Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palikt vai braukt atpakaļ uz LV?

 
Reitings 99
Reģ: 17.11.2009
Labs vakars dāmas!
Es pat nezinu ar ko lai sāk.Kopš 15gadu vecuma biju nolemusi ka beidzot vidusskolu braukšu studet un dzivot ārpus Latvijas.Latvija nekas nešķita labi un likās ka tur-aiz Latvijas robežas ir īstā laime.Ar smagiem pūliņiem tomer nonscu valstī kura bija teju sapņu zeme..Sāku studēt ,un tomer ilgu laiku nevarēju iedzīvoties.Gaja laiks uz priekšu dabuju darbu un paris pazinu tipa draugus.Taču šobrid esmu pie sasistas siles-pietrukst LV,draugi,ğimene un paliku bez darba un galu galā vēl izškiros no puoša kurš man šeit ir vienigais tuvais cilvēks.Katru dienu domaju ka velos savakt savas mantas un braikt atpakal taču pateiciba pret vecakiem ka sponsorējuši mani neļauj pat kaut mazliet apsvert šo ideju.
:'-(:'-( Ar asaram acis sežu un domaju ko lai dara.Ka jus riktos mana vieta?es nespeju loğiski vairs padomat.Visas domas ved uz LV!!
10.08.2015 23:04 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Vai Tu esi vienīgā ārvalstu studente savā grupā? Es arī dzīvoju Skandināvijā un vīrs te studē, no pieredzes - lielākā daļa studentu ir vienā maisā - nevienu nepazīst, valodu nezina, utt un līdz ar to ir ļoti draudzīgi savā starpā, kopīgi izklaidējas. Jums tā nav?
Otrkārt, Tev kā intravertam cilvēkam, būtu jābūt interesanti pašai ar sevi. Es, kad atbraucu šurp, pirmo gadu nestrādāju, draugu nebija, valodu nezināju. Labi, tas nebija fantastiskākais laiks manā dzīvē, bet nebija tik slikti! Es sportoju, gatavoju ēst, lasīju, rakstīju blogu, skatījos filmas. Man bija patiešām interesanti iepazīt sevi.
Treškārt, jā, visu pamest, aizbraukt un izveidot savu dzīvi kaut kur citur no absolūtas nulles ir ļoti grūti. Ļoti! Un būs vēl daudz, daudz skumju brīžu, kad gribēsies visu mest pie malas un, kad miljono reizi pārdomāsi to, kāpēc īsti esi, kur esi. Tev jāsaprot vai esi pietiekami stipra, lai ar to tiktu galā. Vai esi pietiekami azartiska, nekaunīga, gudra, apņēmīga, lai iekarotu savu vietu, jo Tev ir jābūt galvastiesu pārākai par vietējiem, lai Tevi pamanītu.
Veiksmi!
12.08.2015 17:22 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Es apsēstos, ievilktu elpu, nomierinātos un vēlreiz kārtīgi pārdomātu savu lēmumu, atbildot sev uz dažiem jautājumiem. Vai tas nav tikai mirkļa lēmums, kurš pieņemts emociju iespaidā? Vai atgriežoties Latvijā viss ies gludi un domas par to, ka Latvijā būs labāk, tādas paliks arī pēc viena, diviem tur nodzīvotiem mēnešiem? Kur ir tā vieta, kur spēj iztēloties savu nākotni un vai nav vērts saņemties un turpināt iesākto?
Zinu par ko runāju, jo emociju iespaidā, kad liekas, ka viss ir slikti, viss jūk un brūk, bet citur būs labāk, pieļāvu lielu kļūdu. Tikai atgriežoties atpakaļ Latvijā un ļaujot pazust pirmajai sajūsmai par to, ka atkal esmu mājās, reāli paskatījos uz situāciju kādā esmu, saprotot, ka būtu bijis daudz labāk, ja būtu domājusi ar skaidru galvu un tomēr palikusi, cīnījusies valstī, kur biju. Ir iemesli kuru dēļ Tu izvēlējies konkrēto valsti. Nevajag ļaut emocijām par to aizmirst un pie pirmajām grūtībām apstāties pusceļā. Dzīvē būs vēl daudz problēmu, dzīve nav viegla, ir jācīnās. Mājās, ja nu viss juks un bruks, vienmēr paspēsi atgriezties.
11.08.2015 14:13 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
DieKleineHexe, tavs komentārs, manuprāt, ir pārāk skarbs. Ir introverti cilvēki, un autore pati saka, ka tāda ir. Es gan vispār apbrīnoju, kā introverts cilvēks var izdomāt pārvākties uz pilnīgi svešu valsti, bet tas jau ir cits jautājums :D es brauktu atpakaļ, nevis ciestu un dzīvotu depresijā, tikai tāpēc, lai kādam kaut ko pierādītu. Tas jau arī ir forši un dzīves mācība, ja saproti, ka nekur nav tik labi, kā dzimtenē.
11.08.2015 12:41 |
 
Reitings 99
Reģ: 17.11.2009
Paldies visiem par ieteikumiem.Jā likāt man sevi sapurināt.Protams ka 8 mēneši nav daudz lai uzbūvetu pa jaunam savu dzīvi.Iespējams,viss butu savadak ja naudas līdzekļi būtu lielāki,līdz ar to arī iespējas vairāk.
Par darbu protams nav neiespējami taču ir ļoti grūti atrast ko normālu(ko normālu domāju ar vietu kur nemeģinātu mani apčakarēt)
BumbleBee- Tev pm
11.08.2015 12:24 |
 
Reitings 46
Reģ: 17.07.2015
Darbu jau jaunu atradīsi, draugi un paziņas vēl tikai būs. Es laikam tā uzreiz mājās neskrietu, bet ja galīgi nevari tad protams. Ir jau visādi pasākumi vajag tikai piedalīties un iepazīsi jaunus cilvēkus. Tu tu vienīgā no LV sameklē varbūt kādu.
11.08.2015 11:33 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
laura43, man pirms 2 nedēļām arī pateica, ka krāmē koferi, rezrvē biļetes un viesnīcu, Tev nākamajā rītā jābūt Kopenhāgenā. Tā kā šai fantastiskajai pilsētai esmu piekalta turpmākos 3 mēnešus. Varbūt vienīgi mana situācija ir labāka ar to, ka katras brīvdienas tieku atpakaļ uz Latviju. Tā kā, ja esi Kopenhāgenā un, ja gribās satikt kādu tautieti, droši uzraksti. ;)
11.08.2015 11:28 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Tagad,kad neesi attiecībās,ir lielākas iespējas iedraudzēties ar citiem,kļūs daudz labāk :)
11.08.2015 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
8 mēnešu dēļ ziedot 3 gadus? Nu ciuk tieši daudz tika iztērēts - 10 taukši? Ja Tev ļoti nepatīk, liels risks, ka nekad nepatiks. It sevišķi Dānija.:-D
11.08.2015 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc pa vasaru nebrauc mājās?
Draudzene mācījās 4 gadus Dānijā un 2 reizes gadā - vasaras un ziemas brīvdienās- brauca uz LV. Un pabeidza, gabals nenokrita. Protams, ka gribējās satikt mājiniekus, draugos. Cik atceros, tad viņa to visu laiku tīrīja mājas, tādā veidā piepelnoties.
Saņemies un beigās būsi laimīga, ka būsi pabeigusi :)
11.08.2015 08:58 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ir vairākas lietas, ko tu vari darīt:
Pirmkārt, nāk septembris un drīz Dāniju piepludinās Erasmus studenti. Aizej uz savas augstskolas Erasmus studentu nodaļu, paskaidro, ka tevi piemeklējusi home sickness un vai viņi nevar tevi sapazīstināt ar kādiem studentiem no Latvijas vai vismaz piesaistīt kādu brīvprātīgo dāni, kas palīdzētu iejusties (to parasti piedāvā Erasmus studentiem). Parasti Erasmus koordinatori ir ļoti, ļoti atsaucīgi un tas nekas, ka neesi Erasmus programmā-gan jau palīdzēs atrast risinājumu arī tev.
Otrkārt, draugos ir domu biedru grupas, kur var sameklēt tos, kas dzīvo Dānijā. Satiksi "savējos", būs vieglāk.
Treškārt, apzinies, ka galvenais iemesls, kāpēc dāņi ir "vēsi" un ne īpaši vēlas ar tevi komunicēt, ur tavas vājās dāņu valodas zināšanas. Nepatīk cilvēkiem runāt svešvalodā vai klausīties briesmīgu akcentu/gramatiku un minimālu vārdu krājumu. Tev bija vasara, vajadzēja cītīgi mācīties dāņu valodu. Jo ātrāk apgūsi, jo ātrāk iekļausies viņu kultūrā.
11.08.2015 08:44 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Paliec. Neuzvedies kā maza meitene, vecāki tomēr ir pūlējušies, iespējams arī kaut ko ziedojuši, lai Tev būtu šī iespēja. Iespēja, kuru Tu pati gribēji.
Ir savi kritumi un savi kāpumi. Trīs gadi nav mūžība, ja arī viss neizvērsīsies, kā biji plānojusi, vismaz būsi ieguvusi labu izglītību un nenovērtējamu pieredzi.
11.08.2015 08:40 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
LV vēl ir dažās skolās uzņemšana
11.08.2015 08:00 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Veel viena zoss. Vienai te nesen bij par gruutu dzemdeet aarzemees, ar sho veel trakaak, vecaaki nodroshina iespeeju studeet, bet shai viss slikti. Pa gadu valodu vareeji iemaaciities normaalaa liimenii, atrast labu pazinju/draugu loku un nodarbes briivajam laikam. Te, nabadziitei, valoda par smagu, viirishkjis pametis utt. Nu, skrien pie mammas bruncha. Tikai pirms tam paanalizee savaa "blondajaa" paurii, kaa dziivo vidusmeera daanis un kaa vidusmeera latvietis un kad un vai vispaar Latvija kaadreiz sasniegs taadu liimeni kaa Daanija.
Darbs ir visur un jebkuraa valstii, ja to meklee, nevi iid forumaa, kaa arii kaut kaads iislaiciigs draazeejs, kas nav bijis ne viirs, ne beernu teevs, nav gaudoshanas veerts.
Un, jaa, esmu gan straadaajusi, gan celjojusi, gan dziivojusi n-tajaas valstiis. Varu pateikt tikai vienu - laid atpakalj uz burviigo dzimteni, jo neesi no tiem, kam ir veelme izsisties un kaut ko sasniegt.
11.08.2015 03:10 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Piekrītu visiem, kas saka, lai nenokar degunu, ka vnk. bango emocijas, - tiešām, mēģini atcerēties, kāpēc gribēji braukt uz turieni, domā pozitīvi, ļoti daudziem uznāk tādi periodi, arī man, kad dzīvojos UK kādu laiku, sākumā likās, ka ir ļoti vientuļi, pietrūka draugu, ģimenes, māju, bet tad sāku iet uz gym, vairāk iepazīties ar vietējiem, koledžā, kurā spodrināju savas valodas zināšanas, sapazinos ar saviem grupas biedriem un ieguvu pāris tiešām ļoti labus draugus, nekas nav neiespējams, - galvenais, pašai censties sevī nesaskatīt izstumto, iebraucēju, - visi esam cilvēki, lai arī kurā valstī dzīvotu, - galvenais mēģināt būt vairāk atvērtai un draudzīgai, - kaut vai ar jauka smaida un komplimenta žestu vietējā veikaliņa pārdevējai. Tas ir mazs solis, lai iejustos, bet tiešām palīdz. :)
11.08.2015 01:47 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ir vnk cilvēki, kuri nespēj dzīvot ārzemēs un viss. Tas nav nekas briesmīgs.


Cilvēkam ir grūts periods- darbs pazaudēts, izjukušas attiecības. Kāds tam sakars ar ārzemēm ? Kad tas notiek dzimtenē tad gan neviens nesaka, ka "neesi radīts dzīvei Latvijā, Tu es radīts lai dzīvotu Vācijā vai Norvēģijā. :D
11.08.2015 00:40 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.08.2015
viss būs labi, atceries arī to ;) pat neskatoties uz visām grūtībām... 1 sasodītu dienu, kad saule pat nespīdēs.. bet viss būs ideāli.. un tās dienas pienāks .. tikai viņas var jau pienākt arī tur :D un tagad :D
bet nevar visu laiku būt labi, ir bedres visiem dzīvē, tie kuri nav muļķi un filozofi tukši.. visi iekrīt kārdeiz tumšā bedrē.. un kārpās pēc ssaulītes ārā pamazām .: :)
11.08.2015 00:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tev jau nav tagad jāpaliek uz mūžu ārzemes. Var taču braukt atpakaļ uz Latviju kad pabeigsi studijas.
11.08.2015 00:33 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jāizdomā izvilksi šo laiku studijas vai nē. Ja zini 100%,kad nē,tad brauc uz Latviju.Labāk nekā vēl nomācīsies, vecāki iztērēs naudu un pēc pāris mēnešiem,tomēr pametīsi studijas
11.08.2015 00:32 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tikai 8 mēnešus nodzīvojot svešā valstī nevar gaidīt ka jutusies tur tik pat iedzīvojusies kā dzimtenē. 8os mēnešos nevar pārdāņoties un nevar izveidot īstu draudzību.
Es domāju ka esi aizbraukusi ar maldīgām ilūzijām un tagad attopies ka tas viss uz ko tu cerēji nenāk tik ātri kā gribētos. Varu ieteikt veidot draudzīgas attiecības ar austrumeiropiešiem, domāšanas veids mums tomēr ir līdzīgāks un vēsture saistītāka nekā ar dāņiem. Tikai tāpēc vien ka Tu dzīvo Dānijā Tev nav par katru cenu jāiegūst dāņu draugi. Draudzībai ir jānāk dabiski bez apzinātas sevis pārtaisīšanas pēc citas kultūras. Tev nav jāpārdāņojās tikai tāpēc ka citi latvieši slavē skandināvus par nezinko. Paliec tada kāda esi, galvenais lai juties komfortabli savā ādā.

Tev Lavija uzreiz piedāvā darbu, draugu un studijas, lai atbraukšana uz šejieni kaut ko atrisinātu ? Atbrauksi un iekritis vel lielaka depresija jo Tev te nekā nebūs; ar draugiem ir par maz.
11.08.2015 00:30 |
 
Reitings 99
Reģ: 17.11.2009
Nenoliedzami ari Latvija var sasniegt visu.Tas ka šeit ir lielakas iespejas ko sasniegt nenozime ka tas ir vieglak.NordicBelle Tu iespejams loti labi mani saproti.Jā,man ir vientulibas luksuss bet dažreiz tā vientuliba ir par daudz.
Un ķiršu zēn Paldies par ieteikumu.Meginasu neraudzities uz talo nakotni bet uz lietam kuras mani sagaida jau rita(l) jeb to ko varu pati paveikt šobrid.
Un reali tagad saprotu ka uz majam nekadigi nevaru braukt.Ja reiz man bija tads sapnis par macibam un dzivošanu ne lv tad mēğinasu atcereties kapec!
11.08.2015 00:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits