Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Intermittent fasting

 
Reitings 9
Reģ: 01.07.2014
Sveikas. Jau kadu laicinju mani nomoka tema - intermittent fasting (nezinu, ka isti latviski partulkot).

Tam, kas nezina, kas tas ir - metode, lai zaudetu svaru/palielinatu muskulu masu, kad tu diena aped savu ieteicamo kaloriju daudzumu tikai aptuveni 6-10 h laika. Respektivi, sanak badoties jeb neko neest 14 - 18 h (tas atkariba, cik pati daudz h izvelies). Var izveleties sakt "badosanos" pec vakarinjam vai izlaist brokastis - parasti jau gan iesaka izlaist brokastis, jo tad sanak sadedzinat vairak kaloriju.

Labprat pameginatu so metodi, bet nedaudz baida brokastu izlaisana, jo jau cik gadus vienmer apkart skandinats, ka brokastis jau nu obligati vajadzetu paest. Ticu, ka iespejams, tas tikai tads stereotips, tapec jautasu tiem, kam labak zinams - vai ar so metodi nevar sev nodarit paari un iegut kadas veselibas problemas? Vai seit ir kada, kas jau ilgstosi need brokastis vai ievero so metodi? Vispar - kadas jusu domas par so visu un vai varetu pasas izturet?

Velos piebilst, ka dzivoju puslidz veseligi un man nav doma badoties 18 h un est tikai 1000 kalorijas atlikusaja laika, bet es labprat ieviestu so metodi ka savu dzivesveidu, ja zinatu, ka tas labi palidz uzturet (vai nedaudz zaudet) svaru UN nesaboja veselibu, jo taa man sobrid ir loti laba un negribetos pazaudet. (s):-D
07.07.2015 09:26 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Es gandrīz nekad neēdu brokastis, jo nav laika un ja paēdu, tad man gribas ēst jau pēc 2 h. Ja nēedu, tad mierīgi varu izvilkt līdz pusdienam ( 13:00 ). Nezinu cik slikti tas ir ko tas man nodarījis (t)
Bet kalorijas laikam nekad neskaitīšu :-D
07.07.2015 09:41 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
brokastis needu, nevaru ieest, paliek slikti un ja edu brokastis jaed atkal pec 2h, bet ja needu varu neest praktiski visu dienu, tik dienas laika, piem., riekstus pagraust. Kg neesmu uz to zaudejusi un pec man ir ta, ka jo mazak edu jo vairak resneju
07.07.2015 09:49 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
es pievienojos brokastu neēdāju pulciņā, un pusdienas arī dažkārt izkrīt :D

bet tievēt vajag ar prātu. es tomēr vairāk atbalstu tās meitenes, kas šokolādītes vietā pagrauž kādu augli vai dārzeni, bet ēd normālu un kvalitatīvu pārtiku :)
kad es biju uz diētas, pirmais ko sabojāju - āda . ļoti pasliktinājās sejas ādas stāvoklis, jo trūka vitamīni :)
07.07.2015 10:11 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Kāpēc sevi ir jāmoca, ja pietiek vien visas dienas garumā saplānot normālu ēdienkarti ar nepieciešamo kaloriju daudzumu? Ja nepieciešams tievēt, tad vnk attiecīgi mazāk kaloriju nepieciešams uzņemt, bet, protams, ne mazāk kā reāli Tavs ķermenis patērē vnk miera stāvoklī darbinot orgānus. To var katrs sev aprēķināt.

Badojoties organisms ir stresā un drīzāk tiek panākts pretējs efekts - organisms katru uzņemto kaloriju uzkrās, baidoties, ka atkal nedabūs ēst.

Nekas cits kā dzīvesveida maiņa un ēdienkarte sakārtošana + fiziskās aktivitātes = stabils un drošs rezultāts.
07.07.2015 10:27 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
pie sadiem merkiem nev svarigs kcal apjoms bet gan uzturvielu bilance.. ka sis uzturvielas sabalanseee..... jo teiksim 1000 kcal var uznmet lti dazaadi pa uzturvielaam.....
07.07.2015 18:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kaban pārlasi, lūdzu, pats savus ierakstus, pirms pievieno :-P

Cik esmu lasījusi par IF, tad šī ir metode, kas labāk der vīriešiem, bet tas, protams, nenozīmē, ka meitenes nevar mēģināt. Jāskatās jau pēc pašsajūtas un dzīvesstila - ja brokastis neprasās un var mierīgi iztikt 3-4h pēc pamošanās bez ēšanas, tad nevajag sevi ar varu barot. Tā bēdīgi slavenā neēšana pēc 6 vakarā arī ir IF forma, tikai mazāk efektīva/patīkama. Pēc jaunākajiem pētījumiem vakarā ēst var un vajag. Turklāt mierīgi var ēst ogļhidrātus, tas labāk palīdz saglabāt muskuļu masu. Tā kā paredzu, ka biezpiena ēdāji par šo uz mani rāsies, eju meklēt avotu, lai varu ielikt linku pētījumam :-)
07.07.2015 18:12 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ēdu pēc IF modeļa jau sen, sākās viss neapzināti, ēdu kad ērtāk. Pirmā ēdienreize kaut kur no 11-13 dienā, pēdējā atkarīgs cikos treniņš, lielākoties 17-19 pēdējā ēdienreize. Neteiktu ka būtu kādas izmaiņas svarā.
07.07.2015 19:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Turklāt mierīgi var ēst ogļhidrātus

Tie par IR jāēd! Kā gan organisms atjaunos un iegūs enerģiju. Protams, tajos neietilpst saldumu kalni, bet saliktie ogļhidrāti.

Iesaku visiem sportotājiem izlasīt profesores Intas Māras Rubanas grāmatu Uzturs fiziskā slodzē.

P.S. Ja kādam interesē, man grāmata ir skenētā veidā, varu nosūtīt.
08.07.2015 12:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits