Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaazas un nauda

 
Reitings 41
Reģ: 24.09.2015
Vai vispaar ir jaaprecas, ja ir jaaprasa vecaakiem nauda? Vai divi pieaugushi cilveeki prasa vecaakiem naudu? Labi, ja 18 gadiigi, kur meitene palikusi staavoklii un tagad jaaprecas, bet vecaaki cilveeki, ap 21-25 un uz augshu....vai tas nav nozheelojami - prasiit vecaakiem naudu kaazaam?
18.10.2015 20:34 |
 
Reitings 109
Reģ: 16.10.2015
Nē nav.
18.10.2015 20:36 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Neuzskatu, ka ir nožēlojami, bet pati es neprasītu. Ja vēlētos palīdzēt, neatteiktos, bet pati neuzbāztos.
Katrs dara, kā grib vai, kā māk.
18.10.2015 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Patstāvīgiem, strādājošiem jau nu tā kā nevajadzētu prasīt.

Iespraukšos ar savu jautājumu - bet kam tad vajadzētu maksāt par kāzām? Puisim? Meitenei, abiem kopā? Un, ja abiem, tad kādā sadalījumā?

Tā kā te lielais vairums uzskata, ka vīrietim jāmaksā par visu, bet sievietes nauda ir tikai sev. Kā ir ar kāzām? Vai ir ok, ja sieviete apmaksā savas kāzas?
18.10.2015 20:38 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es uzskatu, ka, ja ir pāris, tad abi kopā visu plāno un maksā.
18.10.2015 20:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Domāju, ka nav jāprasa.. ja vecākiem ir pa kabatai, iespējams viņi piedāvās daļu no kāzu izdevumiem segt paši :)
Tas nav nekas briesmīgs :)
18.10.2015 20:41 |
 
Reitings 41
Reģ: 24.09.2015
Kaazas ir daavana sievietei, viirietim to vajadzeetu apmaksaat. Es uzskatu, ka ir nozheelojami nemt no vecaakiem naudu kaazaam. Tad jau sanaak, ka taas kaazas uzdaavina vecaaki. Un kas tad ar gimenes dziivi buus? Vecaaki pirks dziivokli, remontu un dos gatavu paartiku pieaugushiem cilveekiem? :D Ja viirietis nevar apmaksaat savas kaazas, nu, sorry
18.10.2015 20:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir jau arī dažadās kultūrās atšķirīgas tradīcijas... ir valstis, kurās pieņemts vecākiem segt visus izdevumus + iekārtot jaunajam pārim dzīvesvietu :)
Ja visas puses ir apmierinātas, tad nekā šausminoša neredzu :)
18.10.2015 20:43 |
 
Reitings 109
Reģ: 16.10.2015
kordelia Domāju tas atkarīgs no pašiem cilvēkiem! Ja vīrietis Tevi bildina-tad ir jau kko izplānojis ko un kā ;)
18.10.2015 20:43 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Ja vecaaki piedaavaa un taa nav vinju peedeejaa nauda, neredzu iemeslu nepienjemt. Pashiem prasiit nebuutu labi. Paaris ir paaris un par kaazaam vajadzeetu maksaat abiem. Preceeties grib abi, abi arii maksaa.
18.10.2015 20:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nevajag visus mērīt pēc savas mērauklas, katram jādzīvo, kā pašiem labi.

Piemēram, es, lasot to diskusiju, par kāzu izmaksām, neesmu spējīga saprast, ka tādu naudu iztērē, lai apprecētos. Mēs paši salaulājāmies ar ļoti nelielām izmaksām, un esmu apmierināta un laimīga, ka tā, jo bija svarīgs tikai tas, ka dodam viens otram solījumu būt kopā visas mūsu mūža dienas, un man pavisam noteikti būtu žēl tik daudz līdzekļu iztērēt par kāzām. Bet tie, kuriem ir svarīga arī ballīte, nesaprot mūs. Un tas taču vienalga, jo galvenais, ka paši apmierināti ar savu scenāriju.

Ja izteikt savas domas, tad man liekas, ka, ja vecāki var atļauties, tas ir normāli, ka apmaksā kāzas. Ja nevar, tad nevar.

Atbildot uz kordelia jautājumu - maksājiet kopā, jo tās taču abu kāzas. Ja vien vīrietis nav tik turīgs, ka var pats segt visas izmaksas.
Kāpēc lai sieviete viena apmaksātu kāzas? Vai pēc tam arī par visu maksās, lai tik vīrs pie sāniem?
18.10.2015 20:48 |
 
Reitings 109
Reģ: 16.10.2015
UFC Neuzskatu ka ir nožēlojami-jo daudzi vecāki palīdz saviem bērniem ! Bet ja nekur nesteidzās tad protams pašiem ir viss jāizdomā...nepiekrītu ka tā ir dāvana sievietei - dāvana pēc 9 mēn.pēc medussmēneša būtu :D Laikam manā izpratnē kāzas ir kas cits,nekā tavā.
18.10.2015 20:49 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Dzivojam 21.gs. Par savaam iegribaam ir jamaksaa pasham!! :-P
18.10.2015 20:49 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vai ir ok, ja sieviete apmaksā savas kāzas?
Man jau šķiet, ka jebkuram sevi cienošam līgavainim tas nebūs ok :D
18.10.2015 20:50 |
 
Reitings 109
Reģ: 16.10.2015
Annie piekrītu. Tā ir diena abiem, un galvenais kā paši jūtās (l)
18.10.2015 20:50 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Par vecākiem nekomentēšu, jo katram ir atšķirīga situācija. Man vecākiem būtu jāpalīdz, kur nu vēl vecāki man. Neceltos roka kaut ko pieņemt, bet tas ir man, situācijas un materiālais stāvoklis ur atšķirīgs. Ja vecāki ir ļoti bagāti tad neredzu problēmu dalīties savā bagātībā. Ja vecāki dzīvo mazā, neremontētā ūķītī, kaut ko nopelna un parasti arī šie cilvēki māk kaut ko iekrāt, man neceltos roka pieņemt naudu. Simbolisku dāvanu jā.

Ar vīrieti mums ir kopīgs viss, tādēļ arī kāzu organizēšanu neuzskatu ka ir viena pienākums, tas ir komandas darbs. Hn vispār brīnis kā sieviete ar tādu attieksmi var atrast vīrieti, kaut kādu lupatu jā, bet citādi, pasniedz kā sponsoru. Nu nezinu....
18.10.2015 20:51 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vispār, ja mēs skatāmies uz kāzu paražām vēsturiskā perspektīvā, tad par kāzām praktiski visās kultūrās gādā vecāki. Dažās vīra, dažās jaunās sievas, bet situācija, kad savas kāzas jaunais pāris apmaksā pats ir sastopams mazāk nekā pēdējos 100 gadus un arī ne tuvu ne visur. Vienalga uz kuru sabiedrības slāni skatāmies. Tomēr, lai gan es izvairītos mētāties ar tik kategoriskiem apgalvojumiem kā autore, zināmā mērā piekrītu tam, ka pieaugušiem cilvēkiem cik iespējams par savām kāzām būtu jāmaksā pašiem.

Kas attiecas uz maniem personiskajiem uzskatiem par laulības nozīmi mūsdienu sabiedrībā, tad es uzskatu, ka tā kā laulība jau labu laiku ir mainījusi savu nozīmi no ekonomiskas savienības uz romantisku un kopdzīve bez laulības nekādi neapdraud neviena reputāciju, tad kāzas mūsdienās nav pirmās nepieciešamības rituāls. Cilvēki precas, jo viņiem tā gribas, nevis tāpēc, ka tā ir lieta ko no viņiem sagaida. Un precas tā kā pašiem gribas - tradicionāli, hipsterīgi, ar balli vai bez balles. Manuprāt, pieaugušiem cilvēkiem ir cienījami spēt apmaksāt pašiem savus rēķinus. Tajā pašā laikā ir arī jāprot pieņemt citu cilvēku dāsnumu, īpaši savu tuvāko.

Otra lieta kāpēc pieauguši cilvēki visbiežāk grib apmaksāt savas kāzas paši, ir varas jautājums, jo tas kurš maksā pasūta mūziku. Es nezinu cik daudzi grib kāzas, kur mamma un tētis noteiks ko ielūgt un kā jābūt, bet līgava un līgavainis ir tikai smuki un klusi rituāla dalībnieki (kā tas ir visās tradicionālajās kāzās).
18.10.2015 20:52 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Kaazas maksaajam pashi tad nu ari taisijam tik lielas cik gribejaam.


Bet... Vienu es nesaprotu lasot sho diskusiju. "Nozelojami ja maksaa sieviete" "viirietim jamaksaa". Kaada tur vel lauliba , ja naudu turat tik atseviski? Kur paliek "kas mans tas tavs?" . Mes maksajaam kopaa. Ja bija jamaksaa par ielugumiem un uz vienas kartes vairaak nekaa otras no taas ari maksaajam un neskaitujam "tas Tavs , tas mans"
18.10.2015 20:56 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Ir tik dažādas ģimenes.
Man liekas stulbi prasīt naudu vecākiem, ja zina,ka tie to nevar atļauties. Ja paši vecāki piesakās un viņu makos robu tas neuztaisa - nesaprotu, kāpēc atteikties! Ja tā ir vecāku iniciatīva.
Es zinu vairākas ģimenes, kur vecākiem ir oldskūlie uzskati un tie uzskata par savu pienākumu izprecināt dēlus/meitas un palīdzēt finansiāli. Kā nu kurā ģimenē pieņemts.
18.10.2015 21:06 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Ir jau arī dažadās kultūrās atšķirīgas tradīcijas... ir valstis, kurās pieņemts vecākiem segt visus izdevumus + iekārtot jaunajam pārim dzīvesvietu
Ja visas puses ir apmierinātas, tad nekā šausminoša neredzu

+++
18.10.2015 21:07 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ir dažādas situācijas dzīvē, dažādas kultūras un tradīcijas, kurās pieņemts, ka vecāki apmaksā kāzas. Ir arī tāda lieta kā finansiālais stāvoklis, vieni vecāki varētu ko tādu atļauties, otri nevarētu. Es zinu, ka tad, kad es precēšos, es noteikti krātu naudu kopā ar draugu kāzām, bet vecākiem neprasītu, bet es pieļauju, ka vecāki paši varētu piedāvāt naudu. Ko es darītu tādā gadījumā, ja piedāvātu? Es tiešām nezinu, atkarīgs arī no tā, ko mēs plānotu, bet teikt, ka tas ir nepareizi vai pareizi, es netaisos, jo katra situācija ir individuāli jāizvērtē. Citi vecāki var atļauties to un būtu ar lielāko prieku gatavi palīdzēt. Citiem vecākiem ir atkal tāda situācija, ka viņiem drīzāk ir nepieciešama materiālā palīdzība no bērniem, un viņi tādu nebūtu spējīgi sniegt saviem bērniem.
18.10.2015 21:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits