Sabiedrība un daudzbērnu ğimenes

 
Reitings 61
Reģ: 18.12.2015
Sveikas,meitenes! Mani šovakar nodarbinā jautājums par to,kāda attiesme ir sabiedrībai pret ğimenēm,kurās ir 3 un vairāk bērniņu? Zinu par to,ka Ķīnā ir dzimstbas politika,attīstītās valstīs parasti ir maz bērniņu,attīstības tieši pretējais,bet kā ir ar Latviju? (t)
20.12.2015 19:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Alexxa
Nu uz dažiem piemēriem nevar balstīt viedokli. Vērtības un uzskati atšķiras no klases uz klasi, no skolas un skolu.
21.12.2015 14:51 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Agrāk bērni spēlējās ar salmu lellēm-vai tavā bērnībā tu būtu laimīga ar savu salmu lelli, kad pārējām ir Barbijas, utml.?


Patiesiba man vienigajai klase bija originala Barbija, vispar vairakas, ka ari citas rotallietas, kas taja laika bija topa. Penali, skolas piederumi, burtnicas utt viss bija tas kurtakais un biezi vien berni pirmo reizi ieraudzija konkreto lietu no manis. Un diemzel bija cilveki kam tas lietas nenormali skauda, zaga no manis ko vareja nozagt sakot ar uzlimem un beidzot ar dargu kalkulatoru.
Bet neskatoties uz to ka butiba visu vecaki man veraja nopirkt, turklat vel krutaku ka citiem, man patika ari taisit visadas lupatu lelles, dekorativus sikumus, lellu drebes, ko es pec tam pardevu skolas gadatirdzina. Un jasaka, ka ta sajuta, ka tu esi spejigs radit lietu, kas citiem patik un to ir gatavi nopirkt ir fantastiska par dargu rotallietu. Mazi berni cenas vispar ne parak labi saprot, vini saprot kas viniem patik, cenas kaut ko sak izteikt pusaudzu vecuma.

Vai tu priecātos, ka tavs bērns nevar iesaistīties sarunās ar vienaudžiem par telefonu aplikācijām, jo viņam nemaz nebūtu tāda telefona? Kā bērns pats jutīsies? Iet pret straumi ir grūti par pieaugušajam - kur nu vēl bērnam vai pusaudzim.


Pareizi, pareizi bernam ir jabut aitai un jaskrien lidzi visam parejam aitam. Aplikaciju ir simtiem tuksoti, smartfona esamiba negarante zinasanas par visam aktualajam aplikacijam. Ir nu gan problema atrasta- aplikacijas berns nezinas. :D Tadas situacijas, kad kaut kas nav zinams un par kaut ko nav dzirdets ir neiespejami izslegt ne maza berna dzive, ne pieaugusa dzive un ar to vienkarsi ir jamacas tikt gala.
21.12.2015 14:54 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Es jau nu noteikti neesmu tas spilgtākais piemērs. :D
Vispār visā patīk mērenība - ne gredzenu triju mēnešalgu apmērā man vajag, ne arī uzskatu, ka bērnam jau no agra vecuma vajadzētu visus tos aifonus utt. Iespējams, būšu slikta māte visa tā dēļ, bet varbūt arī tieši nē.
21.12.2015 14:55 |
 
Reitings 2042
Reģ: 21.02.2015
Lasot diskusiju, atcerējos Facebook video par mazo meitenīti Amandu, kura uz Ziemassvētkiem vēlējās banānus, kannu un ūdeni, lai vecākiem vārītu kafiju. :-) Ne visiem bērniem laimi nes jaunākie telefoni un skriešana pakaļ pūlim. (t) Un, manuprāt, šie bērni būs tie foršākie, gudrākie un veiksmīgākie pieaugušie. :-)
21.12.2015 14:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Laikam jau tiesi lietu esamiba mana berniba ir iemacijusi to, ka tas ir tikai lietas. Daziem gan bernibas kompleksi par dazu ietu iztrukumu velkas lidzi visu pieaugusa dzivi cik noverots uz bijusajiem klasesbiedriem.
21.12.2015 14:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Parunā ar tiem bērniem. Viņiem ir draugi un draugi tāpat pēc skolas iet uz kādām nodarbībām un vakaros iet spēlēties pagalmos. Bērni ir no dažādām ģimenēm un mācās dažādās skolās. Viņi pat nav no vienas pilsētas. Daži ir rīdzinieki, bet zinu arī piemērus no mazākām pilsētām un pat no maziem miestiem. Protams, ka viņi gribētu jaunākos smartus un jaudīgus kompjus, bet ne viņi, ne viņu draugi kaut kā nepārdzīvo, ka viņiem tā nav. Lieto to, kas ir. Protams, ka absurda būtu situācija, ka šiem bērniem nekā no tā nav vispār, taču nav tā, kā Tu saki, ka izsmej, ka nav jauns iphone un pašam savs dators, pie kura sēdēt visu vakaru.
21.12.2015 14:59 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Vai tad tikai tāpēc, ka lielākai daļai bērna klasē būtu telefoni, arī man savam bērnam tāds būtu jāpērk? Kā tad lai viņš izaug par domājošu un spēcīgu personību, ja akli tiks dots viss tas, kas ir citiem?
21.12.2015 15:01 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man jau šķiet , ka mūsdienās telefons un aplikācijas ir tik nodrāzta lieta , ka nevaru iedomāties situāciju, ka Jānīti abižotu , jo viņš brīvdienās slēpoja/snovoja/bija piknikā/brauca ar velo un tapēc nepiedalījās klases skype čatā :D :D man ir 2 māsās , viņas nedragā spēlītas viņam 4x nedēļā ir nodarbības + jāpilda mājas darba un tā tā diena paiet , brīvdienās mazliet brīvāk , bet tāpat netiek visa diena dirnēta pie tv vai telefonos, tam nav laika, kad tiek pie datora tad spēlē kur kaut kādas spēlītes neviss čato. Viss ir atkarīgs no vecāku prasmes parādīt bērnam , ka tur ārā arī ir dzīve !
21.12.2015 15:01 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un tā izaugs vēl viena paaudze ar Bruno, Pozitiivais :D :D Skaudīgiem, ar dzīvi neapmierinātiem, citus cilvēkus ienīstošiem pilsoņiem :D
21.12.2015 15:14 |
 
Reitings 2042
Reģ: 21.02.2015
Vai arī izaugs tik forši bērni kā tā Amanda no TV3 :-D
21.12.2015 15:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un tā izaugs vēl viena paaudze ar Bruno, Pozitiivais Skaudīgiem, ar dzīvi neapmierinātiem, citus cilvēkus ienīstošiem pilsoņiem


nopietni, man gan šķiet , ka šie Bruno veidīgie tieši ir tie kuri neko izņemot bildītes internetā nav redzējuši ....
21.12.2015 15:18 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
nopietni, man gan šķiet , ka šie Bruno veidīgie tieši ir tie kuri neko izņemot bildītes internetā nav redzējuši ....


++
Lielie runātāji parasti ir mazākie darītāji..
21.12.2015 15:20 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Teikai ir sava taisnība - bērni ir nežēlīgi, mēra pāc krutuma pakāpēm, bet ja bērnu audzina, ka būtiskākākais nav whatsapp čats, ka telefonos un planšetēs neslēpjas laime, tad šāda mērīšanās izpaliek! Mani bērni (sešgadnieki) vairāk novērtē ģimenes izbraucienus, kopīgas ekskursijas, akvaparka, koncertu apmeklējumus utt. (ko arī gaida no Ziemassvētku vecīša (l) )
Kā jau te minēja meitenes, tad pēcskolas nodarbības ir tas, kas atrauj no virtuālās vides un es līdz šim, un tā arī turpināšu darīt, vedu bērnus uz pulciņiem - dejošanu, vingrošanu, angļu valodu - laiks tiek aizpildīts savādāk, kā arī daudz darām kopā.
Un priecājos, ka skola, ko esmu izvēlējusies saviem bērniem, telefonus uz mācību stundu laiku noliek zināmā plauktiņā, pēc stundām atdodot.
Ja vecāki, audzinot bērnus, par aukli izvēlējušies izmantot viedierīces, tad tur nav jautājumu, ka bērns mērīs visu pēc viedierīču mērauklas, bet ja laiks kopā tiks aizpildīts ar savādākām lietām, tad arī prasības būs piezemētākas un draudzība netiks mērīta pēc krutākās ierīces.
21.12.2015 15:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu ja , primāri visi grib laiku , kam kvalitatīvi pavadīta laikam , tam vajag vismaz iphonu un jaudīgu kompi :D
21.12.2015 15:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu ja , primāri visi grib laiku , kam kvalitatīvi pavadīta laikam , tam vajag vismaz iphonu un jaudīgu kompi


nu ja , primāri visi grib laiku , kam nav kvalitatīvi pavadīta laika, tam vajag vismaz iphone un jaudīgu kompi.
21.12.2015 15:40 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Man un manai draudzenei dators mājās parādījās aptuveni vienlaikus - tā ap 17 gadu vecumu. Baigi dīvaini, jo sanāk, ka mums vajadzētu būt apceltajām, bet mēs kaut kā pamanījāmies būt "krutākās čikses" skolā. Pirmos viedtālruņus arī apmēram vienlaicīgi nopirkām = tā ap gadu 22 vecumu. Nu, šausmas. Un te tiek runāts, ka šausmas ir, ja bērnam nav sava datora un jāiet uz skolu ar Just 5? Nu, nopietni? Es kaut kā cerēju, ka neesam tik zemu kā suga krituši, bet izskatās, ka esam.
21.12.2015 15:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un tā izaugs vēl viena paaudze ar Bruno, Pozitiivais Skaudīgiem, ar dzīvi neapmierinātiem, citus cilvēkus ienīstošiem pilsoņiem

piekritu no loti nabadzugas vides tadi ari nak.



Из грязи в князи..si ir otra kategorija! Sens krievu teiciens , no mesliem baugais karalis tagad jutas.

ja cikvekam nabadziga berniba tad izaugot bus svarigi brendi, nosaukumi un nemitigi par to runas un to uzsvers un lielis. Ari cilvekus pec brendiem un naudas vertes. Tads no mesliem nakusa ubaga sindroms.
21.12.2015 15:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu ja , primāri visi grib laiku , kam nav kvalitatīvi pavadīta laika, tam vajag vismaz iphone un jaudīgu kompi.
21.1
man tas liekas labak neka bari, alkohols, vai tabletes ar sampanieti, vai zale lai apdolbitos. Luk tas ir skumji .
21.12.2015 15:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
ja cikvekam nabadziga berniba tad izaugot bus svarigi brendi, nosaukumi un nemitigi par to runas un to uzsvers un lielis.


Tas gan kā kuram.
21.12.2015 15:47 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ko juus te saakaat par tiem telefoniem un plansheteem bleet? Tas ir tikai piemeers. Ir simtiem citu piemeeru. Anninjai mamma atbrauc pakalj uz skolu ar dzipu, savukaart Jaaniitim maate atstumjas ar vecu velosipeedu. Anninju briivdienaas vecaaki aizved uz Disnejlendu, savukaart Jaaniitis brauc lasiit seenes ar vecmaaminju. Tuukstoshiem variaaciju.

Un runa nav par galeejiem piemeeriem, bet par to vai daudzbeernu gjimenees vecaaki speej nodroshinaat vismaz "videejo" liimeni. Un videejais liimenis muusdienaas ir vairaak nekaa tikai paeedis un pusliidz apgjeerbies. Ja sho liimeni nespeej nodroshinaat, tad, jaa, nav ko vairoties. Par taam daudzbeernu maamuleem, kuras vairojas ar katru sastaptu viirieti, vispaar nekomenteeshu.

Un, jaa, somu un gredzenu diskusijaas visas bleej, kaa jau te mineeja :-D Savukaart, kad tiek runaats par to, kas buutu jaanodroshina beernam, bleej kaut ko citu.

:-D
21.12.2015 15:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits