Neņem

 
Reitings 206
Reģ: 04.10.2009
KO DARĪT, JA MANI NEŅEM DARBĀ NEKUR ? OK, MAN NAV PIEREDZES NEKĀDAS, TIKAI VIDUSSKOLAS IZGLĪTĪBA UN NEMĀKU TO KRIEVU VALODU, BET VAI TĀDĒĻ ES NEJĒGTU NEKO NO DARBA PIENĀKUMIEM IZDARĪT ?
PALĒNĀM EJU PANIKĀ, JO NEZINU KO TAGAD DARĪT. NAUDU TA VAJAG.
ESMU DAUDZKUR SŪTIJUSI CV UTT, APĞĒRBU VEIKALOS, JYSK, HUMPĪŠIEM, CENU KLUBAA UTTTTTT.


:'-(
27.06.2015 22:30 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
Piekrītu parējām komentētājām - neticu, ka nekur neņem. Vaina ir CV.
Pirms vairākiem gadiem pārcēlos no dzimtās pilsētas uz citu, kurā krievu tautības cilvēki bija vairāk nekā latvieši. Ja teiktu, ka krievu valodu sapratu sarunvalodas līmenī, es melotu. Manas zināšanas līdzinājās tuvu nullei. Izglītība tajā laikā bija pamata un darba pieredze man nebija. Dabūju darbu kafejnīcā, strādāju par viesmīli. Apple_pie pareizi saka, valodu ātri apgūst, vismaz tos standarta jautājumus un frāzes, kurus ikdienā dzird, noteikti. Pēc trīs, četriem mēnešiem jau vairs nesmīnēju kā tāda stulba aitiņa un normāli visu sapratu, ko klienti vēlas, ko jautā.
Vēlreiz pārskati CV. Ja tiec līdz intervijai, arī pašai intervijai sagatavojies pirms dodies, dažreiz darba devēji uzdod jautājumus uz kuriem grūti atbildēt, ja iepriekš neesi gatavojies. Lai izdodas, turu īkšķus! :-)
28.06.2015 00:30 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
es arī teiktu, ka vaina ir CV. Es, kad meklēju darbu, savu CV uzlaboju katru dienu, pētīju sev interesējošos sludinājumus un skatījos, kādu vārdu izvēli lieto mani interesējošie uzņēmumi, meklējumu informāciju par laba CV uzrakstīšanu utt.. Reizēm nomainot kādu vārdu pret sinonīmu, teikums izklausās krietni labāk un profesionālāk. Ļoti strādāju arī pie motivācijas vēstules - lasīju paraugus, izgāju cauri miljons rakstiem par to, kā uzrakstīt labu motivācijas vēstuli, kas ir tas, ko darba devējs tur grib redzēt un kas ir tas, kas viņu neinteresē. Rezultāts bija lielisks, telefons zvanīja vienā laidā un darbu, kas man patīk, atradu ātri.
28.06.2015 01:19 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Manuprāt, viss jau sākas ar, ko raksti e-pastā, kad nosūti CV. Ja uzņēmums ir liels, dienā saņem daudz CV, tad noteikti labāk izskatīsies tāds, kur pieklājīgi uzsāk ziņu ar piemērotu sveicienu, pāris vārdos aprakstīts par sevi, lai gan tiek pievienots gan CV, gan MV, atsveicinās piemēroti situācijai. Ja es būtu darba devējs, tādai ziņai noteikti dotu priekšroku. Biju pārsteigta, kad dzirdēju, ka daudzi tikai pievieno CV un neraksta neko, labākajā gadījumā ziņas nosaukumā uzraksta, uz kādu vakanci pretendē.
28.06.2015 10:18 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tiešām neņem arī Maxima, Rimi, Prisma? Viņi taču meklē visu laiku, neticu, ka tur visiem amatiem vajadzīga krievu valoda.
28.06.2015 10:38 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja jau pilnīgi nekur neņem tad nu tiešām vai nu cv un motivācijas vēstule neriktīga vai ar kaut kādi dīvainie epasti tev vai velns, varbūt pieliec sliktu bildi klāt pie cv un motivācijas vēstules.
28.06.2015 10:44 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Pārtikas veikalos īsti par CV neprasa, par motivācijas vēstuli vispār nerunāsim. Ja prasa, tad es nezinu, kam tur tādam jābūt, ka neņemtu darbā...viņus pat īsti neinteresē noformējums, galvenais, ka 18 gadi, valodu kaut kādu zina, būs labi. Viss. :D
28.06.2015 10:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Uzmeklē savu vārdu un uzvārdu sociālajos tīklos, meklē google ko par sevi vari atrast, mūsdienās visi darbadevēji tik pat kā pārbauda ko par iespējamo darbinieku var atrast internetā. Tad nu tiešām kārtīgi izlūrētu internetu lai nubūtu nekādas dzēruma bildes utt. Un ja tādas ir vai nu ņem laukā vai arī liec lai var apskatīt tikai draugi.

Protams pārbaudi vai neesi likusi nekādus dīvainus sludinājumus uz sava vārda vai e-pasta.
28.06.2015 10:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Labi, laikam jāsāk ar to, uz kādiem amatiem tu sūti CV. Ja uz tādiem, kur nepieciešamas kaut kādas iemaņas vai izglītība, tad cita lieta.
Bet tu saki, ka neņem nekur, tu esi sūtījusi uz nekvalificētiem darbiem? Tur neviens neskatās nevienu tavu bildi.. paskatieties paši, kādi bieži vien cilvēki strādā tajā pašā Maximā... kāds CV, kāda motivācijas vēstule???
28.06.2015 10:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un cik ilgi tu meklē darbu? nedēļu? mēnesi? vairākus mēnešus? Ja tas laiks ir zem mēneša tad ar vel neteiktu ka ir jākreņķējas tik ļoti. Un ja neviens nezvana tad uzzvani pati viņiem un paprasi kāpēc nepieņem.
28.06.2015 10:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un, jā, man pašai arī ir vidusskolas izglītība, procesā augstākā, sūtīju arī uz vairākām vietām, kur ir kvalificēts darbs, uz intervijām uzaicināja, darbu gan vienā nedabūju diemžēl, otrā pati atteicu, bet tur tiešām ir svarīgi, kā izskatās CV un kas tur ir rakstīts, kā arī atbilstoša motivācijas vēstule.
Bet parastam darbam CV pat bieži neprasa...
28.06.2015 10:57 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Nav gluži pašai aktuāli, bet tīri intereses pēc vēlējos uzzināt kā tagad ir Latvijā. Tagad ir populāri atkāpties no tradicionālā melnbaltā europass formāta un veidot tos krāsainos CV, kurus jau ļoti plaši izmanto R-Eiropā? Vai arī Latvijā mani neuzskatītu par atpalikušu, ja iesniegtu melnbalto variantu? :-D
28.06.2015 13:27 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es parasti sūtu parastu CV, europass paraugs tas nav, bet nav arī nekāds krāsainais un interesantais.
28.06.2015 15:21 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man nepatīk europass :D
Kaut kāda tāda tipa CV lietoju jau gadiem, tik nedaudz savādāk izvietota un pārredzamāk noformēta. Pēc pieredzes tieši liekas, ka CV vajadzētu būt viegli pārskatāmam, bet lielākas rūpes jāieliek tieši motivācijas vēstulē.
28.06.2015 15:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
ko tajā motivācijas vēstulē var ierakstīt, ja cv nemelo un motivācija ir strādāt, lai iekrātu naudu studijām? to, cik forši liekas darbiniekam berzt grīdu?


+++


Vispār smieklīgi, ka katra otra te runā par motivācijas vēstuli. Nopietni? Meitene
tēmē uz pārdevējām u.c. mazkvalificētiem darbiem (nevienu ar šo negribu aizvainot), jo vienkārši vajag naudu un kur prasības principā ir minimālas. Neuzskatu, ka jāsūta motivācijas vēstule, it īpaši, ja tā nav vispār prasīta un diez vai kāds to lasīs un piekrišanā mās ar galvu, ka redz, topošā Drogu pārdevēja aprakstīja ideālu darbu šo veikalu tīklā. Nezinu, cik vispār ticami tas ar izklausīties un cik ļoti nepieciešams.

Sorry par tādy off topic. Nekad neesmu sūtījusi MV, ja tas speciāli nebija uzsvērts. Ja tomēr bija, tad vienmēr rakstīju kvalitatīvu MV un vismaz uz pārrunām vienmēr tiku uzaicināta.

Autorei tiešām iesāku iedot kādam sau CV. Bet ne visiem tiek daudzajiem, bet cilvēkam, kas saprot, KĀ pareizi ir jāsastāda CV. Vislabāk pat kādam darba devējam. Domāju, ka ar pat osmo kādu atrast. Un mācies paralēli krievu valodu. Tici man, tā noderēs ne tikai, strādajot apkalpojošā sfērā un uzsākot darba gaitas vispār, bet arī nākotnē. Tu pati jutīsies drošāk!
29.06.2015 10:14 |
 
Reitings 847
Reģ: 29.01.2009
Vajag vajag MV!! Apkopējām visām vajag 4 valodas kā minimums, un vismaz 2 augstākās izglītības!! :-D:-D:-D
29.06.2015 10:50 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
es teiktu,ka problēma ir vai nu cv, vai rakstīšanas stils epastā, vai tas, ka tu kandidē uz pārāk augstu amatu.

valodai 0 sakara, ja piesakies veikalā, pati esmu bijusi šajā situācijā,kas cv tāds patukšs :d bet veikalos ņem, jo tur nenormāli ātri mainās darbinieki.. neticu, ka veikalā tevi par konsultantu neņemtu NETICU
29.06.2015 11:11 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kafejnīcās neprasa nekādu dižo pieredzi. Piesakies par pavāra palīgu, traku mazgātāju. Kebabos , pipariņā, austrumu virtuvēs bieži pieņem bez darba pieredzes. nav jau jāizvēlas obligāti darbs,kurā ir jārunā krievu valodā. padomā ,kur nav nepieciešamas valodas prasmes.
ja nepieņem rimi par kasieri,tad piesakies likt preces plauktos
29.06.2015 11:13 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es nesaprotu to ņemšanos ar motivācijas vēstulēm.
Pāris reizes esmu sūtījusi un tāpat ir viens formāts,kuru tikai nedaudz piekoriģēju.
Kāda vēl motivācijas vēstule pārdevējai, maķim? Tas nopietni?:-D
29.06.2015 11:41 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Kāda vēl motivācijas vēstule pārdevējai, maķim? Tas nopietni?


uzrakstīt jau var, padižoties par savām dzīves zināšanām, lai CV nešķistu tik pašķidrs :D
29.06.2015 11:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits