Kāpēc vairums vīriešiem tāds uzskats?

 
Reitings 33
Reģ: 20.05.2015
Iegāju ziņu portālā, raksts bija par mātēm, kuras bērnu audzina viena (vientuļajām mātēm). Palasīju komentārus, diezgan pašokējos. Daudzos komentāros, vīrieši vientuļās māmiņas raksturoja par vieglas uzvedības, sevišķi gados jaunās māmiņas vai arī uzsvēra, ja audzina bērnus vienas, tad ir briesmīgas sievas bijušas, tāpēc vīri ir aizgājuši. Kāpēc vieglas uzvedības? Tāpēc, ka gados jauna? Kādai tad ir jābūt, lai vīrs no ģimenes neaizietu? Kāpēc vīrieši vienmēr visu vainu meklē sievietē, kamēr paši nespēj uzņemties atbildību un pēc pirmajām grūtībām jau iežmiedz asti kājstarpē un aizmūk. Kāpēc vienmēr meklē attaisnojumus savai rīcībai un vaino citus? Vai tad vīrišķīgāk nebūtu atzīt kļūdas un būt vīrietim nekā neatzīt, iespītēties un būt gļēvulim?

Ja šeit ir kāds vīrietis, man, galvenokārt, interesētu jūsu viedoklis par šo tēmu.
21.05.2015 02:03 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Palasīju komentārus, diezgan pašokējos. Daudzos komentāros, vīrieši vientuļās māmiņas raksturoja par vieglas uzvedības, sevišķi gados jaunās māmiņas

Pateicoties vienam paziņam, kurš vidēji gadā satiekas ar kādām 3, 4 jaunajām māmiņām (līdz 20 g. vecas), esmu redzējusi tikai tos sliktos variantus. Ja tie vīrieši no laukiem, tad no apkārtējajiem piemēram viņu viedoklis arī izveidojas.
21.05.2015 11:13 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
*piemēriem
21.05.2015 11:14 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Iemesls tam varētu būt tāds,ka daudzas,ļoti daudzas sievietes,pēc bērna paliek par mammām perētājām,kuras vairs tālāk par bērna kakaino pamperi neredz. Pazūd attiecības starp viņu un vīrieti ir tikai bērns,ir tikai viena loma-mamma. Cik tad ilgi vīrietis cietīs,pat ja ir saprotošs un atbalsta savu sievieti grūtībās,ja viņam pretī ir cilvēkam,kuram viņš vairs nerūp kā vīrietis,ko tad citu var gribēt. Pilns calis.lv ar tādām perētājām.
Un vispār,ne vienmēr bērns kādos 18 gados nozīmē,ka skolā tikai krēslus deldēja un gulās zem katra puiša nevis mācījās. Varbūt meitenei bija nopietnas attiecības skolas laikā un kontracepcija nenostrādāja. Šeit pat cosmo ir vairākas meitenes,kurām bērni dzimuši ap šo vecumu,gan jau,ka ir kāda,kurai ātrāk. Tās,kuru komentārus es izlasu nav nedz neizglītotas,nedz gulējušas zem kura katra.
21.05.2015 11:15 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Canis Lupus, bet tāpēc jau pirms 18 nav jānodarbojas ar seksu. Tā ir drošākā kontracepcija.
21.05.2015 11:18 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Tas nav nekas nosodāms,ja meitene 17 gados ar savu puisi sāk nodarboties ar seksu.
21.05.2015 11:21 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nav nosodāms, kamēr to neuzzina citi. Grūtniecība ir veids, kā to uzzina :D Tā rodas tas nosodījums.
21.05.2015 11:25 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Canis Lupus
Cik tad ilgi vīrietis cietīs,pat ja ir saprotošs un atbalsta savu sievieti grūtībās,ja viņam pretī ir cilvēkam,kuram viņš vairs nerūp kā vīrietis,ko tad citu var gribēt.

Normāls vīrietis to uztvers ar saprati, jo zināja, uz ko gāja. Savukārt tirliņi...
21.05.2015 11:26 |
 
10 gadi
Reitings 4128
Reģ: 02.01.2011
viņam pretī ir cilvēkam,kuram viņš vairs nerūp kā vīrietis,


a vīrietis ir kaut kāds izredzētais, kurš visu laiku jāapmīļo, jāaprūpē, jādomā par viņa vēlmju apmierināšanu? nevienam prātā neienāk, ka iespējams tā jaunā mamma ir hroniski neizgulējusies, nomākta, knapi tiek galā ar ikdienu, vienīgais brīdis pašai priekš sevis ir 15 min duša...
21.05.2015 11:36 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Nerea Problēma tad jau ir citiem ar uztveri nevis meitenei,kurai iespējams nenostrādāja tablete.

v35 Izlasi vēlreiz manu citātu. Es tur pieminēju,ka pat saprotošam vīrietim ar laiku var piebesīt mamma perētāja blakus. Kuram gan patīk,kad otrs par viņu vairs neliekas ne zinis? Vienīgā atšķirība ir tāda,ka katram cilvēkam ir savs pacietības mērs. Ģimeni veido attiecības starp vīrieti un sievieti.
21.05.2015 11:36 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
začeits Nepārspīlē,es nekur neesmu minējusi to,ko tu šobrīd apraksti savā komentārā.
21.05.2015 11:37 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Šī diskusija kļūst stipri nosvērta par sliktu vīrietim, kā konflikta raisītājam, tādēļ piedāvāju iepazīties ar detalizētiem argumentiem no savas puses:

1) Briedums – pirmkārt, Jūsu viedoklis, ka vīrieši, kas negrib bērnus, nespēj uzņemties atbildību, ir pilnīgi nepamatots. Ja man nejauši rastos apstākļi, kuros nonāktu potenciālā tēva lomā, es atbildību bez vilcināšanās uzņemtos, bet vai es apzināti gribu uz to iet? – Nē! Dotajā brīdī man dzīvē ir citas intereses, un es neredzu nevienu iemeslu, kādēļ būtu jājūtas par to vainīgam.

2) Vērtību sistēma – jaunās māmiņas mani personīgi nekad nav interesējušas, bet ne jau tādēļ, ka man būtu izteiktas pretenzijas pret svešu bērnu audzināšanu (nebūt nē). Problēma ir tur, ka mums acīmredzami ir pilnīgi dažādas vērtību sistēmas (bērns 20 gados uz demonstratīvu intelekta pazīmi nenorāda). Grozieties kā gribat, bet bērns aizņem lielu daļu laika un resursu, prasot upurus citās dzīves jomās. Līdz ar to man tīri kontakta ziņā nav interesanti – mēs dzīvojam divās dažādās pasaulēs. Atkal – nejūtos par neko vainīgs.

3) Attieksme – variet man braukt augumā, bet neatkāpšos no viedokļa, ka bērns jaunā vecumā nozīmē sava veida bezatbildīgu rīcību. Paskaidrošu – savā dzīvē visu, ko esmu darījis, esmu centies veikt ar maksimālu atdevi un pieeju. Panākumi nāk no smaga darba, pareizas metodoloģijas un virziena, tādēļ pirms jebkura veida aktivitātes, es cītīgi izstudēju visus spēles noteikumus, lai varētu dominēt un nekļūtu par upuri emocionāliem gājieniem. Un tas pats notiks arī attiecībā uz bērniem – brīdī, kad būšu tam gatavs, es būšu ļoti kārtīgi iepazinies ar audzināšanas psiholoģiju, nozares pētījumu rezultātiem un būšu pietiekami nodrošināts (kā finansiāli, tā emocionāli), lai savam bērnam sniegtu tikai to labāko (un, ja tas nozīmē, ka līdz 30 man bērnu nebūs, then so be it). Kā arī sagaidīšu, ka bērna māte šo ņem ar tik pat nopietnu attieksmi. Tad rodas jautājums – ar kādu attieksmi jaunās māmiņas ir dzemdējušas? Uzdodiet sev šo jautājumu pašas – skarbā realitāte ir tāda, ka pamatā viss notiek pēc trial & error principa, jeb "mācies darot", un vēl skarbāk ir tas, ka sabiedrība savu nolaidību attaisno sakot, ka šī pieeja ir optimāla. Ar mīlestību vien sen vairs nepietiek - būtu laiks to saprast.

Noslēgumā tomēr atcerēsimies, ka ir cilvēki (kā vīrieši, tā sievietes), kam ģimenes plānošana ir otrajā plānā, un tas nepadara viņus par ļaundariem vai (kā dažs labs te minēja) "runčiem". Piekrītu, ka šiem cilvēkiem nav nekādu tiesību saukt jaunās māmiņas par vieglas uzvedības sievietēm vai sliktām sievām, bet par bezatbildīgām un naivām pilnīgi aplami gan nebūtu, manuprāt.
21.05.2015 11:38 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Canis Lupus
Maldies, dārgumiņ. Kad vīrietis ir kļuvis par tēvu, viņa primārais uzdevums ir nodrošināt savu ģimeni.
21.05.2015 11:39 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Maldies, dārgumiņ. Kad vīrietis ir kļuvis par tēvu, viņa primārais uzdevums ir nodrošināt savu ģimeni.
Skaidrs ar tevi! :-D
21.05.2015 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 4128
Reģ: 02.01.2011
briesmīgas sievas bijušas


labi gan, ka nemēdz būt briesmīgi vīri, tie vienmēr ir medusmaizes un dieva dāvanas :D
21.05.2015 11:44 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
Mmmulate

Esmu gados jauna māmiņa, man ir 23. Vīrietis uzrakstīja vēstuli - tik jauna un jau māte. Neko neatbildēju, bet saņēmu vēl vienu vēstuli - Tāda m****.
Nav man ne bildes piedauzīgas, nekā tāda. Varbūt sadusmojās, ka neatbildēju?


Es gan nerunāšu par jaunajām māmiņām. Tik negatīvo otro vēstuli Tu saņēmi, manuprāt, tādēļ, ka neatbildēji viņam vispār. Cik man šādi nav bijis - ja neatbildu uz kāda svešinieka vēstuli vai jau uzreiz atbildu, ka iepazīties negribu un nepavelkos uz saraksti, tad pretī saņemu vēstules ar tekstu, ka neesot brīnums, kāpēc mani neviens negribot, ka tāpat esmu neglītene, nevienam nevajadzīga un lai eju na***, stulbene. Jautājums - ko tad vispār tādai raksta? :D
Tādēļ uzskatu, ka nevajag ņemt vērā svešu cilvēku neadekvātos komentārus par sevi. Un ziņu portālos pārsvarā arī komentē tādi atraidītie.
Nevajag ņemt galvā un lieki sevi uztraukt ;-) Ir pavasaris un dzīve ir skaista (l)
21.05.2015 12:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kādam vienmēr kaut kas nebūs labi - tu, redz, esi pārak jauna, lai būu māmiņa. Bet tad, kad tev ir 30, tu esi bez attiečībām un bez bērniem, tev arī sietu klāt tarakānus galvā - jo nu (ka uzskata daļa indivīdu), ja šajā vecumā bērnu VĒL nav, tad kaut kas nav riktīģi.

Neņem pierē.

Un par ma**u, ir krieviski anekdote par šo tēmu:

Два друга встречаются. Один спрашивает: - Слушай, она тебе дала? - Нет. - И мне тоже не дала. - Вот бл**ь!
21.05.2015 12:31 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, latviesu viriesiem saja sakara vispar butu japakluse.

Nezinu nevienu citu valsti , kura butu tik izteikti neatzit un nerupeties par saviem berniem no viriesu puses, ka tas ir Latvija. Es, protams, nerunaju par visiem, bet par lielu dalu gan.
Latvija ir norma, ja jauna sieviete ar bernu pasaka, ka berna tevs par mazo neliekas ne zinis un nekadus materialus lidzeklus nedod. Ta padomajot ,man prata nav vismaz 4 sadas sievietes, jau sis diskusijas iespaida vien. Un neba vinas bija 20 gadigas dzemdetajas no mazturigas gimenes.

Par vecumu.. es ari neesmu loti jauno dzemdetaju atbalstitaja, bet censos ieturet neitralu poziciju un saku, ka katrs pats lemj par savu dzivi.
21.05.2015 12:45 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
* man prata nak
21.05.2015 12:46 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Pilniigi atgaadi, kaa Linete no bistamajam majsaimniecem prata labi izteikties par grutniecibu
https://www.youtube.com/watch?v=2eKGsHge9NU
:D
21.05.2015 12:47 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.05.2015
Greipfruit, it kā nav no dzīves, bet tik trāpīgi! :-D
21.05.2015 12:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits