Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Saraksti & Plānošana

 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! :)
Pēdējā laikā, lasot ārzemju blogus, aizvien vairāk ievēroju, cik ļoti sistemātiski citi pieiet plānošanai... Piemēram, gatavošanās Ziemassvētkiem un dzimšanas dienām sākas jau pusgadu iepriekš (protams, sākotnēji ar ideju apkopošanu un detalizēta saraksta izstrādi), tāpat arī tīrīšanas darbiņi tiek rūpīgi saplānoti turpmākajam gadam (cleaning & home improvement schedule)... par iknedēļas iepirkumu sarakstu un maltīšu plānu pat nerunājot!
Savukārt, starp saviem LV dzīvojošiem draugiem neko tādu neesmu novērojusi, izņēmums varētu būt viena daudzbērnu māmiņa, kurai pie sienas ir liels kalendārs ar visiem atvašu nodarbību laikiem, auklīšu telefona nr un tamlīdzīgi... to, laikam, neviens galvā nevarētu paturēt. :) Bet citādi... parastā ģimenē neesmu novērojusi detalizētu plānošanu. Ziemassvētkiem gatavojamies labākajā gadījumā novembra vidū un Lieldienām - nedēļu pirms. :-P
Mans jautājums - kā ir jums? Cik efektīvi plānojat savu laiku? Vai jūtat nepieciešamību pēc sarakstiem, plāniem, wish listiem u.tml.? Kā organizējat savu ikdienu un cik tālu uz priekšu aizdomājaties?
Tātad, tēma par un ap plānošanu! (l) ;-)



18.07.2015 21:03 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Personīgi man patīk plānot savu laiku, citādi, ja ir daudz darbi ieplānoti, aizmirstās, kas jādara! ;-) Pierakstu darbus uz mazām līmlapiņām. Patīk domāt par dāvanām pusgadu uz priekšu :-D Nu labi, tik traki nav :-D Bet jā, izveidoju sarakstu, kuram ko dāvināt, ko esmu pamanījusi veikalā... Un tā :-)
18.07.2015 21:07 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
Plānoju dikti, dažkārt sanāk pat pa stundām, minūtēm.. man ir tāda maksimālisma daba, parasti cenšos paveikt pēc iespējas vairāk. Izmantoju telefonā atgādinājumus un plānotāju, ja ir kaut kas ļoti svarīgs priekšā, tad gadās pat pie sienas lapiņas pielikt utt. Šis attiecas uz ikdienas plānošanu, tādus notikumus ,kas ir pēc ilga laika posma, nesāku pāragri cilāt, jo neuzskatu par nepieciešamu :)
18.07.2015 21:08 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man uz galda ir vairākas čeklistes-īpaši tas attiecas uz dokumentiem, dažreiz, brokastojot, sarakstu darāmos plānus tai dienai.
Īpaši tas attiecas uz mājas kārtošanu, kas man ....ļoooooti nepatīk. Bet tā ir iespēja sevi turēt "grožos"

Tā kā pārtikas iepirkšana notiek reizi nedēļā, tad iepriekšējās nedēļas laikā mēdzu ieplānot jaunas receptes, lai vajadzīgos produktus iekļautu sarakstā. Protams, ir pamatlietas, kas ir vajadzīgas katru nedēļu. Jo ar sarakstu var ietaupīt laiku, nav jābrien garām katram plauktam lielveikalā. Un nauda arī tiek tērēta apdomīgāk.

Ja dodos ceļojumā, somas saturu izlieku uz papīra.

Bet vispār jau augstskolas laikā sapratu, ka laiks ir jāplāno. Organizētība palīdz ieturēt pareizo kursu!
18.07.2015 21:16 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Man nekad nesanāk. Man ir plāni, saraksti ar darba lietām tikai. Katru gadu pērku plānotāju, pirmās nedēļas rakstu, pēctam atmetu ar roku. Kad plānotas lielākas vakariņas, tad gan uztaisu sarakstu, ko vajag sapirkt. Bet tā neko īpaši neplānoju, nesarakstu.
18.07.2015 21:18 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es plānoju darba lietas, īpaši ap Ziemassvētku laiku un maija beigās,jo tad jānodo visādas atskaites, jāsavelk sekmju izraksti, dāvaniņas utt. Daru tā, ka sarakstu visu un kad izdaru, tad izsvītroju.
Un vēl ļoti plānoju maksājumus-ir blociņš, kuŕa ierakstu mēnesi un pēc tam maksājumus. Kā samaksāju, tā izsvītroju. Pierakstu arī neplānotos izdevumus. Ik pa laikam atskatos, kur paliek mana nauda! :-D
Vairāk laikam neko neplānoju. :)
18.07.2015 21:26 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Neko daudz neplaanoju. Plaanotaaju pirkshanu jau sen esmu atmetusi. Man ir gana laba atminja, taapec tas nav vajadziigs. Lielaakoties domaaju tikai par shodienu un riitdienu. Sarakstus staadu vieniigi ejot uz veikalu.
18.07.2015 21:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es esmu plānotāja. Patīk, ka viss norit, kā iecerēts.
18.07.2015 21:50 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
man ļoti, ļoti patīk šāda veida organizētība, bet esmu sapratusi, ka mazie plānotāji man neder. lieliski strādā sienas izmantošana - kalendārs ar tukšiem lodziņiem, izdarāmo piespraušana. patīk arī mapēs organizēt visu ko, taču man ne vajadzība tam bijusi, ne īsti vieta, kur izpausties. tad nu ar augustu/septembri domāju visu kārtīgi pārmainīt! grūtības man ir atrast skaistus papīrus, lai visu organizētu, jo man patīk arī, ka vizuāli ir skaisti. ne lv esmu redzējusi normālus sienas kalendārus ar tukšiem logiem, ne skaistus plānotājus utt. Mana pērle, ko nejauši atradu, bija tiger veikalā melns kalendārs ar absolūti tukšu visu, tikai kvadrātiņi un mēnešu nosaukumu + datumi.
18.07.2015 21:59 |
 
Reitings 617
Reģ: 17.08.2014
Man ir jāplāno savs laiks, jo darbs, brīvprātīgais darbs, apmācības, sports, dzīve ārpus darba, visas skaistumkopšanas lietas ir pārāk daudz ko noturēt prātā. Es daudz ko pierakstu ik pa laikam uz lapiņām. Pēc tam aizeju uz kafejnīcu vai slimnīcā sarakstu visu savā plānotājā, lai atcerētos.
18.07.2015 22:06 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Man nekad nesanāk. Man ir plāni, saraksti ar darba lietām tikai. Katru gadu pērku plānotāju, pirmās nedēļas rakstu, pēctam atmetu ar roku.

Man ir tāpat. Uznāk brīži, kad sagribas visu sākt organizēt, nopērku plānotāju un motivācija regulāri to izmantot pazūd pēc dažām nedēļām vai pat dienām. Nedaudz žēl, jo tomēr gribētos ieviest regulāru un kārtīgu paradumu visu pierakstīt, lai labāk saorganizētu laiku, bet nezinu kā lai sevi piespiež. :-/
18.07.2015 22:08 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man, piemēram, vienmēr ir paticis plānot un organizēties, bet kaut kā nekad nav bijusi tāda pareizā ievirze to darīt... Skatoties pinterest'ā šķiet tiiik forši kā visu var iekārtot! (l)


18.07.2015 22:29 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Winterra, mums virtuvē viena siena ir nokrāsota ar tāfeles krāsu - tur var plaši izpausties! :)
18.07.2015 22:30 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Man ļoti, ļoti patīk plānot. Vienmēr un visu esmu sarakstījusi uz lapiņām, plānotājā, kalendārā vai kādos sarakstos, ļoti patīk šāda organizētība. Kaut gan atmiņa man ir laba, tāpat visu pierakstu, jo daudz darāmo darbu, bet gribu būt pārliecināta, ka neko neesmu nejauši palaidusi garām. Kad esmu no rīta savu plānotāju atstājusi mājās, tad visu dienu tāda nejauka sajūta, liekas, ka kaut kas vēl bija jāizdara, bet neatceros kas.
Jā, vienīgi, kā jau viena meitene minēja, grūti atrast skaistus plānotājus, dažādu papīru sarakstus veidošanai un kalendārus.
18.07.2015 22:32 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Neesmu no plānotājiem. Ja kaut kas ienāk prātā, cenšos to pēc iespējas ātrāk realizēt. Tādas lietas kā ēšanu nemaz negribētu plānot, jo bieži kaut ko sagribas vakariņās un viss, to arī vajag.
18.07.2015 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
tik skaistas bildītes. gribētos to realizēt dzīvē, bet gaidīt skaistus papīrīšus no ebay slinkums :D
18.07.2015 23:44 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nē, es nespēju plānot. Tas kas ir svarīgi darāms to es sadaru. Mums ar draugu ļoti bieži ir ir spontānās idejas, līdz ar to, pat vakariņas mums bieži atkrīt vai arī ko vēlamies tajā dienā to arī taisām. :) Arī došanās kaut kur mums ir spontāni. Abi arī ikdienā esam noslogoti dažādi, ka tur nu pat sazvanoties pa dienu izdomājam darīt to un to, bet vakarā reāli nesanāk, jo kaut kas ir pamainījies, un tā mums ir diezgan bieži.
19.07.2015 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man ir drīzāk rutīna, ne plāns. Piemēram, māju tīru piektdienās pēc darba konkrētā secībā - viesistaba-virtuve-guļamistaba-augšstāva vannasistaba-lejasstāva vannasistaba.
Reizēm esmu mēģinājusi sastādīt ēst gatavašonas sarakstu nedēļai, bet ātri apnīk. Tā kā man bieži nācies pārcelties no un uz dažādām mājvietām un valstīm, tad parasti taisu sarakstus pirms pārcelšanās, lai neaizmirstu.
Un vēl man ir online darāmo darbu saraksts.

Vispār, ja tā padomā, esmu diezgan liels grafomāns un man patīk visu ko šķirot un plānot. Esmu pat mēģinājusi agrāk veidot garderobes sarakstu ar basic lietām, kuras man vajag un kuras es gribu, lai nesapirktos par daudz nevajadzīgu lupatu. :D
Vēl man ir must-read grāmatu saraksts vairāku wordlapu apjomā.
Man ir must-see travel saraksts.
Man ir bucket list :D
Bet nezinu vai tā skaitās gluži plānošana.
19.07.2015 00:09 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Es atzisos, esmu jau sakusi pirkt Ziemassvetku davanas, kuram an ir sastadits ari plans, n es zinu cik man ir janoperk menesi, pec saraksta, lai visu dabut roka (l)
Aii ir vel dazas divainibas :D
Un planotaja iegada man ir loooti svarigs pasakums:-)
19.07.2015 00:14 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Jā, man laikam arī vairāk ir tādi kā vēlmju saraksti nevis reāla plānošana. Tagad gan plānoju Ziemassvētkus, bet tas tāpēc, ka iepriekšējos gados nav sanācis, kā arī ļoti nepatīk decembrī staigāt pa veikaliem ar konkrētiem mērķiem, jo parasti neko nevaru atrast. (s) Daudz patīkamāk ir izstaigāt Vecrīgas tirdziņu ar karstvīna glāzi, nopirkt kādu nieciņu un doties jau izdekorētās mājās pie jau sapakotām dāvanām! :-D (l)

Ēdienkarti sastādīt, savukārt, nu nekad nav sanācis, pat ja cītīgi izplānoju, tāpat viss samainās. Nezinu, kādēļ tā... Ja ēdu viena, tad mierīgi varu pieturēties pie uztura plāna, bet ja jātaisa ģimenei, tad nemāku uzminēt visu vēlmes nedēļu uz priekšu.
19.07.2015 00:15 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Tieši nesen lasīju rakstu par to, kādi kuram ir saraksti.
Ir ideja izveidot visādus iespējamos sarakstus, bet zinu, ka tad nekas tā arī nepiepildīsies un neizdarīsies, jo liktenis bieži ar mani spēlējas :)

Bet nemainīgi vairākus gadus speciālā kladē pierakstu "must do" sakakstu desmit dienām un tad mērķu sarakstu katrai dienai, cita lieta, ka sanāk parasti maksimums puse, bet ja nepierakstu, tad , laikam, neizdarītu pilnīgi neko :)

Par Ziemassvētkiem drīzāk ir tā, ka pierakstu idejas, ko kuram uzdāvināt, ja cilvēks kaut ko piemin gada garumā, bet realizēt sanāk vienalga drīzāk uz rudens pusi, jo man ir cita vaina, ka vasarā Ziemīšiem nopirkto uzdāvinu dzimšanas dienās, vārda dienās un citos "pirmsziemassvētku" svētkos :)

Par ēdienu man sen šī idejā briest, bet nespēju saņemties, jo ja man kaut kas sakarosies, noteikti izlīdīšu aiz plāna rāmjiem. Bet naudu tas noteikti ietaupītu, to man mācēja koučs.

Plānā izveidot "ko nedrīkst darīt" sarakstu un par katru pārkāpumu mest kādu eiriku speciālajā kastē. Kaut kur datora dzīlēs snauduļo arī "must read" puspabeigtais saraksts, un kādreiz, sen mēģināju izveidot garderobes sarakstu, uz desmitām biksēm man palika slikti un atmetu ar roku, bet toties ilgi sev visādus štruntus neesmu pirkusi.

Cik novērots, saraksti dažreiz palīdz ne tikai sakārtot domas un sadzīvi, bet arī izprast savas vājās puses un vispār iepazīt sevi no citas puses, it kā pavērot no malas.
19.07.2015 08:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits