver muti.. :D
26.12.2015 00:01 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
Zvans saiemā-"Labdien, vēlos klūt par par deputātu"
-"Tu stulbs esi?"
"Tas ir obligāti? "
26.12.2015 00:14 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.12.2012
Varu pateikt to ,ka ir ļoti grūti mūsdienās saprast ,ko īsti vēlies. Protams,gribas labi atalgotu darbu nākotnē un labu dzīvi. Bet cik paskatos daudzo studiju programmu atsauksmēs par to ,ka studijas ir pa tukšo un pēc to četru vai cik gadu mācīšanās beigās neesi nekas. Pašlaik mācos 12.klasē. Atzīmes ir so so,nav sliktas ,bet nav arī tik labas cik vēlētos . Esmu pildījusi karjēras testus ,nu neko īsti man viņi nav devuši ,paskatos un redzu ,ka tās nav tās profesijas ,ko es nākotnē gribētu pildīt. Nu ir ļoti grūti izlemt galu galā. Akadēmisko negribas ņemt. Ir cilvēki ,kas uzreiz zina savu nākotni un kur dosies studēt ,tie ir apskaužami. Bet ir cilvēki ,kuri ir neziņā. Pirmkārt jādomā,vai ar to profesiju ,ko izvēlēsies ,spēsi labi nopelnīt,vai tu pēc pirmā gada nepametīsi studijas,jo nevarēsi pavilkt utt bet galu galā jau iespaido tavs vērtējums galā -eksāmeni. Un ja tie nav spidoši - izredzes arī mazas.
26.12.2015 01:01 |
 
Reitings 235
Reģ: 21.02.2015
Es biju stulbs līdz 25. gadiem, tagad nedaudz mazāk. Tieši ar minēto matemātiku un fiziku man arī bija galīgi garām. Mamma matemātikas un fizikas skolotāja, nemācījos par spīti viņai. Viņa man stāstīja, ka no manis nekas labs neizaugšot.
Es jau no bērnības jaucu visu laukā (tagad māku salikt atpakaļ kā vajag), briesmīgi interesēja tehnika. Kad tiku pie datora, sapratu, ka tas ir īstais, jo tur ir ko ķimerēties gan fiziski, gan grafiski, gan loģiski. F eksāmenos matemātikā un fizikā, kas teorētiski ir pamats datorikai, nebija pilnīgi nekāds traucēklis, lai kļūtu par datorsistēmu tehniķi. Ar šādām zināšanām var darboties ļoti plaši - web lapu izstrāde, poligrāfija, reklāma, tīklu administrēšana, grafika/dizains u.tml. Bet nu reāli no mācībām jēgas gandrīz (pāris knifi noder, bet ar laiku arī līdz tiem tiktu) nekādas, tāpat kā 100% nav jēgas no diploma, jo to neviens, nekad (izņemot mammu, māsu un mani) nav redzējis. Praktiski visas zināšanas es guvu no pieredzes datorsalonā, kur nodarbojās ar poligrāfiju, remontu u.tml., kur piestrādāju mācību laikā un tur bija arī mana prakses vieta. Kad tev to reāli vajag, tad arī automātikas vadības sistēmu programmēšana var būt aizraujoša un smadzenēs iesūcas kā mitrinošs krēms sausā ādā.
Mana attieksme pret izglītību ir tāda - tipveida izgl. saturs no tipveida grāmatām, ja to viens cilvēks vienā veidā pasniedz vairākiem pavisam atšķirīgiem cilvēkiem - labākajā gadījumā iznāk paneļu māju tipveida dzīvoklīši galvā. Bet reāli pasniedzējam ir tikai viena atslēga, kas der labi ja pāris durvīm.
Mamma ir labs piemērs izglītības sistēmai - viņa māca matemātiku un fiziku, bet, kad atnāk mājās, ne velna nejēdz pat pašus pamatus. Es viņai veikalā mācu, ka cenas jāsalīdzina par kilogramu/litru, vai, ka ekonomiskās spuldzes nedrīkst iegādāties, jo tās satur fosforu un dzīvsudrabu, lai gan viņa to pasniedz skolā, es pat viņai rādīju viņas pašas pie manis kopētos mācību materiālus. Viņi pasniedz kaut ko atstāstot kā mašīnas, bet paši nekā nejēdz. Ja kāds ko iemācās, tad tas ir paša spēkiem.
26.12.2015 05:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits