Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā izstāstīt???

 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
Esmu nonākusi pie slēdziena, ka vēlos šķirties no tagadējā drauga. esam kopā vairāk kā 4 gadus, tomēr ar katru dienu saprotu, ka šis galīgi nav mans cilvēks un pie šī cilvēka man tur tikai pieradums un pienākums, jo šķiršanās viņam būs smaga. Tā kā viņam ir problēmas ar alkoholu, aptuveni jau varat nojaust kā tas būs. ļoti baidos, ka pēc tam dzērumā nenodara sev pāri jo mani ļoti mīl, bet es vairs tā dzīvot nevēlos. Abi esam jauniņi - 20 gadi. Visa dzīve vēl priekšā. Negribu attapties vēlāk ļoti nelaimīga un palaidusi garām visu dzīvi.

It kā jau problēma nebūtu vienkārši izšķirties, bet ir tā, ka pašlaik sarakstos ar citu vīrieti un esmu nolēmusi satikties. Nē, šī vīrieša dēļ šķiršanās nenotiek, tas vairāk ir grūdiens man pa pēcpusi lai es beidzot saņemtos un aizietu. Ja arī nesanāks nekas ar šo vīrieti, vismaz es būšu beigusi neveselīgās attiecības. Tomēr nepārtraukti domāju ka tas būs, kā izskatīties manai ģimenei... Es pārtraukšu šīs attiecības un tad pēc neilga laika jau skriešu uz randiņu ar citu. Man ir bail ka mani nesapratīs, jo tagadējais draugs jau ir daļa no manas ģimenes, visi viņu ir pieņēmuši, kaut kā liekas ka tikšu pataisīta par vieglas uzvedības meiteni(t) Es negribu stāstīt ģimenei par visām mūsu iekšējām problēmām, par alkoholu un to, kas dzērumā tiek darīts, cik reizes esmu viņu stiepusi mājās, vākusi no kaut kādiem tusiņiem. Varbūt mamma nojauš, bet viņa noteikti nezina pilno ainu. Kā jūs ieteiktu to visu pasniegt ģimenei, kā izstāstīt tā, lai mani saprot un tikt vaļā no vainas apziņas? Zinu ka būs sāpīgi arī man, jo tagadējo draugu mīlu, jūtas tā nepazūd, bet nu nav vairs tas. Es gribu būt laimīga bet šķiet, ka šajās attiecībās tikai degradējos.
14.10.2015 12:27 |
 
Reitings 79
Reģ: 21.05.2015
WOW, var teikt uz visiem 100 man bija tāpat, tikai bijām kopā mazliet mazāku laika periodu, divus gadus. Pilnīgi tās pašas problēmas, dzēra, bija jāvāc no ballītēm un viss trakais..tikai mans ex plusā vēl nestrādāja, brrrr, briesmīgi, ka biju tāda muļķe. Arī ilgi nevarēju saņemties iet prom, žēl bija, arī uztraucos par to, ka viņa mammai būs grūti, jo viņa arī viņu mūždien vāca.. tā nu man uzradās tagadējas, sāka man rakstīt, viņš tiešām man palīdzēja aiziet prom, neko nezināja, bet reāli es sajutos laimīga tajos brīžos satiekot viņu, tā nu es aizgāju no sava ex un tagad esmu kopā ar to puisi, nu jau gadu un viss ir lieliski (l) tākā tiešām sagaidi viņu, pasaki game over un ej prom. :) Tev viss būs super, veiksmi!
15.10.2015 14:27 |
 
Reitings 29
Reģ: 25.08.2014
Biju tikko ļoti līdzīgā situācijā, vienīgi viņš nedzēra, bet emocionālie ieslēdza mani četrās sienās un nestrādāja. Es izšķīros un lai arī gadu briedu šim lēmumam, pēctieši 4 gadu ilgām attiecībām.. es esmu laimīga. Un man arī grūdiens bija simpātijas un vienkārša komunikāciju ar citu. Lasot tavas sajūtas pilnīgi saprotu, kā tu jūties. tas ir tik ļoti grūti, jo viņš taču tomēŗ ir labs cilvēks, ko pieņēmusi ģimene.
Nu un ? Galvenais, lai tu esi laimīga! Sev tu meklē partneri, ne ģimenei, protams, ideāli, ka daudziem viņš patīk. Ar alkahola problēmcilvēku laimīgam būt grūti.
Un ar laiku viss pierimst, ģimene saprot, jo galu galā tevi mīl. Pašām arī sevi jāmīl un nevajag sevi turēt degradējošās attiecībās. Tur brīvībā nav tik baisi un traki kā liekas esot attiecībās ;) Tur ir daudz laika, foršu vīriešu, iespējas attīstīt un sakārtot sevi. Turies un domā galvenais par sevi!
15.10.2015 10:24 |
 
Reitings 28460
Reģ: 11.02.2015
xtina, ja tu zinātu, cik šī patiesībā ir izplatīta problēma.. varbūt arī tāpēc vecāki, draugi skatās caur pirkstiem, jo 1) tāds padomju mantojums, ka visi dzer, un labi, ka uz darbu vēl aizvelkas un sievieti nesit - tas tad jau ir sasniegums; 2) jaunieši paši iedzer, un ko tad ies to draugu nosodīt, viņu gruzīt, uz skaidrības takas vest.

Redz, starpība jau tajā, ka tev ir vien 20 gadu, man personīgi 28. Loģiski, ka tagad pati sevi mentāli spārdu par tiem gadiem, kas tādā pašā naivā muļķībā un vainas apziņā "bez manis viņš taču vispār pazudīs" aizvadīti. Tak dzīvo čalis. Pačīkstēja, tagad vēl pa reizei zvanās, bet atrada citu beibi un tagad dzer abi kopā. Tā ir viņa dzīve...

Vsjo, beidz par to cepties. Kad tev būs savi bērni, varēsi ar viņiem auklēties un par viņiem pārdzīvot. Bet cilvēki viens otram nepieder, lai tu tagad būtu atbildīga par pieaugušu vīrieti. Un pilnīgi nedomā par to, ko gan ģimene, apkārtējie padomās. Labāk, lai viņi domā, kā PAŠIEM tam puisietim palīdzēt, nevis nogrūst visu problēmu uz tevi ;) un tā arī pasaki, ja kaut ko purpina ;)
14.10.2015 22:57 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Nevajag tērēt laiku ar atkarīgu cilvēku.
Ja jums vienam par otru ir zudusi interese,tad nav ,ko lieki vilcināt laiku un būt kopā.
Mazākais ,ko domāt ir- ko teiks radi..
Vienmēr pašai sevi jāstāda augstāk par citiem, citu vēlmēm kā viņi redz Tavu dzīvi un grib,lai būtu nākotnē. Tu pati esi izlēmusi un ja Tevi nedara vairs laimīgu šis cilvēks, Tev negribas viņu blakus, negribas vairs mīlēties,tad ...
14.10.2015 22:49 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Esmu bijusi tādās attiecībās. Divus gadus biju kopā ar vīrieti, kurš savos 30 gados joprojām nebija sapratis kā dzīvot. Toreiz, kad tik tikko bijām iepazinušies, uz acīm bija rozā brilles, pēc tam laikam domāju, ka būšu tā lielā glābēja, kura spēs viņam iemācīt dzīvot. Viņš dzīvoja kabatas izmēra istabā komunālajā dzīvoklī, darbus mainīja kā zeķes utt., bet es domāju, ka spēšu viņam palīdzēt. Divus gadus nomocījos, nez kādā mistiskā veidā pacietu regulāro piedzeršanos, taču reiz nervi neiztur. Tā arī toreiz - sapratu, ka negribu sev blakus alkoholiķi, cilvēku, kuru dzīvē neinteresē izaugsme, kuram nav mērķu, plānu nākotnei. Protams, arī teica, ka nodzersies un izdarīs pašnāvību, taču, lai cik ļauni tas neizklausītos, es tobrīd domāju tikai par sevi, savu dzīvi un to, ka man būs labāk bez tādām attiecībām, kuras ved nekurienē. Tagad, cik zinu, viņš nesen nosvinēja savu 33 dzimšanas dienu, kaut kur haltūrē un dzīvo kopā ar mammu.
Iesaku domāt tikai par sevi, ne to, ko teiks vai domās citi. Nesabojā savu jaunību un labākos gadus, mokoties ar cilvēku, kurš alkoholu mīl vairāk par visu citu. Mēs visi esam pelnījuši to labāko, nepazudini sevi attiecībās, kuras sevi jau sen kā izsmēlušas!
Veiksmi! :)
14.10.2015 22:26 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
TRY, viss kārtībā, es saprotu :) Man tiešām prieks lasīt šādus stāstus. Jūs meitenes liekaties tik stipras. Ka man sevis tiešām paliek žēl ka es tāda ņuņņa kas to visu pieļauj.
14.10.2015 20:20 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
reina, jā man arī šķiet ka kaut kādā mērā viņa ģimenei un draugiem šķiet, ka es būšu tā kas viņu uzvedīs uz pareizā ceļa, ka es nekad nepiekusīšu, jo mīlestība taču un viss kā pasakā. No malas mēs izskatāmies kā sapņu pāris, tiešām. Tikai tuvākie draugi zina kādas mums ir problēmas. Es tik bieži dzirdu, ka mēs tik saskanīgi un forši un man tajā pat brīdī prātā tāds - STOPSTOPSTOP, tā galīgi nav. Un jā tas ka man ir uzlikts tas pienākums, tas ari noteikti visu sarežģī.
Kāpēc nepalīdz, nu grūti teikt. Es zinu ka izklausos kā līdzatkarīgā bet ikdienā jau tā problēma nav tāda. Nu tas ir viens vakars katru nedēļas nogali, reizēm divas dienas nedēļā. Kādas 1-2x mēnesī lieto alkoholu arī darbā un atnāk manāmi iereibis. Nevar jau tā teikt, bet šķiet ka attapsies tikai tad, kad tas aizies jau katru dienu bet tik tālu novest... Pats par problēmu uzskata to, ka nejūt mēru, nejūt nekādas robežas, kad ir iedzeršana un kad jau ir koma.
14.10.2015 20:15 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Es negribēju, lai mani komentāri izklausās uzbrūkoši, tā nebija domāts.
Pēc jebkuras šķiršanās būs smagi, un būs riebīgi zināt, ka viņš tikai grimst dziļāk, bet vienkārši Tev pašai ir jāsāk apzināties, ka tā nav Tava vaina, un tas ir tikai darbs vienīgi ar sevi. Man vienkārši kādu laiku bija identiska situācija, pat ar visu alkohola lietu un tā, un šobrīd es dzīvoju lielisku dzīvi un pagātne ir palikusi pagātnē, turklāt samērā īsā laika periodā.
14.10.2015 20:06 |
 
Reitings 28460
Reģ: 11.02.2015
Un re! Noteikti visi cer, ka meitene, attiecības viņu izlabos.
Diemžēl tā nenotiek. Vai nu pašam tas jāgrib vai tiešām ģimenei jāiejaucas - alkoholisms taču ir slimība!!! Kāpēc tad neviens nepalīdz viņam ārstēties?..
Nejūties vainīga! Viņa ģimene nes krietni lielāku atbildību par to puisieti nekā tu! Ja reāli, tu pat viņam nekas neesi.. atkal skarbi, bet nu tā ir..
14.10.2015 20:06 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
Ir jau ģimene pamanījusi ka viņam ir problēmas. Jau sen. Vēl pirms manis tas bija. Ir bijušas runas par kodēšanos un tādām lietām, bet tā arī runāšanas līmenī viss apstājies. Protams, ka visi apkārt brīnās kā es ko tādu paciešu, to es jau pati saprotu.
Paldies par dalīšanos pieredzē, man tas tiešām daudz ko palīdz sakaārtot un pārdomaāt :)
14.10.2015 19:59 |
 
Reitings 28460
Reģ: 11.02.2015
Pēc sava piemēra zinu, ka - jā, puisis skums un kādu laiku nodzersies. Bet puiša māte pati man pateica - es vispār brīnos, kā tu viņu jau tik ilgi izturēji...
Tici man, tevi visi klusībā žēlo, un apkārtējo cilvēku acīs TU esi tā idiote, kas čakarē savu dzīvi. Diemžēl slīcējs var arī savu glābēju pavilkt zem ūdens...
Būšu skarba, bet nu - ja aiziet runas par lēkšanu caur logu, dabiskā atlase...
Čalim ir 20 gadu. Vai nu vecāki tad nav gana audzinājuši vai viņš pēc dabas ir norakstīts..
Un tas, ka jūs visi ar viņu auklējaties - meitene pasākumos pieskata, čaļi pēc šķiršanās lai apkārt viņam matracīšus vēl saliek un tiri piri. Nē! Viņam ir jāattopas vienam pašam renstelē, pēc kārtējā dzerstiņa, bet nu tikai tā var vēl pie kādas atklāsmes nonākt ka sava dzīve jāmaina. A te reāli - visi gādīgi atbalsta viņa dzeršanu, mājiņās vēl aizved, pie rociņas patur...

Vienvārdsakot, netaisi no šķiršanās nez kādu pasākumu. Clean break un viss. Nekas daudz nav jāpaskaidro, arī esi pieaudzis cilvēk - tev kādam jātaisnojas??? Tās tad ir viņu problēmas, ja paši par savu TUVO un DĀRGO ģimenes cilvēku tādas lietas nav pamanījuši..
14.10.2015 19:47 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
principā turpmākā dzīve būs savādāka. Mana ikdiena pilnībā mainīsies.

Tieši tā! Šobrīd Tu esi ieslīgusi rutīnā, no kuras baidies izkļūt, bet pēc tam domāsi, cik forši, ka tas viss ir beidzies.
14.10.2015 19:38 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
cilvēcīgāk būtu pat kaut vai ar sms pateikt, ka viss cauri.

Nu zini, lai vai kā mums būtu gājis bet es uzskatu, ka jebkurš ir pelnījis lai tādas lietas izrunātu aci pret aci. Mēs nebijām kopā 4 dienas. Caur īsziņu pamest ir bērnišķīgi un manuprāt stulbi. runājot aci pret aci var izrunāt arī visus jautājumus un saruna jebkurā gadījumā sanāk normālāka. Caur īsziņu būtu vieglāk tas jau skaidrs, bet pieļauju ka viņam būs jautājumi, sarunas gaitā man būs vieglāk uz tiem atbildēt, izstāstīt kas un kā, lai nepaliek kaut kas neizrunāts vai rodas vēl kādas domstarpības.

Katru reizi kā tu izdomāsi pamest viņu vai kur iet, viņš draudēs nodzerties līdz nāvei?!

Tā nav bijis. tās runas par pašnāvību nav bijušas saistītas ar mani. Bet vispār dzērumā tādas runas ir bijušas, ka būtu vieglāk nomirt, kam viņš tāds vajadzīgs utt. :'-(
14.10.2015 19:37 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
Goody, jā tas tiešām palīdz aizmirsties. Kad nesen atkal draugs atnāca sadzēries no darba, kaut kā tās domas novērsu runājot ar to otru vīrieti. Pati zinu ka slikti daru, nekad tā neesmu darījusi, bet kaut kas ir manī mainījies, nezinu. Un protams ka arī pieradums jo ar draudzeni kad par šo runājām, nu tā arī nonācām pie slēdziena ka principā turpmākā dzīve būs savādāka. Mana ikdiena pilnībā mainīsies. Tāpat ir kaut kādi mazie ikdienas rituāli un viņš man ir arī labākais draugs, tikai ne vairs tik ļoti mīļotais cilvēks:-/ Paldies par uzmundrinājumu :)
14.10.2015 19:32 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Un par to dzeršanu skaidrs, ka savā ziņā jūties atbildīga un tā, bet nevajag ļaut sevi ar to šantažēt. Katru reizi kā tu izdomāsi pamest viņu vai kur iet, viņš draudēs nodzerties līdz nāvei?! Tas jau ar nav nopietni! (t)
14.10.2015 19:31 |
 
Reitings 8
Reģ: 18.02.2015
Nu tad skaties, ka nākamajās attiecībās Tevi nepamet arī šādā veidā - ar domu, viņš jau neuzzinās.

Neaizstāvu Tavu puisi, tādi ir jāpamet, bet pirms tiecies ar citu, cilvēcīgāk būtu pat kaut vai ar sms pateikt, ka viss cauri.

No otras puses, ja sirdsapziņa ļauj.... ne jau man Tevi mācīt.
14.10.2015 19:29 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Es pilnībā Tevi saprotu, ka baidies kā dzīvosi turpmāk, jo esi pieradusi, ka viņš Tev vienmēr ir blakus. Lai arī kāds viņš būtu, Tev ir kam piezvanīt, ir kam uzrakstīt, ir kaut kāds atbalsts (lai arī kāds tas būtu).
Arī es nesen izšķīros no 5 gadu ilgām attiecībām. Un man bija līdzīgi kā Tev - baidījos kā es ikdienā dzīvošu bez viņa. Bet tas ir tikai pieradums, kam jātiek pāri.
Lai arī nav smuki, es Tevi nemaz nenosodu, ka kontaktējies ar citu vīrieti. Vismaz daļēji vari aizmirsties.

Katrā ziņā, veiksmi! Būs grūti, bet pēc tam būs ļoti patīkama atvieglojuma sajūta! :)
14.10.2015 19:28 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Mūžīgā problēma - ko domās citi! :-/ Tā ir tava dzīve un es nedomāju, ka kādam būtu labāk, ja tev būtu jāmoka sevi ar cilvēku pret kuru vairs neko nejūti. Tad lai izbēgtu no liekām debatēm, tā arī visu pasaki, lai tad tiešām neizskaties pēc nenopietna cilvēka. Par dzeršanu un visu to smago, kas tev liek pieņemt tādu lēmumu. Un neaizmirsti, ka tev ir TIKAI 20 gadi, tas nav pasaules gals, viss notiek dzīvē tā, kā tam ir jānotiek.
Un par to jauno puisi... Tev jau nevienam nav jau pirmajā dienā jāpaziņo, ka tev ir uzradies jauns pielūdzējs un nav jāved uz mājām iepazīstināt ar ģimeni. Lai paiet kāds laiks un tad arī pasaki, ja gribēsi. Ģimenei tak arī vajag kādu laiku, lai sagremotu informāciju un pierastu. Nevar jau tā - šodien vienu izsper ārā, rīt jau hops - te mans jaunais mīļotais! :D
14.10.2015 19:27 |
 
Reitings 34
Reģ: 14.10.2015
viņš ir kretīns, iešu ar citiem, tad mēģināšu pamest. Vai arī šo - nespēju pamest, iešu nolaidīšu ar citiem, un tad visi tilti būs nobrucināti.

Es nevis mēģināšu pamest, bet to arī izdarīšu. Un tas būs nākošās nedēļas beigās, kad viņu satikšu. Netaisos ne laist, neko, bet satikties. Ar to jau nu visi tilti nebūs nobrucināti, jebkurā gadījumā man jāiet būs tam cauri. Zinu pati, ka cūciski utt., vari mani nekaunināt. Es gribu satikt šo vīrieti, gribu izjust rūpes un mīļumu. Un gribu lai man tas kalpo par lielāku motivāciju bēgt prom. To jau es arī rakstīju, negribu atkārtoties.
Un par tām rūpēm, jā man vairāk uztrauc dzīve pēc tās šķiršanas, kā tiks pāri un pārējās lietas, nevis tas, ka es braukšu satikties ar citu. Esmu tik iztukšota šajās attiecības, ka man viss kauc pēc jel kādas uzmanības un mīļuma. Ja es daru pāri, lai tā būtu, bet viņš to neuzzinās. Tas būs uz manas sirdsapziņas un es to pilnībā saprotu. Bet atbildot godīgi vai es gribētu lai viņš tā izdara ar mani? Es būtu tiešām atvieglota, ja tagadējais pateiktu, ka viņš ir atradis citu! Man tas atvieglotu ļoti daudz ko.
14.10.2015 19:08 |
 
Reitings 8
Reģ: 18.02.2015
Tas ir skaidrs, ka puisis ir jāpamet, ja viņam ir problēmas ar alkoholu un viņš nespēj mainīties. Bet Tava rīcība, iepazīstoties ar citiem un vēl plānojot randiņus pirms esi puisi pametusi, tas ir ļoti cūciski. Un tas nekādā neatsver tavas rūpes, ka viņš sev pēc tam kaut ko var nodarīt. Nekad neesmu sapratusi šādu loģiku - viņš ir kretīns, iešu ar citiem, tad mēģināšu pamest. Vai arī šo - nespēju pamest, iešu nolaidīšu ar citiem, un tad visi tilti būs nobrucināti.

Apdomā, vai tas ir godīgu un pati kādreiz vēlētos būt pamesta tādā scenārijā. Pamet un tad ej ar citiem.
14.10.2015 19:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits