Dusmas..

 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
sveikas, tā vien uznākusi kārtējā vēlēšanās skaļi nolamāties :D
jau sākumā saku- man nav nekas pret citu tautību cilvēkiem, tiešām, man ir gan krievu tautības draugi, gan radinieki, pati neesmu tīrasiņu latviete, BEt...

manā galvā kopā nelīmējas viena skaista lieta, varbūt kāda man izskaidros, ja Latvijā dzimis cilvēks, ies meklēt darbu un nezinās krievu valodu - viņam darbu neredzēt kā savas ausis..
pie manām durvīm vismaz 3x nedēļā uzrodas pastnieks, kuram katru reizi pieklājīgi esmu mēģinājusi skaidrot, ka vēstule nav domāta man, bet citam cilvēkam, kurš šeit nedzīvo.. uz ko viņš man atbildēja - ''možno po russki?'' no tā sapratu, ka mans pastnieks latviešu valodā saprot tieši necik.
kādā veidā viņš ir ticis pie darba? vai valodu noteikumi attiecas tikai uz latviešiem? pie manis darbā uzradušies pat angliski runājoši cilvēki, kas pa lēnām mācās latviešu valodu un kuri patiešām cenšās runāt un sazināties ..

un meitenes, pirms izdomājat man pateikt, ka esmu riebīga pret cittautiešiem, izlasiet otro teikumu :D
vienkārši nesaprotu, ceru,ka kāda man izskaidros šo sarežģīto pasauli (l)
04.06.2015 12:19 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Visi nevar buut tik gudri kaa Tu un iemaaciities valodu. Tas tomeer ir tikai pastnieks nevis aarsts vai jurists.


Es piekrītu, ka valstij būtu jāfinansē kursi, jāpalīdz, sniedzot iespēju, bet reizēm šķiet, ka atsevišķa daļa pat nemēģina mācīties.
04.06.2015 17:04 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
MačuPikču - gandrīz jebkurā darbā, kas saistīts ar klientu apkalpošanu ir jāzina valodas un angļu valoda ir jazin tikpat labi kā krievu valoda, es pati strādāju ar klientiem un zinu, cik bieži ir jārunā citās valodās, pat veikalā strādājot ir jāprot vismaz saprast ko cilvēks no tevis grib, pretējā gadījumā tas ir zaudēts klients

Jēga no šī komentāra? Tu neko jaunu neesi pateikusi.
04.06.2015 17:05 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Vatsons -
ja es iešu uz Latvijas Pastu un teikšu,ka gribu strādāt, bet nejēdzu krievu valodu, mani pasūtīs taisni .
nabaga cilvēciņš ne ?
04.06.2015 17:05 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
MačuPikču - preatrguments par krievu valodas nepieciešamību darbā. lūk jēga no komentāra :)
04.06.2015 17:07 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Protams, ka tevi pasūtīs taisni. Gluži tāpat kā krievvalodīgo, kas nepratīs latviski. Domāju, ka tavs pastnieks tur strādā tik ilgi, ka viņu no turienes mest ārā neviens netaisās.
04.06.2015 17:07 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Un kompleksi tev ir nejau tādēļ, ka mūsu viedokļi nesakrīt, bet gan tādēļ, ka tu uzskatu, ka tu esi kaut kas augstākstāvošs un labāks nekā kāds cits latvijā dzīvojošs cilvēks (kurš, es pieļauju, te dzīvo krietni ilgāk pat par tevi).


+

atraksti man PM, pastāstīšu kādēļ man ir tieši šāda pārliecība un kādēļ es par to tik ļoti pastāvu, tici man, ja esi gudra meitene, tev gan par mani, gan par manis teikto krasi mainīsies uzskati


:-D:-D:-D
04.06.2015 17:08 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
šī saruna mani ļoti nogurdina :D
04.06.2015 17:08 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Es piekrītu, ka valstij būtu jāfinansē kursi, jāpalīdz, sniedzot iespēju, bet reizēm šķiet, ka atsevišķa daļa pat nemēģina mācīties.


Man negribeetos, ka mana nodoklu nauda tiek izskeerdeeta uz gruutgalvjiem kuri negrib vai nevar iemaaciities valodu, pastnieku, seetnieku, apkopeeju man nevajag obligaati latviski runajoshu.
04.06.2015 17:08 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
meooooww Nu bet tas ir patīkami, ka neatceries. Un zini kāpēc neatceries? Jo es nebraucu virsū katrai trešajai meitenei diskusijā, kuras viedoklis man nepatīk, līdz ar to, nav iemesla mani ievērot! :) Tu piedod, atvaino man, bet kāds sakars, kur es teicu, ka uzskatu, ka esmu labāka par kādu citu Latvijā dzīvojošu? Es vienkārši uzskatu, ka man nav jārunā krieviski ar cilvēku, kurš, kā reiz Tu saki - nodzīvojis šeit ilgāk nekā es. Un tas ir MANS viedoklis, kuru es Tev nebāžu sejā un nesaku, ka Tev ir jādomā tā pat. Pareizi? Pareizi!
04.06.2015 17:09 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man negribeetos, ka mana nodoklu nauda tiek izskeerdeeta uz gruutgalvjiem kuri negrib vai nevar iemaaciities valodu, pastnieku, seetnieku, apkopeeju man nevajag obligaati latviski runajoshu.


Vienmēr jau ir tā, ka negribas, lai nauda tiek tērēta tam, kas pašam nav vajadzīgs. Tomēr, ir jābūt samērīgam līdzekļu izlietojumam atbilstoši visu vajadzībām.
04.06.2015 17:11 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
ctn, kad tev tas zobs izlidos krītot, dod man ziņu, pasmiešos! ;) Karma is a bitch, baby :)

misrix, nomierinies :D Neatceros tevi, jo jau ilgu laiciņu te gandrīz vispār neuzturos, kā arī nenozīmīgām lietām nepievēršu uzmanību, sorry...
04.06.2015 17:12 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
meooooww Man pie kājas vai Tu atceries mani vai neatceries. Tu neesi mana autoritāte, lai es par to uztrauktos.
04.06.2015 17:15 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
meeeeeeitenes, nevajag tik traki dusmoties, esam tau viens dzimums :D
04.06.2015 17:16 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, kad tev tas zobs izlidos krītot, dod man ziņu, pasmiešos! Karma is a bitch, baby


Atkārtoju vēlreiz, vari savus vēlējumus, apvainojumus mētāt, cik gribi. Man ne silts, ne auksts. :)
04.06.2015 17:17 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
MačuPikču - preatrguments par krievu valodas nepieciešamību darbā. lūk jēga no komentāra

Tavs pretarguments ir diezgan neloģisks. Kā jau minēju, valoda ir priekšrocība.

Kas attiecas uz krievu valodu. Nav gluži tā, ka visās jomās vajag krievu valodu, bet valodas ir priekšrocība, tāpat kā angļu. Latviešu valoda gan ir obligāta.


Kā jau pati minēji savā it kā pretargumentā, valodas ir nepieciešamas piemēram klientu apkalpošanas sfērā. Un tas ir normāli, darba devējam izdevīgāks būs darbinieks ar vairākām valodas zināšanām.
gandrīz jebkurā darbā, kas saistīts ar klientu apkalpošanu ir jāzina valodas un angļu valoda ir jazin tikpat labi kā krievu valoda, es pati strādāju ar klientiem un zinu, cik bieži ir jārunā citās valodās, pat veikalā strādājot ir jāprot vismaz saprast ko cilvēks no tevis grib, pretējā gadījumā tas ir zaudēts klients
04.06.2015 17:18 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
tā nav priekšrocība, valoda IR jāzina , tur nav nekādi ''kaut kad,kad vajadzes, tad izmantosi'' !
04.06.2015 17:18 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
tā nav priekšrocība, valoda IR jāzina , tur nav nekādi ''kaut kad,kad vajadzes, tad izmantosi'' !

Neviens nespiež mācīties angļu vai krievu valodu. Pastāv arī sfēras, kurās nevajag krievu vai angļu valodu. Papēti vakances, bieži raksta vēlama krievu un angļu valoda.
Tava izvēle, pilnveidoties vai nē!
04.06.2015 17:23 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
misrix, kādus suņa murgus tu tur nes? kāda vēl autoritāte? nomierinies biš! :D
04.06.2015 17:26 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
vēlama, tas ir tāds skaists vārds. ja tu esi kādreiz bijis/bijusi darba meklējumos, tad bez kaut kripatiņas krievu valodas un angļu valodas varēsi nevis strādāt, bet bezdarbniekos gaidīt valodas kursus. nu nevajag nevienam tādu cilvēku, kas citā valodā ne vārdiņa pār lūpu nevar dabūt, vai nesaprot ko viņam saka.
gan sētniekam jāzina, gan apkopējai :)
04.06.2015 17:27 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
vēlama, tas ir tāds skaists vārds. ja tu esi kādreiz bijis/bijusi darba meklējumos, tad bez kaut kripatiņas krievu valodas un angļu valodas varēsi nevis strādāt, bet bezdarbniekos gaidīt valodas kursus. nu nevajag nevienam tādu cilvēku, kas citā valodā ne vārdiņa pār lūpu nevar dabūt, vai nesaprot ko viņam saka.

Esmu strādājusi vairākās sfēras, lieliski protu krievu un angļu valodu. Tikai ēdināšanas iestādē bija praktisks pielietojums. Kad strādāju lietvedībā, krievu valodu pat neizmantoju.
Krievu valoda vispieprasītākā ir apaklpojošā sfērā, citur atkarībā no uzņēmuma specifikas. Tāpēc velns nav tik melns, kā viņu mālē.
gan sētniekam jāzina, gan apkopējai

Sētniekam noteikti vajag augstāko, vismaz trīs svešvalodas, kā minimums. Nesmīdini.
04.06.2015 17:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits