Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Labāka peļņa - darbs ārzemēs?

 
Reitings 137
Reģ: 01.10.2014
Labs vakars, šajā foršajā dienā! :-)
Vēlos dzirdēt reālus stāstus par darbu ārzemēs - tas ir tā vērts? Tiešām peļņa piemēram Īrijā ir ievērojami lielāka kā Latvijā? Izdevumi arī nav ļoti lieli un nav tā, ka beigās apmēram "uz rokas" tas pats vien ir? Jaunai meitenei ieteiktu braukt prom, ja angļu valodas zināšanas ir okey? Ir ārzemēs izaugsmes iespējas / iespējas tikt normālā amatā bez dižas darba pieredzes vispār?
13.06.2015 19:23 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Ja esi apnemibas pilna, 2 gadus veltit 100% macibam. Tiesam bez tusiniem, un tikai smagam darbam un macibam. Tad uz prieksu! Izaugsme bus, un nauda ari.
13.06.2015 19:43 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Skatoties, kas Tev skaitās normāls amats. Šaubos, ka varēsi būt kāda vadītājs asistente, ja Tavas angļu valodas zināšanas ir ok, nevis izcilas.
13.06.2015 19:45 |
 
Reitings 137
Reģ: 01.10.2014
kendrucis22 - saproti pareizi, es tieši par darbu, ne par studijām ārzemēs. Ir viegli dabūt ārzemēs darbu, veidot karjeru ja līdz šim nav nekādas specifiskās pieredzes? Vai vispirms tāpat jānostājas uz kājām un vienalga - LV vai ārzemēs?
13.06.2015 19:46 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Peljnja noteikti atkariiga no taa, kaads darbs. Iebrauceejam jau nez vai kaads taa uzreiz dos miljonu veertu super puper darbu.
13.06.2015 19:46 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Tev jaapzinas, ka tadi ka Tu tur ir daudz! Lidz ar to, Tev bus japiepulas sevi pieradot!.Atteikties no draugiem. Jo kad busi prom, vini noversisies..vienigi, ja lidinasies uz Lv, tad kontakts bus, bet tad nav jeg braukt un to naudu smagi pelnit. Tas ir ka vaveres ritenis :D

Tev jaizverte, cik Tu esi merktieciga ejot uz merki! Un kas isti Tev tava dziiviitee ir svariigs.
13.06.2015 19:47 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Es esmu arzemes, driz bus 2 gadi. Teikshu, ka nav viegli tikt laba amata. Tev jaizkonkure, vietejie, un citi iebrauceji!

Kur esmu es, vienmer prieksroka bus vietejam, pat bez pieredzes un augstakas izglitibas!

Seit, kur esmu loti svarigu lomu ienem valsts valoda. Ja pat lauziti nerunasi, visi lures uz tevi.
13.06.2015 19:50 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Konkreti, par Iriju nezinasu Tev pastastit.
13.06.2015 19:52 |
 
Reitings 137
Reģ: 01.10.2014
Atteikšanās no draugiem mani vismazāk uztrauc, jo tādu īsti pat nav. Mani vairāk baidītu situācija, ka būtu jādzīvo ar kādu kopā, man ir ļoti svarīgi lai ir sava personīgā telpa, pat ja tas ir mazs, noplucis kambarītis, bet tā lai nav jādzīvo ar citiem vienā telpā! Ļoti neērti jūtos tā. Bet vai aizbraucot būtu uzreiz iespēja dabūt pašai savu dzīvesvietiņu un darbu? Šobrīd strādāju par minimālo LV, apkapošanas sfērā. Kolēģis, kurš atbrauca no Īrijas stāsta cik apmierinātas esot viņa meitas un mazmeitas tur, ja pats būtu jaunāks paliktu tur!
13.06.2015 19:56 |
 
Reitings 276
Reģ: 29.01.2009
Tas ko stāsta citi cik "labi", nekad netici! Vel pavisam nesen skatījos dokumentālu raidījumu par iebraucējiem īrijā, darbu, iespējām utml. Bija intervijas gan strādājošajiem no LV, gan LV vēstniecības pārstāvis izteicās, gan bezpajumtnieki no LV.
Galvenais secinājums bija tāds, ka cilvēki pārvērtējot savas spējas, saklausās ko citi stāsta "brīnumveiksmes" stāstus, bet ja nav nopietna pamatkapitāla, kas esot kā minimums 2000eur, lai neplaiktu uz ielas, neesot jēgas nemaz braukt. Tur sen jau vairs nav peļņas vieta. Un ļoti daudzi kaunās atzīt, ka iet grūti.. vairāk piepušķos, kā teiks, ka nav tik labi kā bija cerēts. Pēc raidījumā redzētā, es īriju neieteiktu.
13.06.2015 20:03 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Zini, par to kambariti, man ir " laba" pieredze. Blakus, kaiminji trokshnjo, otra stava kaiminji troksnoja, tad abi kopa, bet man parasti brivdienas jastrada, 8.00 jau darba bij jabut. Tad nu nem un izgulies...

Bet iespejams, ka Tev paveiksies ;)

Zini, es nesaku, nee. Meginat vajag, un ta ir, jo atrak, jo labak :) Es tam 1000% piekritu!

Nezinu, vai var Irija izsisties uz labu amatu... Pazina, meitene tur dzivo jau 8.5 gadi, saka ka tiritaja,piepalidzetaja McDonalds.. pec 5 gadiem tur esot, vina tika, par mainjas vaditaju, nu seko lai viss tai estuve ir ok, aizsledz durvis, veic nelielus partikas pasutijumus, nu pec siem 8.5 gadiem talak nav tikusi, nu par galveno tur...

Ire vina hybel, ja zini kas tas ir? Ta ir istaba kopa ar virtuvi, wc atseviski. Neko lielaku neire jo tad neko iekrat nevarot, un ikdieniskus lupatu, rotu, apavu pirkumus nevaresot atlauties.

Frizieris un solarijs tur dargs esot..
13.06.2015 20:07 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Drauga māsa dzīvo un strādā Īrijā. Viņa tiešām saka, ka ir labi tur. Viņa strādā par konditori. Nedēļā ir apmēram 36-38 h. Alga ir laba. Atpakaļ neplāno doties. Kā arī viņa tur ir satikusi savu topošo vīru, latvieti.
Viņai draudzene piedāvāja, ka ir tur brīva vieta, vai negrib braukt- strādāt īsākas stundas un pelnīt labāk. Viņa piekrita. Viņai labi bija tas, ka bija vietiņa, kur dzīvot, darbs arī nebija jāmeklē. Vairāl jau nav tik vienkārši iebraucējiem atrast darbu.
13.06.2015 20:14 |
 
Reitings 94
Reģ: 12.06.2011
Femme Fatale, tur Tev taisniiba! Daudzi daudz izpushkjo!
Situacija mainas ja paris kopa brauc, strada un dzivo kopa, tad ir vieglak..citiem daudz vieglak. Bet ja esi viens arzemes, tad ja, ir jabut baigam ieksam!
13.06.2015 20:16 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Īrijā dzīvošana ir dārgāka,nekā UK.
13.06.2015 20:33 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
čau!

diskusijas šeit lasu jau sen, bet tikai tagad izdomāju piereģistrēties, lai padalītos ar savām domām un pieredzi par šo tēmu.

dzīvoju UK 3 gadus, un skaitu jau dienas līdz brīdim, kad tikšu no šejienes prom. Mans mērķis gan nebija veidot šeit dzīvi un izsisties ar baigo karjeru, bet taupīgi dzīvojot sakrāt naudiņu mājvietai Latvijā. Tāpēc mēs šeit īrējam istabu abi ar draugu, jo dzīvot atsevišķi ir krietni dārgāk. Lai arī īrējam kopā ar pazīstamiem cilvēkiem, rīvēšanās un berzēšanās notiek laiku pa laikam, ar privātumu arī pagrūti iet. Ja mērķis nebūtu krāt naudu, noteikti izvēlētos īrēt māju vai dzīvokli - tas nav lēti un sākumā tu to noteikti nevarēsi atļauties, turklāt visur jāiemaksā arī depozīts. Tā ka visdrīzākais sākumā nāksies sakost zobus un īrēt istabu. Darbu atrast var, bet rēķinies, ka būs jāsāk no pašas apakšas, ja vien neesi iepriekš strādājusi tiešām krutu darbu (zinu arī poļu fizikas profesorus, kas strādā apsardzē). Man paveicās un nekad neesmu strādājusi fabrikās vai par apkopēju šeit, pirmais darbs jau bija samērā normāls, bet tādu labāku darbu ar salīdzinoši labāku algu dabūju, kad biju nostrādājusi dažādās vietās tikai pēc 2,5 gadiem smaga darba.

Algu tu sākumā droši vien pelnīsi minimālo, ar ko neko daudz iesākt nevarēsi. Man šķiet, ka minimālā bija drusku zem 1000 mārciņām uz rokas, bet īrēt dzīvokli nepavisam ne centrā, piemēram manā pilsētā ir sākot no 650 mārciņām. Tālāk rēķini, council tax (mūsu mājai 1200 gadā), rēķini, pārtika, ceļš utt. - nu viens dzivokli nepavilksi. Lai gan Ziemeļīrijā, piemēram, īpašumu un īres cenas cik zinu ir zemākas, nezinu tikai kā ir ar algu.

Pazīstu arī šeit daudzus latviešus, poļus, lietuviešus un liela daļa sametas kopā vairāki pāri vai atsevišķi indivīdi un īrē māju kopā, jo tā daudz lētāk. un arī ja godīgi, reti kurš no man zināmajiem austrumeiropiešiem šeit strādā labu darbu ar labu atalgojumu - pārsvarā tās ir fabrikas, noliktavas, fasētavas, par apkopējiem, apsargiem, ēstuvēs utt., un daudzi no viņiem šeit dzīvo vairāk pa 5 gadi. Tiesa, jaunākiem man šķiet ir vieglāk, it īpaši tiem, kas te beiguši vidusskolu.
13.06.2015 20:41 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
es atceros, kad man jau vairāki zināmi cilvēki dzīvoja UK un es jau zināju kā te ir, un ka īstenībā nav viegli te izsisties un dabūt normālu darbu kur tevi nečakarē un kur tevi nenoliek zemāk par zāli, jo tu esi iebraucējs. Un tad bija daži paziņas, kas brauca uz LV atvaļinājumos un tad visiem stāstīja, cik šeit ir kruti, ka viņš pelna gandrīz štuku un vispār viņu paaugstināja par supervaizeru fabrikā (reāls piemērs) bet tai pašā laikā virsū bija tas pats krekls kurā pirms 3 gadiem aizbrauca. Zinu arī daudzus tādus, kas raujas pa 12-14 stundām un krāj naudu, īrē istabas būceņos un tad aizbrauc uz LV un nedēļu nereāli tērē naudu un visiem uzsauc dzērienus utt., lai tikai radītu iespaidu, ka viņiem šeit ir lieliski. reālajā dzīvē ir daudzi, kas saklausās brīnumstāstus par ārzemēm un aplaužas.

un kaut arī sejā visi te tev smaidīs un teiks cik tu esi forša (divkosība un liekulība te ir augstā līmenī), aiz muguras runās par to, kā zb jau viņiem šitie imigranti.

bet ja esi jauna, un esi gatava pāris gadus dzīvot taupīgāk un strādāt pieticīgāku darbu un esi gatava iet cauri ērkšķiem, lai izsistos, tad mēgini. Ja nepatiks, atpakaļ vienmēr varēsi atbraukt. :)
13.06.2015 20:51 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ja interesé vairák írija, varu uzrakstít.

minimálá alga 8,65 eiro stundá. daudz kur maksá vairák arí iesácéjiem. parasti full time ir 35-48 stundas nedéljá. es uz íriju aizbraucu ar 350 eiro kabatá. bet man bija iesákumam garantéts darbs un dívoshana uz páris ménesiem májá (par maksu protams). péc 4 gadiem te - esmu precéjusies (ne ar íru :D ) pelnam apm vienádi, iekrájumi ir, tagad pérkam máju írijá. 3 reizes gadá lidojam atvaljinájumá - 2 reizes uz LV 1 reizi uz siltajám zemém. viss apmierina, nenozhéloju to, ka aizlidoju...

par izaugsmi, ja ir valoda un raksturs - ir daudz iespéju. mierígi var tikt strádát par menedzeri kádá fabriká - tikai papíru darbs un neká fiziska....
13.06.2015 22:59 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Pagājušajā vasarā nostrādāju 3 mēnešus Nīderlandē. Neko īpašu nedarīju, kaulus nelauza, nedaudz muguru gan.
Pa lielam, uz rokas dabūju pa 3mēn aptuveni 3.3k EUR.

Braucu ar savu mašīnu, līdz ar to čilliņā arī izbraukāju valsti, izbaudīju tās valsts likumus.
Neesmu no tiem, kuri mūk prom no Latvijas. Vienkārši sanāca interesanti ar darbiem un nāca labs piedāvājums.
Noteikti tagad ja dotos prom, tad nu tikai un vienīgi otrpus okeānam.
Bet, tas laiks Nīderlandē, izcils.
13.06.2015 23:02 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Sapratu, ka tev nav profesionālu zināšanu, izglītības.
Valstīs, kur ir ļoti daudz migrantu, veiksmes gadījumā vari pirmajos mēnešos tikt par sekretāri. Pārējie, vieglāk iegūstamie darbi te jau uzskaitīti.
Vienīgi, ja izveido attiecības ar vietējo, kurš nav melnstrādnieks, tad viņš palīdzēs ar labāka darba iegūšanu.
13.06.2015 23:15 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
ERS6, kurā pilsētā strādāji?
13.06.2015 23:16 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
draugs pirms 3 menesiem aizbrauca uz Daniju, lai mes atrak atmaksatu kreditu par dzivokli! Vinam paveicas, jo sazvanijas ar prieksnieku un jau nakamaja diena pec lidojuma saka stradat, par dzivosanu nav jamaksa tik cik par partiku un ta tur ir dargaka ka seit! Bet pelna labi, Lv mes kreditu maksatu 5 gadus tur ja viss ta turpinasies pietiks ar 8menesiem!
13.06.2015 23:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits