Bērnu ģībšana ''Dziesmu svētkos''.

 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Daudz sociālajos tīklos runā par to, ka šī bērnu ģībšana ir organizatoru vaina, ka šie nomokot bērnus, ka nedodot normālu pārtiku, bet patiesībā tā ir pašu dalībnieku vaina. Tā vietā, lai izvēlētos normālu, sabalansētu pārtiku, ko piedāvā organizatori tie izvēlas pirkt vietējos veikalos čipšus, limonādes, cepumus, un šeit tam arī visam ir sekas. Kurš liek dalībniekiem pēc mēģinājuma staigāt pa Rīgu? Ja esi noguris - dodies uz nakstsmītni un atpūties.

Pa lielam šis viss ir sekas ''eiropas standartiem'' ēdināšanā, bērnu audzināšanā, fiziskās sagatavotības trūkumā.
12.07.2015 14:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
raikkakonen, Tu pati savai teorijai
ģība, jo ēda čipsus
maz tici?

Presē rakstīja arī to, ka mediķi par ģībšanas iemeslu uzskata pārgurumu. To ka tas visvairāk skāra jaunas meitenes pubertātes vecumā mani neizbrīna.

pašas negāja laicīgi gulēt


Kad Tev viņas laicīgi ies gulēt, ja vakariņas tiek dotas 23.00 bet jāceļas 6? Tu filtrē arī?
13.07.2015 13:01 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Es esmu vīrietis.

Presē rakstīja arī to, ka mediķi par ģībšanas iemeslu uzskata pārgurumu. To ka tas visvairāk skāra jaunas meitenes pubertātes vecumā mani neizbrīna.

Nu jā, princesēm nedod Dievs iedosi lielāku slodzīti, tas jau nav dīvānā sēžot planšeti spaidīt . :-D:-D
13.07.2015 13:11 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
https://instagram.com/p/49s_SLo1Uh/?taken-by=arniskrauze

:-D:-D:-D:-D:-D:-D
13.07.2015 13:15 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Smieklīgi ir tas,ka lielākā daļa tur nepiedalījās un kaut ko spriež. :-D

Man liekas,ka barošana un bezmiegs bija pie vainas. Brokastis bieži bija 5.30 (tātad jāceļas ap 5 ,lai izstāvētu garās rindas uz dušu) ,brokastis ēdām tā uz fikso,ja paspēj to putru un vienu maizīti apēst,tad labi..ja nē,tad ej ārā,nāk cits koris. :-D
Tad jau taisāmies uz estrādi un iekāpjam tramvajā,kurš ir pilns tā,ka gaisa vairs nav,vietas,kur piesēst to stundiņu arī nav kur.. Tad nāk sausās pusdienas - sausa maizīte,gurķis,gāzēts dzeriens bundžiņā un nektarīns..līdzi iedeva arī vienu paku ar desām. (kuras nebija, kur likt,jo maize bija tikai viena :-D )
Tad tur līdz kādiem 6 dziedam.. Unn tad atkal mājās. It kā ir laiks līdz tām vakariņām, domāju varētu nomazgāties, lai pēctam tiktu ātrāk gulēt,bet ūdens ir vienkārši atslēgts,lai taupītu. Vakariņas ap pus divpadsmitiem. Pēctam garās dušu rindas.. Nu tad ap vieniem tieku gulēt. Tātad sanāk,ka gulēt var kādas 4 stundas. Bet! Visu laiku trokšņo orķestris,kāds spēlē bumbu naktī,kāds dzied.. Tātad,ja arī aizmiedz,tad pamodies no tā,ka kāds sāk skaļi dziedāt, kāds iemet ar bumbu,kāds spēlē bungas.. gulēju tikai to laiku,kad braucu uz estrādi tramvajā(gulēju stāvot kājās) :-D

Unn, ja mazajiem kaut kas tāds ir jāpacieš,tad es nebrīnos,ka paliek vienkārši slikti jau. It īpaši,ja vecāki nevar un nav iedevuši kādu naudiņu kafejnīcai.(jo bieži bija arī tā,ka vienkārši pusdienu sarakstā neesam iekļauti. Diezgan dīvaini..)
13.07.2015 13:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
raikkonen, Tu tagad tikai savu tumsonību parādi. Pilnvērtīgs miegs un atpūta ir absolūta nepieciešamība un pamatvajadzība neatkarīgi no slodzes. Ja slodze ir liela un paika štruntiga, tas ir vel jo svarīgāk. Atpūta nav princešu luksuss, tā ir pamatvajadzība gluži kā pārtika un ūdens. Es starp citi tā nepiekasos ēdienam kā citi. Pie normāla režīma ar to pasu barošanu neviens ģībušas nebutu.
Ja Tu savā pusaudžu vecumā esi fiziski izdzenams kā lops un kā kamielis ilgstoši vari turēt lielu slodzi bez ūdens un ēdiena, tas vel nenozīmē ka tā ir norma ko jāvar visiem. Tev berni pašam ir, pusaugu meitas piemēram? Redzi mani ir berni un pusaudžu vecumu gluži labi atceros.

Dziesmu svētki nav armija, bet kultūras pasākums!
13.07.2015 13:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es pieņemu ka tie bērni kuri ar noģība bija ar no tiem kuri nesaņēma no normālo pārtiku, kuriem bija viss vēlākie grafiki ka maz tika gulēts un arī tie bija tie kuri nevarēja izturēt saules karstumu ilgu laiku un nebija siltas drēbes lietainajam laikam.
Ja bērns ir pieradis normāli ēst, viņš sporto daudz, tad vajag arī kārtīgi paēst un pie šī grafika bērniem visiem vajadzēja labu ēdienu nodrošināt, acīmredzot ta nav līdz galam kārtīgi izpildīts ja jau te iet arī runas ka dažiem nav bijusi tā labā pārtika. Pa gulēt iešanas laiku vispār nerunājot, ja tas bērns ir pieradis iet gulēt 8-9, varbūt vēlākais 10, tad 11-12 vai pat 1 naktī nav normāls laiks cikos iet gulēt bērnam kurš ir visu dienu dziedājis, dejojis un iespējams nav kārtīgi paēdis vai gana daudz ūdeni uzņēmis.
ai bērniem ar bija kāda aizsardzība pret iespējamiem saules dūrieniem utt?
13.07.2015 14:22 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
neveiklā - Tu stāsti par šiem svētkiem? Tu tajos piedalījies? Ja Tu saki, ka mēģinājums estrādē beidzās sešos, tad kādā sakarā vakariņas ir pus12 naktī? Neticu. Ja tā bija - pasaki, kurā skolā tā bija! Kuram kolektīvam?
13.07.2015 14:22 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Pirmkārt, baigais prieks par jauniešiem, lieli malači - koncerts bija burrrvīgs :)
Otrkārt, twitter neviens no dalībniekiem nesūdzas, visi ir sajūsmā par vakardienas koncertu un grib vēl dziesmusvētkus :D Palasiet #DzSv Ja būtu tik šausmīgi, visi būtu pārlaimīgi par šī murga beigām :D
Arī pēc NMPD domām, tur ģīpšanas dēļ sākās tāda kā masu psihoze. Protams, nedēļa sarežģīta, bet nekas pārcilvēcisks arī netika prasīts. Vienīgi varēja mazajiem jau laikus atgādināt par to, ka ja ir sagurums vai paliek slikti, var droši apsēsties un nav obligāti jāstāv kājās, un jāņem līdzi ūdens.
13.07.2015 14:41 |
 
Reitings 28508
Reģ: 11.02.2015
Džīzas, KATROS dziesmu/deju svētkos ir pēršanās par bērnu/jauniešu ēdināšanu... :D

Ok, varbūt tiešām tas pat kaut ko liecina, bet neticu, ka bērni ģība šī iemesla dēļ.
(pirms gadiem 15, kad piedalījāmies bērnu dziesmu svētkos, ēst TĀAA gribējās, ka pa ceļam līdz skolai autobusā spēlējām spēli, kurā iztēlojāmies, ka ēdam, reāli - katru kumosiņu :D :D - bet nu neģībām taču!)

Drīzāk, tas viss bija apstākļu kopums - mūsdienu jaunatnes sliktā fiziskā sagatavotība, nevēlēšanās ēst piedāvāto pārtiku, bet gan visādus cukurotos/fabrikātu ēdienus, kas enerģiju dod tikai uz īsu laiku, slodze, pie kuras nav pieraduši, jo mājās aug "polsterētā vidē".

Vienā sižetā bija uzsvērts, ka pārsvarā ģībušas jaunietes. Nu man pirmā doma - vai tik tā ģībšana neskāra skaistuma kulta pārstāves, kurām ēšana vispār ir ekstra, lai tikai instagram smuks foto.. (t)
13.07.2015 14:42 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
reina, Tev neienāca prata ka varbūt šīm jaunietēm tuvojas/ir MR ? Sievietes pirms un MR laika ir fiziski vājākas kā parasti. Profesionāli fitnesa treneri sievietēm šajā perioda iesaka ņemt mazāku slodzi, tā ka.....
13.07.2015 14:47 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
piekritu shim
Drīzāk, tas viss bija apstākļu kopums - mūsdienu jaunatnes sliktā fiziskā sagatavotība, nevēlēšanās ēst piedāvāto pārtiku, bet gan visādus cukurotos/fabrikātu ēdienus, kas enerģiju dod tikai uz īsu laiku, slodze, pie kuras nav pieraduši, jo mājās aug "polsterētā vidē".


esmu bijusi dziesmu svetkos. neatceros, ka butu bijusi badaa. Ari grafiks bija normals, nebija ta ka jacelas nenromali agri un atpakal tiek tikai velu nakti. nav ta ka VISU dienu ir kaut kas jadara.

dejotaji tad pieradusi pie fiziska un ir izturiba. Atceros, taja gada, kad es piedlaijos bija nenormali karsts. Brauca ugunsdzeseji laistit ar udeni :D jaa bija, kas to visu sliktak panes, bet ne lielos meeros. atputas un bija labi.
eedu visu ko deva. kolektiva gan bija princeses, kas needa to un sito. atdeva puisiem, sie ari eda visu :D ja 10-12 meitenes ta dara, tad nav jabrinas, ka mazaki berni need piedavato. izlepusi nu. Zina, ka nebrauc uz 5 zvaigznu viesniicu. un vecaku doto naudu iztere cipsos.

kas te MR mineeja, man tiesi bija taja laika :D nu neko, izdzivojusi esmu ;-)
13.07.2015 15:04 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.07.2015
Lasot, ko te daža laba muld vemt gribas! (t) Tie bērni, kas tiešām gribēja ēst, ēda neskatoties uz to, ka ēdiens ir auksts.. Atradušās te tādas, kuras neko nezin, nemaz nepiedalījās šajā pasākumā ( ne bērns, ne pati) un tikai kaut ko murgo! Brr!(t)(t)
13.07.2015 15:19 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
kas te MR mineeja, man tiesi bija taja laika nu neko, izdzivojusi esmu

Tev varbūt nebija tik smagi. Man arī nav tik smagi. Mana māsa, ja viņai MR ir karstā laikā, ģībst. Tā vienkārši notiek. Lai gan viņa ēd veselīgi un sporto. Visām tas vienkārši nav vienādi.
13.07.2015 15:22 |
 
Reitings 76
Reģ: 29.07.2014
Vēl vakar pēc koncerta kārtīgi iztaujāju jaunāko māsu(dzied, 16.g):-D
Nu viņa ir no Rīgas. Mežaparkā vajadzēja ierasties ~8.00,dabūja brokastis, kurās bija divas sviestmaizes ar gaļu, gurķis, musli batoniņš un mazā suliņa. Viņa ir veģetāriete, tākā gaļmaizes atkrīt.. tad vismaz stundu nekas tāds nenotika, kārtojās līnijās uziešanai utt.
Dziedāja līdz 12.30, līdz 14.00 bija pusdienu pauze.
Bija bezmaksas pusdienas par izdalītajiem taloniem. Teica, ka rindas bija nežēlīgas, kādas 40 min vismaz bija jāstāv, nu pirmo dienu arī laikam izstāvēja. Ēdiens ir bijis silts, normāls, bet atkal, kā veģetārietei, samaisītie kartupeļi ar gulašu viņai noteikti nederēja, tāpēc turpmākās dienas devās ēst citur. Tad atkal 14.00 visi pulcējās līnijās kādu stundu, uzgāja un līdz kādiem 17.30 dziedāja.
Teica, ka nav tur nekas stingri, visiem ir jautri, bet protams dzied, droši varēja iet uz tualei mēģinājumu laikos, piesēst, padzerties. Viss ir bijis normāli, nebija nekāda armija, vismaz Rīgas dziedātajiem ne. Taču māsa teica, ka dziedātājiem no citām Latvijas malām esot dotas pāri palikušās rīdzinieku maizītes pudienās. :o Par to ģībšanu, nākamajā dienā pa radio teica, ka 500 cilvēkiem tika sniegta palīdzība, nu nav tie daži desmiti. Nezinu, kas pie vainas, jo karstums arī nav bijis, iespēja saņemt ēdienu arī bija, ūdeni visur dalīja bezmaksas. Pat Kāruma( :D ) somā uz skatuves varēja uznest visu, ko vien sirds tīko, atpūsties pietiekoši varēja, kad gribējās. Jā, gan jau paliekot pa nakti skolās un guļot guļammaisā, nav tas lielākais komforts, bet dažas dienas jua to var izturēt. Kā nekā šie svētki notiek reizi 5!!!!!!! gados!Nedomāju, ka cilvēkam, kurš aktīvi dzied korī vai dejo kolektīvā ir slikta sagatavotība, ir bijušas gana daudz skates, mēģinājumi, visi aktīvi gatavojās šiem BURVĪGAJIEM svētkiem. Paldies, visiem, kas piedalījās, bija ļoti skaisti.(l)
13.07.2015 15:23 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+Vatsonam par MR pusaudzēm. Ja vēl slodzei komplektā neizgulēšanās, neregulāras, nepilnvērtīgas ēdienreizes, tā tiešām var būt, ka ģībst.
13.07.2015 15:24 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Tur jau ir tā visa figņa. Viens ir veģetārietis, otrs- vegāns, trešais neēd baltmaizi, ceurtajam alerģija no āboliem u.c. Tad nu sākas- nebija, ko ēst. Nu nevar izdabāt visiem tiem tūkstošiem, piedāvājot piecpadsmit ēdienu variantus katrā ēdienreizē. Zini, ka tā, tad ņem līdzi savu pārtiku.
13.07.2015 15:31 |
 
Reitings 28508
Reģ: 11.02.2015
Tev neienāca prata ka varbūt šīm jaunietēm tuvojas/ir MR ?

Ienāca gan ;)
Tā arī diemžēl ir bēda, ka arvien vairāk jaunietēm MR ir smagas un atklājas ar to saistītas problēmas. Pašai tieši tas pats un atkal teikšu - nu neģību taču! :D Laukos augušai meitenei tas likās nieks. Salijuši, neēduši, neviens nepīkstējām, jo tādi laiki vienkārši bija un, uzskatu, bijām labāk fiziski sagatavoti, necimperlējāmies ar ēdienu :D
Pastāvu pie sava uzskata, ka arī fiziskais un ēdiena izvēle (ja pietrūka, var klāt piepirkt - bet veselīgu, nevis burgerus, dogus vai čipsus) ir ĻOTI no svara un pašiem - vecākiem, jaunietēm - tas iepriekš ir jāizsver. Ja MR pašas vien par sevi tik smagas, ka jāģībst, tad labāk palikt mājās...:-| Tas nav nekāds valsts noslēpums, ka Dz.Sv. ir liela slodze, neērtības, mazāk miega (jo gribas arī tusēties) un sliktāks ēdiens, nekā mammas siltajā azotē.. ;)
13.07.2015 15:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
MR, čipši , limonādes, nogurums , kas vēl ... !?
Nopietni ? Nu ja tik traki, nu tad nav ko braukt, ja nevari ēst visu rēķinies ar to , nedomāju, ka tagad visiem būtu jānodrošina viņu slimībām atbilstošas ēdienkartes . Ja kādam riebjas bietes viņš tās vienkārši neēd... Tāda drāma ....
13.07.2015 15:37 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tev varbūt nebija tik smagi. Man arī nav tik smagi. Mana māsa, ja viņai MR ir karstā laikā, ģībst. Tā vienkārši notiek. Lai gan viņa ēd veselīgi un sporto. Visām tas vienkārši nav vienādi.


Atcerējos ka man pašai bija šāds periods 20 gadu vecumā. Toreiz bija tik slikti, ka ja Mr sakas kad nebiju majas, ņemu taksi un braucu majas, jo baidījos kkur pazaudēt samaņu. Tāds bija tikai viens pārus gadu periods. Ne pirms ne pec tik traki nav bijis. Ja man tā nav, tas vel nenozīmē ka citam nav vājuma momenti. Tie nav mīti. Mūsdienu medicīna atzīst tādu problēmu esamību.
13.07.2015 15:40 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Es tikai domāju- tiešām šajos svētkos mēģinājumi bija garāki un slodze lielāka nekā iepriekšējos???? Agrāk tāda ažiotāža nebija.
Bet nu piekrītu tam, ka šis ir daudzu apstākļu kopums. Atceros savā bērnībā, kā no rīta izgāju, tā ar tumsu mājās. Mamma ar varu dzina iekšā, lai kaut ko ieēdu. Spēlējām "sunīšus", "kazakus" un ko tik ne. Tagad māmiņas sūdzas par visu- bērnu laukumiņos slikti slidkalniņi, šūpoles neērtas, viss nedrošs u.c. Tad nu izaug tādi bērni, kuri pie mazākās slodzes ģībst.
Tā kā lielākā daļa no ģībonēm bija pusaudzes, tad gan jau arī alko un cigaretes dara savu.
13.07.2015 15:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits