Dusmas..

 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
sveikas, tā vien uznākusi kārtējā vēlēšanās skaļi nolamāties :D
jau sākumā saku- man nav nekas pret citu tautību cilvēkiem, tiešām, man ir gan krievu tautības draugi, gan radinieki, pati neesmu tīrasiņu latviete, BEt...

manā galvā kopā nelīmējas viena skaista lieta, varbūt kāda man izskaidros, ja Latvijā dzimis cilvēks, ies meklēt darbu un nezinās krievu valodu - viņam darbu neredzēt kā savas ausis..
pie manām durvīm vismaz 3x nedēļā uzrodas pastnieks, kuram katru reizi pieklājīgi esmu mēģinājusi skaidrot, ka vēstule nav domāta man, bet citam cilvēkam, kurš šeit nedzīvo.. uz ko viņš man atbildēja - ''možno po russki?'' no tā sapratu, ka mans pastnieks latviešu valodā saprot tieši necik.
kādā veidā viņš ir ticis pie darba? vai valodu noteikumi attiecas tikai uz latviešiem? pie manis darbā uzradušies pat angliski runājoši cilvēki, kas pa lēnām mācās latviešu valodu un kuri patiešām cenšās runāt un sazināties ..

un meitenes, pirms izdomājat man pateikt, ka esmu riebīga pret cittautiešiem, izlasiet otro teikumu :D
vienkārši nesaprotu, ceru,ka kāda man izskaidros šo sarežģīto pasauli (l)
04.06.2015 12:19 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Mums tagad Latvijā arvien vairāk ķīniešu paliek. Nu ko meitenes, sākam mācīties ķīniešu valodu. Takš neliksim nabaga ķīniešiem mocīties ar mūsu valodu


Tu piemirsi iespējamos kvotu imigrantus! :D
04.06.2015 15:38 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Tos vārdus esmu dzirdējusi no viņa, bet es neapgalvoju, ka kāds cits to jau sen iepriekš nav teicis.

Man kā muļķei vari, lūdzu, nosaukt šo vārdu pirmo autoru un precīzu citātu, lai turpmāk neizgāžos savā nezināšanā?


Kārlis Markss :)
04.06.2015 15:43 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Pēc Otrā pasaules kara Padomju Savienības īstenotās politikas rezultātā Latvijas teritorijā gan brīvprātīgi, gan piespiedu kārtā iebrauca aptuveni 1,5 miljons cilvēku no dažādiem Padomju Savienības reģioniem. Aptuveni puse no tiem palika uz dzīvi Latvijā. Tas radīja būtiskas izmaiņas etniskajā situācijā. 1989. gadā latviešu skaits Latvijā bija sarucis līdz 52% (salīdzinājumā ar 1935. gadu, kad latviešu skaits bija 77%).

Pēc 2005. gada sabiedriskās domas pētījumu firmas "Latvijas fakti" veiktās aptaujas datiem latviešu valodā spēja sazināties 91% Latvijas iedzīvotāju (pilsoņu un nepilsoņu), krievu valodā — 94%, angļu valodā — 29%, vācu valodā — 16%

Tāpēc nav jābrīnās, ka otrā neoficiālā valoda ir krievu.
04.06.2015 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
apnika lasīt. piekrītu, ka, dzīvojot vairākus gadus valstī un tur strādājot, IR jāzina oficiālā valoda un tas ir pašsaprotami, ja tā loģiski padomā.
krievu valodu zinu, protu rakstīt, lasīt, runāt, taču ikdienā palasu smieklīgas bildītes fb, neko nerakstu un arī reāli nerunāju. Ja pretī man stāv krievvalodīgais un cenšas runāt latviski, palūdzu, lai runā savā valodā, man nav problēmu ar to. bet ja ne bū, ne bē pa latviski, problēmu atrisināt ir gaužām vienkārši - es nerunāšu ar tevi krieviski, tu ar mani latviski, tad runājam abi angliski. :) ja atkal problēmas, tin makšķeres un meklē citu, kam piesieties.
darbā šis strādā perfekti, ja kāds absolūti nerubī fišku. no bosa puses vispār paradīze - latviski īsti laikam neprot, automātiski runā angliski, savā valodā ar tiem, kuriem arī tā valoda ir tuvāka.
04.06.2015 15:52 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
nevajag man teikt, ka esmu krievu aizstāvis utt Es neesmu...



Nē, nemaz.
04.06.2015 15:59 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
man atkal liekas nožēlojami tas, ka kāds apsvērtu domu iet un rakstīt iesniegumu par pastnieku (kurš varētu zaudēt darbu), kurš nerunā latviski, tikai tīru principu dēļ, ka šeit ir Latvija un stulbais pastnieks redz runā krieviski. Zemiski tas ir.
04.06.2015 16:06 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
man atkal liekas nožēlojami tas, ka kāds apsvērtu domu iet un rakstīt iesniegumu par pastnieku (kurš varētu zaudēt darbu), kurš nerunā latviski, tikai tīru principu dēļ, ka šeit ir Latvija un stulbais pastnieks redz runā krieviski. Zemiski tas ir.


Kā citādāk to krievu motivēt mācīties valsts valodu? Nav normāli, ka man ir jāzina noteikta svešvaloda, lai saņemtu pastu. Tiesa, es iesniegumu nerakstītu. Šādās situācijās vienmēr pasaku, ka nav iespējams runāt krieviski, kā arī pabrīdinu, ja vēl reizi apkalpos mani svešvalodā, vērsīšos pie vadības ar sūdzību un attiecīgajā iestādē ar iesniegumu.

Tavuprāt, latvietim atteikt darbu, kas nezina krievu valodu, ir zemiski?
04.06.2015 16:15 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
meooooww - es pat nevēlos pieskarties visai politiskajai sistēmai tiešie viena vienīga iemesla dēļ - jā, politika mums ir ļoti vērsta uz visu citu, tikai ne uz Latvijas iedzīvotājiem. Bet, ja reiz es šeit esmu piedzimusi un kaut kāda iemesla dēļ atrodos šajā valstī, tad tomēr gribu,lai citi cilvēki pret mani izturas ar elementāru cieņu un pielāgojas man. šis ir mans egoisms. tādēļ tāds naids pret pastnieku. negribu 9:00 no rīta cirvja-galvai mēģināt izskaidrot, ka joprojām vēstules adresāts nedzīvo pie manis un, ka es šo cilvēku nepazīstu- vēl pie tam citā valodā. es no rītiem pat latviski runāt negribu, nemaz nerunājot par citām valodām..
problēma nav valodā, bet cilvēku uzskatā, ka viņš darīs tā, kā viņam ir vieglāk, pastnieks runās krievu valodā ne tādēļ, ka visi krievi ir stulbi blabla, ne būt ne. ļoti daudz krievu tautības cilvēku ir forši un jauki, neko par to sliktu negribu teikt, bet ir bezkauņas,kurus vajag noindēt :D
04.06.2015 16:20 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Kā citādāk to krievu motivēt mācīties valsts valodu? Nav normāli, ka man ir jāzina noteikta svešvaloda, lai saņemtu pastu. Tiesa, es iesniegumu nerakstītu. Šādās situācijās vienmēr pasaku, ka nav iespējams runāt krieviski, kā arī pabrīdinu, ja vēl reizi apkalpos mani svešvalodā, vērsīšos pie vadības ar sūdzību un attiecīgajā iestādē ar iesniegumu.

Tavuprāt, latvietim atteikt darbu, kas nezina krievu valodu, ir zemiski?


No kurienes tu esi guvusi iespaidu, ka tu drīksti par "to krievu" izteikties tā, it kā viņš būtu kaut kāds sabiedrības pabira? Goda vārds, novēlu tev uz mutes nokrist par šito. Un zobu izsist krītot. Tas būtu pelnīts karmas sods ;)

Atteikt darbu latvietim, kurš nezina krievu valodu, ir nevis zemiski, bet LOĢISKI, piemēram, apkalpojošajā sfērā, ņemot vērā to, cik daudz krievvalodīgo ir mūsu valstī. Pietam, reti dzirdu gadījumus, kad krievvalodīgos pieņem darbos, kuros jākomunicē ar latviski runājošajiem, ja viņi neprot latviski runāt. Varbūt tas pastnieks tur strādā jau 20 gadus, un strādā labi, pietam ir labs cilvēks, tādēļ arī strādā tur joprojām. ;) neesi par to aizdomājusies?
04.06.2015 16:22 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
MačuPikču - gandrīz jebkurā darbā, kas saistīts ar klientu apkalpošanu ir jāzina valodas un angļu valoda ir jazin tikpat labi kā krievu valoda, es pati strādāju ar klientiem un zinu, cik bieži ir jārunā citās valodās, pat veikalā strādājot ir jāprot vismaz saprast ko cilvēks no tevis grib, pretējā gadījumā tas ir zaudēts klients :)
04.06.2015 16:23 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
ctn- Un tu iedomajies vispirms sevi pastnieka vieta? Ka tu justos?? Iedomajies ja tev visi gimene/draugi utt butu krieviski runajosie un tev nebutu vajadziba zinat labi to valsts valodu un te peksnji kaut kada debila skukjene tikai tapec draudes rakstit iesniegumu par tevi?? Un nevajag sitos batonus srpaust ausis, ka tu jau macitos valodu,runatu utt, ta ir DIRSANA. Vajag respektet cilveku par to kads vins ir, nevis meklet visur slikto. Tu esi tada gadijuma tada pati mulke ka visu muzu dzivodama latvija, nezini krievu valodu. ;)

Tavuprāt, latvietim atteikt darbu, kas nezina krievu valodu, ir zemiski?


Tas ir pilnigi normali, jo krievi ir valsts sastavdala un gandriz puse latvija dzivojoso ir krievi, tapec kas tur nelogisks?
04.06.2015 16:24 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
No kurienes tu esi guvusi iespaidu, ka tu drīksti par "to krievu" izteikties tā, it kā viņš būtu kaut kāds sabiedrības pabira? Goda vārds, novēlu tev uz mutes nokrist par šito. Un zobu izsist krītot. Tas būtu pelnīts karmas sods

Atteikt darbu latvietim, kurš nezina krievu valodu, ir nevis zemiski, bet LOĢISKI, piemēram, apkalpojošajā sfērā, ņemot vērā to, cik daudz krievvalodīgo ir mūsu valstī. Pietam, reti dzirdu gadījumus, kad krievvalodīgos pieņem darbos, kuros jākomunicē ar latviski runājošajiem, ja viņi neprot latviski runāt. Varbūt tas pastnieks tur strādā jau 20 gadus, un strādā labi, pietam ir labs cilvēks, tādēļ arī strādā tur joprojām. neesi par to aizdomājusies?


Ak, šī kultūra un dubultie standarti! Nevar vien nopriecāties, tiešām plašs pasaules redzējums! (l)
04.06.2015 16:25 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Rays - ģimenes valoda nav šķērslis, īpaši,ja runa par jauno paaudzi,kas mācās latviešu skolās. mana labākā draudzene ir krievu tautības - runā labāk kā daļa latviešu :D
04.06.2015 16:25 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
agnesiitee- tur jau ta lieta, ari man lielaka dala krievvalodigo loti labi runa krieviski, bet ja kads nemak, es vinam neko neparmetisu, bet runasu ar vinu krieviski, vismaz centisos :)
04.06.2015 16:26 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
un te peksnji kaut kada debila skukjene tikai tapec draudes rakstit iesniegumu par tevi?


debīla skuķene ir pats mīlīgākais attiecinājums kāds uz mani izteikts, ļoti jauki, ļoti jauki :D
04.06.2015 16:27 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
tb-latviski
04.06.2015 16:27 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
agnesiitee- es to nerakstiju tev, bet gan ctn :D ;)
04.06.2015 16:28 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Rays - šeit mūsu viedokļi šķiras, ja runa ir par draugiem, tad es ar viņiem runāšu latviski, viņi ar mani krieviski un visi būsim apmierināti, jo saprotu valodu es ļoti labi, tikai esmu maksimāli kautrīga, lai baigi sāķtu vārīties :D
04.06.2015 16:29 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
agnesiitee- Nu pacik es perfekti runat krievisi pagaidam nemaku, tad es ja pratisu, atbildesu krieviski, jo kadel gan man speciali kaut kadu mulkigu principu pec butu jaruna latviski? Bet ja nemaces, tad protams ka latviski ;)
04.06.2015 16:31 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Agnesiitee, Rays ir cosmo trollis. Bezjēdzīgi ar viņu diskutēt. Viņā vnk nav satura.
04.06.2015 16:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits