Virtuves lietas

 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015


Šoreiz vēlējos parunāt par jūsu iecienītākajām/mīļākajām virtuves lietām. Tas var būt jebkas - laba ķiploku spiede, marmora mīklas rullis, no vecmāmiņas mantota čuguna panna... Lietas, ko pret citām nemainītu un bez kurām gatavošanu negribas iedomāties. Dalāmies ar stāstiem, bildēm un padomiem par labiem atklājumiem un "must have" virtuves priekšmetiem :-)
11.10.2015 14:23 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
un silikona formiņām keksiņiem!!! (l)
13.10.2015 15:28 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Mazā panna ar pretpiedegšanas virsmu (l)

Tiešām maziņš izmērs 20cm diametrā (bildē mazākā ir lielāka), toties omlete no 1 olas nav plāna, cept var bez taukvielām. Visiem ēdieniem nu tieši kā 1 porcijai (l)
Nopirku sen atpakaļ, kad Rimi vai Maximai tās pannas bija ar uzlīmēm par 1 santīmu. Nožēloju, ka nepaņēmu otru tādu.
13.10.2015 15:33 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Uij, tās rīves mani pāris reizes gandrīz atstāja bez pirkstu spilventiņiem, briesmu rīki :'-(

Pašai ļoti mīļa ir marmora piestiņa- garšaugu mērcītēm, riekstiem, cietiem sieriem...un vienreiz pat naglu sienā iedzinu, kad nevarēju uz sitiena āmuru atrast.
13.10.2015 15:37 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Uij, tās rīves mani pāris reizes gandrīz atstāja bez pirkstu spilventiņiem, briesmu rīki


man arī trauma no tādām, bet nu laikam jaunie izgudrojumi ir drošāki, ērtāki un to produktu var uzspraust uz tādaverķīša, lai pirksti nebūtu ne tuvumā, bet vienalga, man ar šermuļi iet cauri ieraugot :D
13.10.2015 15:45 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
vienīgā lieta, no kuras nevaru šķirties, ir mokas krūze. pārējais mainās līdz ar (pārāk biežo) dzīvesvietu maiņu.
13.10.2015 15:56 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Nevaru iztikt bez Tupperware smalcinātāja:

Virtuves kombaina:


Savas vecās un ļooti labās pannas uz kuras var gatavot visu bez taukvielām un nekas nepiedeg (l)

Asā lielā virtuves naža, ar kuru esmu ne tikai produktus griezusi, bet arī nošķinājusi nagus un sataisījusi brūces :D
13.10.2015 15:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
daudz kas no jau minétá - kartupelju/burkánu mizojamais - neaizstájams!

beet, man ir viena lieta bez kuras es tieshám nevaru iztikt - garás téjkarotes. nu nepatík man lietot ísás :D kaut gan krúzes man ir normálu izméru, nav mega lielas, izmantojam shádas téjkarotes -
13.10.2015 17:04 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
ja visu vēl varu kaut kā aizstāt vienmēr, tad nu nekā nevaru bez liela, masīva naža. Man tie mazie un vieglie liekas parodijas :D
13.10.2015 18:05 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Rītus nevaru iedomāties bez manas mīļās Bialetti mokas mašīnītes, rītu sākot ar dubulto espresso amaro.



Un noteikti ļoti patīk vecā vafeļu cepšanas panna, kura vienmēr tiek darbināta apciemojot vecāku mājas. Sanaāk viss gardākās vafeles un patiīkamas atmiņas no bērnības. Noteikti gribu ariī savās mājās ar laiku šo lietu ievist.




Man miīļākās un svarīgākās lietas tomēr ir ar pievienoto vērtību ( no kāda uzdāvināts, iegādāts ceļojumā, saistās ar iīpašu notikumu), protams, bez tām virtuvē var arī iztikt, bet ir kā papildus uzmundrinājums.

Man mīļš ir mans viesmīļa nazis/vīna pudeļu attaisāmais. Kuru saņēmu mana vasaras piedzīvojuma beigās ar gravējumu. Stdiju laikā, vienu vasaru piestrādāju skaistā vietā ārzemēs par viesmīli restorānā. Verot vaļā vīnu tagad mēdzu atceroties savu pirmo pieredzi ar vīna pasniegšanu.
Un no tās pašas vietas, pavārs uzdāvināja priekšautu, ar restorāna logo, jo bija lļoti labas, draudzīgas attiecības ar pavāriem un virtuves darbiniekiem :)



Arī korķviļķis, kas tika dāvanā vecmeitu ballītē Beļģijā, fotmā, kā strūklakas čurājošais puisēns :D



No celļojama atvesti irbulīši vienkārši un ar skaistiem ornamentiem



Madeleines cepam plate no jauka veikaliņa Francijā



Uzdāvināta vecā iekārta pastas gatavošanai



vispār vairākas iekārtas pastas, ravioli gatavošanai






Arī vecais, padomju laika gaļas āmuriņš, kurš, viealga uz kurieni pārvācos, ceļo līdzi. Lieliski pilda savu darbu :)

Ļoti parocīgs ir atsevišķais rokturis, ja tiek gatavots krāsnī.


Ariī patīk manas messuring cups matroškas formā. Savādākā krāsā un veidā kaā bildē, bet tiešm forša ideja :)



Varētu turpnāt un turpināt :D (l)virtuve man mīļa vieta :)
16.10.2015 17:22 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es nezinu, kā iepriekš dzīvoju bez kombaina, kuru ielika Marjory. Absolūti kolosāla lieta(l)
16.10.2015 17:30 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Gazele, turpini! Ir interesanti, rodas arī idejas, ar ko varētu papildināt virtuvi! :)
16.10.2015 17:30 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Ja kādu interesē Gaidars ieliktā rīve, varu pārdod par kādiem 10 eur. Lietota vienu reizi un nav manā gaumē!! Lūdzu PM, ja kādu interesē.
16.10.2015 17:31 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Jā, tā ir tā pati Borner rīve, kuru esmu gatava pārdod kādai 3x lētāk!
16.10.2015 17:32 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Gazele, tik jauki lasīt! (l)

Man ļoti mīļi ir mani lietā tērauda trauki - pannas un katli. Ēdienam ir pavisam cita garša.

16.10.2015 17:36 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Forša tēma!(l)(l)

Iztikt varu bez ļoti daudz kā, bet negribas:-) Man teju katra lietiņa virtuvē ir mīļa. Laikam nevajadzīgi lielu nozīmi piešķiru lietām(s)

Zepter trauki :

Nebeidzu vien slavēt šos traukus. Lai gan ir padārgi, bet, manuprāt, tas ir ilgtermiņa ieguldījums. Man patīk, ka katla vāks hermētiski noslēdzas, līdz ar to jebkurā traukā iespējams gatavot bez taukvielām, turklāt ēdiena garšas nesajaucas, bet ir jūtamas katra par sevi. Vākā ir iestrādāta temperatūras skala - kad bultiņa sasniedz sarkano atzīmi, plīti var izslēgt, bet ēdiens katlā turpina gatavoties. Man ir 9 un 6 litru katli, viens neliels katliņš pienam, panna un dažas bļodas.

Tā kā diezgan bieži gatavoju putnu gaļu, virtuvē ļoooti noderīgs palīgs ir Fiskars cepeša šķēres.

No glāzēm ļoti mīļas un par labām atzīstu Riedel un Open Up.


Cepeša kaula turētājs - skaists un praktisks piederums. Tajā iespīlē jēra kājas kaulu, un ar otrā rokā paņemtu nazi glīti un ērti griež cepeša šķēles. Var izmantot kā palīgu ne tikai jēra gaļas griešanā, bet arī citas gaļas griešanai, ja kaula diametrs nav liels. Saņēmu kā dāvanu šo virtuves instrumentu. Līdzīgu bildi neizdevās uz ātru roku atrast:)

Brabantia sāls un piparu dzirnaviņas un pudelīte eļļai. Mīļas un vienkārši skaistas kā virtuves interjera elementi


Savu virtuvi nevaru iedomāties bez perfekti asiem nažiem (īstenībā ar to arī vajadzēja sākt!) Man ir dāvināts (lai gan māņticīgie saka, ka nažus nevajag dāvināt:-D) Chroma Cutlery nažu komplekts. Aizžmiedzu acis, jo cenu negribu zināt.... bet tāpat zinu.. viena mana mājas izraktā ūdensrožu dīķa cenā...vai dažu šeit forumā modīgo somiņu cenā. Mierinu sevi ar domu, ka šie naži būs mantojums arī nākamajai paaudzei. Vismaz tā šie nažu ražotāji sola:) Naži perfekti!
16.10.2015 17:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Gaidars Tas must have man mētājās skapī jau 2 gadus :D Pāris reizes pamēģināju un piegriezās :D
16.10.2015 18:13 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Taā kā sanācis padzīvoties vairākās valstīs, tad arī dažas mīļākās virtuves lietas ir aizķērušās virtuvē :)

Gnocchi dēlītis, parasti pagatavoju vairumā un iesaldeēju, ar dažādaām garšām




Un noteikti saldējuma bumbiņu karote, must have :D|-)



Vīnu ledus spainis, īpaši noderīgi karstajās dienās, kad baltvīns iet uz urrā





Quiche panna, ari tarte gatavošanai, ērti



Toršu gatavošanas palīgs, iegādājos priekš kādas īpašs jubilejas tortes gatavošanai




Un trakākais ir, ka es pārvācos, un nāksies visu šķirot un pakot(s)
16.10.2015 18:28 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Gazele, kur Tu iegādājies to tortes formu pēdējā bildē? Es traki meklēju šo, bet nekur nevaru atrast!
16.10.2015 18:43 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nebeidzu vien slavēt šos traukus. Lai gan ir padārgi, bet, manuprāt, tas ir ilgtermiņa ieguldījums.
+++
Manējie, ja nemaldos, 8 gadus funkcionē, turklāt tiem ir frišs skats :)
16.10.2015 18:48 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Par maniem mīļākajiem virtuves verķīšiem.
Nobrīnījos par to silikona lāpstiņu. Man tāda stāv kastītē neizpakota, īsti nezināju, kur lai tādu izmanto. Laikam jāizpako un jānoliek pa rokai, tad arī sākšu pielietot:)

Nevaru vairs iztikt bez mērkrūzes ar svariem. Īpaši kopš brīža, kad iegādājos multikatlu, kur daudz ko sanākt svērt.



Tad vēl metāla krūzīte miltu sijāšanai. Diemžēl gan visai drīz noplīsa, domāju, vai nav kāda stiprāka alternatīva...


Pievienojos arī tām dāmām, kas fano par čuguna katlu. Bildi atkārtoti nelikšu, bet man arī ļoti patīk.

Vēl top lietiņa ir muffinu forma.


Vēl nevaru atrast bildi, bet ļoti patīk elektriskais kombains/rīve. Ne visai liels un neko citu "nemāk" kā rīvēt, bet ļoti ērts, ātri kopjams un vairs nevaru iedomāties burkānu vai kartupeļu rīvēšanu bez tā verķīša.

Un man mājās nav miksera, līdz ar to neaizstājama lieta ir šāda tipa putojamā slotiņa:
16.10.2015 18:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits