ĀVĢ, kas tā par cūcību?!

 
Reitings 15
Reģ: 17.07.2015
Šodien tiku nepatīkami pārsteigta. Lieta tāda, ka bērns, šogad pamatskolu pabeidzis, veiksmīgi iestājās Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Uz pirmo sapulci biju, visi dokumenti nokārtoti, ar direktori izrunāju interesējošos jautājumus, dienesta viesnīcu aplūkojām (mēs nedzīvojam Rīgā), viss lieliski, bērns priecīgi gaida jauno mācību gadu jaunajā skolā.

Turpināju ik pa laikam ielūkoties ĀVĢ mājaslapā, lai būtu lietas kursā par visiem jaunumiem.
Šodien (!!!) tur tika ievietots ieraksts par to, kad jāslēdz līgums par dienesta viesnīcu un saraksts ar bērniem, kuriem jāierodas uz līguma parakstīšanu. Pārsteigta ieraudzīju, ka mans bērns ir ierakstīts pie ''rezervistiem''... Nu bļāviens, ko tas nozīmē? Ja neviens no pirmā saraksta neatsakās no savas vietas kopmītnēs, viņa netiek tur dzīvot?! Kas par cūcību?

Cik sapratu, šis saraksts tika veidots pamatojoties uz mācību sekmēm, bet nu kādā sakarā tikai tagad, jūlija vidū (!) paziņo, ka 6 bērni ir rezervē (tātad, cik saprotu, ir iespēja, ka viņi netiks tur dzīvot)???
Mēs dzīvojam vairāk kā 100km attālumā no Rīgas, izbraukāt šo gabalu katru rītu nav iespējams ne laika, ne naudas dēļ. Ir jūlija vidus, pieteikšanās uz visām normālajām skolām ir sen beigusies, praktiski nereāli ir tagad iestāties citā skolā.
Īrēt dzīvokli meitai arī nav reāli, istaba kādās citās kopmītnēs arī būs nedaudz par sālītu (ja gribas tiešām normālas kopmītnes, nevis prusaku midzeņus), kā arī uzskatu, ka laist 15 gadīgu bērnu kopā ar 18-20 gadīgiem studentiem, kuriem dzerstiņi un tusēšanās ir topā ir stulbi.

Ko lai dara?!
Varbūt kāda, kas ir mācījusies ĀVĢ (un dzīvojusi kopmītnēs), vai arī vecāki, kas sūtījuši savus bērnus šajā skolā kaut ko vairāk zina par to ''rezerves'' padarīšanu? Varbūt es tikai lieki satraucos un viņi neatteiks vietu dienesta viesnīcā?

Esmu neizpratnē. (t)
17.07.2015 20:11 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
nedzīvotu kaut kur 100 km no Rīgas, kur pat skolas normālas neesot


un tev liekaas, ka cilveeki, kuri dzivo arpus uzreiz ir nabagi?

Es nevaru shito domaashanu :D
17.07.2015 21:38 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Dafnija
Kā tu domā, no kurienes izcilie bērni rodas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā? Jā, jā, no tām pašām "zema līmeņa" lauku skolām. Ir izcili bērni un ir viduvējības. No tā, ka viduvējību pār varītēm iestums Rīgas skolā, nekas diži nemainīsies. Ja reiz būtu tāds izcilnieks, tad par kojām nebūtu jāstraucas.
17.07.2015 21:40 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Skola ir mācību iestāde nevis patversme. Viņi atbild par izglītības kvalitāti. Kojas ir tikai bonus- tas nav viņu pienākums kaut ko tādu nodrošināt. Līdz ar to pretenzijas ir pilnīgi nevietā. Vēl jo vairāk tāpēc, ka kritērijs ir pietiekami godīgs- skola grib labākos nevis tos, kas dzīvo tālāk.


Neviens viņiem neliek nodrošināt dienesta viesnīcu, bet laicīgi informēt par noteikumiem, kas tik būtiski ietekmē skolas izvēli gan būtu jāuzskata par normu.

Bērni, kuri ir izturējuši konkursu jau ir izpildījuši nepieciešamo zināšanu prasības.

Neapgrozos tādā sabiedrībā, kur ir prostitūtas, kur nu vēl lētas. Bet tev jau laikam labāk zināms, kā viņas runā, kādus izteicienus lieto


Filmas un grāmatas ir manu zināšanu avots. Parasti filmās neizglītoti personāži, kā arī prostutītas, bezpajumtnieki, utt izmanto šādu žargonu :-D
17.07.2015 21:40 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Un mazās skolas tagad slēdz ciet, tā kā bērniem jebkurā gadījumā ir jābrauc garš ceļš uz skolu.
17.07.2015 21:42 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neviens viņiem neliek nodrošināt dienesta viesnīcu, bet laicīgi informēt par noteikumiem, kas tik būtiski ietekmē skolas izvēli gan būtu jāuzskata par normu.

Kāpēc lai skolas izvēli ietekmētu kojas? Ir iespēja īrēt dzīvokli, istabu vai izmitināt pie radiem. Vai izvēlēties skolu tuvāk mājām. Universitātes taču arī negarantē visiem 100% kopmītnes. Ir- ir, nav- nav.
17.07.2015 21:45 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
un tev liekaas, ka cilveeki, kuri dzivo arpus uzreiz ir nabagi?

Es nevaru shito domaashanu


Vai ne :-P Šis man atgādina joku:

Sarunājas divi jaunbagātnieki:
- Kur tu pašuvi tik skaistu uzvalku?
- Parīzē!
- Cik tālu tas ir no Rīgas?
- Būs kādi 3000 km...
- Padomā tik! Tāda čuhņa, bet tik labi šuj!


:-D
17.07.2015 21:46 |
 
Reitings 3628
Reģ: 06.05.2014
Nu labi, ir jau ok, ka ir tādas ambīcijas. Bet, ja netiks kojās, tad 100km apkārtnē tiešām nav nevienas citas pilsētas, tik Rīgas?
17.07.2015 21:46 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Ir izcili bērni un ir viduvējības.
Tieši tā. Bet, ja paliec lauku skoliņā tad ir daudz grūtāk izkļūt no viduvējības.
Pēc tava teiktā, sanāk, ka tikai izcilniekiem ir tiesības Rīgas skolās mācities. Absurds.
17.07.2015 21:47 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kāpēc lai skolas izvēli ietekmētu kojas? Ir iespēja īrēt dzīvokli, istabu vai izmitināt pie radiem. Vai izvēlēties skolu tuvāk mājām. Universitātes taču arī negarantē visiem 100% kopmītnes. Ir- ir, nav- nav.


Universitātē nemācās nepilngadīgi skolēni.
17.07.2015 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
var redzēt, cik sen te dažas mācījušās vidusskolā :D

rezerves variants ir apmesties citās kojās, kas nav pārlieku tālu. jāmaksā būs, bet ne tik briesmīgi kā tādam, kurš ne universitātē/skolā nemācās.
17.07.2015 21:53 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jautra diskusija ar jautriem domugraudiem. :-D No pashas pieredzes - ar centiibu vien nepietiek, it iipashi vidusskolaa, ja skolotaajs ir nekaads. Beigaas tikai atsit veelmi un patiku pret konkreeto prieksmetu. Domaaju, ka lielaakaa dalja cilveeku kuri jebkad iemaacaas apguut vielu arii pashmaaciibas celjaa, to izdara tikai augstskolaa, taapeec arii labi skolotaaji ir nepiecieshami. Jaa, var buut arii izcili pedagogi tajaas lauku skolaas, vakarskolaas, tehnikumos, bet ja taadu nav novirzienaa kuru peec tam skoleens veelaas studeet, ir veerts mainiit skolu.
17.07.2015 21:55 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Story - nē, man neliekas, ka visi, kas dzīvo ārpus Rīgas ir nabagi, bet parasti jau tie izcilie elitāro skolu beidzēji dzīvo prestižākos rajonos. Pati autore jau vairākas reizes norādījusi, ka nauda ir diezgan svarīgs faktors, tad jau nemaz tik stipri tālāk par saviem lauku skolas klasesbiedriem nav tikusi. Es arī iekavās norādīju, ka tas par to, ka nav normālu skolu ir viņas vārdi, ne mani.

Ja jau tev tas bērns ir tik ļoti motivēts un grib mācīties, kā pati teici, un ja ir tik labi rezultāti pamatskolu beidzot, tad viņai nebūs nekādu problēmu lieliski nokārtot centralizētos eksāmenus arī lauku skolās. Ja jau lauku skolā dabūja tik labus rezultātus, ka varēja tikt ĀVĢ, tad arī centralizētos izvilks.

teika_spolite - tomēr tavi uzbraucieni man šķiet par traku. ģimnāzijās tomēr man liekas visi, kas stājas, ir izcilnieki. un kojas tiešām nav bezizmēra, tas, ka netika kojās uzreiz nenozīmē, ka meitenei slikta vidējā.
17.07.2015 21:56 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Saprotu vēlmi pēc eksaktajiem priekšmetiem padziļināti. Nu nebūs visās lauku skolās pieejamas visa veida ķīmiskās vielas kādas ir lielu pilsetu skolās, lai veiktu dažādus eksperimentus un veidotu lielāku izpratni par vielu mijiedarbību, kā arī visās lauku skolās nebūs pieejami mikraskopi bioloģijā, lai bērns var pētīt, piemēram, kā vairojas baktērijas. Un arī dažādi mērāmie fizikā nebūs tik daudz, kā pilsētu skolā. Visbiežāk lielo pilsētu skolu pedagogi ir zinošāki un ar lielāku zināšanu un kursu pieredzi, nekā laukos (protams, ne visi).
Tomēr, vai nav tuvāk mājām kāda skola, kura piedāvā spēcīgas klases? No kuras puses Jūs esat?
Un vispār, pirmo reizi dzīvē dzirdu, ka skola kopmītnēs iedala pēc atzīmēm. Parasti izvērtē kurš tālāk dzīvo.
17.07.2015 22:07 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Vispirms sakontaktējies ar skolu un mierīgi noskaidro visu. Pilnīgi iespējams, ka tādam satraukumam nav pamata, šaubos, ka skola tā vienkārši atšūs bērnu un liegs vietu kopmītnēs, ja visas prasības ir izpildītas un viņš jau ir iestājies. It īpaši, ja dzīvo neizbraukājamu attālumu.

Es pati absolvēju ĀVĢ, bet tas bija pirms daudziem gadiem, tāpēc mana pieredze neko īpaši nedos. Atceros, ka kopmītnes nekad nebija pilnībā pilnas, vienmēr, visos gados palika brīvas dažas vietas, bet nu iespējams, ka tagad vairs tā nav.

No pashas pieredzes - ar centiibu vien nepietiek, it iipashi vidusskolaa, ja skolotaajs ir nekaads. Beigaas tikai atsit veelmi un patiku pret konkreeto prieksmetu. Domaaju, ka lielaakaa dalja cilveeku kuri jebkad iemaacaas apguut vielu arii pashmaaciibas celjaa, to izdara tikai augstskolaa, taapeec arii labi skolotaaji ir nepiecieshami. Jaa, var buut arii izcili pedagogi tajaas lauku skolaas, vakarskolaas, tehnikumos, bet ja taadu nav novirzienaa kuru peec tam skoleens veelaas studeet, ir veerts mainiit skolu.

+++
17.07.2015 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Interesanta diskusija. :D

Ar kopmitnem ta notiek visur. Ipasi ar popularakajam skolam/tehnikumiem/universitasu fakultatem. Mulkigi no vadibas puses ir likt gaidit lidz augusta beigam, bet es nedomaju, ka ta realitate ir, varbut autore kaut ko parprata. Jo jabut ir konkretam datumam, lidz kuram registreties kojas, un neticu, ka tas ir 31. augusts.

Raven man kaut ka neapzinati bija radijusi inteligentas butnes iespaidu, bet peksni tads babiskums (tas par tam prostitutam) :D

Par to skolu jautajumu plasak. Piekritu, ka novirzienu un macibu lidzeklu apgades zina lauku skolas atrodas neapskauzama situacija, jo reizem ir gruti nokomplektet pat vienu klasi, kur nu vel novirzienus.
No otras puses nepiekritu viedoklim, ka skola bus stumeji un grudeji bernam (15 gados) cela uz intelekta un veiksmes virsotnem un ka ari izcilnieks nepieliks pules, ja vinu nemudinas konkurence un nespiedis skolas standarti. Ja berns jau pamatskola (ne tikai vidusskola vai uni) nemacas papildus pasmacibas cela (pec savas iniciativas), tad genijs un izcilnieks no vina nesanaks. Ja lasit/rekinat un domat jau berniba nav vina valasprieks, tad vinu tas vienkarsi neinterese, un ari ar patagu Einsteinu no vina neviens neiztaisis.
17.07.2015 22:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Raven man kaut ka neapzinati bija radijusi inteligentas butnes iespaidu, bet peksni tads babiskums (tas par tam prostitutam)


Zinu, man pašai kauna palika... sen nebija bijis tāds pms. Ja es būtu vieglāk nokaitināta, man mati no galvas nodegtu :-D
17.07.2015 22:34 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja berns jau pamatskola (ne tikai vidusskola vai uni) nemacas papildus pasmacibas cela (pec savas iniciativas), tad genijs un izcilnieks no vina nesanaks.

Un kur tavupraat, rodaas taa iniciatiiva? Beerns pats peeksnji izdomaa, ka luuk saaks matemaatiku pats padziljinaati maaciities? Visticamaak nee. Saaks intereseeties tikai tad, ja skolotaajs, skolasbiedrs, vecaaki vai kaads cits vinju tajaa ieinteresees. Ja neviens vinjam neparaadiis interesanto, aizraujosho prieksmeta pusi, nekas nesanaaks. Eksaktaas zinaatnes nav literatuura vai psihologija, kura var likties uzreiz interesanta pat pie visgarlaiciigaakaa skolotaaja. Plikas formulas bez paskaidrojumiem kas un kaa, bez piemeeriem no dziives nogarlaikos gandriiz ikvienu. Turklaat kaada veel maaciishanaas pasmaaciibas celjaa pamatskolaa? :-D Itkaa 13 gadiigais pats spees saprast kur to informaaciju raut un attieciigi to izfiltreet. Parasti jau skolotaaji vai vecaaki ievirza, sameklee attieciigo literatuuru, uzdevumus utt. Ticu, ka ir arii iznjeemumi, bet tas uzreiz nenoziimee ka visi paareejie ir mulkji.
17.07.2015 22:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ne pa tēmu, bet interesanti, kā meita tiks galā viena pati kojās (pat ja tiks), ja mājturībā tik zems vērtējums, ka novilka visu vidējo atzīmi līdz rezervistu līmenim :-D Ne pogu pratīs piešūt, ne tēju izvārīt, ne drēbes izgludināt :D :D
17.07.2015 22:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
bet interesanti, kā meita tiks galā viena pati kojās (pat ja tiks), ja mājturībā tik zems vērtējums, ka novilka visu vidējo atzīmi līdz rezervistu līmenim Ne pogu pratīs piešūt, ne tēju izvārīt, ne drēbes izgludināt

Tad ko dariit nabaga puishiem? Jaaseezj pie mammas liidz sieva uzradiisies, jo cik atceros puishiem maacija kebliishus taisiit, nevis adiit vai tamboreet.
17.07.2015 22:55 |
 
10 gadi
Reitings 4075
Reģ: 02.01.2011
tā skola laikam ir kļuvusi par modes lietu :D pat no mūsu 250 km tālā pagasta vecāki aizsūta savus pamatskolas beidzējus uz turieni. nerunāju par visiem, bet dažiem, manuprāt, tā ir kaut kāda zīmēšanās.
17.07.2015 22:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)