Viedokļu dažādība

 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Aiz garlaicības ielaidos diskusijā, kur cilvēks, kam vienā vēstulē ir viens viedoklis, otrā to jau noliedz, mēģina pierādīt, ka viņam ir taisnība. Tas viss būtu sīkums - izklaidējoša lasāmviela :D

Aizdomājos es par sekojošo :
1)cik svarīgi jums ir, ko par jums domā cilvēki, kas jūs nepazīst un ar kuriem saskarsme var otrreiz arī nesanākt?
2)Vai apvainojaties, ja kādam ir radikāli pretējs viedoklis?
3)Vai mēģināt pierādīt savu taisnību jebkādā veidā?
4)Vai arī tad, ja jums argumentēti atrāda, kur ir jūsu kļūdas, spējat to pieņemt, vai nē?
18.08.2015 19:16 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Trīne1
Tās situācijas bija provokācija. Ar to gribēju uzskatāmi parādīt, ka ne vienmēr uzskatu dažādību var akceptēt, uzskatīt par personību bagātinošu pieredzi.
Varbūt tas pat ir slikti, ja cilvēkiem ar tādiem uzskatiem, kā aprakstītās situācijās, ne vecāki, ne draugi, ne paziņas neko nesaka un ļauj turpināt dzīvot ar tādu "viedokļu dažādību"...
19.08.2015 09:20 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
teika_spolite, kad es rakstíju savu komentáru, nedomáju par vieglas uzvedíbas sievietém un cúcígiem cilvékiem.
slikti ir arí skandalét un censties par visám varítém sisties par savu taisníbu, lai tik pierádítu, ka tev ir taisníba. tas nozímé, ka cilvékam bishku kukú.

labi ir bút lídzsvará un izsvért kad ko pateikt un kad neteikt. pieméram, par atkritumiem pateiktu savu viedokli, bet nemestos cilvékus páraudzinát pa manam.
par tám sievietém - nav bijusi saskarsme, bet tu vari nodarboties ar visas pasaules lápíshanu un visus pamácít ká ir labák. :-P
19.08.2015 09:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man ir vienalga , ko par mani domā citi pati par citiem nedomāju :D
Man ir vienalga ko dara citi , kamēr nespiež mani rīkoties tāpat vai nesāk mani pārliecināt, ka redz es daru ko nepareizi ... nu par piemēru to miskasti , mežā nemētājos ar drazām , bet savu benčiku nenesīšu 3m līdz miskastei , man vienalga ... un tiešām ir sētnieki kuriem par to maksā ....
Principā parasti izsaku savu viedokli par tēmu , īpaši pirmā necenšos pierādīt savu taisnību , bet ja oponents mēģina pierādīt savu , nepiekāpjos , vispār savas domas mainu nu ļoti reti , tik reti, ka pareizāk būtu teikt gandrīz nekad :-D
19.08.2015 09:33 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Otra situācija. Kāda tava draudzene atzīstas, ka viņai ir zems pašvērtējums un viņa ir atradusi lielisku veidu, kā to celt. Viņa meklē aizņemts ģimenes vīriešus un uzmācas tik ilgi, kamēr ģimene izjaukta un tad dodas pie nākamā upura vai ja iepriekšējie izlīgst, turpina uzmākties. Viņai tas esot interesanti, ceļ pašapziņu un kāpēc gan brīva dāma tā nevarētu darīt? Atkal jautājums-pieņemsi viņas viedokl


katram ir tiesības darīt ko grib un tas ir ritīgi tizli uzskatīt , ka cilvēki ir kā lietas , tjipa paņēma no ģimenes prom, psc tam vecim pašam galvas nav , nu ja nav tad ko tur vairs ....
19.08.2015 09:35 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
starp citu arí slikts piemérs ir piemérs un iespéja izvértét un attístíties. :)
19.08.2015 09:46 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Trīne1
Būtībā tu aktualizē jautājumu par to, vai vajag/nevajag norādīt citiem uz morāliem pārkāpumiem.
Kas ir sabiedrībā vispārpieņemtās normas? Tas ir "noteikumu" kopums, par kuru laika gaitā ir vienojusies sabiedrība, jo ievērojot šīs normas katrs atsevišķais sabiedrības loceklis jūtas labāk, drošāk. Daļa no sabiedrības vispārpieņemtajām normām ir iestrādātas likumos, tomēr dažas normas iestrādāt ir grūti, jo likumu izpilde ir jāuzrauga un pārkāpējs jāsoda, bet ne vienmēr to ir tehniski iespējams izpildīt. Tāpēc daļa no sabiedrībā vispār pieņemtajām normām, jas nav iestrādātas likumos, pastāv vēsturiskajā formā, t.i., pārkāpējs saņem sodu no sabiedrības jeb sabiedrības nosodījumu. Tātad principā sabiedrībā vispārpieņemtās normas uztur un kontrolē pati sabiedrība.
Tā kā esmu sabiedrības pārstāve, man nav pieņemami nenorādīt uz rupjiem vispārpieņemto normu pārkāpumiem. Es nevaru piespiest cilvēkus mainīt domas vai sodīt, bet es varu norādīt, ka tā darīt nedrīkst. Un te nevajag jaukt vecu tantu purpēšanu ar normālu aizrādīšanu. Tik ilgi, kamēr kāds jautājums skar vienu indivīdu (kā ģērbties, kādu leksiku lietot, kā izdaiļot ķermeni, utt.), tikmēr tā ir brīva izvēle. Bet tiklīdz tas skar citus tiešā veidā, tad tā vairs nav brīva izvēle, ir jārespektē citu cilvēku brīvība. Te vietā zelta frāze-tava brīvība beidzas tur, kur sākas otra cilvēka brīvība.
19.08.2015 10:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāda tava draudzene atzīstas, ka viņai ir zems pašvērtējums un viņa ir atradusi lielisku veidu, kā to celt. Viņa meklē aizņemts ģimenes vīriešus un uzmācas tik ilgi, kamēr ģimene izjaukta un tad dodas pie nākamā upura vai ja iepriekšējie izlīgst, turpina uzmākties. Viņai tas esot interesanti, ceļ pašapziņu un kāpēc gan brīva dāma tā nevarētu darīt?


Kas tad būtu jādara? Jācenšas pieaudzis cilvēks pāraudzināt? Tā būtu nejēdzīga laika izniekošana.. Parasti jau grēkāži paši saprot, ka nerīkojas teicami.. Tādas sievietes bija, ir un bū nos. Labākais, ko var darīt, ir nerīkoties kā viņas..
19.08.2015 10:17 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
wee
šis nu gan ir pēēēē...
mežā nemētājos ar drazām , bet savu benčiku nenesīšu 3m līdz miskastei , man vienalga ... un tiešām ir sētnieki kuriem par to maksā ....
19.08.2015 10:18 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Būtībā tu aktualizē jautājumu par to, vai vajag/nevajag norādīt citiem uz morāliem pārkāpumiem.


Tā norādīšana arī var izpausties dažādi... Var mierīgi pateikt, ka neatbalsti šādu rīcību un diskusijā neieslīgt. Bet parasti vien tāda prasta (atvainojos) *iršanās vien sanāk.. :D :D
Protams, foruma vidē karstās debates lasīt ir izklaidējošs pasākums.. :D
19.08.2015 10:23 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
Tā kā esmu sabiedrības pārstāve, man nav pieņemami nenorādīt uz rupjiem vispārpieņemto normu pārkāpumiem. Es nevaru piespiest cilvēkus mainīt domas vai sodīt, bet es varu norādīt, ka tā darīt nedrīkst. Un te nevajag jaukt vecu tantu purpēšanu ar normālu aizrādīšanu. Tik ilgi, kamēr kāds jautājums skar vienu indivīdu (kā ģērbties, kādu leksiku lietot, kā izdaiļot ķermeni, utt.), tikmēr tā ir brīva izvēle. Bet tiklīdz tas skar citus tiešā veidā, tad tā vairs nav brīva izvēle, ir jārespektē citu cilvēku brīvība. Te vietā zelta frāze-tava brīvība beidzas tur, kur sākas otra cilvēka brīvība.


un káda dalla tev ir gar to, ko citi dara savá gultá? ká tevi tas skar? likumá nav rakstíts, ka vírietis vai sieviete tikai dríkst gulét ar savu víru, sievu, tas jau ir steriotips, ka tieshi tá ir pareizi (un nemaz nemeghini mani tagad kauninát par sho, tas ir tikai viedoklis). ká tu savai draudzenei aizrádi, ka gull ar citas sievas víru? vai vinna ir labojusies?

teiks spolíte, dzívé ir dazhádas situácijas un nav tikai melns vai balts, jámácás piennemt dazhádas situácijas.
19.08.2015 10:25 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
1. Aptuveni 1% svarīgi
2. Nē
3. Jā,ar ļoti retiem izņēmumiem
4. Jā
19.08.2015 10:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Trīne1
likumā nav rakstīts, ka vīrietis vai sieviete tikai drīkst gulēt ar savy vīru, sievu

Man patīk, ka tevis piesauktie fakti ir pašas izdomāti :D
Izlasi, kas rakstīts CL 84.pantu :D :D Tātad formāli iznāk, ka pašapziņas celēja nodarbojas ar viena laulātā kūdīšanu uz likumpārkāpumu (sodāma rīcība) , bet tu, uzklausot viņas stāstu, esi līdzzinātāja un par bezdarbību tevi arī var sodīt.
Tas, ka tu nezini likumus, neatbrīvo tevi no atbildības. Cita lieta, ka praksē neviens par šādiem gadījumiem tiesas procesu neuzsāk, bet teorētiski azartisks jurists, savācot pierādījumus, varētu tiesas prāvā pat uzvarēt.
19.08.2015 11:01 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
teika_spolite, paldies par informáciju, Latvijas likumdoshanu nepárzinu, nav vajadzígs. Labákais, ka tu man visu laiku centies pieshút tádas draudzenes, kaut man tádu nav un uz entajiem maniem jautájumiem par tavu rícíbu, klusé. laikam vélme prasti izviloties ir lieláka par forshu diskusiju. zini, es tev varu ieteikt vienu recepti, kas risinás visas tavas problémas un párdomas - atrodi vírieti, riktígi izseksosies, búsi nodarbináta, nebús laika domát par citu cilvéku priváto dzívi un meklét iegnastus prasti paplésties. lai tev jauka diena.
19.08.2015 11:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Trīne1
Bingo! :D Es pierādīju to, ka tu šīs diskusijas pirmajā lapā mazliet samelojies :D
4. ja esmu piellávusi kllúdu un to, káds ir pamaníjis ar patteicíbu pret to izturos, nav jau vérts brékt pretí, ja jau esi nonácis néértá situácijá, tad tá jáiztur lídz galam.
:D :D

Varēji jau gan atklāti rakstīt, ka ja esi pieļāvusi kļūdu, to atzīt nespēj pat tad, ja to neapgāžami pierāda un vienīgais, ko spēj, veltīt oponentam personiskus apvainojumus. :D :D
19.08.2015 11:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Teika, Trīne1 taču atzina, ka likumdošanu nepārzina.. Ieteikums, protams, nebija sevišķi glīts, tomēr bieži vien Tavi komentāri ir diezgan agresīvi un uzbrūkoši, manuprāt.. :)
19.08.2015 11:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
cormeum
Jā, man ir vieta izaugsmei :)
19.08.2015 12:35 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Man tiesi patiik ja viedokli atskiras, ir par ko padiskuteet. Man patiik izteikt savu viedokli, ir arii kad nesakriit, bet vismaz taads ir.
Man liekas garlaiciigi,ja otrs cilveks man tikai piekriit.. taa saruna iipasi neveersas uz prieksu.
Savu viedokli nemedzu uzspiest, bet domas pasaku.
19.08.2015 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
1)cik svarīgi jums ir, ko par jums domā cilvēki, kas jūs nepazīst un ar kuriem saskarsme var otrreiz arī nesanākt? Man kā kaķim abosolūti neinteresē, ko par mani domā žurkas :D
2)Vai apvainojaties, ja kādam ir radikāli pretējs viedoklis? Nē, viedokļi ir dažādi, tas ir jāsaprot, un tie jāmāk pieņemt.
3)Vai mēģināt pierādīt savu taisnību jebkādā veidā? Nē, parasti pasaku, ka man ir sava taisnība un man viņa tāda paliks. Bet ja cilvēks runā nu pilnīgas muļķības es argumentēju ar kko kapēc man liekas, ka viņam nav taisnība, bet nav tā, ka strīdos līdz nāvei. Nav vērts.
4)Vai arī tad, ja jums argumentēti atrāda, kur ir jūsu kļūdas, spējat to pieņemt, vai nē? Jā, mēdzu arī piekāpties.
19.08.2015 12:51 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
teika_spolite

man ir draudzene, kura ir 5 gadus miiljakaa kaadam virietim, kuram ir 3 berni, sieva, draudzene vinja man ir no smilhskastes laikiem, ko man ar vinju dariit??? Staastu, ka taa ir slikti dariit, bet ko lai dara??



bet, ja par teemu, man vispaar ie vienalga ko kads par mani domaa, apbriinoju cilvekus, kuriem ir laika par citiem domaaat.
19.08.2015 13:38 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Kāds sakars pieaugušus cilvēkus audzināt, jo īpaši tēmā par seksuālo uzvedību? Man ir dažādas draudzenes, mani viņu seksuālā dzīve neskar, es esmu izteikusi savu viedokli, ka neatbalstu kaut ko (piemēram, krāpšanu), bet lai pārmācītu draudzeni, censtos viņai ko iegalvot vai atteikties no viņas - tas ir bērnudārzs.

Kad biju jaunāka, arī centos uzspiest savu viedokli citiem kā to dara šajā diskusijā un daudzās citās teika, bet kad pieaug, tad jau saproti, ka dzīvē galvenais ir dzīvot pēc saviem standartiem, pēc savas labākās sirdsapziņas un nav ko skatīties vai audzināt citus, viņiem ir savi standarti un viņiem ir uz to visas tiesības.
19.08.2015 15:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits