Bērnu ģībšana ''Dziesmu svētkos''.

 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Daudz sociālajos tīklos runā par to, ka šī bērnu ģībšana ir organizatoru vaina, ka šie nomokot bērnus, ka nedodot normālu pārtiku, bet patiesībā tā ir pašu dalībnieku vaina. Tā vietā, lai izvēlētos normālu, sabalansētu pārtiku, ko piedāvā organizatori tie izvēlas pirkt vietējos veikalos čipšus, limonādes, cepumus, un šeit tam arī visam ir sekas. Kurš liek dalībniekiem pēc mēģinājuma staigāt pa Rīgu? Ja esi noguris - dodies uz nakstsmītni un atpūties.

Pa lielam šis viss ir sekas ''eiropas standartiem'' ēdināšanā, bērnu audzināšanā, fiziskās sagatavotības trūkumā.
12.07.2015 14:29 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Silts eediens bija pieejams!!!! Viss bija atkarigs no eedinashanas uznjemumiem, bet lielaakajai daljai noteikti bija pieejamas pusdienas! Zinu,jo mans onkulis parvadaja vienu no deju kolektiviem visu nedelju-berni katru dienu eeda brokastis, pusdienas,launagu - pusdienaas karbonade ar varitiem kartupeliem un darzenjiem ir slikti? Palidzeju tirit autobusu, sodien bija vesela kaste ar banaaniem un bumbieriem paari palikusi :)

katraa zinjaa jaizbertee kuri tur gjiiba, var jau but ka lielu dalju tur broja tiesham suudigi - tad tie lai ari uznjemas atbildibu.
12.07.2015 15:37 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Nūū, baroja bērnus patiesi sūdīgi. Uz mēģi sīčiem nebija līdzi jaku un ūdens + pārgums. Un te nu ir rezultāts.
12.07.2015 15:44 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Mans brāļa dēls ir ļooooti neapmierināts ar barošanu. Viņam, augošam organismam (11 gadi), kas nodarbojas ar peldēšanu, ir krietni par maz un neveselīgi. Saka, ka barojot ar straight up sūdiem. Tad vēl no paikas atrāva alerģiju, ar kārtīgu sejas tūsku, labi, ka ne balsenes....māte aizrāva mājās, bērns laimīgs, ka beidzot var paēst.
Dažreiz man whatsapp atsūta ziņu ap 5am. Bērniem šajā laikā jāceļas...
12.07.2015 16:01 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.07.2015
Inga88, nerunā, ja nezini. Gan Daugavas stadionā gan Estrādē ūdens bija!
Beidziet taču vienreiz ticēt visam, ko raksta internetā (t)(e)
12.07.2015 16:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
pamēģini paspēlēt basketbolu un skriet vislaik turp un atpakaļ, tāpat futbolu - 90m turp un atpakaļ


Parēķini, cik gara ir viena futbola vai basketbola spēle (turklāt, cik ir spēlētāju un cik min. reāli katrs no viņiem ir uz laukuma) un padomā, cik stundas bez pārtraukuma dejo/dzied tie mazie bērni.
12.07.2015 16:04 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.07.2015
Madonna, piekrītu, bija tiešām par maz.

Tas cikos ir jāceļas ir atkarīgs no mēģinājuma laika ;-)
12.07.2015 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
šeit tiek rakstīti reāli piemēri no tā, kā bija, nevis tas, ko raksta medijos. kāda pašvaldība noteikti parūpējās par prātīgu ēdienu un siltām ēdienreizēm; citiem nepaveicās. man ar sauju sausu kartupeļu un kotletes gabalu arī būtu par maz vakariņās.
12.07.2015 16:10 |
 
Reitings 903
Reģ: 26.03.2009
Neesmu sīki iedziļinājusies tajā visā, bet ģība dejotāji vai dziedātāji vairāk? Pati piedalījos Dziesmu un Deju svētkos 12.g.vecumā (koris), mēģinājumos dziedājām estrādē, kur arī lija lietus, bija pavēsi, somā bija ūdens un kāda maizīte, bet neviens neģība... Manuprāt, tas jau skaidrs, ka mūsdienu bērni ir tādi vārgāki palikuši, tāpēc arī ģībst, diemžēl... Nezinu cik liela tur ir organizatoru vaina!
12.07.2015 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
unique, esot bijuši dziedātāji.
12.07.2015 16:17 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Neesmu sīki iedziļinājusies tajā visā, bet ģība dejotāji vai dziedātāji vairāk? Pati piedalījos Dziesmu un Deju svētkos 12.g.vecumā (koris), mēģinājumos dziedājām estrādē, kur arī lija lietus, bija pavēsi, somā bija ūdens un kāda maizīte, bet neviens neģība... Manuprāt, tas jau skaidrs, ka mūsdienu bērni ir tādi vārgāki palikuši, tāpēc arī ģībst, diemžēl... Nezinu cik liela tur ir organizatoru vaina!


Es arī piedalījos kā tīne dziesmu un deju svētkos. Dziedājām, mēģinājumos stundām ilgi jāstāv saulē. Nebija viegli - karsts, reiba galva.

Šis komentārs man atgādina skolas laikā vienas medmāsas teikto. Man bija diezgan sāpīgi krampji mēnešreižu dēļ un tādēļ bija arī slikta dūša un reiboņi. Viena no medmāsām ieteicās to pašu, ka jaunākās paaudzes gan vārgas. Varētu padomāt, ka viņai medicīnā vajadzētu būt izglītībai, bet tik un tā dumja kā zābaks - reāli, to, cik sāpīgas būs mēnešreizes nosaka tas, cik daudz organisms ražo noteiktas vielas, kas izraisa sāpes. Manai mammai arī bija ļoti smagas mēnešreizes. un viņa jau nu tiešām nebija vārga.
Vārdu sakot, bullshit tas viss. Tā kā beidziet runāt par lietām, ko nesaprotat. Labāk paklusējat, tad vismaz cilvēki vēl šaubīsies, vai esat gudras. Citādāk - paverat mutes un visi zin, ka ar domāšanu jums vispār neiet :-D.
12.07.2015 16:22 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Es pati piedalījos iepriekšējos Skolēnu Dziesmu Svētkos, tad mums arī bija gan lietus, gan saule, kas cepināja visas dienas garumā mēģinājumu un koncerta laikā. Varbūt kāds arī noģība, bet vispār neatminos, ka ziņās kāds būtu pieminējis ģībušus bērnus. Un ēdiens arī bija labs, atceros ka deva kartupeļus ar salātiem un desiņu turpat aiz estrādes iekš teltīm, ūdens arī bija. Tāpēc brīnos, ka šogad viss ir tik traki. Vai tad nebija pat tā lielā telts kur visi bērni varēja dabūt pusdienas pārtraukuma laikā?
12.07.2015 16:23 |
 
Reitings 71
Reģ: 15.06.2013
Siltas pusdienas IR nodroshinaatas! Beernus baroja uznjeemums daily, protams, ne tik labi kaa maajaas, bet nevar suudzeeties - vienu dienu bija plovs ar vistu, iedod arii maiziiti un desertaa kekss/cepums, bija arii daarzenju sauteejums, vakar makaroni ar galju. Brokastu un vakarinju pacinjaas iekshaa ir 2 sviestmaizes, gurkjis un aabols, musli batoninsh, cido sulinja. Uudens briivi pieejams bija VISU LAIKU. Pusdienaas arii ti deva par briivu. Protams, ja slinkums izstaaveet rindu, tad shvaki :) Cik ieveroju, tad daudzi mazie izveeleejaas pusdienu vietaa Mezhaparkaa taisiitos elljaa vaariitos chipsus utt, taa kaa absurdi vainot organizatorus, jo par visu bija padomaats!
Es arii neteiktu, ka megjinajumu grafiks paarak traks, pusdienaas bija vienmer aptuveni pusotra stunda briiva, vakar pa dienu vispaar 6h briivas.. Tas, ka agri jaaceljas, jaa, bet tie galu galaa ir SVEETKI! Taas ir tikai 4 dienas un man nevienu reizi nesagadaaja problemas agrak piecelties, un nedzirdeju, ka kadam citam buutu.. Ja saiisinatu megjinajumus, butu jarekjinaas ar kvalitates pasliktinashanos, un to droshvien neviens nevelas!
Manuprat, atbildiba jauznjemas skolotajiem, kas nav pietiekoshi uzraudzijushi mazos, lai iet laicigi guleet, nav paveerojushas kadus drankjus eeed..
12.07.2015 16:37 |
 
Reitings 82
Reģ: 15.02.2015
Mans dēls ir veģetārietis un pusdienas viņa, iedeva 3maizes sķēles un desu. Kā lai bērns no tā var paēst ?
12.07.2015 16:47 |
 
Reitings 86
Reģ: 07.07.2015
Madonna ar ložmetēju, +!
12.07.2015 16:55 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Pirms daudziem gadiem piedalijos jauniesu dziesmu svetkos,
ja edinasana neapmierinaja, ta laika tipiskais skolas ediens, kads sierins ka ekstra. naudas lidzekli bija lidzi un vareju iegadaties visu vajadzigo un paest kartigi un veseligi. Bij berni kas satika radus, un gaja pie viniem est.
Jacelas bij agri, jo vajadzeja paest, apmazgaties bija rindas un cela lidz Mazaparkam pagaja laiks,
beeeet, mes jau ar riiiiiktiigi tusejaam pa naktim, dzivojam skola ar citu skolu parstavjiem iepazinamies, veidojam ballukus, un jau pec paris stundam bij jacelas :D Tapec ar meginajumus bastojam un pa Mezaparku staigajam un gajam ko ieest un iedzert.
Nez vai kas baigi mainijies, tas bij jau diezgan sen un ganjau daudzkas mainijies..

Parasti jau macas no kludam un kas mainisies, jo bij ari looti jauni dalibnieki, kuri nav iespejams nevar vel par sevi ta parupeties, un laicigi kadam zinot ja kas neapmierina
12.07.2015 17:03 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Mans mazais brālis tur bija. Dziedāja. Ģenerālmēģinājumā ūdens nebija. Līdzi atļāva ņemt tikai dziesmu grāmatas. Jakas arī līdzi nebija. Par to tomēr skolotājiem bija jāparūpējas. Sīkais bija totāli pārsalis.
Ar pārtiku viņš bija ļoti neapmierināts. Viņš nees desas un citus pusfabrikātus. Tur tādi vien tik bija. Ja siltais ēdiens skaitās sardele, tad tas ir skumji.
Draudzenes bērns dejoja. Tie savukārt ēda makaronus ar vienu gurķi.
12.07.2015 18:08 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Starp rīta un vakara mēģinājumiem bija brīvs brīdis. Mans bērnudārznieks pusdienās dabūja gan siltu zupu, gan otro. Kā zaldātiņš pus8 bija pie ieejas vārtiem Daugavas stadionā un vakarā tika no turienes ārā. Pa starpai 5 stundas brīvas. Pēc mēģinājumiem/koncertiem vēl mājās spēlēties laiks atlika.
Mans novērojums - pilns Rīga ar Dziesmu svēku dalībniekiem staigāja. Nu vai tad tajā laikā paēst normāli nevarēja? Varēja. Pārslodze? Piekrītu - vakarā vēl jāpaspēj tērps savest kārtībā - kam jāmazgā, kam jāžāvē, kam jāgludina... Es pati gāzos nost no kājām... Bet, es neesmu de dejotāja, ne dziedatāja. Dejotajiem mēģinājumi un vispār nodarbības ir regulāri - viņi pieraduši. Nedēļu pirms Dziesmu svēkiem mans bērnudārznieks katru otro vakaru skrēja pēc bērnudārza uz mēģinājumiem. Ar visām pastalām :) Visu pasākumu godam izturēja un saka, ka labākie svētki bijuši. Oo, jā, maza nianse - mans brokastīs ēda auzu pārslu putru. Enerģijai. To nu gan jebkurš būtu varējis dabūt, ja vien gribētu :) Auzu pārslas aplietas kaut ar prastu ūdeni un pagaidot, kad tās uzbriest ir ēdamas un ļoti vērtīgas, īpaši, ja pēksņi tāda slodze.
12.07.2015 18:24 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Tāda ūdens liešana medijos. Arī, kad es piedalījos svētkos, bija ģībšanas. Un 100 bērni uz ~13000 dalībniekiem ir mazliet vairāk nekā viens 1%, tas nekas nav. Protams, ja tajā vienā procentā ir tavs bērns, tad visi vainīgi.

Noteikti tā ir apstākļu sakritība, jo arī 2005. gadā un nākošajos svētkos ģība un bija slikti. Katrā kolektīvā viens vai divi bērni nolikās un nepiedalījās. Vienīgi iespējams, ka tagad vairāk sauca mediķus, nekā iepriekšējos svētkos. Cik atceros, daudzi vnk saļima un uz skatuves palika sēžam, citi palīdzēja uztaisīja ēnu vai paši palīdzēja nokāpt no skatuves un atgulties zālītē.
Un par pusdienām, atceros, ka 2005. gadā bija mini čipsi. Un kkādi augļi.
12.07.2015 18:42 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Labāk paklusējat, tad vismaz cilvēki vēl šaubīsies, vai esat gudras. Citādāk - paverat mutes un visi zin, ka ar domāšanu jums vispār neiet.

Tiešām!

Bērniem pārāk mazkustīgs dzīvesveids.. tāpēc ģība. :D Nē, nu, jā. Viņiem noteikti deju treniņi 2x mēnesī.
12.07.2015 19:26 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Redzēju intervijās, ka bērni teica, ka ēdiens esot bijis par maz. Manuprāt, ja bērni saka, ka nebija labi ēduši, tas to arī nozīmē. Domāju, ka šis pasākums tā jau ir labs bizness, uz ēdienu, ūdeni taupīt nevajadzēja.
12.07.2015 22:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits