Tas pats - vīrieša/sievietes nauda. esmu apjukusi

 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Gribas pačīkstēt :'-(
Pēdējās dienās draugs kkāds sabesījies. Šodien izdevās izvilināt iemeslu - nauda.
Es strādāju (pilna slodze, virsstundas, normāla vidējā LV alga, sanāk gan dzīvei, gan atlikt mantojuma lietu sakārtošanai). Viņš studē pēdējo gadu, strādā pusslodzi, mamma viņam katru nedēļu sūta kko uz kontu.
Dzīvokli maksājam precīzi uz pusēm, saimniecības lietas pērku es. Paliek pārtika. Šodien viņam jautāju, vai varu kā palīdzēt, lai nav jābesās par naudu. Uz ko dabūju baigo belzienu (metaforiski). Izrādās, ka viņam visnepatīkamākais no tēriņiem ir pārtika darba dienās (es darba dienām mājās no darba nāku ap 20, bet viņš jau no 12iem pa mājām, tāpēc darba dienās viņš ir uz veikalu gājējs). Es darba dienu vakaros ēst netaisu - jau tā atnāku 20os,vēl uz veikalu, tad jāēd pus10 vakarā - man ļoti nepatīk ēst kotletes naktī, viņš bez gaļas nepaēd vnk. Oktobra sākumā uzvārīju viņam veģetāru zupiņu, joprojām piemin. Tā kā viņš ir mājās visu dienu, parasti kko uztaisa pusdienās, to mēs abi paēdam arī vakarā, kad es atnāku (vakariņas). Nedēļas nogalēs brokastis,pusdienas, ēšanu ārpus mājas maksāju es, kkādu kārumiņu bieži atnesu mājās arī darbadirnās. Tad nu viņš man šodien pateica,ka man būtu jāmaksā vairāk par ēdienu.
piedāvāju viņam kopīgu pārtikas budžetu - uztaisīt kontu, kurā kopīgi liekam finanses pārtikai un izmantojam - sen pie tam - pateica "atkal man viss jādara" un pēc mirkļa paziņoja, ka tas neko neatrisinās.
piedāvāju dot viņam nedēļas sākumā naudu pārtikai, lai jau necieš tādas mokas, kas rodas man iedodot no sava sagatavotā ēdiena mazliet - neko neatbildēja.
Un tad vēl klausījos kādus aprēķinus, ka ir 5 darba dirnas un tikai 2 brīvdienas... karoč sapratu, ka viņš jūtas, ka manis barošana ir ielākā problēma, kāpēc viņam naudas nav.
Jautājums: vai tiešām esmu briesmonis-naudas izsūcējs, ja vakariņās ēdu vīrieša sagādāto ēdienu?
Otrs: mazliet jūtos jau pēc nospiesta kukaiņa, jo eju darbā, tīru māju, rūpējos par savu un viņa ģimeni un pretī saņemu to, ka apēdu visu viņa naudu. Kad bija saruna par palikt kopā vai šķirties prombraukšanas kontekstā, nolēmām kopā, lai vai kas, bet ...
Tagad braucu uz dažām dienām viena pabūt, un.. jo vairāk km no mājām, jo absurdāk jūtos par šo situāciju. Es neuzskatu, ka viņam mani jāuztur, bet to, ka viņš skaita, cik viņam izmaksā rīsi, ko apēdu.. un nesaprotu, vai man jāuztur vīrietis,kas pats iet darbā, saņem stipendiju un regulāru finansiālu atbalstu no mammas un tēta? Tam sarakstam jāpievieno arī "draudzene ieskaita"?
29.10.2015 15:58 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Ja viņš grib lai viņu novērtē kā vīrieti tad lai sevi arī parāda kā vīrieti nevis kaprīzu pusaudzi.


Varu teikt to pašu - Ja viņa grib, lai pret viņu izturas kā pret sievieti, lai sevi arī parāda kā sievieti, nevis mammīti.
29.10.2015 17:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kaitiņa teiktajā ir sava jēga, bet ne šajā gadījumā. Man jau liekas, ka šajās attiecībās viņš nekad nebūs vīrietis jo viņam ir ērtāka šī cietēja loma. Iespējams, nekad arī nebūs, jo vienkāši meklēs nākamo muļki, kas zina, varbūt paveiksies.
29.10.2015 17:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Es atvainojos, "vīrietis" pieļaus, ka māte skaita naudu, un visu dienu zvilnot mājās pats neaizdomāsies, ka vajag caurumu aizšpaktelēt? Obligāti jāpiedūdo pilnas ausis, lai "vīrietis" kaut ko izdarītu savas sievietes labā?
Kā arī ir absurdi vainot tikai autori. Vēl jāskatās, kādā ģimenes modelī "vīrietis" ir audzis. Ja māte bijusi vienīgais audzinātājs, tad loģiski, ka pusaudzim vajag mammu, nevis sievieti.
29.10.2015 17:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Vēl jāskatās, kādā ģimenes modelī "vīrietis" ir audzis. Ja māte bijusi vienīgais audzinātājs, tad loģiski, ka pusaudzim vajag mammu, nevis sievieti.

Šim nepiekritīšu, vispār nesaprotu tāda tipa stereotipus, ka cilvēks ir tāds, kāds attiecību modelis bijis viņa ģimenē.
29.10.2015 17:36 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Tas neattiecas uz visiem. Bet ir par to jau ir runāts, ka ne visām mātēm sanāk izaudzināt no dēliem vīriešus. Tepat Cosmo ir lasīts, ka draugs visu laiku salīdzina ar mammu, vai pasaka, ka viņa ģimenē mamma darīja tā un šitā, tāpēc nesaprot, kāpēc būtu sava pakaļa jāpaceļ.
29.10.2015 17:41 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ģimenes modelis - māte strādā, peļņa naudu, visus pabaro, visu savāc. Tēvs kaut ko mazlietiņ ar mainīgiem darbiem.
OK, tur vismaz tēvam hobijs ir medības un ik pa laikam atnes mājās "mamutu", bet māte ir galvenā.
Esam tieši tajā situācijā nonākuši.

Un par to ļaušanu būt vīrietim un slavēt, ka aiznes šķīvi aiz sevis utt. - es savā ziņā piekrītu, bet acīmredzot neesmu īsta sieviete, jo apieties ar vīrieti kā ar mīkstu kartupeli nespēju (nē nu spēju, bet negribu, patu stipa, vecim nav jābūt ņuņņai, kuram par smuku atraudziņu kompliments jāpasaka ). Tas piedāvājums ir tikai nedaudz atšķirīgs no mammīte-dēliņa modeļa. Būt gudrākai, lai veicinātu pozitīvu rezultātu ar nepārtrauktām uzslavām.. tā, mīļā, ir tā pati audzināšana, tā pati mammīte, tas pats dēliņš. Es nesaku, ka tas ir nepareizi, bet tu to vienmēr slavē kā vienīgo pareizo saskarsmes veidu... Tev un tavam vīrietim tas der, man tas nav pieņemams pamata komunikācijas stils ar vīrieti.
29.10.2015 17:43 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Scandinavian. Nu kāpēc gan. Var būt tā, ka ja cilvēks ir audzis noteikta modeļa ģimenē, tad arī savā pieaugušajā dzīvē viņam šāds modelis liksies normāls un pieņemams. Problēmas jau rodas tad, kad satiekas divi cilvēki, kuriem šie "normālie un pieņemamie" modeļi atšķiras. Protams, ne vienmēr un visos gadījumos tas tā ir, bet ir arī tā.
29.10.2015 17:44 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Pagājušonedēļ viņa māte bija atbraukuši uz Rīgu. Gājām paēst visi kopā - mammai kāds maiss līdzi. Viņa stāstīja, ka viņai kāja sāp un grūti paiet no sāpēm.

Viņš neiedomājās panest mammas maisu, to paņēmu es, un pēc ilga, vilšanās pilna skatiena, viņš to maisu paņēma no manis.
Nezinu.
29.10.2015 17:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es savam vīrietim jauki palūdzu lai ko izdara un viņš arī to uzreiz izdara un pēc tam es viņam pasaku paldies, bet tas tā ir tikai dēļ tā ka viņš jau no sākta gala kad es viņam pirmo reizi ko palūdzu lai izdara, viņš to arī izdarīja! Autores gadījumā tur var lūkt vai nelūgt, bet tas vīrietis ir vai nu izlaists dēļ ģimenes, vai autore izlaida, vai vienkārši pats no sevis ir palaidies, bet tur vairs ar jaukiem vārdiem un varavīksnēm to šmuci nesavāksi!

Es godīgi sakot uztaisītu skandālu par to ka vecis pieprasa lai viarāk naudu sieviete maksā priekš paikas, bet pats pat sienu aizšpaktelēt nevar, nu tas tak nav normāli!
29.10.2015 17:47 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Varbūt tas viss ir normāli, bet elementāras lietas..
29.10.2015 17:48 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ieva294 Nē goda vārds, tev jāšķiras! Viņiem jau ģimenē ir ieaudzis tas adžgānais modelis ka lūk sieviete principā ir stiprais dzimums un vecis vājais. Nu nav tas normāli tak :-/

Ja vel būtu kādas nodarbes dēļ kā viņš nevar papildus darbu ņemt vai ko pa māju darīt, bet viņš reāli to lieko laiku paņem un noguļ diendusā....
29.10.2015 17:50 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Es godīgi sakot uztaisītu skandālu par to ka vecis pieprasa lai viarāk naudu sieviete maksā priekš paikas, bet pats pat sienu aizšpaktelēt nevar, nu tas tak nav normāli!

Katrā ziņā pie sarunas ir jāatgriežas un jāpasaka, ko Tu par to domā un kā Tu uzskati, kā jābūt.
29.10.2015 17:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ieva294 Tas nav normāli. Viņš ir slinks, nav uzņēmīgs, pieprasa no tevis vairāk. . Nu kam tev to? Tu tik izniekosi vel vairāk laika ar tādu līdz brīdim kad nervi neizturēs un vinš visu to laiku tevi izmantos.
29.10.2015 17:52 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Man laikam visjocīgāk šķiet tas, ka čalis pelna naudu, saņem stipendiju, bet viņam vēl vecāki naudu dod un uztur. Nu tad ej un strādā divos darbos vai meklē labāku - kā pašam vīrietim tas nav pazemojoši? Tad jau nav brīnums, ka viņš gaida, ka arī draudzene viņu appuišos un pats nevar aizdomāties caurumu sienā aizšpaktelēt. Pieradis, ka visu pasniedz uz paplātes un pašam sava pakaļa nav jāceļ un kaut kas vairāk jāizdara. Kur tādi rodas... (t)
29.10.2015 17:53 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Sāku lasīt un domāju, ka vienkārši autore sabiezina krāsas un stāsta tikai slikto par savu draugu. Bet jo tālāk lasu, jo trakāk.. :-O Tas par to mammas maisu vispār jebkurā gadījumā nav normāli, te jau netiek runāts par drauga attieksmi pret tevi, bet gan par to vai tas vispār ir vīrietis.
Teikšu, ka tev jāiet prom no tāda!
29.10.2015 17:55 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man liekas, ka derētu aprunāties arī par to, kā viņš vispār pats iedomājas to skaistās nākotnes modeli, kad būs beidzis augstskolu, strādās.... Kā tad tās finanšu un saimniecības lietas jūsu starpā notiks? Jo cilvēkiem ir tendence pie labas dzīves pierast. Ja pieņemam, ka ok, šoreiz tu piekāpsies, maksāsi viņam to naudu par savu rīsu daļu uz kontu. No šeit rakstītā, man nerodas baigā pārliecība, ka tad, kad viņš sāks normāli strādāt un pelnīt, šajā ziņā kaut kas mainīsies.
29.10.2015 17:56 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ieva294, man radās iespaids, ka Tu esi sieviete ar augstām prasībām pret sevi.. Kāpēc Tev tās ir tik zemas pret 2. pusīti?
29.10.2015 17:56 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Intereses pēc, cik puisim vispār gadu?
29.10.2015 17:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Intereses pēc, cik puisim vispār gadu?


+ Patiesībā man arī gribētos zināt par kādu vecuma grupu iet runa.
29.10.2015 18:00 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Ieva294 Sķiries! Tas vīrietis pārāk atslābinājies, jo neviena cita sieviete uz pusēm neko nedalīs ar kompromisiem pakaļ neskraidīs.

Man jau ļoti pie sirds cosmo attieksme pret attiecībām - kā kaut kas tā šķirties. Jo nepiekāpīgas sievietes, jo labāk pipeļdvēselēm. Tas nepalielina sieviešu skaitu Latvijā bet apgrozījumu gan palielina. Večiem nāks tikai par labu. Labāk 5 sievietes gadā nekā viena uz pieciem gadiem.
29.10.2015 18:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits