Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas Kultūras koledža

 
Reitings 5
Reģ: 21.11.2015
Sveiki, jāsāk jau domāt par to, ko darīšu pēc skolas pabeigšanas, pašlaik mācos mākslas vidusskolā, un nākamgad domāju iet studēt Latvijas Kultūras koledžā, bet lasot visādas atsauksmes internetā, mazliet sabijos, atsauksmes gan ir no 2007 gada un uz augšu, bet tomēr, varbūt kāda varat mani apgaismot?
21.11.2015 00:32 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Ko Tu gribi studēt?
21.11.2015 07:59 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es mācos, ko tu gribi zināt?
21.11.2015 08:34 |
 
Reitings 5
Reģ: 21.11.2015
es pašlaik mācos par interjera dizaineri un sapratu, ka vēlos būt dekoratore nevis interjeriste un Latvijā tieši par to nevar izmācīties, tādēļ domāju stāties SKATUVES DIZAINĀ DIZAINA MENEDŽMENTĀ
21.11.2015 11:00 |
 
Reitings 5
Reģ: 21.11.2015
SKATUVES DIZAINĀ vai DIZAINA MENEDŽMENTĀ :-)
21.11.2015 11:02 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Varbūt tomēr labāk LMA scenogrāfos?
LKK Tu neiegūsi bakalauru, bet tiaki 1. līmeņa speciālo izglītību. Ja tu gribi būt scenogrāfs mazpilsētas kultūrasnamā, tad protams, ej uz koledžu, bet, ja mērķi ir augstāki, tad tomēr labāk mēģināt LMA.
No augstāka plaukta zemākā nokāpt vienmēr var.

Dizaina menedžments savukārt ir izglītība nekas. Īpaši jau koledžas līmenī.
21.11.2015 11:13 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Dizaina menedžmentā ir forši, daudz radošu darbu & stuff. Pasniedzēji kā kurš, bet ja pati vēlēsies, tad iegūsi daudz, tiešām daudz zināšanas un prasmes. Un nepiekrītu,ka pabeidzot koledžu var strādāt tikai mazpilsētas kultūrasnamā, radošajās industrijās tomēr uz to izglītību citādāk skatās. (Galvenais ir tas,ko tu proti,nevis ir tas bakalaurs vai nav) + tie ,kas pabeiguši nu galīgi nav tā,ka strādā mazpilsētās, cmon!
21.11.2015 11:17 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Un ja labi mācies, tad ļoti viegli tikt budžetā. Ja netiec septembrī, ir iespēja ar labām sekmēm tikt nākamajā semestrī. Pasniedzēji ir savas jomas profesionāļi un ja redz cik aktīvs esi, bieži vien piedāvā labu prakses vietu, kur pēctam nereti ir iespēja palikt strādāt. Tā no koledžas zinu daudzus ,kas strādā,jau to, ko mācās.nu piemēram, Ir mums meitenes,kuras televīzijā un kino industrijā strādā jau no 1.kursa beigām , daži kkādās reklāmas ağentūrās, nu daudzi sev vēlamās vietās tiek.
21.11.2015 11:23 |
 
Reitings 5
Reģ: 21.11.2015
es LMA noteikti netiktu un nevēlos būt tieši skatuves scenogrāfs, bet domāju iegūt kādas kompozīcijas un tādas prasmes, lai vēlāk varētu kļūt par to dekoratori, vismaz kad lasīju LKK, var apgūt līdzīgas prasmes, bet varbūt tomēr Latvijā var kaut ko tādu izmācīties, dekorators, kāzu dekorators kaut ko tādu?
21.11.2015 11:26 |
 
Reitings 5
Reģ: 21.11.2015
elle de nu tiešām prieks dzirdēt, tad jau nav nemaz tur tik slikti. :) Pati studē Dizaina menedžmentu? un Inga88 vai esi tur ko studējusi? :)
21.11.2015 11:27 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
ella de, nu labi, labi, es nesaku, ka visi strādā mazpilsētās, bet tomēr vairums. Un nav tā, ka radošajās industrijās neskatās uz diplomu. jau vienā tēmā tas tika apspriests. Radošajā indusrijā (lasīt un saprast - industrijā, nevis pašdarbnieku, amatieru kolektīvos) pēc būtības valda snobiska gaisotne unprasības ir augstas. Neviens nopietni neskatīsies uz koledžas beidzēju, ja blakus viņam stāvēs scenogrāfs no LMA, un tajā mirklī nevienu īsti neinteresēs viņa īpašās spējas vai slēptie talanti. Jo, jebkuram industrijas pārstāvim ir skaidrs, kādas kvalites sevī ietver LMA absolvēšana, bet nevienam nav skaidrs, ko sevī var ietvert koledžas absolvēšana. Nav runa par talantu, bet par iegūtām prasmēm, kvalitātes kritērijiem un absolvena iekšējo kvalitātes kontroli, kuru augstskola iedod.
Jā, protams, ar koledžas diplimu un talantu var izsisties. Tā pat kā var izsisties arī bez tā. ja godīgi, es zinu daudz vairāk cilvēkus, kas strādā kino (konkrēti mākslas departamentā), bez izglītības, nekā ar koledžas izglītību. Ja vēl godīgāk, tad nezinu nevienu koledžas absolventu, kurš strādātu kino, arī teātrī ne.

Es pieļauju, ka koledžas absolventus meklē mazbudžeta projektiem, kad LMA absolventus nevar atļauties, vai tie ir nodarbināti kur citur.
21.11.2015 11:37 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Stefānija Breģe, es neesmu studējusi LKK. Esmu beigusi Latvijas Kultūras akdēmiju un strādāju kino jomā.


Scenogrāfija sevī ietver kompozīciju. Un arī dekorēt mācēsi. :) Kā Tu zini, ka netiski LMA? Tu neesi mēģinājusi.

Bet, ja Tu gribi būt kāzu dekorators, tad ar LKK pilnīgi pietiks.
21.11.2015 11:41 |
 
Reitings 55
Reģ: 10.02.2013
Es varu sniegt tikai pozitīvas atsauksmes par LKK. Kā jau šeit minēja, ja pati vēlēsies, tiešām vari iegūt ļoti daudz. Vadība ļoti uzklausa un ir daudz iespējas piedalīties dažādos pasākumos. Ir 4 obligātas prakses, kurās var labi dibināt kontaktus un iegūt pieredzi.
Ļoti patīk, ka tieši iesākumā ir daudzi tādi priekšmeti, kuri, piemēram, ļoti liek sevi trenēt runāt publikas priekšā, uzstāties utt. un efekts tiešām ir! Tāpat bonus ir šī menedžmenta puse, kura praktiski visās programmās ir klāt. Jo tu vari daudz ko superīgi un skaisti radīt, bet lai ar to pelnītu naudu vajadzīgas arī šādas zināšanas. Šajā sakarā, nesen dēļ skolas apmeklēju Dekoratīvās mākslas muzejā diskusiju, kurā izvērtās diezgan plaša saruna par to kā mākslas augstskolu studenti (konkrēti bija par LMA) pabeidz savu bakalauru un, protams, ir super talantīgi, bet kaut kur pazūd, jo nezina kā un kur likties ar savu talantu un kā tirgū to likt lietā. Bija uz vietas dauzi no šiem studentiem, kuri stāstīja savu pieredzi. Es, protams, nenoliedzu, ka LMA ir kvalitatīva un ļoti augstvērtīga akadēmiskā izglītība, bet šādas problēmas reāli pastāv. + ja tu tomēr gribi to bakalauru, pēc koledžas ir iespējas stāties programmās un dabūt viņu 1, 5 vai 2 gadu laikā.
21.11.2015 11:58 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
menedžmentu,kā izvēles kursu, iespējams apgūt arī LMA. Vismaz LKA piedāvā šādu iespēju LMA studentiem. Pārējais, ir no katra paša atkarīgs.
21.11.2015 12:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits