Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bulīmija

 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
Sveikas, dārgās dāmas! Zinu, ka ir jau diskusijas par šo tēmu, kuras tikko ilgi un dikti tika izskatītas, bet īsti līdz galam ne mana situācija.

Mans stāsts sākās 4 vai 5 gadus atpakaļ, kad negaidīti pēc Jāņiem piemeklēja ļotti nepatīkama kaite- infekciozā mononukloze- reta slimība, kura izpaužas ļoti dažādi pēc pieredzes- manā gadījumā- pilnīgi un absolūti neviens orgāns nepildīja savas funkcijas un +20 kg, kā rezultātā mani 54 kg pārtapa par 74 kg... 2 nedēļu laikā, kaut gan ēšanas paradumus slimnīcā nemainīju. Sākumā centos kaut ko darīt lietas labā, pat ļoti- nesēdēju uz vietas un necerēju uz brīnumu, tomēr nekas nenotika.. Ārsts teica, ka vielmaiņa ir sabojāta un tās ir slimības sekas, teica, ka tas esot normāli un svars atgriezīsies tāds, kāds bija. Nu, ja tā, tad man atliek tikai gaidīt.. Gaidīju gadu,- nekas nemainījās. Pēc diviem arī ne. Sāku sevi šaustīt, dusmoties. Ļoti raudāju. Sāku neēst.. Vienu dienu, divas, trīs.. Protams, pēc tādas neēšanas sākās rīšanas maratoni(likās, ka kuņģis ir bezizmēra un iekšā stūmu visu, kas lien un kas nelien) kas pēc tam, protams, arī tika atvemts(pat ja tika apēsta viena ābola šķēlīte, sākās sirdsapziņas pārmetumi un arī tā tika atvemta). Svars sāka kristies burtiski pa dienām, ja ne stundām. Tā bija vienu reizi, otru, trešo, līdz vienā jaukā dienā palika pavisam slikti- ēdusi nebiju neko, bet sākās vemšana- ārā nāca kuņģa sula.. Ārste konstatēja man ļoti nepatīkamu un sāpīgu diagnozi- bulīmija un anoreksija, ar piebildi, ka no anoreksijas varu izvairīties, ja sākšu normāli ēst. Kuņģis sāk atteikt pilnībā un, ja tā turpināsies, es izdilšu, kamēr nomiršu. Protams, saņēmos, kaut gan arī ģimenes acīs jau redzēju sāpes un vienu mirkli pat šķita, ka viņi no manis atvadās( tagad skatos un brīnos par to gribasspēku un apņēmību, kas manī radās pēc ārsta vārdiem). Viss iegāja normālās sliedēs, tomēr ne vemšana.. Pārmetumi, ka kaut ko esmu apēdusi, nepazuda. Un nebija svarīgi- tie bija dārzeņu salāti savā sulā maza porcija vai torte. Tā tas turpinās jau 2 gadus,- principā pēc katras maltītes dodos uz toleti un atstāju savu maltīti tur. Esmu gājusi pie psiholoģes, kura teica, ka tas ir kādas emocijas trūkums organismā(šķiet, ka mīlestība), tomēr arī psiholoģe nespēja man palīdzēt, un, ja tā godīgi, situācija palika vēl sliktāka.

Tagad sēžu un saprotu, ka sevi ļoti ienīstu par visu, ko esmu sev nodarījusi. Svars tagad man arī pēc šī visa ir krimināls( uz augumu 1,69 aptuveni 80 kilogrami) un vienīgais, ko esmu ieguvusi pēc šī visa,- kuņģa vārstulis, kas notur pārtiku kuņģī vairs savu funkciju nepilda pilnvērtīgi, gastrīts, kuņģa čūla, regulāri krampji pa visu ķermeni un depresija(tā nav tikai slikta diena, bet ārsta atzīta diagnoze). Es nevēlos vairs tā dzīvot, vēlos sakārtot vielmaiņu, mīlēt un būt mīlētai( ar bijušo puisi izšķīrāmies, jo viens no iemesliem bija- viņš nespēja noskatīties, kā es sev daru pāri, sāpīgi bija mani naktīs vest uz slimnīcu ''atkačāt'' pie sistēmām, kad sākās nekontrolējama kuņģa sulas vemšana), vēlos nodarboties ar sportu, sakārtot domāšanu, ēdienkarti, un, galu galā,- arī svaru.

Es atzīstu savu problēmu un to, ka man ir vajadzīgs ārsts, bet varbūt arī kāda no Jums ir tam izgājusi cauri un var padalīties ar reālu viedokli, kā no tās elles tikt ārā? Šķiet kā tāds nebeidzams skrējiens nekurienē. Un vēl.. Kāda skaitās tā pareizā diēta, ar ko man būtu jāsāk? Un cik bieži un ilgi vajag nodarboties ar sportu, lai organismam nenodarītu vairāk ļauna, kā laba?

Ceru uz atsaucību un to, ka negācijas tiks paturētas pie sevis, kaut gan centīšos saprast arī tādus viedokļus.
21.12.2015 19:54 |
 
Reitings 43
Reģ: 26.11.2015
Uzrakstīju Tev vēstuli
31.12.2015 16:09 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es arī kādus 5 gadus slimoju ar bulīmiju. Tiku pati vaļā, kad apzinājos, ka es sev patīku..kā arī sporta zāle palīdzēja. Lēnām pamazām tiku vaļā.
31.12.2015 16:15 |
 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
uniqueღ Paldies par atbildi, ņemšu piemēru no Tevis un centīšos tikt galā! Kā saka- jauns gads, jaunas apņemšanās. Tad nu.. Uzvarēt šo briesmoni šogad ir manējā. :))
08.01.2016 21:57 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Man arī ir bijusi gan anoreksija, gan bulīmija vairākus gadus. Arī tiku vaļā pati, apzinoties, ka ēdiens nav kuņģa piestumšanai vai kkāds mierinājums, bet tādeļ, lai paēstu. Protams, svētkos, brīvdienās atļaujos ko vairāk, bet tādēļ sevi vairs nešaustu.
Ja netiec galā pati, iesaku meklēt palīdzību. Vismaz man joprojām ir problēmas ar kuņgi un vēderu (t)
08.01.2016 22:08 |
 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
Sisley- jā, arī es šķiet iešu pie speciālista. Biju pie ģimenes ārsta, organisms atūdeņojas un tā dēļ varu nonākt slimnīcā! Ģimenes ārsts ieteica psihiatru, pie kura arī pierakstījos! Paldies par padomiem un jauku vakaru! :))
08.01.2016 22:19 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
(t) Man uz riņķi iet viss - periods, kad neēdu vai ēdu ļoti maz, tam seko periods, kad no apēstā atbrīvojos, kam seko periods kad ēdu daudz par daudz. Pa vidu gan bija laiks, kad viss bija ok, bet nu atkal esmu atgriezusies pie sākotnējā - apzināti ēdu par maz. Periods - 5 gadi. Svara svārstības 20 kg robežās. Pēdējā laikā esmu pieķērusi sevi pie domas, ka tas nav normāli. Ka man ir nepieciešama palīdzība. Bet zinu, ka rīt piecelšos... un nekas nemainīsies. Uzkāpšu uz svariem, priecāšos par vēl dažiem gramiem mīnusā un turpināšu.

Ko varu ieteikt - centies. Tu vari visu mainīt. Esmu no tā purva bijusi ārā un ir bijis ļoti labi. Galvenais noturēties un neatgriezties.
08.01.2016 22:22 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Sinduccis, ja par psihiatru - iesaku tomēr pēc atsaukmēm vadīties, jo vismaz manējai, kur mani aizsūtīja, noteikti pašai bija nopietnas problēmas.. :-D Un neko man nepalīdzēja, un īsti arī neinteresēja, ko saku
+ galvenais jau ir darbs ar sevi..
08.01.2016 22:29 |
 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
Heilla Nu man svars arī tajās robežās. Tagad atkal krītās pa dienām, nedēļu neko neesmu ēdusi, jo kuņģis neņem neko pretī. Un, ja paēdu, seko zāļu kaudzes un sāpes vairāku stundu garumā. Bet nu jau sapratu, ka par svaru ir svarīgāka veselība un cītīgi strādāju ar sevi.. Nu, vismaz cenšos.

Sisley ģimenes ārsts man ieteica Rīgas narkoloģijas un psihiatrijas centrā, teica, ka jābūt labiem speciālistiem.. Tad nu redzēsim. Bija jau dīvaini iet iekšā centrā, kur nodarbojas arī ar cilvēkiem ar narkotiku atkarībām, likās, ka visi skatīsies kā uz narkomāni. Bet nē, nebiju vienīgā un tiku pāri tām bailēm un mulsumam, iegāju un pieteicu vizīti. Tagad ar nepacietību gaidu 18. datumu, bet brīnumus gan negaidu.
08.01.2016 22:37 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nekas tāpat vien nenotiek. Es nojaušu savu problēmu cēloni un saprotu, ka netikšu galā.
Ja atceries, tad lūdzu padalies pēc tam kā gāja. Es vēl neesmu gatava skaļi atzīt, ka man ir problēma, bet kaut kad jau tas būs jādara.
08.01.2016 22:42 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Sinduccis, es arī biju tajā centrā, ārste atnāca nopīpējusies, standartā prasīja, kas man ir, neklausījās, tik izrakstīja kkādas 5 veidu tabletes. Nu es neriju ripas visas pēc kārtas, pagooglēju instrukcijas, un secināju, ka man pilnīgi nekas neatbilst. Beigās tiku galā pati, jo negribēju indēt sevi ar zāļu kalnu 3x dienā..

Tas gan biaj jau sen - ganjau, ka ir kas mainījies
08.01.2016 22:44 |
 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
Heilla Protams, es arī apzinos cēloni un ar asarām acīs stāvu tam pretī. Bet, ja manīšu uzlabojumus, centīšos neaizmirst un uzrakstīšu Tev privāti! :)

Sisley No tā man bail, jo vizīte bezmaksas, kas mani šokēja.. Pie kādas ārstes Tu biji? :)
08.01.2016 22:48 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Es vairāk neatceros, tas jau bija pirms vairākiem gadiem.. bet nu, lai nu kā - neieciklējies uz to, ko teiks, un jebkurā gadījumā Tu esi malacis, ka meklē palīdzību :-)
08.01.2016 22:50 |
 
Reitings 15
Reģ: 20.12.2015
Sisley Paldies, tam gan vajadzēja DAUDZ nervu, bet apziņa, ka tādu dzīvi es nevēlos lika man to darīt. Prasīja, protams, tas vairākus mēnešus- pieteikties pie ārsta un pastāstīt savam ģimenes ārstam to visu, bet.. Noteikti beigās sev pateikšu paldies, kad šo cīņu izcīnīšu! :)
08.01.2016 22:52 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ja vajag, varu pajautāt paziņai viņas ārsta kontaktus (prasi privāti). Viņa bija izkāmējusi līdz kauliem no anoreksijas (gan jau, ka bulīmija bija komplektā), mēnešreizes pazudušas, staigāja pie daktera vēl vismaz gadu pēc svara atgriešanas normas stāvoklī, palīdzēja.
Pašai bija tikai vieglā formā, zobu pārāk žēl bija, slēpt grūti bija..
Citai draudzenei bija anoreksija no apalītes līdz kaulu kambarim, atrada puisi, tas viņai palīdzēja sevi iemīlēt, lēnām uzņēma svaru, pāris gadus nodzīvoja ar 36/38. izmēru un tagad ir miesās daudz kuplāka kā agrāk bija un dzīvo laimīgi arī ar miesās kuplāku puisi.
Ir veiksmes stāsti.. Galvenais, lai pietiek spēka cīņai ar un par sevi!
08.01.2016 23:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vienmēr atceros šo frāzi - Ēd lai dzīvotu , neviss dzīvo lai ēstu . Bet attiecībā uz ēdienu un tā uzņemšanu es esmu ar lieliem putniem pati :D tāka mani droši var neņemt par pilnu
08.01.2016 23:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!