Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nejēdzība ar remontu

 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Izlēmu ka 1 istabā noplēsīšu tapetes un sienas krāsošu + griestiem nokasīši veco apmetumu un pa jaunu nokrāsošu..... tīri sīkas kosmētiskas lietas kur pat nav nekādas urbšanas vai citu skaņu un nevienu sienu nedz brucinu nedz kā savādāk aizstieku....
Bet kas izrādās - ka pat šādiem darbiem vajag saskaņojumu ar namu pārvaldi... totāls sviests... jo redz jau 1. dienā pie durvīm man svana namu pārvalde un praas vai ir saskaņojums.... laikam kāds kaimiņš kam nav ikdienā ko darīt redzējis ka staigāju darba drēbēs ......

nu a ko tagad pat ja sitīšu sienā nag;u lai pakārtu gleznu arī vajadzēs saskaņojumu?
27.05.2015 11:02 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Bez pārspīlējuma..
Atnāca, pajautāja, atšuvi. Viss!
27.05.2015 11:04 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Nu un Tu tai namu pārvaldei nevarēji pajautāt, kādos gadījumos ir jāsaskaņo un kad ne? Cik zinu, tas jādara tad, ja gatavojas jaukt vai pārbūvēt sienas dzīvoklī, logus liek vai trubas maina (par pēdējo pat neesmu 100% droša)
27.05.2015 11:08 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Nē.. nācās iet kārtot saskaņojumu.... izprasījos no darba jo redz tur strādā tikai līdz 18.00..... aizgāju bet tur pretī vēlviena nejēdzība.... šo saskaņojumu var nokārtot tiaki dzīvokļa īpašnieks... tas nekas ka esu tur jau gadiem pieraakstīts.... bet dzīvokļa īpašnieks šobrīd atrodas ārzemēs.. attiecīgi sīakis remontiņš tagad apstājās.. tas nekas ka pusplēstas tapetes un tā vēlpietam ir viesistaba kur nāk ciemiņi....
27.05.2015 11:08 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Samaara
Tur jau tā lieta ka domāju ka jāsaskaņo tiaki ja ko jauc nost vai maina trubas utt.. nemūžam nebiju domājis ka piemēram par tapešu noplēšanu un krāsošanu kautkas jāsaskaņo.. tas pa lielam nav pat īsts remonts....
Pēc taviem tekstiem tad jau pie katra sīkuma jāzvana un jājautā - vēlos iesist sienā naglu gleznai - arī jāzvana?
27.05.2015 11:10 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
galaktions - vai Tu pajautāji tiem namu pārvaldes pārstāvjiem, lai uzrāda likuma, MK noteikumu vai pašvaldības saistošo noteikumu izrakstu, kur ir RAKSTĪTS, ka šāds saskaņojums ir nepieciešams, veicot KOSMĒTISKO remontu?
27.05.2015 11:12 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
ievērojot normatīvo aktu prasības, var rīkoties pēc sirds patikas – mainīt virtuves iekārtas, līmēt tapetes, pārveidot slodzi nenesošas starpsienas, ierīkot starp istabām jaunas durvis utt., ciktāl tas neskar citus dzīvokļu īpašumus vai kopīpašumā esošo daļu. Šīm darbībām saskaņošana nav nepieciešama.


es arī atrodu, ka tapešu līmēšanai nevajag saskaņošanu.

Pirmkārt, es tāpat kā sunce pieprasītu aktuālo likumdošanu, kas man liek saskaņot tapešu līmēšanu un sienu krāsošanu un tikai tad ietu ko saškaņot.

Kā arī pieraksts dzīvoklī neko nenozīmē.
27.05.2015 11:16 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Nevajag vienmēr klausīt cilvēkiem no ofisiem.
Līmē savas tapetes un nomierinies, nekāds saskaņojums nav nepieciešams.
27.05.2015 11:18 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
ievērojot normatīvo aktu prasības, var rīkoties pēc sirds patikas – mainīt virtuves iekārtas, līmēt tapetes, pārveidot slodzi nenesošas starpsienas, ierīkot starp istabām jaunas durvis utt., ciktāl tas neskar citus dzīvokļu īpašumus vai kopīpašumā esošo daļu. Šīm darbībām saskaņošana nav nepieciešama.


?????

Nemaldināsim cilvēkus. Katrs gadījums ir individuāls un nebūs viss tik vienkārši, ka savā īpašumā daru, ko gribu, ja neskar nesošās starpsienas vai kopīpašumā esošo daļu. Šādu tekstu izlasot, var aizmirsties un justies visvaroši.
27.05.2015 11:22 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Es Tev kkur zvanīt lieku? :D Es jautāju, vai tad ir tik grūti to noskaidrot brīdī, kad šie cilveki paši atnākuši pie tavām dzīvokļa durvīm, tev ir unikāla iespēja viņus izvest tūrē pa dzīvokli un smalki izjautāt, ko tad drīkst un ko ne. Nevajag nu te drāmu burt, labi? :D
27.05.2015 11:24 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Scandinavian

es vairāk to tekstu ieliku par tapetēm, pat starpsienām neievēroju pati - tās gan nevar mainīt pēc sirds patikas.
27.05.2015 11:25 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Problēma var būt nevis tajā, ka līmē jaunas tapetes vai krāso, bet tajā, kur un kā izmet vecās tapetes, krāsu bundžas utt, kas neskaitās sadzīves atkritumi un nav utilizējami piemājas zaļajā konteinerā. Parasti jau to tāpat dara, bet var jau būt, ka kāds par to pasūdzējās.
Kosmētisko remontu nav jāsaskaņo. Jāsaskaņo ir tādi remontdarbi, kas maina mājas izskatu (logu maiņa), spēj apdraudēt nesošās konstrukcijas (sienu nojaukšana vai būvēšana) vai maina funkcionalitāti (Cauruļu maiņa vai elektrības vadu pārvilkšana pēc cita plānojuma, vannas akizvietošana ar dušu, vai vannasistabas izbūve, ja tādas nav). Tāpat ar kaimiņiem ir jāsaskaņo darbi, kas būs skaļi (piemēram lamināta ieklāšana).
Par tapetēm un krāsošanu, lai rāda, kur ir noteikumi, ka tas jāsaskaņo. Šādi darbi ir saskaņojami tikai ar dzīvokļa īpašnieku un kaut vai mutiski. Namu pārvaldei tur nav daļas. Pat, ja īpašniekam ir pretenzijas pret veikto kosmētisko remontu, ja tas ir nesankcionēts, to risina caur policiju un tiesu. Namu pārvaldi tas neskatr.
27.05.2015 11:33 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Klau.. saprastu ja atnāk kāds no malas un šudzas tad pateiktu lai parāda ka neevaru.... bet jaa tnāk pati pārvalde - es nejiešu vēl meklēt taisnību urbjoties pa likumiem utt... vieglāk ir tad iet un nokārtot to atļauju kas neko nemaksā un miers.... vaitad Jūs teiksim mentiem arī prasat lai parāda likumos konkrēto punktu par ko jūs soda? tak nē....
Turklāt man bija jākārto cik sapratu saskaņojums ka apņemos aiz sevis tīrīt kāpņu telpu ja būs piegružots no ši remonta.... un kāpņu telpa starpcitu ir kopīpšums ja tā padomā
27.05.2015 11:33 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Jā, es prasītu, lai parāda likumu, MK noteikumus vai Rīgas domes noteikumus, kur man jāsaskaņo tapešu līmēšana, jo es pati neatrodu. Nebūtu kauns prasīt.

Un ja tu neesi dzīvokļa īpašnieks, tad vajag pilnvaru vai īpašnieku, jo savādāk nekāda saskaņošana nevar notikt.

Satīrīt pēc sevis - tā normāla prasība.
27.05.2015 11:36 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Liliii
Nu lūk.. par to satīrīšanu arī cik sapratu ir vajadzīgs tas saskaņojums
27.05.2015 11:37 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2015
Nejau par atkritumiem kur būs labi ja viens 30l maiss ar vecajām tapetēm + veco nokasīto krītu no griestiem... krāsu bundža pat netiks izmesta jo tā man vispār ir mega lielā kas paliks pāri citām reizēm arī
27.05.2015 11:39 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
vaitad Jūs teiksim mentiem arī prasat lai parāda likumos konkrēto punktu par ko jūs soda?

Ēm. Šitais ir nopietni? :D Loģiski, ka esmu ieinteresēta zināt punktu pa punktam, par ko man pienākas tāds vai tāds sods. Un ja nu man tas neliekas adekvāts, man ir uz ko atsaukties to pārsūdzot.
Bet te laikam ir viens no tiem gadījumiem, kas lokās pa visiem vējiem un leks arī pa logu ārā, ja kaimiņš tā liks.
27.05.2015 11:43 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Tapešsu līmēšanai nekādu saskanjumu nevajag, to vajag ja tiek pārbūvētas iekšējās (nesošās) sienas u.tml. darbi. Tapetes līmēt var kaut vai 3 reizes gadā ne ar ko nesaskaņojot.
27.05.2015 11:46 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
par to satīrīšanu arī cik sapratu ir vajadzīgs tas saskaņojums

Nav vajadzīgs. Par to var Tevi policijā sūdzēt, ja neesi savācis. Bet tas nav jāsaskaņo.
vaitad Jūs teiksim mentiem arī prasat lai parāda likumos konkrēto punktu par ko jūs soda? tak nē....

Ja man ir saprotams, par ko mani soda un tas neliekas absurdi (Ātrumpārkāpums, piemēram), tad nejautāju. Ja nesaprotu, par ko soda, vai šķiet, ka par to sodīt nevar (Ir bijis starpgadījums ar nedaudz ataugušu mauriņu pie mājas un pašvaldības policiju), prasu, lai saka, kur to var izlasīt internetā un lasu. galu galā, man jāparaksta protokols, kurā es savai vainai vai nu piekrītu, vai nē. Kāpēc man parakstīt protokolu, kurā mani soda par neko? Neesmu no tiem, kas uzskata, ka policista formas tērps garantē to, ka viņam ir taisnība. Tāpat arī ierēdņa apliecība neko nenozīmē. Pietiekami gadījumu bijis, ka šādi cilvēkus apšmauc tieši valsts iestāžu darbinieki.
27.05.2015 11:52 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Saskaņojums par kāpņu telpas iztīrīšanu.. :D
Mja. Apskaties sētnieces/trepju uzkopšanas grafiku un tad pasmejies.
Būvgružus gan nedrīkst iznest kāpņu telpā. Arī tapete ir kvalificējama kā būvgruzis.
27.05.2015 11:53 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
da labi.. zinu daudz trakaki variantu bet te gan bija vairaku apstaklu sakritiba un samera logisks iznakums beigaas...
saak dzivokla remontu u n jau no sakuma bija zinams ka janokarto buvatlauja jo buveta tiktu jauan siena un iekartota duskabine un wc (dzivokli wc nebija).... remontu saka ar sikumiem ka tapesu plesana utt kamer karto buv atlauju.... visu nokartoja... paasauca kaiminieni un vienojaaas ka vina paarakstis atlauju jo tas bija nepieciesams ja virs vinas taisa wc un duskabini... taja vakaraa vel neparakstija jo nebija uz rokas papiri... attiecigi turpinaja remontu - uzbuiveja sienu, ievilka trubas ... un tad sakaas trakakais... ar papiriem gaja tad pie tas kaiminienes pec ta sarunata paraksta... bet figa.... vina vairs netaisas parakstiit jo redz vairs nepatikot tas ka esam to uzbuvejushi... sarunajam ka trubas parvilks citadaak ta ka dusklabine bus virs vinas izlitenes.. itka piekrita .. ok.. parvilka.. bet izradas ka vina beigas vel pasudzejusies buvinstepkcijai un atnak pavesta ka naks inspektors lai konstatetu neatlautu buvesanu.... atnaca inspektors un protams saak ka bus jaiet uz tiesu un sods visai garantets.... neskatoties uz to ka visi papiri bija uz rokas ar visam vajadzigajam skiceem, arhitekta parakstu utt .. nebija tik kaiminienes paraksts... stastija ka viss taka bija sarunaats .. gaja ari leja ar vius inspektoru pie kaiminienes bet vina durvis never valjaa.... taa ju beigas bija ajiet uz tiesu ... pa laimi pieskira minimalo sodu bet wc neatlava likt.. tikai duskabini....

gaala rezultataa visas sis jezgas del cilvekam zaudejumi ~ 1000 eur apmeraa + nervi beigti + laiks sito vius kartojot.. turklat ja jau sakuam zinatu ka wc nebus tad satrpsienu vispar netaisitu ......
27.05.2015 12:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits