Cik daudz

 
Reitings 107
Reģ: 26.09.2014
Ar draugu izmantojām zelta rudens brīvdienas apbraukājot tuvākus un tālākus radus dažādos lauku nostūros.
Pabraukājām ar dažiem radiem lai parāad kas jauns apkārtnē jo ļotis en kā nēesam taipusē bijuši. Pavēraš ļoti bēdīgs skats. Neskaitāmas viensētas palikušas jau tukšas kur pirms 10-20 gadiem dzīvoja pat veselas ģimenes, vēl dažās palikuši vairs tikai 1-2 vecie cilvēki bet visi jaunie prom. Pat veselas sādžas kur dzīvoja 30-40 cilvēki tagad vairs 5-10. Kautkāds trakums. Pat lielākas pislētas kur dzīvo tūsktoši kļuvišas mazapdzīvotas

Jums nešķiet ka ir pa traku tas viss? Ja paskatās statistiku 1990 gadā Lv iedzīvotāji 2.75M.. tagad zem 2M
28.10.2015 16:00 |
 
Reitings 85
Reģ: 02.11.2012
Nopietni pasūtīt ēdienu... laukos?? Tas ir vienkārši.. nekomentējami.
Tie, kuri visu dzīvi nodzīvojuši Rīgā vai citā lielpilsētā, nekad neizpratīs lauku burvīgumu. Un tā jau arī rodas tās vērtības - katram savas - citam galvenais dzīvē būs smiņķis, masāžiņa vai smaržas par 100 eur, kamēr otram nozīmīgāki lauki, daba.. utt. Lauki ļoti saistās ar ğimeni, turklāt nav nekā nozīmīgāka par to.
30.10.2015 08:10 |
 
Reitings 3615
Reģ: 06.05.2014
Njā, Cosmo loģika - paķrt vienu teikumu no rakstītā un pataisīt cilvēku par būtni, kam ģimenes vērtības būs svešas. Labi, paldies. Ziniet, dzīvojot pilsētā nav jādzīvo kā laukos. Vajag padomāt par visu kopainu nevis tikai vienu teikumu cilāt.
30.10.2015 08:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
secinājums kuras nākušas no laukiem tos dievina , cilvēki kuri paaudzēm dzīvo pilsētās izturas atturīgi . nekā pārsteidzoša
30.10.2015 12:14 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Mjam, nekomentēju, jo domāju, ka katram savs. Bet te jau smieklīgi, tiešām var redzēt, ka no laukiem cilvēks, ja tik muļķīgi stereotipi - pilsētniekiem, redz, interesējot tikai kosmētika un izklaides. :D Ārprāts, kur vēl dumjāk var domāt.
Tad piebildīšu, ka tieši pilsētniekiem interesē garīgā izaugsme, ar saviem bērniem doties uz teātri un pavadīt produktīvu laiku kopā varojot pīles tajā pašā parkā.
Mans draugs nācis no laukiem, es no pilsētas. Ziniet, man ir ļoti, ļoti žēl viņa bērnības, un arī viņš zin, ka neizbaudīja ne puhsi no tā, kas man. Viņš maziņš nebija ne baletā, ne operā bijis, nebrauca ar karuseļiem, ikreiz, kad viņi bija pilsētā, un uz pilsētu brauca reti, akd tiešām vajadzēja iepirkt drēbes. Labi, forši, kāpt kokos un baudīt svaigu gaisu, bet ziniet, es piedzīvoju daudz vairāk. Man bija GAN lauki, GAN pilsēta. Pilsētā attīstījos garīgi,mācījos būt dāma, bet laukos izskrējos un izbļāvos ka nu tikai. Un tā es bēlos audzināt savus bērnus. Laukos pašlaik tiešām ir tukšums. Kādi tur ir puiši? Vai jāņem tas vienīgais, kas tur ir, lai tikai būtu? Izglītība un pārējais mjam. Tur jau tā lieta, ka pat tagad manu draugu laukos jau visas 16 gadīgās ir apbērnotas, jo tur jau nav citu ko darīt, kā tikai dzemdēt bērnus. Ne izklaides, ne klubiņu, ne kā cita, kur meitenes var kaut atpūsties un aiziet kājas novaksēt! Nezinu, man patīk lauki, atpūta tur jauka, forša, bet dzīvot - nē. Priekš manis par skarbu tas viss, ērtības patīk labāk, tāpat kā viss, kas nāk ar pilsētu komplektā.
Tāpēc teikt, ka pilsētnieki bez maz vai dumjāki par lauciniekiem? Tas nu tiešām ir pilnīgs sviests. Tā apmēram runā mana drauga mamma, kura tēlo, ka baigi lepojas ar laukiem, bet tai pat laikā redz, ka esmu meitene ar savu viedokli, man nepatīk netīrība, putekļi un smaka, un es varu parunāt par ļoti daudzpusīgām tēmām, nevis tikai apspriest vietējo Anniņu, kurai jauna frizūra.

Un, starp citu, man arī galvenā vērtība ir tieši ģimene, un tieši tāpēc es domāju, lai maniem bērniem būtu pilnvērtīga dzīve ar visām iespējām, ko dzīve mums var sniegt. ;)
30.10.2015 12:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++weee
Ir cilvēki, kam patīk rutīna un tādi, kam nepatīk. Es negribētu dzīvot apstākļos, kur nav nekādas izvēles iespējas-viens vai divi veikali, frizieri, ārsti, skolas, bibliotēkas, kafejnīcas, vienas humpalas vai tirgus stila lupatu bode utt. Un pastaigu vietas-mežs, pļava vai četras ielas pilsētā :) Tāpat katru dienu ēst/dzert nevis to, kas garšo, bet to, kas vietējā veikaliņā ir. Tāpat laukos ir problēmas ar svaigiem augļiem - mūžīgi sapuvuši banāni u.c. augļi.
Ir, protams, cilvēki, kurus apmierina visu ziemu no augļiem ēst tikai ābolus un bumbierus. Katram savs.
30.10.2015 12:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es te tā vēl padomāju , pa lielam sanāk , ka pilsētnieks jau vienmēr varēs aizbraukt uz laukiem , bet vai laucinieks vienmēr varēs aizbraukt uz pilsētu un es te nerunāju par kaut kādu pilsētmiestu, bet normālu pilsētu ( normāla pilsēta manā izpratnē ir tāda kurā ir gan teātris, gan kinoteātris ) un cik bieži viņš to varēs atļauties ?
30.10.2015 12:59 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Turklāt, kas vēl briesmīgi, jauniešiem tā vieta vispār vāks. Nu, kur pilsēta iet jaunieši? Lielākoties uz kādām kafenēm, bāriem pasēdēt ar draugiem, iet uz kino, nu ir ko darīt. Aizbrauc uz drauga laukiem - tur miestiņā viena kafene, kura tur strādā trīs h dienā. Visi jaunieši, pat ziemā iet sēdēt uz tā saucamā tirgus laukuma un dzer. Jo auksti bez alko, vnk degradējas cilvēki tur. Nu neko nedara, nekur nevar aiziet. Un kur tur meiteni uz randiņu aizvest? Uz to tirgus laukumu? Es aizbraucu pie tā drauga un man tīrās šausmas, kā jaunieši tur dzīvo. Vnk nonīkst, NEKĀDA attīstība tur nav.
30.10.2015 13:02 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nezinu kā citiem, bet mēs laukos vienmēr ja gribam kopā draugu lokā atpūsties tad paķeram makšķeres, paķeram jēlu gaļu veikalā, samarinējam to gaļu, taisam augšā ugunskuru, cepjam gaļu, dzeram aliņu un makšķerējam :D Klausamies mašīnā mūziku, smejamies un labi pavadam laiku. Pa dienu strādā, vakarā relaksējies draugu lokā un tas man liekas 100 reizes labāk nekā tiem citiem iet kaut kādā klondaikā vai vel sazin kur nodzerties un kauties.

Tie kas degradējas ir tie kas paši to tā izvēlas, neviens neliek degradēties un neko nedarīt kā tik tirgus plaķī dzert, kas vispār liekas pretīgi.
30.10.2015 13:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un laukos ar meiteni var foršu pasēdēšanu sataisīt kur mierīgā vietā, Uztaisīt foršu pikniku pie dabas, braukt kempingā, kaut ai čot ne tur pat pie mājas uzcelt telti un palaist muļķi, Var iet pastaigās pa mežu, ja vajag var arī aizvest uz to pašu kafe kurš strādā 3 stundas dienā, vai arī ja vajag var arī aizbraukt uz kādu pilsētu tuvāko un apmeklēt kultūras pasākumus vai kādu jauniešu tusiņu.

Ja negrib redzēt laukos to skaisto tad to arī neredzēs, tik vienkārši. Man Rīgas dzerstiņi un staigāšana par kinīšiem liekas 100x garlaicīgāka, kinītī sēžot tu cilvēku neiepazīsi, viss ko darīsiet ir rīsiet popkornu, skatīsieties filmu, pēc tam pamīcīsieties tur tumsā un pēc kino pasmiesieties par redzēto filmu. Bet foršā izbraucienā divatā, prom no pilsētas var kārtīgi izbaudīt divvientulību, izrunāties utt.
30.10.2015 13:14 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Nu, lūk, piemēram, es esmu meitene, kurai nepatīk nedz makšķerēt, nez randiņš, kurā puisis man telti ceļ. Man gribas restorānu atmosfēru un sušī. Izklausas baigi iedomīgi, bet nu. Tā ir realitāte un jauniešiem tur nav ko darīt. It īpaši tiem, kuriem nav mašīna un kuri nevar nez ko darīt. Mana pareizā drauga māsa, kura nedzer un ar puišiem nemīcās to vien ar draudzenēm var izdarīt kā iet un staigāt pa to miestiņu. Viss. Ne kādā kafenītē pasēdēt, ne uz baletu aiziet. Jo tur tu gribēdams nevari garīgi izaugt.
Nē, man lauki ļoti patīk atpūtai, ir brīnišķīgi izrauties no ikdienas rutīnas, trokšņiem, atpūsties, bet tui jau pēc laika paliec tāds tukšs, neuzņemot info, dinamiku... Paliec tāds lēns un tiešām sāc domāt, ka ir forši apspriest kaimiņu dzīvi. Un par ko tur var ikdienā runāt ar otru pusi? "Šodien nekas nenotika, pilsētai cari izbrauca 17 mašīnas". Nu nez, es uzskatu, ka lauki ir labi priekš mierīgiem, intravertiem cilvēkiem, kuriem patīk vienatne, vienmuļa ikdiena, bet ekstravertiem, dinamiskiem cilvēkiem, kuriem patīk kkādi notikumi, action, vajag jaunas pieredzes, labāka ir pilsēta. Tieši tik vienkārši :)
30.10.2015 13:25 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Lauki taču ir tik dažādi, nevar spriest par laukiem vispārīgi.
Piemēram, tuvu cilvēku ģimenes mājas ir tik kolosālā vietā, nu tur ir pilnīgi miers. Blakus trīs kaimiņu mājas, vieniem kaimiņiem ganās govis, pašiem tikai saimniecība priekš sevis - kartupeļi, tomāti, gurķi utt. Miestiņš ar vienu veikalu 10 min braucienā. Mazpilsēta 20 minūšu braucienā un tā ir pietiekami liela, lai būtu izvēles iespējas. Uz Rīgu bez sastrēgumiem stundas braucienā ar mašīnu.
Tā vieta ir lauki, taču vai tad tik traki izklausās?
30.10.2015 13:27 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vispār jau arī uz laukiem var pasūtīt ēdienu ja pilsēta nav ellē ratā vai ja tev ir tā nauda ko maksāt par piegādi.


haha, es dzīvoju 30km rādiusā no Rīgas un neviens man ēst neved :D Viens restorāns ved, bet tad man viena porcija sušī izmaksā 50eur. Iedomāties nespēju, cik būtu jāmaksā vēl tālāk.

Un atgriežoties pie tēmas, ar saviem 30km man jau ir šausmas dažbrīd, tie āboli, tās lapas, tā zāle, nu i nafig, kam tas viss vajadzīgs? Bez izklaidēm, autobuss reizi stundā, dārgs, auksts, neērts.. Un lai es vēl gribētu pārcelties uz tiešām laukiem? Nē, paldies, ne par ko. Po žizņi neesmu dabas mīlētāja un dārzu kopēja. Dzimu, augu pilsētā, vienīgais, kas ir patīkams, ir tās sniegotās kupenas no rītiem, viss pārējais ir fuflo man. Nu, vēl savs pagalmiņš, taču par to var arī piemaksājot Rīgā dabūt, ha. No sērijas `izlutinātā pilsētniece, pat nezini kā ir km iet uz skolu no rīta aukstumā!`; jā, nezinu, negribu zināt un pat neinteresē, jo es zinu, ka var būt ērtāk, ātrāk un labāk un to arī izvēlos. Atsakos no tipiskās mentalitātes pateikt paldies par sūdu uz kociņa, ja zinu, ka var savadāk.
30.10.2015 13:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Un ar to es gribēju teikt, ka, lai cik idilliski kādam šķistu skaisti koki, zāle un kupenas, pilsētas ērtums atsver visu!
30.10.2015 13:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lai nu tas paliek, protams katram patīk savas izklaides utt., bet tomēr ja būsiet kopā ar pareizo cilvēku, jums būs jautri gan meža vidū divatā, gan arī operā.

Acīmredzot gan citiem ar tiem lauku puišiem ir gājis ļoti neveiksmīgi diemžēl, protams tā arī mēdz gadīties, bet tur nevis bija gan jau problēma tajā ka nebija kur braukt un augt attīstībā, bet tur vienkārši nebija saustarpēja ķīmija.

Esmu gan dabūjusi tos lauciniekus uz operu un teātri un viņiem ļoti tas patīk, gan arī varam relaksēties pie ugunskura vai ietusēt ballē un visi ir laimīgi.

Un ja grib uz kādu izrādi tikt, vienmēr atradīsies kāds kuram var piemaksāt lai pēc izrādes aizved mājās un pirms izrādes aizbrauc ar autobusu un visu dienu līdzi zrādei kaut vai pastaigā pa pilsētu, aiziet kafē padzert un papriecāties :)
30.10.2015 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
eh, Miss Joker, ja viss būtu tik vienkārši :D
realitātē jau viss atduras pret finansiālajiem līdzekļiem. Ja nauda ir tikai autobusa biļetei, dāvinātas izrādes biļetes, tad visu dienu stāvēt uz ielas, gaidot izrādi, ir baigais čau. :(
30.10.2015 13:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es domāju, ka visgudrāk ir būt elastīgam un mācēt novērtēt gan pilsētas kņadu un dinamiku, gan lauku gleznainās ainavas un svaigo gaisu. Iestigt vienā galējībā, lūk, tas degradē.
30.10.2015 14:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Winterra Esmu ar stāvējusi un gaidījusi, vilkuši ar draugu laiku garumā, bet nu, mēs forši pavadījām laiku arī pastaigājoties un izpļāpājoties uz sirds patiku :)

Tā kā es saku, ja ir īstais cilvēks, tad arī viss garlaicīgākajā situācijā varēs atrast savu burvību un jautrību :)
30.10.2015 14:09 |
 
Reitings 683
Reģ: 21.09.2015
Winterra- Tu izklausies tik pretīga,pec rakstības stila :( Es arī esmu pilsētnieks,bet NEKADA Smirdiga un lauzu parbazta pilseta NEATSVERS to atmosferu kas ir laukos. Taads miers un harmonija!!
30.10.2015 14:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Miss Joker
Laukos laikam ir tikai saulainas vasaras dienas piknikiem :D ko tur darīt rudenī, ziemā? Jau ap 16:00-17:00 tumšs-kur tur makšķerēt?! Ar lukturīti pastaigāties?! Tur pat ielu apgaismojuma nav! Un vai nav vienveidīga izklaide-makšķerēt, cept gaļu, klausīties mašīnā mūziku? Varbūt, ja cilvēks dzīvē neko citu nav redzējis, tas liekas forši.
Un wee pareizi raksta, ka pilsētnieks vienmēr varēs aizbraukt uz laukiem (govi slaukt, sienu grābt, kokus zāģēt nav nekāda raķešzinātne), bet laucinieks uz pilsētu nē, jo birojos, bankās, utt. lopu kopšanas un koku zāģēšanas prasmes nav vajadzīgas.
30.10.2015 14:25 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pēc jūsu teiktā sanāk, ka visiem jādzīvo lielpilsētās, bet vai tad tas ir saprātīgi? Urbanizācija tik plaši notiek tikai pēdējā 1,5 gadsimta laikā. Pirms tam bija normāli dzīvot laukos, starp citu, tieši latviešiem. Kāpēc? Jo nebija elektrības un citu tehnoloģisko jauninājumu. Kamēr mēs turamies uz elektrības, viss okei, dzīvojam pilsētās, bet, ja tas viss sabruks - atklāsies, ka lauki ir mūsu pamats. Tāpēc labāk nenonieciniet to, no kurienes esat nākušas, jo neviena no jums nav buržuāzijas pēctece.
30.10.2015 14:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!