Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pašnodarbinātā atskaites ViDam.

 
Reitings 38
Reģ: 06.10.2011
Nesen reģistrējos VID kā pašnodarbināta persona, bet atdūros pie neskaidrības. Vai gadījumā nav jāizveido atsevišķs konts paralēli privātajam kontam, kurā man ienāk nauda par veikto darbu? Vai arī ja manā privātajā kontā ienāk nauda no drauga, draudzenes, mammas utt. man šī summa nebūs jāapliek ar nodokli, ja arī uz manu privāto kontu man nāks nauda par veikto darbu?

Tikai nelieciet zvanīt VID, tur man saka, lai izlasu internetā informāciju, bet jo vairāk lasu, jo liekas jaunas lietas parādās, ko neizprotu līdz galam.
02.09.2015 14:41 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Man ari sis interese :)
02.09.2015 14:43 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vari izmantot savu kontu, tev nav jāatskaitās par katru ienākošo maksājumu, tev jābūt godīgam pilsonim un jānorāda tikai ienākumi, kurus gūsti sniedzot pakalpojumu. ;-)
02.09.2015 14:46 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Labāk ir atvērt atsevišķu kontu, kur nejaukt iekšā privātās naudas lietas. Pašai būs vienkāršāk un ja nu VIDam kaut kas jāiesniedz, lai neparādās citi ienākumi, lai nav kaut kas lieki jāskaidro.
02.09.2015 14:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man teica, ka labāk atvērt atsevišķu kontu. Tā arī izdarīju un ir daudz vienkāršāk, jo tas ir klientu konts, t.i. konts, ko dodu klientiem. Otrs konts ir prīvāts.. Man ir karte piesaistīta vienam, manam kontam, tas otrais - nav neko par to jāmaksā, bet arī nevaru no tā maksāt, t.i. sākumā no otrā konta nauda jāpārskaita uz esošo (Maksājums starp saviem kontiem, free) un tad naudu var lietot (attiecīgi norādot izmaksāto)

Ja Tev kāds draugs, mama vai kāds cits sūta naudu (pat uz privāto), drošāk palūgt, lai maksājuma mērķī norāda konta papildināšana. Un viss!
02.09.2015 14:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vari izmantot savu kontu, tev nav jāatskaitās par katru ienākošo maksājumu, tev jābūt godīgam pilsonim un jānorāda tikai ienākumi, kurus gūsti sniedzot pakalpojumu


+++

Bet kā jau minēju - ērtāk (vismaz man) ar diviem kontiem, par otru nekas nav jāmaksā, nav jābūt otrai kartei utt. Tādu opciju man savilaik piedāvāja SWED, kad gāju vērt vaļā jaunu kontu. Forša darbiniece, uzzinot, kam man nepieciešams konts, pati tādu variantu piedāvāja. Bet protams, vari ar vienu kontu, bet tad man ir baigais juceklis.. Bet vari, tikai ja nauda Tev ienāk no citiem cilvēkiem vai gribi saņemt naudu no cilvēka par darbu, bet nemaksāt nodokli, palūdz arī klientam, lai norāda konta papildināšana
02.09.2015 14:58 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man ir kopējs konts jau 8 gadus , nekad nav bijušas problēmas
02.09.2015 14:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits