Cik daudz

 
Reitings 107
Reģ: 26.09.2014
Ar draugu izmantojām zelta rudens brīvdienas apbraukājot tuvākus un tālākus radus dažādos lauku nostūros.
Pabraukājām ar dažiem radiem lai parāad kas jauns apkārtnē jo ļotis en kā nēesam taipusē bijuši. Pavēraš ļoti bēdīgs skats. Neskaitāmas viensētas palikušas jau tukšas kur pirms 10-20 gadiem dzīvoja pat veselas ģimenes, vēl dažās palikuši vairs tikai 1-2 vecie cilvēki bet visi jaunie prom. Pat veselas sādžas kur dzīvoja 30-40 cilvēki tagad vairs 5-10. Kautkāds trakums. Pat lielākas pislētas kur dzīvo tūsktoši kļuvišas mazapdzīvotas

Jums nešķiet ka ir pa traku tas viss? Ja paskatās statistiku 1990 gadā Lv iedzīvotāji 2.75M.. tagad zem 2M
28.10.2015 16:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
un cik maksā tā tehnika ? lauki ir vajadzīgi milzīgi ieguldījumi un nav absolūti nekādas garantijas , ka tas vispār atmaksāsies , kur nu vēl saskatāmā nākotnē ....


Par to jau ari ir runa. Tehnika ir darga un ne katrai saimniecibai vispar atmaksajas. Ja nu kads tomer ir gatavs pirkt tekniku, tad tam ir vajadzigs aizdevums no bankas, bet aizdevumu bankas tapat vienu nedod, ir vajadzigs biznesa plans un kila. Nu nevar to mazattistits mulkis izdarit.
Savu sarazoto produciju vel ir japrot pardot.
30.10.2015 15:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
godīi , ir jābūt baigam altruistam , lai šitādām lietām ņemtu kredītu , plāns neizdosies , paliksi bez zemes ar pliku pakaļu , tad jau labāk šo naudu iegulīt lietderīgāk , kaut vai atvērt 205 interneta veikalu , bet nu tas ir ilgdzīvotspējīgāks projekts par govju fermu ....
30.10.2015 15:46 |
 
Reitings 170
Reģ: 09.09.2015
visu bērnību , līdz pat 18 gadiem nodzīvoju diezgan dziļos laukos, tāpēc man ir viedoklis, kas ir balstīts ne tikai uz tukšu filozofēšanu, bet reālo situāciju.

Būsim reālas. Ik viens vēlas komfortablu dzīvi un tieši to arī piedāvā pilsētas dzīve. Kas tieši ir tik unikāls laukos?Jāšana ar zirgu?Bezdarbs?Zemes apstrādāšana un beigās saprašana, ka lētāk tomēr ir nopirkt? Nē , paldies. Ja es kaut ko no laukos darāmajām lietām gribēšu darīt, es uz turieni vienkārši aizbraukšu un man pietiks. Pilsētā cilvēkam apkārt ir ne vien labākas mediķu aprūpes iespējas,infrastruktūra,izglītības iestādes , bet arī daudz kas no lietām, kas piešķir papildu komfortu- daudz iespējas kur ēst ārpus mājām,publiskais transports (nav jāuztraucas,ka nav degvielas ar ko izbraukāt, jo arī tā laukos gadās), teātri, kino.

Ideāla dzīve laukos ir tikai pasaku grāmatās, kur tev virsū krīt sudraba , pūkainas sniegpārsliņas un visi staigā smaidīgām sejām. Realitāte tas ne tuvu nav, cilvēki lielākoties ir skaudīgi (kaimiņam ticis kaut kas vairāk kā pašam, kamēr pilsētā tu savu kaimiņu pat nepazīsti) , ir problēmas ar darbu un tu visticamāk nekad nesasniegsi tik operatīvu palīdzību no mediķiem, policistiem kā tas ir iespējams pilsētā.
30.10.2015 15:49 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
wee, vina deli jau pusaudzi budami ir ar savu jumtu virs galvas un savu saimniecibu, kas nes labu pelnu, turklat vini ari paraleli macas. Cik gados pareizi audzinats pilsetnieks sak pelnit normalu naudu un ir ar savu jumtu virs galvas? Apkerigakie pec visdusskolas sak pelnit, bet vairums normala nauda maka paradas pie 30 gadiem un vel pec paris gadiem tiek panemts mazins dzivoklitis uz kredita kada no blokmajam. Es pazistu cilvekus kas jauni budami neapdomigi panema vienistabnieku kredita. Vot, dzive pasaka. :D
30.10.2015 15:50 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
sākt pelnīt lielo piķi ar galvu un rokām ap 30 gadiem ir absolūti normāli...... tāpat kā paņemt vienistabas dzīvokli kredītā un laimīgi kūkot siltā isabā zem segas ar esošu apkuri, kuru var regulēt kā grib un nopļautu piemājas zāliti, notīrītu ceļu un veikalu pāris metru attālumā....

komforts, iespējas > lopu slaukšana un visi pagalma darbi, kuri regulāri jāveic katru dienu

rindra lieliski visu uzrakstīja.
30.10.2015 15:54 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
rindrai +1
30.10.2015 16:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Cik gados pareizi audzinats pilsetnieks sak pelnit normalu naudu un ir ar savu jumtu virs galvas?


ar savu jumtu virs galvas esmu no 16 gadiem , bez jebkādām saistībām. Naudas vienmēr var būt vairāk , bet šobrīd situācija arī nav slikta , lombardu pakalpojumi nav jāizmanto ( atceros to diskusiju, kur nomāli ir atdot pēdējās apenes lombardā :D )

Savam īpašumam nav nekāda sakara ar laukiem , bet gan ar apstākļiem , labvēlīgi apstākļi var būt gan pilsētā , gan laukos ....
30.10.2015 16:53 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
wee, ar savu es domaju tadu, kas pieder pasam. Tev no 16 gadiem pieder savs NI? Nu,nu (t)

Savam īpašumam nav nekāda sakara ar laukiem , bet gan ar apstākļiem , labvēlīgi apstākļi var būt gan pilsētā , gan laukos ....


Tam ir vistiesakais sakars ar apkerigumu un gribesanu stradat. Nekad neesmu teikusi, ka tikai un vienigi laukos ir istas izaugsmes iespejas.
30.10.2015 16:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, ar savu es domaju tadu, kas pieder pasam. Tev no 16 gadiem pieder savs NI?


iedomājies, saņēmu dzimšanas dienā no vecākiem dāvanā dzīvokli kurā joprojām dzīvoju un pārcelties netaisos :)
30.10.2015 17:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
wee
Tu kaut kada mera salidzini davanu un pasa nopelnitu, saja gadijuma uzceltu, maju? Davanas visi prot sanemt, bet pats nopelnit ne vienmer.
P.S. Man neskauz, man ari bija davana NI, 3 istabu dzivoklis, kurs man jau sen nav vajadzigs, jo pati savu dzivi esmu iekartojusi. :)
30.10.2015 17:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee
Tu kaut kada mera salidzini davanu un pasa nopelnitu, saja gadijuma uzceltu, maju?


es salīdzinu rezultātu , tev ir sava vieta kur dzīvot ... sava māja vai dzīvoklis , kāda tam nozīme , tiem puišiem taču vismaz zemi uzdāvināja , ne jau viņi 10 gados kredītu ņēma ... un tik un tā vecāki daudz ko dāvināja un gan jau palīdzēja arī , jebšu kaut kādi neatklātie ģēniji ....
30.10.2015 17:26 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
wee, viena lieta ir iedot makskeri un pavisam cita- zivi.
Aiz tada viriesa, kurs pats maju uzcelis, pats maizi cep, pats lopus kauj un ar to jau tinu vecuma pelna labu naudu, sievietei dzivot ir ka aiz mura. Kaut kads tirlins ar 15 gadus hip.k. uz dzivokliti blokmaja vispar blakus nestav, par davanu vispar nerunajot. Sanak, ka tavs virietis dzivo dzivokli kuru tev davinajusi radi......
30.10.2015 17:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Sanak, ka tavs virietis dzivo dzivokli kuru tev davinajusi radi......


viņam arī pašam savs dzīvoklis , bet jau 10 gadus atpakaļ es teicu, ka nekad nepārcelsoš no šejienes , ja vie man nepiedāvās dzīvot vecrīgā mansarda tipa dzīvoklī ar skatu uz Daugavu un ar platību ne mazāku par 150 ....
savas domas šo gadu laikā neesmu mainījusi un netaisos ...

attiecībā uz makšķeri un zivi ... man ir pilnīgi vienalga kurš par ko maksā mani interesē rezultāts, nu kāda starpība tu sev pati nopēr mašīnu vai tev uzdāvina tieši tādu pašu .... manā skatījumā tam nav nekādas starpības , jo rezultāts ir identisks ....
30.10.2015 18:04 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Tā jau ir ka lielāka daļa pilsētnieku tikai gaida ka viņiem visu iedot gatavu un necentīsies paši kaut ko sasniegt jo tak tad pašiem ir jāstrādā.
Un teikt ka pilsētnieks ir inteliģentāks nekā laucinieks maigi sakot ir stulbi un aprobežoti.
Runājot par to ka pilsētnieks varētu strādāt laucinieka darbus ir smieklīgi, pilsētniekam ne tā spēka ne tā prāta nav tāda un lai to iemācītos vajadzētu ilgāku laiku. Lauciniekam arī vajadzētu mācīties, bet teikt ka lauku darbus varētu darīt jebkurš muļķis un aplami.
30.10.2015 20:05 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Pilsētā cilvēkam apkārt ir ne vien labākas mediķu aprūpes iespējas,infrastruktūra,izglītības iestādes , bet arī daudz kas no lietām, kas piešķir papildu komfortu- daudz iespējas kur ēst ārpus mājām,publiskais transports (nav jāuztraucas,ka nav degvielas ar ko izbraukāt, jo arī tā laukos gadās), teātri, kino.

Atskiriba ir tiekai viena faktaa, ir cilveki kuriem to nevajag. Vienkarsi nevajag! Tici, netici, bet tadi ir.
31.10.2015 10:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pareizi, ir cilvēki kam nevajag - nevajag arstu sasniedzamā attalumā, nevajag LABU skolu bērniem sasniedzama attālumā. Nafig? Var taču tā vietā slaukt govi un baudīt svaigu gaisu.

Dziļiem laukiem ir plusi un ir arī mīnusi INFRASTRUKTŪRA, par ko meitenes runā, tomēr nav ne kafejnīca, ne kino. Tie ir izbraucami ceļi, internets, elektrība.
31.10.2015 10:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vai tad laukos nav ceļu, interneta un elektrības? 57days, tu par kādu gadsimtu runā? :D
31.10.2015 11:10 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Teika spolite, Vispār jau pilsētas eksistēja ievērojami pirms elektrības ieviešanas. Pilsētā vienmēr dzīvoja izglītotākie cilvēki-amatnieki, bet laukos-zemi un lopus kopa sabiedrības neizglītotākā daļa. Tā tas ir bijis vienmēr. Un arī mūsdienās nekas nav mainījies.

--

Aizej pasaki visiem LLU studentiem un absolventiem, ka viņi ir neizglītoti. Ticu, ka, piemēram, agronomi, kuriem daudziem ir savas saimniecības laukos, pie mazpilsētām utt. , ir daudz izglītotāki par tevi..
31.10.2015 11:18 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Tev ir taisnība, ka laukos ir fiziski smags darbs. Arī pilsētās ir daļa sabiedrības, kas strādā fizisku darbu-sētnieki, apkopēji, utt. Tur intelektu nevajag. Tās ir primitīvas darbības ar kādu instrumentu. To apgūt var pamatskolnieks pāris dienu laikā.
Pilsētā ir fiziski vieglāk, jo pilsētas strādā intelektuālu darbu. Un to nevar apgūt pāris dienu laikā. Jāstudē daudzus gadus, jāpraktizējas.
--

Reāli rodas sajūta, ka esi apdalīta ar zināšanām, ka par to pašu lauksaimniecības labumu audzēšanu un ražošanu, lopu kopšanu utt.ir jāmācās augstskolā. Iedomājies, to tiešām cilvēki dara, saņem diplomus un saimnieko laukos vai mazpilsētās. Nezinu, cik aprobežotam jābūt cilvēkam, lai domātu, ka laukos visi ir bez izglītības un ka visi saimniecības darbi ir tik viegli, ka tos nav jāmācās. Šādiem cilvēkiem ir arī kursi utt.

Es konkrēti runāju par sev pazīstamiem agronomiem.
31.10.2015 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Kādas muļķības jūs te runājat, nezināju, ka ir tik aprobežoti cilvēki. :D Šķiet, ka laukos nekad neesat bijušas, tikai dzirdējušas baisus nostāstus.
Arī laukos var dzīvot skaisti. Var uzcelt superskaistu māju ar visām ērtībām, ar internetu un pat ar elektrību un normālu tualeti un dušu kā pilsētā. :D Un, ja dzīvo laukos, tas nenozīmē, ka obligāti jātur lopi, jāar zeme, jākopj tīrumi un jādara citi lauku darbi. Bez tā visa var iztikt. Jā, nauda tam visam ir vajadzīga, bet, ja ir sava zeme, mežs un galva uz pleciem, var nopelnīt krietni vairāk kā vidējais pilsētnieks. Ja gribās uz kino, restorānu vai kādu klubiņu - tas viss ir pieejams gandrīz katrā pilsētā. Nu labi veikalos izvēle nav tik liela, tāpēc apģērbu es braucu pirkt uz Rīgu. Tāpēc varbūt neiepērkos gluži katru dienu kā kādreiz dzīvojot Rīgā, bet vismaz 3-4 reizes mēnesī uz Rīgu aizbraucu.
To visu saku pēc savas pieredzes. Tāpēc nevajag teikt, ka lauki - tas ir lopi, kūtis, darbi no rīta līdz vakaram, sausā tualete, nabadzība un neizglītotība. Ir iespējams arī citādāk.
31.10.2015 15:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits