30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet Tu minēto faktuālo pamatojumu neesi sniegusi, un es teiktu, ka tāds faktuāls pamatojums nemaz nevar būt principā, jo nav pat iedomājams, kādā veidā papildus vegāniskas pārtikas audzēšana varētu papildus radīt fermas dzīvniekiem līdzvērtīgas ciešanas 56 miljardiem savvaļas zīdītāju un putnu.

Tu laikam neesi lasījusi kaut vai tik daudz par pesticīdiem, ja nezini, kāpēc es tagad diskutēju par to visu tieši no ekoloģiskā aspekta.
04.12.2015 03:32 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Tu laikam neesi lasījusi, ka dzīvnieku produktos bieži vien ir daudz vairāk pesticīdu nekā augu produktos.
https://www.google.ie/#q=pesticides+in+meat
04.12.2015 03:41 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es tikko uzdūros šim rakstu apkopojumam
Manā skatījumā te ir gana daudz iemeslu padomāt par to, ko vegāni ar savu dzīvesveidu sev nodara.
Te jau gribās izslēgt gan ekoloģiju, gan citas problēmas.
Vai tas, ka zīdaiņi mirst no uzturvielu nepietiekamības, nav pietiekams pierādījums tam, ka cilvēkam uzturvielas no gaļas ir nepieciešamas?
Es spēju pieņemt, ka to sev nodara pieauguši cilvēki. Es saprotu arī to, ka cieš dzīvnieki un tas ir jārisina, bet ne jau ar metodēm, kas nogalina tos, kam vēl pašiem pēr savu ēdienkarti nav nekādas teikšanas.

Paldies, I'm out. Neko vairāk par to vājprātu es pat dzirdēt negribu!
04.12.2015 03:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Alexxa,esmu šoka.Nabaga bērni.Vai tiešām neredz un nesaprot,ka kaut kas nav kārtībā,ja bērns paliek par skeletu un tā acu āboli griežas uz otru pusi?
04.12.2015 10:45 |
 
Reitings 9
Reģ: 04.12.2015
Protams kautko tādu jau var mēģināt, bet organisms jau prasīs savu arī.
Viņam ir nepieciešams dzelzs un viss pārējais kas atrodas gaļā.
Es nespētu izturēt pat pāris dienas :D , kur nu vēl mēnesi
04.12.2015 10:49 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Aleksitis - Ne tikai gala ir dzelzs, bet ari spinatos, brokolos, kirbju seklas, sezama seklas, zavetos auglos, sojas pupinas...
04.12.2015 10:58 |
 
Reitings 9
Reģ: 04.12.2015
Olīvija4 - tas gan tā jau ir, bet tomēr ja pierod pie gaļas tad neko nevar izdarīt.
Vajadzēs tāpat viņu. :D
Bet cik zinu ir iespējams lēnam arī no viņas atradināties, tikai tad ir jādomā ko ēd, lai uzņemtu visas nepieciešamās barības vielas kuras organismam nepieciešamas.
Bet gaļa tomēr audzē vīrietim masu un ja viņu neēd ir ļoti grūti uzturēt sevi formā.
04.12.2015 11:07 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
ssh - kāpēc tu par tik vienkāršām tēmām runā tik sarežģīti, lai izklausītos gudrāk vai pati līdz galam nesaproti, ko runā? Evidence, autoratīvs, verificēt, faktuāls - latviešu valodā nemaz dažu no šiem vārdiem nav.
04.12.2015 12:52 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Selene
Tāpēc ka precīzi un tehniski termini dod iespēju izteikties īsāk, un ir pierasts sarunāties ar izglītotiem cilvēkiem, kuri saprot, ko tie nozīmē. Latviešu valodā ir visi minētie vārdi, kaut arī, protams, tie ir latīņu un angļu cilmes vārdi. Te drīzāk jautājums ir Tev, kāpēc gan pretendziozi spriedelēt par tēmām (šajā gadījumā par zinātnes metodēm), ja neesi apguvusi pat atbilstošos terminus?


Alexxa
Vai tas, ka zīdaiņi mirst no uzturvielu nepietiekamības, nav pietiekams pierādījums tam, ka cilvēkam uzturvielas no gaļas ir nepieciešamas?


Nē, tas nav pietiekams pierādījums, jo

1. Tie ir atsevišķi gadījumi un šādi gadījumi ir sastopami arī citās bērnu grupās

2. Šie atsevišķie gadījumi nereprezentē vegānisku uzturu vispārīgi. Tik pat labi Tu varētu atrast piemērus, kad bērni baroti tikai ar sērskābi (kas arī būtu tehniski vegāniska diēta), un tad teikt "Redziet! Tas pierāda, ka vegānisks uzturs nav veselīgs!"

Viss, ko šie gadījumi pierāda, ir, ka pastāv iespēja ēst vegāniski un neveselīgi, un no tā savukārt izriet, ka ir svarīgi izglītot cilvēkus, kā nodrošināt bērniem veselīgu vegānisku diētu. Pie tam pat šajos atsevišķajos gadījumos daļa no apskatītajiem mirstības cēloņiem vispār nebija nekādā sakarā diētu.

Mr Daquo said: ‘The couple did not follow doctor’s advice to take their baby to hospital when she was suffering from bronchitis and was losing weight when they went for the nine-month check-up.



Rezumējot diskusiju, rodas jautājums, vai Tu vispār esi spējīga izveidot kaut vienu valīdu argumentu? Gandrīz viss pienesums no Tevis šajā diskusijā bija argumentācijas / domāšanas kļūdas:

1. Vispirms sāki ar spekulācijām, ka vegānisma argumentāciju overrido kaut kādas potenciālās vides problēmas, taču nesniedzi tam faktuālu pamatojumu, bet pieprasīji, lai es pierādītu pretējo, kas ir burden of proof kļūda. https://yourlogicalfallacyis.com/burden-of-proof Pie tam manis piedāvātā atsauce uz ekspertu atzinumu arī ir pietiekams pamatojums šajā kontekstā.

2. Tad bija red herring fallacy, mēģinot novirzīt disusiju no jautājuma par to, vai vegānisms ir saprātīga izvēle, uz jautājumu, vai visi vegāni ir labi cilvēki. https://en.wikipedia.org/wiki/Red_herring

3. Tad pa vidu vēl bija dabiskuma kļūda. https://yourlogicalfallacyis.com/appeal-to-nature

4. Tad sekoja atsauce uz mirušiem vegānu bērniem, kas bija nepamatota vispārinājuma kļūda. https://yourlogicalfallacyis.com/anecdotal


Iesaku apgūt kaut kādas argumentēšanas prasmes! Var jau būt, ka ne visi Tevis aizstāvētie uzskati ir aplami, bet pilnīgi noteikti nav pareiza argumentācija. Es to nesaku tikai retoriskas atbildes dēļ. Nopietni iesaku to izdarīt.
04.12.2015 15:35 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Meitenes,kapec katra vegan teema ir japarversh par kaskji starp veganiem un galedajiem?
Ja veganisms neinteresee un tam nepiekrit nu tad lasiet citas teemas!
04.12.2015 15:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
ssh, tajā linkā ir daudz gadījumu, kuros lielākajai daļai pie vainas ir tas, ka mātes pienā nebija vajadzīgo uzturvielu. Ja viņa nespētu nodrošināt ar tām pati sevi, viņa vispār grūtniecību neizturētu. Bet bērnam nepietiek. Apakšā ir links uz vēl 128 gadījumiem. Un tie ir tikai zināmie.
Skaidrs, ka ar Tavu ciklēšanos uz to, ka labi ir tikai tas, ko Tu dari, nav jēgas vispār vēl kaut ko teikt.
Ceru tikai, ka Tev bērnu nekad nebūs, lai Tu, glābjot lopus, tos nenogalini.
04.12.2015 15:49 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Alexxa

Pat ja arī 128 gadījumi, tas joprojām nevar pierādīt kaut ko vispārīgu, jo

1) tas ir jāsalīdzina ar to gadījumu skaitu, kad ar uztura saistītītām problēmām mirst ne-vegānu bērni;

2) tas ir jāsalīdzina ar to vegānu bērnu skaitu, kuri ir veselīgi. http://www.veganhealth.org/articles/realveganchildren

3) jebkādi secinājumi šajā sakarā ir izdarāmi tikai par konkrētajām diētām, kas praktizēta šajos gadījumos, nevis vispār var vegānisku diētu.

Neeksistē kaut kāda viena vegāniska diēta, runa ir par daudzu un dažādu diētu kopumu. Ir tādas vegāniskas diētas, kas ir piemērotas bērniem un grūtniecēm, un ir tādas, kas nav piemērotas. Ņemot vērā, ka, kā Tu parādīji, ir gadījumi, kad mirst vegānu bērni, ir ļoti svarīgi cilvēkus šajos jautājumos izgltot, lai vegāni praktizētu tādu vegānisku diētu, kas nekaitē bērniem.
04.12.2015 16:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viena lieta ir kad pats izvēlies savu uzturu mainīt, bet pavisam cita lieta ir ka tu to uzturu centies piespiest mainīt citiem cilvēkiem, bērniem, bezpalīdzīgiem mazuļiem vai dzīvniekiem kuri nemāk pateikt nē.

Cik aptrakuši smadzeņu izskalotam vegānam ir jābūt lai savu bērnu burtiski nomērdētu badā!?Neklausītu ārstus! Spītētos pretī jo lūk viņi ir vegāni un viņi grib izglābt pasauli, lai kan paši tam pieiet pilnīgi atdžgāni, necenšoties tomēr domāt saprātīgi ar savu galvu, bet gan tikai vācot "faktus" internetā, no kuriem liela daļa tiek pēc gada vai diviem apgāsta.
Viena lieta ir veģetārieši, kuri tomēr var gana sabalansētu pārtiku iegādāties, bet vegāniem pilnīgi 100% pilnvērtīgs uzturs nav un to pierāda vien tie 128 mazuļi kuri dēļ viņu vecāku aplamībām mira/cieta.

Es šajā gadījumā necenšos aizvainot vegānus kas nevienam citam dzīvi netraucē, ēd ko ēd un tomēr par saviem bērniem domā ko viņiem dod, nevis badina. Te iet runa par tiem, kas tomēr par visām varēm ir vegāni un grib pat agresīvi ietekmēt vidi sev apkārt, neatkarīgi no tā kas cietīs.
04.12.2015 16:26 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Viena lieta ir veģetārieši, kuri tomēr var gana sabalansētu pārtiku iegādāties, bet vegāniem pilnīgi 100% pilnvērtīgs uzturs nav un to pierāda vien tie 128 mazuļi kuri dēļ viņu vecāku aplamībām mira/cieta.
Jau paskaidroju, ka arī 128 mazuļi nevar pierādīt kaut ko vispārīgu par vegānismu, un šāds spriedums jau satur aplamo pieņēmu, ka eksistētu kaut kāda viens vegānisks uzturs. Ja Tu kritizē tādu vegānisku uzutru, kurš nav piemēroti bērniem, tad saprotams, ka tam ir jāpiekrīt un tā ir nopietna problēma, ka ir tik stulbi un bezatbildīgi vegāni (tāpat kā tādi gadās arī starp ne-vegāniem). Bet Tu pilnīgi noteikti kļūdies, ja vēlies teikt, ka pilnīgi visas vegāniskās diētas ir nepilnīgas un nepiemērotas bērniem.

Es šajā gadījumā necenšos aizvainot vegānus kas nevienam citam dzīvi netraucē, ēd ko ēd un tomēr par saviem bērniem domā ko viņiem dod, nevis badina.
Jā, piemēram, tie vegāni, kas baro savus bērnus ar pilnvērtīgu vegānisku pārtiku rīkojas ļoti saprātigi, jo vienlaikus gan rūpējas par bērna veselību, gan arī neuzspiež bērnam iesaistīties ar vardarbību saistītos aktos.
04.12.2015 16:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jā, piemēram, tie vegāni, kas baro savus bērnus ar pilnvērtīgu vegānisku pārtiku rīkojas ļoti saprātigi, jo vienlaikus gan rūpējas par bērna veselību, gan arī neuzspiež bērnam iesaistīties ar vardarbību saistītos aktos.


Lai tas bērns pats izvēlas ko viņš grib ēst! Tad kad viņš iemācas runāt un par saprast par ko iet runa, lai arī tad izlemj! Līdz tam bērnu ir jābaro tā kā visi ārsti un uztura speciālisti to viss labāk liek darīt, nevis kā pašu spītīgā domāšana liek.

Pat bērnudārzā ir bērni - vegāni kuri BUTRISKI zog un mainās ar citu bērnu ēdieniem jo viņi grib to krējumu un olu kas ir klāt ābolmaizei! Tā nav normāla audzināšana ka uzspiež bērnam savu dzīves veidu.
04.12.2015 17:00 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Miss Joker, un likt bērnam ēst gaļu nav uzspiešana? :D Starp citu, ir ārsti arī LV, kas atbalsta bērnu veģetārismu. ;)
04.12.2015 17:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
runājot par bērniem, tiem ir grūti ko uzspiest ēšanā, mana meita pēdējā laikā gaļu praktiski neēd un tā ir viņas iniciatīva , mans uzdevums ir piedāvāt ......
cīsiņi un maltās gaļas mērce neskaitās :D
04.12.2015 17:11 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Salomē, nejauc veģetārismu ar vegānismu.
04.12.2015 17:11 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Salomē Ja tu palasīsi ko es teicu iepriekš rakstītajā, tad es tur arī esmu atdzinusi to ka veģetārieši ir ok un pieņemami! Tas ka izvēlas atteikties tikai no gaļas, man ir saprotams un pilnībā pieņemams, arī pret bērnu, jo tik un tā viņš tad saņems daudz citus produktus, bet vegānu bērni man nav saprotami, nejau tajā vecumā kad ta ir skaidri uzspiests lēmums, nevis izvēles iespēja.
04.12.2015 17:14 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es neko nejaucu, saku, ka veģetārismu atbalsta arī ārsti un pat LV ietvaros. ;) Tas tām, kas saka, ka gaļa obligāti jāēd un citādi nesaņems vērtīgās (nez kādas?) uzturvielas. Par vegānismu konkrēti pie ārstes neesmu interesējusies, bet zinu arī tādus bērnus un viss viņiem lieliski. ;)
04.12.2015 17:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)