Bērnu ģībšana ''Dziesmu svētkos''.

 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Daudz sociālajos tīklos runā par to, ka šī bērnu ģībšana ir organizatoru vaina, ka šie nomokot bērnus, ka nedodot normālu pārtiku, bet patiesībā tā ir pašu dalībnieku vaina. Tā vietā, lai izvēlētos normālu, sabalansētu pārtiku, ko piedāvā organizatori tie izvēlas pirkt vietējos veikalos čipšus, limonādes, cepumus, un šeit tam arī visam ir sekas. Kurš liek dalībniekiem pēc mēģinājuma staigāt pa Rīgu? Ja esi noguris - dodies uz nakstsmītni un atpūties.

Pa lielam šis viss ir sekas ''eiropas standartiem'' ēdināšanā, bērnu audzināšanā, fiziskās sagatavotības trūkumā.
12.07.2015 14:29 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Daudz par šo domāju, nu nez, varbūt tiešām slodze pie vainas, ja vēlu aiziet gulēt, agri sanāk celties. Pati piedalījos pirms 5 gadiem, nu tur neviens neģība, vai tad visi pēkšņi tik vārgi? Par ēšanu - jā, cik atceros, arī mums nebija nez kādi wow ēdieni, pusdienas bija uz vietas estrādē, atceros sulu un svaigus ābolus, gan jau kāda maizīte vai bulciņa vēl bija. Nu, es teikšu tā - ja man, teju pieaugušam cilvēkam pietika, vai tad tiem mazajiem ķipariem nepietiktu?
Protams, nevaru spriest par visiem, bet tajā gadā mazie bērni, kuri piedalījās, nu neizskatījās neviens kā apšu lapa pārbijies (vismaz tie, kuri bija ar mums vienā skolā salikti), lai pēkšņi ieraugot cilvēku pūļus sāktu ģībt. Un vai tad šogad pēkšņi visas dziesmas no a-z ir jānostāv kājās visiem dziedātājiem?
Katrā ziņā - kaut kas dikti interesants. Ļoti žēl, ka tik daudziem šie svētki paliks atmiņā ar tādu rūgtumu. Organizatoriem noteikti būs par ko padomāt.
13.07.2015 09:24 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Skaidrs, ka lielai daļai cilvēku bezmaz sagādā baudu, ja ir iespēja kādu visā vainot. Izrādās, ka bijusi slikta ēdināšana, slikti organizatori, karoč viss slikti. Tikai paši labi. Nerunāju par mazākajiem bērniem, bet nu nedodu ne pieci, ka lielākajiem tas ģībšanas iemesls bija pārmērīgs alkohols un cigaretes. Ok, tas ir pat saproptami, ka tīņi no ķēdes noraujas, bet tad nu lūdzu beidziet visā meklēt vainīgos.
Runāju ar kolektīvu vadītājiem, kuri tur bija, un visi saka, ka ar ēdienu bija viss ok. Varbūt ne viss ļoti garšīgs, bet lielos vilcienos bijis labi. Protams, ka lielai daļai bērnu mūsdienās garšīgs ir tikai "Maķītis", tad nu sūdzas, ka ēdiens svētkos bijis pretīgs.
Pati esmu bijusi divos dziesmu svētkos. Ir bijusi gan traka saule, gan lietus. Kaut kā to pārdzīvojām, bet tolaik vēl nebija tik traki izteikta mūžīgā čīkstēšana par visu. Kaut kā liekas, ka bērni mūsdienās ir tādi nevarīgāki palikuši no sēdēšanas pie PC un TV.
13.07.2015 09:50 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Visnepatīkamākais šajā visā ir sabiedrības negatīvs, attieksme, atrast un meklēt vainīgos, es nesaredzu vainu organizācijā, neredzu par ko uzņemties atbildību, jo par bērnu veselību atbildīgi ir vecāki un bērni paši.


++++
13.07.2015 09:51 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Grafiks šogad viņiem bij vienkārrši šausmīgs ja mēģinājumi ir no 6- 23 un maziem bērniem jau vispār būtu daudz ilgāk jāguļ


Un? vecāki jau uzreiz zināja, kāda būs slodze. Varēja vienkārši savu atvasi nelaist uz tiem svētkiem un āmen. Nevis tagad čīsktēt un meklēt vainīgos.
13.07.2015 09:55 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Ja vecāki nav blakus, tad atbildību uzņemas skolotāji un organizatori. Vecāku vainas šeit nav. Par ēdienu.. visiem nepietiek ar vienu bulciņu un sausu maizi. It īpaši 18gadīgam čalim. Un salipuši makaroni ar skābētu gurķi ir pretīgs ēdiens, arī tādu neēstu, fui.
13.07.2015 10:32 |
 
Reitings 79
Reģ: 21.05.2015
cik tracinoši lasīt visus `gudros` komentārus, Jūs no malas tiai gudri runājat, ka slikti baro, es personīgi piedalījos tieši ēdināšas jomā, baroju mazos, un ēdiens bija tiešām garšīgs, siltas brokastis, pusdienas, vakariņas, un viss kā pienākas - brokastīs putra, maizītes, tēja, pusdienas - kartupeļi, griķi, sautējums vai rīsi, gaļa (vista, gulašs, zivs) salāti un dzēriens, vakariņās arī kas līdzīgs pusdienām, visi apmierināti un teica, ka ļoti garšīgi, pašai arī nedēļu bija tās pašas brokastis, pusdienas un vakariņas, kas dziesmu un deju svētku bērniem, un redz viss kārtība, tāpēc nevajag kko muldēt, ka ēdiens slikts, ka neko nedod, labāk paklusējiet, tiešām tracina. (t)
13.07.2015 10:56 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Jā, jā uz 18 gadīgs čalis tik nevarīgs, ka nevar aiziet uz veikalu un nopirkt ēdienu. Pēc šmigas var aiziet, bet ģībst no neēšanas! Smieklīgi vnk! :D
Patika Sipenieces komentārs, ka arī viņa piedalījās un arī viņi ģība, bet no tā neuztaisīja tādu ažiotāžu, jo nebija Fb, mobilie ar kamerām utt. Es viņai piekrītu!
13.07.2015 11:04 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nez kā tad izskaidrojami daudzie attēli tīklos ar sausām maizes šķēlēm un dzelteniem ķīseļiem-kompotiem ar milzīgiem augļu gabaliem? Bija, bija slikta tā ēdināšana, jo gribēja tak ietaupīt, viena bulciņa vakariņās, izsmiekls! :D
Vakar 90% dziedātāju ko parādīja tuvplānā koncerta laikā izskatījās kā no morga iznākuši - bāli un tikai minimāli vārstīja muti! :D
13.07.2015 11:05 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es, protams, nezinu ka baroja visus bērnus, bet mūsējās pašvaldības bērni tika ļoti labi un garšīgi pabaroti. Katru dienu viņus veda turp un atpakaļ (pierīgas pašv.), paspēja gan paēst, gan atpūsties.
Valsts deva naudu pašvaldībām un tās varēja izvēlēties labāko ēdinātāju saviem bērniem.
Ja tie gurķi ar pliku rupjmaizi tika doti tālākajiem novadiem, kuri dzīvoja visu nedēļu Rīgā, tad gan čābīgi. Varēja jau nodrošināt vismaz brokastis un vakariņas skolās, kurās tika izmitināti.
13.07.2015 11:05 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Čalis ta nopirks, a mazais bērn nekur tak iet nevar, ja vien nepasaka kādam lielajam lai nopērk. :D Vislielākais fars bija par gājienu, kas tikai parādīja organizatoru ambīcijas. Ja ministre ir izdevusi rīkojumu, ka nenotiek gājiens, tad viņš nenotiek. Šeit acīmredzama bija uzkakāšana ministrei uz galvas kā dēļ daudziem bērniem vēl tagad sāp sirds! Ceru, ka organizatori nekad netiks pie tik plašu pasākumu organizēšanas! :)
13.07.2015 11:08 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Piedalījos šajos svētkos 2005. gadā kā dejotāja. Jā, atceros, ka ārā bija karsti, regulāri vēmu, bet tas bija karstuma dēļ. Turklāt mani vecāki jau zināja, ka tā būs, jo vasarās un karstumā man regulāri slikti palika. Bet nu neko, ēdu mājās vai gāju ar vecākiem uz ''Lido'', kur man neļāva ēst desertus vien.. Vienalga atceros tos kā labākos svētkus manā mūžā, jo pēc tam man nācās dejošanu pamest. :'-(
13.07.2015 11:09 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Ažiotāžu ir uztaisījusi pati prese, un jo tālāk jo trakāk. Man personīgi ļoti nepatika, ka fotogrāfi fotografēja tos bērnus kam palicis slikti, pēc tam redzēju tās bildes tvnet, jauns puisis piegāja un fotografēja meitenes kas bija atlaidušās krēslā, ļoti nepatīkami šķita, tādēļ teicu draugam ka vēlos iet prom un mēs atlikušo koncerta daļu skatījāmies augšā stāvot kājās. Man patiesībā vienīgais kas lika uz šo pasākumu negatīvi paskatīties bija žurnālisti un tas fotogrāfs. ;-)
13.07.2015 11:16 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.08.2013
Šie ir svētki, nevis izturības pārbaudījums, tātad arī slodzei vajadzēja būt samērīgai, nevis līdz spēku izsīkumam. Papildus slodzes gadījumā augošam organismam nepietiek ar agrām brokastīm, pusdienām un vēlām vakariņām, starplaikos ir nepieciešamas vieglas maltītes. Apbrīnoju, ka mazie dalībnieki vispār 6 no rīta, kad parasti organisms vēl guļ un atpūšas spēj dabūt iekšā brokastis(cik nu kuram tās bija pietiekami pilnvērtīgas). Bērni koncertos sniedz prieku apmeklētājiem, bet ko šīs nedēļas laikā patiesi iegūst bērni? Tā ir pārmērīga slodze, daudziem nepietiekošs pārtikas daudzums un atņemtas miega stundas. Ja jau visi runā, redz un zin, ka mūsdienu jaunā paaudze ir mazāk izturīga, tad tas, organizējot šādus svētkus jāņem vērā obligāti, jo pēkšņi jau bērni uz nedēļu nekļūs izturīgāki. Vispirms un pats galvenais, no šādiem svētkiem prieks ir jāgūst pašiem dalībniekiem un tad tikai pārējiem.
13.07.2015 11:18 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Būsim godīgi, šie svētki ienes labu naudu. Ēdienam un dzērienam nebija jābūt problēmai. Arī sava naudiņa nevienam uz ūdeni un ēdienu nebija jātērē.
13.07.2015 11:20 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Artemzija, tas ka neesi riktīga tas jau sen skaidrs pēc Taviem komentāriem, varbūt kad pieaugsi saparatīsi. Savas negācijas vari paturēt pie sevis, ja tiem bērniem būtu tik slikti, tad sociālajos tīklos, twitteri utt. nebūtu tik daudz skaistu ierakstu, un Mežaparka estrādi bērni negribēja nemaz pamest, koncerts oficiāli beidzās plkst. 10 vakarā, bet faktiski pēc pusnakts, pēc oficiālās pasākuma daļas visi turpināja dziedāt un līksmot, dejot ;-)
13.07.2015 11:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu tā ir ja visu gadu sēž pie datora....

uzskatu, ka vainīgs tizlums un nesagatavotība !
13.07.2015 11:22 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Manuprāt, šie nav pirmie svētki, kuros rodas masveida veselības problēmas. Un svētki tikai plešas platumā.
Domāju, ka īstā kļūda ir slodzes sadalē. Nevar nedēļas laikā tādu bērnu baru samācīt nenodarot viņiem kaitējumu. Treniņu periods Rīgā ir tikpat garš kā pirms gadiem 10. Tomēr, programma ir stipri garāka un plašāka. Uz priekšdienām jādomā par pasākuma pagarināšanu no vienas nedēļas uz nedēļu un četrām dienām, piemēram. Jo pretējā gadījumā mēs gribam Romu uzcelt vienā dienā.

Tāpat uzskatu, ka būtu nepieciešams vairāk iesaistīt pieaugušos bērnu uzraudzībā. Piemēram, izveidot brīvprātīgo darba grupu, kura palīdzētu šos bērnus pieskatīt un organizēt pietiekošu atpūtu, pārtikas un šķidruma uzņemšanu. Ir ļoti daudz nestrādājošo studentu, pieaugušo bezdarbnieku un citu cilvēku, kuri labprāt iesaistītos pasākuma organizēšanā.

Nedomāju, ka Ministrei būtu jāatkāpjas, domāju, ka paskaidrojumi par notikušo jāpieprasa virsvadītājiem, kuri šo ministri stumda un bīda ar savu pieredzes bagāžu.
13.07.2015 11:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Dziedāt un dejot - nenormāla slodze
Esi mēģinājusi nodarboties ar sportu? Labāk nē, jo tad tu nomirtu no tās slodzes.

Tu pamēģini padejot. Slodze tā pati, kas pie sportošanas.
mūsdienu bērni kustas diezgan maz, jebkura lielāka fiziskā piepūle atsaucas gan uz ģībšanu, gan reiboņiem, niķiem un stiķiem

Nē, nu, jā. Viņiem noteikti deju treniņi 2x mēnesī.

To varētu attiecināt uz daudziem, bet ne tiem, kas uz Dziesmu Svētkiem gatavojas. Šie bērni iegulda ļoti daudz darba, lai tur nonāktu, tās, kas pašas bijušas, zinās, cik daudz tas ir. Draudzenes meitai deju mēģinājumi bija 3x nedēļā pa 2h - tur visu laiku jākustās. 11 gadus vecam bērnam tas nav maz. Vēl ir skolas sporta stundas 3x 40min un vēl 2x nedēļā pa stundai peldēšanas - to deju skolotājas iesaka, lai vieglāk būtu dejot, lai tik ātri nenogurtu. Tāatad tāda 11 gadus veca dejotāja ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas 9h un 20 min nedēļā. Varu derēt, ka te leielais vairums nedēļā tik daudz sporta zālē nepavada.
Siltas pusdienas IR nodroshinaatas! Beernus baroja uznjeemums daily, protams, ne tik labi kaa maajaas, bet nevar suudzeeties - vienu dienu bija plovs ar vistu, iedod arii maiziiti un desertaa kekss/cepums, bija arii daarzenju sauteejums, vakar makaroni ar galju.

Tur baro kā nu kura pašvaldība - bija, kam bija normāls ēdiens, bija, kas brokastis ēda 6 no rīta, tur maizīte ar sieru, ābols un suliņa. Vēl kāruma sieriņš. Pusdienās zupas imitācija - daudz ūdens, iekšā burkānis daži peld, daži kartupeļi kāds putraims un gaļu vispār knapi sameklēt. Klāt maize un atkal ābols. Vakariņās "sautējums" - vienīgā gaļa, ko bērns tajā atrada, bija speķis un arī tad maz. Vakariņas deva pēc 22:00, bija gadījums, kad pat vienos naktī. Varbūt šis uzņēmums apkalpoja kādas komkrētas pašvaldības, jo mazā stāstīja, ka bija, kam deva normāli ēst. Viņu uz veikalu nelaida, bija jāiztiek ar to, kas ir. Prasīja vecākajiem skolas biedriem, lai atnes kādu bulciņu. Tie mazie, pirmkārt jau neiedomājas, ka veikalā ir gatavā pārtika - karbonāde un kartupeļi. Mājās neviens tādas lietas nepērk, tāpēc nav pamanījuši un prasa pirkt to, ko zin, kam tur jābūt.
man jau liekas, ka, ja bērnam ikdienà viss kārtībā, tad nekas traģisks nenotiks, ja dažas dienas uzēdīs to desu maizi vai kartupeļus ar sardeli. Tās ir dažas dienas. Aizbrauks mājās un lai ēd karbonādes 2x dienà, 7 dienas nedēļā.

Man gan liekas, ka sakombinējot kopā sliktu pārtiku, maz miega, mēģinājumums, kuros viņi bija jau 8:00 no rīta Daugavas stadionā (Es tur visas tās dienas garām staigāju, bērni tiešām tur bija) un līdz 22:00 vakara, kad viņi lēnām sāka izklīst pa saviem autobusiem, tad visu laiku tur dejojot, jēziņ, šitās dienas saule mijās ar lietu, savām acīm redzēju, ka daudziem bērniem nebija nedz cepures, kas pasargās no saules, nedz jakas, lai nenosaltu lietū. Citus gadus viņi mēģinājumos ir lietusmēteļos, ja līst, šogad es tādu neredzēju nevienam.

To, ka bērni iet uz McDonalds un Hesburgeru, par šito jau nu gan nav jēgas pārdzīvot. Lielākā daļa šo bērnu nepārtiek ikdienā no burgeriem, viņiem tādi ikdienā vienkārši nav pieejami. Ok, es saprotu, ka katrā pilsētā ir pa vienai burgerēstuvei, Hesburger par to rūpējas, taču lielākā daļa autobusu bija ar tādiem uzrakstiem, kā Puze, kā Dagda, kā Lizums. Tur nav burgerēstuvju un bērnam tas gājiens uz McDonalds viņiem ir daļa no svētkiem. Ikdienā tāds ēdiens tiešām nav labi, bet, ja bērni ir apēduši kādus 3 burgerus pa visu svētku laiku, nedomāju, ka tā ir katastrofa. Pie kam, burgers, atšķirībā no tā, ko vairumam deva ēst, ir silts.

es nesaredzu vainu organizācijā, neredzu par ko uzņemties atbildību, jo par bērnu veselību atbildīgi ir vecāki un bērni paši.

Es redzu gan vecāku vainu (Jā, arī mana draudzene, uzzinājusi, ka baros 3x dienā, nesatraucās, jo prātā pat nenāca, ka nebūs normāla ēdiena, viņa nepainteresējās, kas ir paredzēts bērnu ēdienkartē.) Tāpat viņa nepajautāja, no cikiem līdz cikiem būs mēģinājumi. Biju pārsteigta, kad 22:30 ieraudzīju mazo vēl uz ielas (Protams, kopā ar pārējo deju grupu un audzinātāju, bet nu 11 viņi tur visi tādi 10-12 gadu, viņiem tajā laikā bija jau jāguļ). Organizatoriem bija jāpadomā, ka varbūt vajag to pasākumu pavilkt garumā, bet lai bērni dabū arī atpūsties.

Vispār dzelžaina loģika. Vainīgs nevis organizators, ka tizli saplānoja, bet vecāki, ka palaida uz pasākumu, nezinot, ka būs tāds murgs. Un kas būtu, ja vecāki nevienu nelaistu? Mums jau tā ir maz to cilvēku, kam vispār interesē tautas dziesmas, dejas un viss latviskais kā tāds. Nu, nebūtu arī šo svētku, ko tad? Vēl likvidējam lielos dziesmu svētkus un pēc 30 gadiem retais vispār zinās, kāds izskatās tautastērps. Nē, bars pieaugušo, kas zin bērnu paradumus un to, kā būtu jābūt, nav vainīgs pie tā, ka sataisa visu galīgi šķērsām, uzveļot bērnam lielāku slodzi, kā zemessargam apmācībās un barojot daudz sliktāk. Tur bērns pats ir vainīgs pie tā, ka dziedāt un dejot gribēja, ja? Super! Ar šitādu attieksmi, nebrīnos, ka drīz šo svētku nebūs. Ja organizators nav vainīgs pie tā, ka nebija ūdens un bērnus uz veikalu pēc tā nelaida, tad kurš tad ir? Nu nelaidīs mammas vairs savus bērnus un to murgu un svētku nebūs.
13.07.2015 11:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja berni masveidā ģībst, kaut kas acīmredzami nav kartibā. Tā nav norma. Nezinu kā vecāki par to var nest atbildību, ja berni ir prom no viņu uzraudzības? Bernu atbildība tā arī nav, tā ir pieaugusi atbildība uzraudzīt lai berniem ir normāls dienas režīms. Man atliek tika pasākuma organizatori un skolotāji.

Tās kuras vaino vecākus, jums berni ir? Esat pašas kopa ar saviem bernuem piedalījušās masveida pasākumā? Nu es esmu. Šādi pasākumi ir nogurdinoši. Man berni pavisam mazā vecumā ir izbaudījusi miega un ēdiena trūkumu, gan fizisku pārslodzi, bet nekad nav ģībuši. Mērenu pārslodzi, miega un ēdiena trūkumu bērns var veiksmi panest dažas dienas. Ģībšana liecina par to ka kaut kas tiesām ir par daudz vai trūkst.

Musu skola sporta dienu sadalīja uz divām dalām, lai berniem nav mokoša nīkšana lidz savai kārtai, lai pasākums butu baudāmāks, lai gan neviens neģība. Tās ir rūpes par berniem.
13.07.2015 11:25 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Gurri, vienīgā riktīga šeit neesi Tu. Tu pati sūdzies par mūžīgo besi un nogurumu. Tu pat nevarētu pusi izdarīt no tā, ko izdarīja tie bērni pa šo nedēļu. Saprotu, ka esi mūžīgā sportiste, bet tev nav garīgā izturība. Jā, bērniem bija slikti, bet visiem tas ir po, galvenais ir nauda, nauda, nauda!
13.07.2015 11:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits