Dazi vegetariesi ir ar albatrosiem!

 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
10.11.2015 14:14 |
 
Reitings 76
Reģ: 09.11.2015
Lai tā dzīvnieku speciāliste vārās savā sulā! varu izteikt viņas vecākiem līdzjūtību, ka radījuši tik morāli kroplu pēcnācēju
10.11.2015 20:03 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Manējais suns pirmos izvēlas burkānus un saldos kartupeļus nevis barību. :D Bet es saprotu - man arī apniktu katru dienu vienu un to pašu ēst.
Es gan nebūtu tik kategoriska attieksmē pret dzīvniekiem-veģetāriešiem un pat vegāniem, jo esmu lasījusi vairākus stāstus kā vegāns uzturs tieši izglābj dzīvnieka veselību. Bet ja ir ilkņi, ir jāēd gaļa, piekrītu. Cilvēkam tādu ilkņu nav! ;)
10.11.2015 20:05 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Fabiola Camargo Aresti , paskaties BezTabu, tikko perfekti pateica kādēļ nedrīkst vegāniski barot suņus. Un vispār, ieteiktu piedomāt pie savas leksikas.
10.11.2015 20:08 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Pirms bļaut cik šausmīgi ir "barot suni ar zāli", varbūt der bišķi palasīt. Piemēram - http://www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/jcoates/2014/jan/can-dogs-stay-healthy-on-a-vegetarian-diet-31188
10.11.2015 20:09 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Un pirms sākt spert ārā tādus apgalvojums kā "suņa ļaušanās pieradināties" vai sašutums par pieņēmumu, ka suņi un kaķi varētu apēst cilvēku, es sirsnīgi ieteiktu palasīt kādu grāmatu un ar savu nezināšanu pa gaisu nevicināties, īpaši ja gribas tēlot ekspertes.
10.11.2015 20:21 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Harmony
Ja tas suns pats izvēlas burkānu gaļas vietā-ok,bet izlemt suņa vietā,ka viņam jaēd tas burkāns un neko citu nedos-tas nav ok.

Jautājums nav tikai par to, ko izvēlas suns, bet arī par to, ko izvēlas citi, un Tu spītīgi šo jautājumu ignorē. Bieži cūkas izvēlas līst tavam sunim vēderā? Manuprāt, cūka nekad neko tādu nevēlētos un šī cūkas vēlme ir svarīgāka par suņa vēlmi ēst vienu barību citas vietā.

Un nevajag jautājumu par veģetāru suņu barību pielīdzināt burkānu ēšanai, jo, piemēram, šis te nav nekāds burkāns.

Tālāk Tu man jautā, ko es darītu ekstrēmos apstākļos, kad man būtu nepieciešamība kādam kaitēt, bet nav skaidrs, kādēļ Tu man to jautā, jo nekur neesmu teicis, ka saskaņā ar dzīvnieku labklājības atbalstīšanu mums ir jāizvēlas nekaitēt dzīvniekiem arī tad, kad ir nepieciešams to darīt. Princips ir nekaitēt, kad bez tā var veiksmīgi izvairīties.

Nu, un, protams, arī apelēšana pie tradīcijas ir loģikas kļūda. Tas vien, ka kāds kaut ko dara izsenis, nepadara šādu praksi par pieņemumu.


Ophelia
Jautājums nav par to, kā ir, bet kā jābūt. Tu gribi patiekt, ka jābūt tā, ka suņiem netiek uzspiesta noteikta diēta, bet nespēj to veiksmīgi pamatot.

Okei, lai tie zemnieki spīdzina tos lopus, tas uzreiz nav attaisnojums tam, ka vari sevi iecelt Dieva vietā, sava mājdzīvnieka vietā izvēloties ko tas grib vai negrib ēst.
Pilnīgs absurds: Iecelt sevi Dieva vietā un noteikt vai tas grib vai negrib būt iespundēts būrī drīkst, tāpat arī drīkst noteikt, vai tas grib vai negrib dzīvot, bet nedrīkst noteikt, ko tam ēst. Pat pie šāda absurda uzskata, Tev būtu jāpamana, ka zemnieki papildus spīdzināšanai (kas, Tavuprāt, ir OK) arī mājlopiem uzspiež noteiktu diētu, piemēram, cūkām arī tiek uzspiesta veģetāra diēta, kaut arī tās tāpat kā suņi labprātāk bieži vien izvēlētos ēst dzīvniekus. Līdz ar to Tev jāpiekrīt pat pie šāda absurda skatījuma, nevajadzētu mājlopus barot suņiem, jo tādējādi tiek atbalstīts tas, ka cūkām tiek uzspiesta veģetāra diēta.

Visa diskusijas sāls, protams, ir iracionālajā aizspriedumā, ka (1) suņiem gaļa obligāti nepieciešama; (2) suņu labklājība ir vērtība, bet nospļauties par to dzīvnieku labklājību, kuri tiek izbaroti suņiem.
10.11.2015 20:24 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Lai gan pati esmu veģetāriete jau 16 gadus, esmu kategoriski pret suņu mocīšanu šādu. suns ir plēsējs. Cilvēka gremošanas trakts ir kā govij -zālēdājs, sunim tas ir kā plēsējiem-gaļēdājs.
Pilnīgs absurds tā izturēties pret dzīvnieku.
10.11.2015 21:34 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Pietam mana pieredze ar suņiem nav tā mazākā (trīs gadu darbs dzīvnieku aizsardzības biedrībā) suns pa lielam ēd visu ko dod, it sevišķi, ja ir izsalcis.
Personīgi mans chow chow suns izlasīja no putras ārā visu vārīto gaļu jau no bērnības. Mēnesi centos barot tā, bet ēda auzu pārslas ar burkāniem, mērcēm, bet gaļu un skrimšļus neparko, toties kārs bija uz pastēti un ceptām akniņām.

Otrs parastais krancis arī ar lielu prieku ēd labāk burkānu, nekā gaļu vai sieru, bet viņš tā ir iemācīts, jo iepriekš dzīvojis pie omītes, kurai ļoti maza rocība bijusi, tikai tagad sāk radināties ēst normālu dzīvnieku barību (tai skaitā svaigu gaļu).

Savukārt, visi citi suņi, kas "izgājuši caur" manām rokām, vienmēr ir devuši priekšroku gaļai un gaļas izstrādājumiem, kā arī svaigi vārītām mājas putrām.

Cilvēkam ir brīva izvēle likt sev kunģī un mocīt sevi kā vien tīk ar pārtiku, bet dzīvniekam,it sevišķi mājdzīvniekam, tādas nav, tāpēc tā turētājam būtu jābūt pietiekami lielam saprāta līmenim, lai saprastu kā turēt un apkopt dzīvnieku.
10.11.2015 21:47 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Šeit diskusijā vairākas meitenes pateica, arī pati zinu cilvēkus laukos, kam ir suņi un kas viņus baro ar putrām u.tml. vai lētajām suņu barībām un nepērk viņiem katru dienu gaļas gabalu vai dārgo suņa barību. Tie suņi parasti ir kā suņi, normāli, veselīgi, aktīvi, nodzīvo daudzus gadus. Tāpēc man šī cepšanās šķiet pārspīlēta. Galvenais, lai suns ir paēdis un aprūpēts un, manuprāt, Šeilas suns tāds ir, neizskatās pēc slima vai novārguša.
10.11.2015 22:26 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
nē,man avn nekas pret suņa gaļas ēšanu Ķīnā

Man šķiet, ka šī citāta īpašniece, gaļēdāja Harmony, ir ar ļoti lieliem albatrosiem..
10.11.2015 22:45 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Tu esi vienīgā šajā diskusijā,kas te lamājas.Ieteiktu aizdomāties par to.

Harmony ir trollis vai kas ar viņu? :D Viņa tiešām neredz, ka teju vienīgā, kas lamājas šajā diskusijā ir viņa? Tās citas varbūt pāris reizes nosauca viņu par lauķi, bet Harmony KATRĀ komentārā ir tādi vārdi, kas liek reāli apšaubīt viņas līdzsvarotību.
10.11.2015 22:53 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Man vienīgajai pēc leksikas un gramatikas kļūdām ir skaidrs, ka Fabiola Camargo Aresti ir tas pats vecais, nelaimīgais un slimais Ģirts? :D
10.11.2015 23:06 |
 
Reitings 76
Reģ: 09.11.2015
Harmony ir trollis vai kas ar viņu? Viņa tiešām neredz, ka teju vienīgā, kas lamājas šajā diskusijā ir viņa? Tās citas varbūt pāris reizes nosauca viņu par lauķi, bet Harmony KATRĀ komentārā ir tādi vārdi, kas liek reāli apšaubīt viņas līdzsvarotību.


+++++++

beidzot kāds to pamana :D
10.11.2015 23:06 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nu Harmony nav trollis atšķirībā no dažiem citiem šajā diskusijā... Brīnos, ko var viņus barot, uzreiz taču pamanāmi.

Un cilvēks nav zālēdājs, bet visēdājs - ar bioloģiju mūsdienās skolās švaki, uzreiz redzams.
10.11.2015 23:19 |
 
Reitings 237
Reģ: 29.01.2009
Ir ļoti žēl, ja neaizsargātam dzīvniekam tiek uzspiesta cilvēka izvēle.
Pieaudzis, normāli domājošs cilvēks var savu dzīvi veidot, kā vien viņš vēlas - viņam ir izvēle - skumji kļūst tad, ja tā tiek uzspiesta bērniem, dzīvniekiem, tiem, kas par sevi nevar pastāvēt.

Manuprāt, šis pierāda, ka ir cilvēki, kam būtu ar likumu jāaizliedz ņemt gādību pār citiem, vienalga, vai tas būtu bērns, kāmītis, suns vai večiņa.
10.11.2015 23:44 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Suņu veģetarizēšanu gan neatbalstu tomēr samēra līdzīga diēta ir suņiem kuru saimnieki nav pārāk turīgi- visādas putras un pārpalikumi no cilveku galda bez eko olu čaumalām un vitamīniem no ASV. Tad jau pus Latvijai suņi jāatņem.
Tās suņu barības granulas arī manā skatījumā nav normāls ēdiens. Sunim ir jāēd gaļa, olas nedaudz dārzeņi katru dienu, bet tā barot suni ne katrs var atļauties.
11.11.2015 00:06 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, jus esat malaces- varat iemiesoties ne tikai jebkura cosmo lietotaja un pateikt, ir laimigs, nelaimigs, apmierinats ar dzivi utt., bet ari suni. Tiesi jus zinat, ka sis konkretais suns jutas.
Un Kubiete, protams visiem stalti pa prieksu ar visiem saviem albatrosiem.
Vaaks.
11.11.2015 00:28 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Protams,ka es esmu trollis.Mans vārds pavisam noteikti nav Harmonija:-P
Vai vegānes sižetu noskatijās?Laikam jau visi vetārsti un kinologi būs idioti,kuces,daunes un,lai Dievs nogrābstās,bet es pat nespēju atcerēties visus tos vārdus,kas man šeit tikuši veltīti tamdēļ vien,ka es uzskatu,ka sunim ir jāēd gaļa un vēl spēju pamatot kāpēc tā domāju.Šis ir iemesls kāpēc cilvēki neizjūt cieņu pret šāda dzīvesveida piekritējiem-jo jūs noliksiet jebkuru,kas jums nepiekrīt un darīsiet to visagresīvākajā veidā,kas vispār ir pret vegānisma idioloģiju-būt mierīgam,jo tas taču esot tas lopiņu adrenalīns,kas tradicionālas diētas piekritējus padarot agresīvus.Izskatās gan,ka uzvilkta un agresīva ir tieši tā pretējā puse.

Lai turās tas nabaga suncis,ceru,ka nenāksies vēlāk lasīt,ka modes mākslinieces suns Rāma pēkšņi sasirdzis un nomiris.Es tiešām ceru,ka es un visi vetārsti un kinologi kļūdās un suns spēj nodzīvot ilgu un veselīgu mūžu ēdot truša diētu.

Es off no šīs diskusijas,kas jau sen ir izgājusi ārpus visiem rāmjiem.Tas te ir kā pret sienu,kādam ir smagi jāsaslimst vai jānomirst,lai beidzot nāktu apskaidrība.
11.11.2015 00:48 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Štrunts ar to suni, bet "prasme" diskutēt dažām te ir vienkārši apbrīnojama. Lai kā citreiz es nepiekristu Harmony viedoklim, bet tieši "pretējais flangs" šoreiz parādīja "daiļāko" leksiku - acīmredzami skaidrs, ka cilvēkiem argumentu nav un viss, kas nāk ārā, ir "daune", "morāli kropla pēcnācēja" un "stulbā lauķe". Varbūt tomēr der ieņammāt kādu bekona picu? Savādāk šādi šim lieliskajam dzīvesveidam noteikti rodas spēcīgi slikts PR's. Man paveicies - vienīgais cilvēks-vegāns, ko pazīstu, ir tiešam fantastiska meitene, un suņus-vegānus vēl iepazinusi neesmu, bet citiem tāda laime nav spīdējusi, tāpēc varbūt pietiks apkaunot sevi ar tādu leksikoloģiju?
11.11.2015 03:33 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Piekrītu vetārstu un to meiteņu viedoklim, kas uzsakata, ka gaļa ir jāēd, nekā cita piebilstama nav, manuprāt, suns izskatās novārdzis.

Taču kas cits mani šausmina vairāk par suņa pievēršanu veģetārismam:
leksikoloģija - valodniecības nozare, kas pētī leksiku. Tā vietā ir jālieto vārds leksika!
11.11.2015 08:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)