Dusmas..

 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
sveikas, tā vien uznākusi kārtējā vēlēšanās skaļi nolamāties :D
jau sākumā saku- man nav nekas pret citu tautību cilvēkiem, tiešām, man ir gan krievu tautības draugi, gan radinieki, pati neesmu tīrasiņu latviete, BEt...

manā galvā kopā nelīmējas viena skaista lieta, varbūt kāda man izskaidros, ja Latvijā dzimis cilvēks, ies meklēt darbu un nezinās krievu valodu - viņam darbu neredzēt kā savas ausis..
pie manām durvīm vismaz 3x nedēļā uzrodas pastnieks, kuram katru reizi pieklājīgi esmu mēģinājusi skaidrot, ka vēstule nav domāta man, bet citam cilvēkam, kurš šeit nedzīvo.. uz ko viņš man atbildēja - ''možno po russki?'' no tā sapratu, ka mans pastnieks latviešu valodā saprot tieši necik.
kādā veidā viņš ir ticis pie darba? vai valodu noteikumi attiecas tikai uz latviešiem? pie manis darbā uzradušies pat angliski runājoši cilvēki, kas pa lēnām mācās latviešu valodu un kuri patiešām cenšās runāt un sazināties ..

un meitenes, pirms izdomājat man pateikt, ka esmu riebīga pret cittautiešiem, izlasiet otro teikumu :D
vienkārši nesaprotu, ceru,ka kāda man izskaidros šo sarežģīto pasauli (l)
04.06.2015 12:19 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
ctn, tu laikam par vārda "loģika" nozīmi esi dzirdējusi tikai nostāstos :)

piekrītu rays teiktajam. Rekur normāls cilvēks, nevis aprobežots idiņš, kurš uzskata, ka ir labāks par "to krievu", jo runā latviski un aizstāv savu valodu bezjēgā. Nekur tā tava valoda nepazudīs. Neviens taču tev nespiež tavu valodu aizmirst. Es arī mācīšu saviem bērniem latviesu valodu, laigan fundamentāli uzskatu, ka latviešu valodai ir maza vērtība (tīri nākotnes veidošanai pasaulē), bet tāpat mācīšu arī krievu valodu un latviešu valodu. Vēlākā vecumā noteikti arī mandarin vai franču valodas arī.
04.06.2015 16:37 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Meow, kur ir atšķirība? Abas personas nespēj apkalpot klientu. Tikai tam latviešu cilvēkam ir tiesības tikt apkalpotam latviešu valodā Latvijā. Tas, ka krievu apkalpo Latvijā viņa dzimtajā valodā ir ekstra. Valsts valoda ir jāzina visiem, bez izņēmumiem. Svešvalodas var izvēlēties pēc saviem ieskatiem.
04.06.2015 16:44 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Man arī nekas nav pret krievu tautības cilvēkiem, man bijušais bija izteikts krievs, bet viņš centās un ar maniem vecākiem, draugiem un radiem runāja latviski. Savā dzīves laika posmā esmu izgājusi caur dažādām sabiedrībām, to starp daudz krievu cilvēkus satikusi (runāju par latviešu krieviem) un nekad nerunāju ar viņiem krieviski. Tas nav kāds stulbs princips, es vienkārši uzskatu, ka man savā valstī, ar savas valsts pilsoni nu galīgi nav jārunā krieviski. Tas manā izpratnē, ir tas pats, kas man - Latvijas pilsonei, atnāk mājās un ar ģimeni runāt angliski, jo es redziet tā gribu un man pie vienas vietas, ka vecāki neko nesaprot, ko es viņiem saku.
Nu ir un būs tādi cilvēki, kuri vienmēr teiks, ka tas ir stulbs princips - runāt ar krievu tikai latviski, neatbildēt viņam krieviski .. katram savi uzskati! :)
Bet fakts kā tāds, ka, kamēr mēs runāsim ar tiem krieviem krieviski, tikmēr te situācija valstī nemainīsies. Viņi nevis nemāk, bet negrib! runāt latviski. Kāpēc gan viņiem censties, ja būs pretī muļķis, kurš atbildēs krieviski, jo vienkārši nespēj sev pārkāpt pāri un to krievu piespiest runāt valsts valodā. :)
04.06.2015 16:47 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
tas, ka krievu valoda nav otrā valsts valoda ir tīrākais politiskais gļēvums. Tāpat visiem sen jau skaidrs, ka neoficiāli tā ir otrā valsts valoda.
04.06.2015 16:50 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Kā vienreiz Stokmanā bija situācija - sieviete pienāca klāt, uzreiz man krieviski pateica, ka nerunā latviski, jo ir no Krievijas un uzdeva jautājumu par vīnu - okay, neesi no Latvijas, nesaproti neko, lūdzu, es Tev palīdzēšu, atbildēšu Tavā valsts valodā. Bet, ja Tu dzīvo Latvijā, esi dzimis Latvijā un es aizeju pie Tevis uz veikalu, Tu stāvi pie kases un tad, kad sauc man summu, kas man jāmaksā, krieviski - sorry, es to preci tad atstāšu un maksā pati, ja nejēdz, kur atrodies.
04.06.2015 16:50 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man arī nekas nav pret krievu tautības cilvēkiem, man bijušais bija izteikts krievs, bet viņš centās un ar maniem vecākiem, draugiem un radiem runāja latviski.


Man visi krievu tautības draugi brīvi runā latviešu valodā, pietam, arī uzskata,ka valsts valodu neprast ir nožēlojami. Pēc dažu teorijas, sanāk, ka šādi cilvēki, kas cenšas runāt valsts valodā/runā valsts valodā tiek pazemoti un apspiesti. Naaabadziņi. :)
04.06.2015 16:51 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
tas, ka krievu valoda nav otrā valsts valoda ir tīrākais politiskais gļēvums. Tāpat visiem sen jau skaidrs, ka neoficiāli tā ir otrā valsts valoda.


Tu neesi visi, secīgi nerunā par visiem.
04.06.2015 16:52 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
ctn, par naaaabadziņiem es uzskatu tādus aprobežotus cilvēciņus kā tevi :) (l)
04.06.2015 16:52 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
ha, nu tas, ka tu to noliedz, nenozīmē, ka tu to neapzinies.
04.06.2015 16:53 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
ja krievu valoda būtu oficiālā otrā valoda, tad iestātos padomju laiki, kad latviešu valoda bija suņu valoda, kuru izdzirdot pārdevējas tevi pat neapkalpoja! Tā ka manā uzskatā krievu valodai šādu statusu noteikti nevajadzētu piešķirt!
04.06.2015 16:54 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, par naaaabadziņiem es uzskatu tādus aprobežotus cilvēciņus kā tevi


Vari mest savus vēlējumus, apvainojumus, cik gribi. Pati zini, kur nonāk nepieņemtas dāvanas. :)
04.06.2015 16:55 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
ctn Jā, tieši tā. Un redz, krievi tak ir liela nācija, kā tas izskatīsies, ka viņš, krievs, Latvijā runās tajā nožēlojamā mazajā latviešu valodā ..
Bet man ar manu bijušo bija paveicies, viņš tāds nebija, viņš vienmēr centās, cik spēja, apmeklēja valodas kursus, lai būtu labāka izruna un ar krieviem Latvijā arī runāja latviski, lai arī bieži pretī saņēma - что ты делаешь, всё хорошо? :-D
04.06.2015 16:56 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ha, nu tas, ka tu to noliedz, nenozīmē, ka tu to neapzinies.


Pašai nenāk smiekli, ka nu jau zini, ko visi domā, ko apzinās un kāda tad ir tā īstā patiesība? :)
04.06.2015 16:56 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
tak beidziet taisīt politisko apvērsumu šeit :D
valodas zināt vajag, neko sliktu tas vēl nevienam nav nodarījis :D bet man pašai labpatīk, ja mans sarunas partneris ievēro cieņu un,ja es sāku runāt latviski, lai viņš man pievienotos, bet visi cilvēki mēs esam tik egoistiski.. vaii.. vaii... tikai par sevi vien domājam :D
04.06.2015 16:57 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
jūs abas ar misrix esat mazliet safanojušās. Es nezinu nevienu krievvalodīgo latvieti, kurš domāju, ka latviešu valoda ir nožēlojama un ja pieņemtu to, ka krievu valoda ir otra oficiālā valsts valoda, tad te atkal sāktos PSRS laiki. Neliekas, ka jums kaut kādi kompleksi un aprobežotība dzīvot traucē?
04.06.2015 16:58 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Visi nevar buut tik gudri kaa Tu un iemaaciities valodu. Tas tomeer ir tikai pastnieks nevis aarsts vai jurists.
04.06.2015 17:00 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
jūs abas ar misrix esat mazliet safanojušās. Es nezinu nevienu krievvalodīgo latvieti, kurš domāju, ka latviešu valoda ir nožēlojama un ja pieņemtu to, ka krievu valoda ir otra oficiālā valsts valoda, tad te atkal sāktos PSRS laiki. Neliekas, ka jums kaut kādi kompleksi un aprobežotība dzīvot traucē?


Izlasi komentāru, paskaties autoru,tad pati komentē.
04.06.2015 17:00 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
meooooww Tu esi kā skabarga pakaļā, goda vārds. Jau vienreiz man ar Tevi bija konflikts, ko Tu vari man piekasīties? Ja Tev traucē kā es dzīvoju, tad nelasi manus komentārus. Neviens man nav aizliedzis šeit rakstīt savu viedokli. Un tas, ka viņš nesakrīt ar Tavu, nenozīmē, ka man ir kompleksi. Tak aizej izaudz no sākuma, Jēzus!:-O
04.06.2015 17:01 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
nē, netraucē, tik daži cāļa smadzenes, kas nevar iemācīties vairāk par 1 valodu. man krievu ir viena no svešvalodām, kuru izmantoju, kad vajag nevis ikdienā, krievam tā ir vienīgā valoda kuru zin! Un ar to viņi arī lepojas!
04.06.2015 17:01 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Misrix, neglaimo sev. Es pat neatceros tavu niku, kur nu vēl kaut kādus konfliktus. Piedod, draudziņ, bet nekas personisks tas nav un tavām gaitām cosmo forumā es nesekoju ;)

Un kompleksi tev ir nejau tādēļ, ka mūsu viedokļi nesakrīt, bet gan tādēļ, ka tu uzskatu, ka tu esi kaut kas augstākstāvošs un labāks nekā kāds cits latvijā dzīvojošs cilvēks (kurš, es pieļauju, te dzīvo krietni ilgāk pat par tevi). ;)
04.06.2015 17:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits