Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dazi vegetariesi ir ar albatrosiem!

 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
10.11.2015 14:14 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
No sevis neaizbēgsi un vienā paaudzē neevolucionēsi par govi.
nu nesaki vis, smadzenes izrádás evolucioné lídz ézelja límenim ljoti átri :D

sava izvéle ir sava izvéle.... bet suns? saprastu, ja vél dotu pilnvértígu sauso baríbu, bet te ká saprotu, suns pártiek no dárzenjiem un áboliem. skumji
14.11.2015 03:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man žēl sunīša, jo viņam neviens nepajautāja, vai grib būt vegāns! Un, starp citu, ja jau svaigēdājs, tad varētu ēst svaigu gaļu vai zivis, bet nē - nevar. Jo trakāk, jo labāk.
Lai nu kā tur nebūtu, gan suns, gan cilvēks ir visēdājs. Ne zobi, ne zarnas, ne kuņģis mums nav kā zālēdājiem. No sevis neaizbēgsi un vienā paaudzē neevolucionēsi par govi.
12.11.2015 11:19 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
koska,jā,kā uzminēji.Es esmu bagāta izaudzējot vienu metienu gadā no 4 kucēm,kuras tici vai netici,bet naudas izteiksmē apēd ļoti daudz,ņemot vērā,ka pārtiek pārsvarā no svaigas gaļa,kur man uz vienu izstādi aiziet ap 200eur,kur par pārošanu sunim jāmaksā 300-800eur,veselības pārbaudes,veterinārie pakalpojumi pie dzemdībām,kuces barošana(kas noteikti nemaksās tik lēti kā pasviest rīvētu kāpostu,bieti un olu čaumalu),kucēnu barošana,attārpošana,potes čipi,ciltsraksti,amska klubam par to,ka atbrauca pačamdīt kucēnus,čurājamie paladziņi,kas iet uj uj uj,veļas mazgājamais līdzeklis,kas iet uj uj uj kā,jo kucei pēc dzemdībām visi ceļi tīrās un visas segas jāmaina ne vienu reizi vien dienā,pēc tam kucēni sāk paši čurāt un kakāt,bet vēl nesaprot,ka pirms to dara vajadzētu izlīst no migas,lai rezultātā pārdotu kucēnus par nelielām naudiņām,nereti nometot cenu un iebraucot mīnusos pati,jo tas cilvēks,kas viņu grib ir tik kolosāls!Nereti vēl pēc tam jātaisa remonts,jo kuc;ēni no sienām noēd tapetes,nerunāsim nemaz par citiem priekšmetiem,ko apēd kucēnu metiens,kas pēc tam jāpērk vietā.
Un tas,ko es pateicu liecina,ka suns manā uztverē ir kolosāls kompanjons un izcils palīgs,nevis,ka tas ir priekšmets.Nevajag lasīt to kā nav.Bet ta sjau vairumam sieviešu ir raksturīgi,,izlasīt vienu bet izdomāt kaut ko citu.
Un kas es tāda esmu,lai noteiku,kurš ko savā valstī ēdīs.Indiešiem nav pieņemama govju ēšana,Islamā neēd cūku,bet mēs turpinam ēst par spīti tam,ka citas tautas to neuzskata par normālu.
11.11.2015 14:28 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Patiesībā viņai nerūp tas, kas notiek ar suņiem, viņa pati ir pateikusi, ka atbalsta suņu ēšanu Ķīnā.

Dīvainākais, kas no tā seko, ir, ka viņa labprātāk nevis Šeilai ļautu to suni barot veģetāri, bet gan Šeilas suni turētu kaut kur iespundētu krātiņā un galu galā vardarbīgi noslaktētu, jo tas kā reiz ir tas, ko ietver suņu ēšanas paradumi, ko viņa atbalsta.
11.11.2015 14:24 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Harmony
Un beidz salīdzināt mājlopus,kuru vienīgais turēšanas mērķis visu laiku ir bijis pārtikas ieguvei ar dzīvnieku,kas jau gadu tūkstošiem ir cilvēka līdzgaitnieks un palīgs gan medībās,gan ganībās,gan apsaredzē,gan policijas un robežsardzes darbā,gan cilvēku glābšanā sniegos un uz ūdens,gan cilvēku rehabilitācijā.Neviena cūka,govs,kaza vai aita nav un nekad nebūs pielīdzināma sunim!

Principā ar šo rindkopu Tev savu uzstāšanos šajā diskusijā vajadzēja arī sākt, jo ir skaidrs, ka visa tālākā doma seko no šādas absurdas morālās nostādnes.

No tā, ka suns ir kaut kādās jomās ir bijis noderīgāks cilvēkam par citiem dzīvniekiem, neizriet, ka viņam ir lielāka morālā vērtība (pat nerunājot par to, ka ir daudzas jomas, kur citi mājdzīvnieki (cūkas, zirgi) ir vairāk noderīgi par suņiem, galu galā mājlopi ir bijuši noderīgi kā pātikas avots atšķirībā no suņiem). Katrai būtnei ir pašvērtība, kas tai piemīt kopš dzimšanas, neatkarīgi no tā, cik derīgi cilvēcei ir bijuši tās priekšteči. Tāpat kā mēs nesakam, ka kāds cilvēks ir mazāk vērtīgs tāpēc vien, ka viņa priekšteči ir bijuši cilvēcei mazāk derīgi par citiem, ir arī aplami teikt, ka kāds dzīvnieks ir mazāk vērtīgs tādēļ, ka viņa priekšteči cilvēcei ir bijuši mazāk noderīgi.

Nevajag šo savu absurdo ideoloģiju uzspiest citiem cilvēkiem, jo tā gluži vienkārši dzīvnieku aizstāvjiem nav saistoša. Dzīvnieku aizstājiem ir saistošs morāles imperatīvs, kas liek mazināt kaitējumu dzīvniekiem, un tādēļ viņiem ir iemesls suņus barot veģetāri, ja vien tas ir iespējams.
11.11.2015 14:18 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
ssh,
Kādēļ Tev rūp tikai tas, kas notiek ar suņiem, bet ne ar tiem dzīvniekiem, kuri suņiem tiek izbaroti?


Patiesībā viņai nerūp tas, kas notiek ar suņiem, viņa pati ir pateikusi, ka atbalsta suņu ēšanu Ķīnā. Ja nemaldos, viņas suņi ir izstādei vai pārošanai, respektīvi, viņai nes naudu. Un viss, ko viņa tikko pateica, ka suņi ir palīgi policistiem utt., liecina tikai par to, ka suns viņas uztverē ir nevis dzīva būtne, bet gan kā instruments cilvēka labuma gūšanai, ko saprotams ir labi jābaro un labi jārūpējas, jo citādi šis instruments nenesīs labumu. Viņa nesaredz ne sunī, ne aitā dzīvu būtni, kas negrib būt nokauta vai tamlīdzīgi. Būtu viņa Ķīnā, apēstu arī to suni.
Viss mans teiktais balstās tikai uz viņas ieteikumiem, varētu atkal tos citātus ielikt, bet laikam nav vērts.
11.11.2015 14:07 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es nekad neiestāšos pret normālu lopkopību un normālām kaušanas metodēm.Kad vajadzēja gāju un iestājos pret koshera kaušanas metodi,jo dzīvnieki tās laikā nevajadzīgi cieš.Kad vajadzēja es iestājos pret Julinas suņu gaļas festivālu,jo dzīvnieki tur nevajadzīgi cieš.Normālas kaušanas laikā dzīvnieks zaudē samaņu pirmās minūtes laikā.Jau iepriekš minēju,ka es izvēlos dabīgos apstākļos augušu lopiņu gaļu.Tas ir putnus,kas skrien brīvi,zosis,kas peld dīķī,vistas,kas kašājas zālītē,saviem suņiem izvēlos pārtikai dzīvniekus,kas ir baroti dabīgi un ir audzēti mazās saimniecībās,attiecīgi tie ir gājuši laukā normālās ganībās un netiek nevajadzīgi mocīti šauros būrīšos un smirdoņā,nekad saules gaismu neredzējuši
11.11.2015 14:06 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
koshka bet ir taču atšķirība uzturvērtībā starp āboliem un pupiņām, un cīsiņiem (kur ir gaļa, lai arī pārstrādāta, bet pārstrādāta tā arī ir dārgajās Royal Canin barībās, domā tur liek 100% ekskluzīvu gaļu?! :D) un putru (kas ir tik vērtīga) !!!
11.11.2015 14:05 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Es izlasīju rakstu par to, ko ēd Šeilas suns. Es saku, ja suņi nemirst no cīsiņiem, kas nav laba pārtika, nemirst no Maximas suņu barības, kur gaļa tuvumā nekad nav stāvējusi un droši vien ir pārpārēm ķīmijas, vai putrām, kur gaļas nav, tad nenomirs arī no āboliem un olām, bet vitamīni tikai viņam palīdzēs. Ja nomirs, tad neko tas nenozīmēs, jo suņi mirst arī no gaļīga uztura (mans pieminētais skandāls). Tātad - vispār nav nekāda pamata diskutēt par to, ka Šeila ir slikta. Jūs vnk nevarat pieņemt, ka kāds dzīvo citādāk nekā jūs.
11.11.2015 14:02 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Nav pamata uzskatīt, ka Šeilas suns nomirs, ja ēdīs citādāku pārtiku, jo suņi, kā tu pateici, var izdzīvot arī no miskastes pārpalikumiem.

koshka, bet tur jau tā problēma , ka suni tur uz stingras diētas un nedod ēst to , ko viņš ēstu un viņam būtu jāēd . Suns klaidonis taču čiekurus neēd , bet gan pretēji ēd beigtu maitu vai to , ko miskastēs atrod - cilvēku ēdienu pārpalikumus . Suns ir visēdājs , tas nozīmē , ka arī gaļa tur ietilpst . Nekādi super duper dārgie vitamīni neaizstāj pamatēdienu , pat mums cilvēkiem , pērkot uztura bagātinātājus uz pamācības un burciņas ir rakstīts , ka vitamīnu lietošana neaizstāj normālu un sabalansētu ēdienu .
11.11.2015 14:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
seilas suns need putras un cinus, bet ir SVAIGEDAJS. Vinam silts ediens nepienakas, tikai olu caumalasa un kimiskie vitamini!
11.11.2015 13:57 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
ssh,par kādiem pretargumentiem tu runā?Tu man neesi iedevusi vēl nevienu sakarīgu materiālu,kurš apstiprinātu tavu ideju,ka suni var pārvērst par jēru.Un beidz salīdzināt mājlopus,kuru vienīgais turēšanas mērķis visu laiku ir bijis pārtikas ieguvei ar dzīvnieku,kas jau gadu tūkstošiem ir cilvēka līdzgaitnieks un palīgs gan medībās,gan ganībās,gan apsaredzē,gan policijas un robežsardzes darbā,gan cilvēku glābšanā sniegos un uz ūdens,gan cilvēku rehabilitācijā.Neviena cūka,govs,kaza vai aita nav un nekad nebūs pielīdzināma sunim!Kāpēc tai govij jāmirst?Jo citiem barības ķēdē augstāk stāvošajiem ēst vajag.Jo tas tā dabā ir pieņemts un tas tā notiek un notiks,kamēr vien eksistēs dzīvnieki,kas tos citus dzīvniekus lieto pārtikā.
11.11.2015 13:57 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
koshka tikai nezin kāpēc tie kranči , kurus baro ar maxima cīsiņiem un putru bieži vien ir ilgdzīvotāji un neslimo kā tie izlutinātie ar sazin kādu izsmalcinātu royal canin pārtiku par 20 eur vai kā Šeilas gadījumā no Amerikas pasūtītie par dārgu naudu kādi vitamīni . Ar lētu un prastu pārtiku suni nomerdēt badā nevar , suns ir dzīvnieks , suņi klaidoņi izdzīvo arī no miskastēm izņemtiem pārpalikumiem un veseli gadiem dzīvo . Aizdomājies par to , pirms kritizē maxima cīsiņus un putru . Labāk padomātu , kāpēc pie visas izsmalcinātās barības tie dzīvnieki ir tik vārgi ?! Āpāc kā besij tas snobisms .

Tu laikam sajauci diskutēšanas frontes. Es tieši saku to, ka sunim var pietikt ar putrām un cīsiņiem, un Maximas pārtiku un lielākoties viņam nekas nekaitēs. Nav pamata uzskatīt, ka Šeilas suns nomirs, ja ēdīs citādāku pārtiku, jo suņi, kā tu pateici, var izdzīvot arī no miskastes pārpalikumiem.

Harmony ir tā, kas uzskata, ka suni jābaro ar 4 speciāli viņam nokautām stirnām un ekskluzīvo pārtiku. Un forši, ka tā uzskata, man prieks par viņas takšiem un neko sliktu par to nesaku, bet tad lai iemācās pieņemt, ka ne visi speciāli skries kaut stirnas (vai aks tur bija nokauts, tām bildēm ātri pārskrēju pāri, vispār neadekvāti tādas bildes likt forumā, manuprāt).
11.11.2015 13:55 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Harmony
Kas tev liek domāt,ka es pret to visu nevēršos?
Tas, ka tu saki, ka suni jābaro ar gaļu, kas praktiski nozīmē atbalstīt to, ka

1) tiek nogalināti dzīvnieki (pagaidām nemākam iegūt gaļu, nenogalinot dzīvniekus)
2) dabiski neveģetāriem dzīvniekiem tiek uzspiesta veģetāra barība (piemēram, cūkām)
3) šie dzīvnieki tiek turēti viņu veselībai kaitīgos apstākļos (komerciāli neatmaksātos viņu turēšana tādos apstākļos, kas atbilst viņu vajadzībām)

Tu nevari pret to vērsties un vienlaikus teikt, ka suni obligāti jābaro ar gaļu pat tad, ja ir pieejama cita barība, jo praktiski nav nošķirama gaļas došana sunim no kaitēšanas dzīvniekiem. Tik vienkārši!

Lai suns spētu uzņemt vitamīnus no augiem visi tie dārzeņi ir jāblenderē,bet graudi jāvāra.
Vieglāk un drošāk ir nopirkt speciāli pielāgotu veģetāru barību, nevis pašam kaut ko veidot.

Tas vien,ka Tu un Šeila uzskata,ka viss ir ok ar to barošanu parāda,ka nav nekādu zināšanu par suņa gremošanas procesiem
Es neko nezinu par kaut kādu Šeilu, es te diskutēju vispārīgi par iespēju barot suni veģetāri. Jā, varbūt Šeila nedod pilnvērtīgu veģetāru barību, un tas tādā gadījumā nav labi, bet no tā nevar izsecināt kaut ko vispārīgu par veģetāru barību.
11.11.2015 13:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ieteikumi bija VAIRAKI! Ari vegetaro sunu sauso baribu te citas meitenes ieteica:-P
11.11.2015 13:49 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Bija arī vetārstu apstiprināts raksts,kur šādi barots kucēns,kurš tika barots ar it kā taču profesionāli sabalansētu vegāno sauso barību,gandrīz aizgāja pie tēviem,tas bija kucēns,kuram pāris mēnešus pēc šādas diētas atteica pakaļkājas,tam neattīstījās muskuļi,izveidojās anēmija un ienesot klīnikā tas kolapsējās.

Nu un? Rekur pašmāju skandāls ar barību Dogo, kur veselības problēmas ieguva daudzi suņi-GAĻĒDĀJI
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki/559070-veterinararsti_bridina_par_loti_bistamas_sunu_slimibas_uzliesmojumu
http://calis.delfi.lv/forums/tema/18296467-jauna-sunu-slimiba-lv/

Šo barību Rīdziniece iesaka Šeilas sunim. :D Bet jā, tas, ko gribu akcentēt, ka neviens dzīvesveids, ne vegānisks, ne gaļīgs, nenodrošina 100% veselību, tāpēc teikt, ka veģetārisms=taisns ceļš uz nāvi, bet gaļēdāji=veselīgums ir nu sekli!
11.11.2015 13:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Manuprāt, nevienam nav tiesību norādīt, ka 99% vegānu ir atsaldēti idioti. Pati esmu gaļēdāja, bet nevienam vegānam neko nenorādu, tāpat kā gaļēdājam, man neinteresē, ko citi cilvēki liek sev mutē.


+++

es šito tiešām nesapritu , kāda starpība ko dara citi cilvēki ar sevi un saviem dzīvniekiem , kamēr tas neapdraud viņu dzīvību ....


noskatījos to izslavēto sižetu , suns kā suns , savas domas nemainīju
11.11.2015 13:45 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kas tev liek domāt,ka es pret to visu nevēršos?Patvers turēšanas iemesls man ir skaidrs,zinu arī kā tie jorki dzīvo tagad un kurās patversmēs dzīvo.Es iestājos arī pret dzīvnieku sišanu un agresīvām apmācības metodēm,iestājos pret nekontrolētu vairošanu(un reāli esmu tādu arī apturējusi) un pavisam noteikti iestājos pret dzīvnieku turēšanu badā.Nav suns obligāti jābaro ar visu to dārgāko un ar svaigi kautām stirnām.Vairums lauciņieku savu suņu putrās iekļauj gan gaļu,gan kaulus.Fakts kā tāds,ka suns nevar pārstrādāt termiski neapstrādātus graudus,tas viņa iekšām nav pa spēkam un tas nevar pārstrādāt tos rīvētos dārzeņus,jo suņa gremošanas sulas nespēj sašķelt augu šūnu membrānas.Lai suns spētu uzņemt vitamīnus no augiem visi tie dārzeņi ir jāblenderē,bet graudi jāvāra.Pati arī to daru,mani suņi bez gaļas,kauliem un subproduktiem mēdz pa retam uzēst arī blenderētu ķirbi,ābolu,batātes,vasarā zemenes,avenes,kazenes,mellenes,bet viņi par to nebūt nav nekādā starā tāpēc šos blenderētos dārzeņus un ogas dodu ļoti reti un kad dodu jaucu kopā ar jēlu olu,citādi pati varēšu ēst.Tas vien,ka Tu un Šeila uzskata,ka viss ir ok ar to barošanu parāda,ka nav nekādu zināšanu par suņa gremošanas procesiem,jo pretēji netiktu apgalvots,ka tas suns tiek labi barots un man tas suns nez ko priecīgs neizskatās ne bildēs,ne video.Ķermeņa valoda par prieku neziņo.
11.11.2015 13:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mākslinieci tas neuztrauc. Viņa tic, ka tādējādi spēs Rāmu pasargāt no savu iepriekšējo suņu likteņiem, kuri visi no dzīves šķirās tāpēc, ka bija smagi slimi.
un vinas suns esot SVAIGEDAJS! kuru baro ar kimiskiem vitamimiem un olu caumalam! atgadinu dazai !
11.11.2015 13:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Veģetāriešu vs gaļēdāju kariņi ir pārgājuši jaunā līmenī :D
11.11.2015 13:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits