Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par apģērbu u.c. lietu atdošanu

 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Varbūt kāda ir to darījusi un var padalīties informācijā - kā notiek drēbju, kosmētikas, sadzīves lietu ziedošana bērnu namiem?
Ir sakrājušās dažas liekas lietas, varētu atdot, bet nav ne jausmas, kur.
Zinu, ka vismaz agrāk LU PPMF tika taisītas akcijas, kad studentus aicināja nest nevajadzīgās drēbes, kas vēl labā stāvoklī, un tad tās veda uz kaut kādu vidusskolu, kur daudz bērnu no mazturīgām ģimenēm (kam tās drēbes ļoti noder).
Vai tagad kas tāds tiek rīkots?

Vai varbūt šeit ir kāda, kas kaut vai strādā kādā bērnu namā / skolā un var pastāstīt, kā būtu iespējams šādas lietas nodot.
(Tas ir, pieņemu, ka nevar taču jebkurā vietā vienkārši aiziet un jebko atstāt - ja nu tur nemaz nav jauniešu, kas tādas drēbes nēsātu).

Par labdarības veikaliem (Otrā elpa, Hopen u.c.) zinu, bet vairāk būtu gribējies tās lietas tiešām kādam atdāvināt (nevis nodot veikalam, lai pārdod tālāk - pat, ja veikals labdarības).
14.05.2015 16:41 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Facebook ir " Labdarības lapa " . Tur pa tiešo dod mantas konkrētām ģimenēs.
14.05.2015 16:51 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
* ģimenēm
14.05.2015 16:52 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Pilnīgi piekrītu par Labdarības lapu :) Super cilvēki tur ir, vienmēr tiek ziņots par reālām vajadzībām un pretī ir sirsnīgi palīdzētāji.
Lūk, links https://www.facebook.com/groups/427477637354068/
14.05.2015 16:57 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Ko lai dara, neesmu ģīmju lapā reģistrējies...:-|
14.05.2015 17:32 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Biedrība "Labdarības lapa"
Reģ.nr. 40008229453
Swedbank
Konts LV82HABA0551039185377

Biedrībai "Labdarības lapa" ir piešķirts Sabiedriskā labuma statuss.

Kontakti:
Amanda 22442000
E-pasts: [email protected]

Labdarības lapa ir biedrība, kura palīdz trūcīgām Latvijas ģimenēm ar bērniem, sniedzot praktisku un psiholoģisku atbalstu. Palīdz ar pārtiku, apģērbu, higiēnas precēm, sadzīves tehniku, mēbelēm un citām sadzīvē vajadzīgām lietām! Priecāsimies par ziedojumu uz minēto konta numuru, lai varam attīstīt mērķus - palīdzot ģimenēm.
Mantas, kuras noderīgas konkrētām ģimenēm varat nogādāt mums uz noliktavu - Āgenskalna ielu 2. Lūgums drēbītes vest tīras un laba stāvoklī, ar zīmīti klāt kurai ģimenei konkrētās lietas ir atvestas, lai atvieglotu šķirošanas procesu.


retu e-pasts un telefona nr. arī ir !:-)
14.05.2015 18:21 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man atkal patīk labdarības veikalu ideja. To apģērbu par lētu naudu nopērk cilvēks, kam tas vajadzīgs (man tas liekas labāk nekā, ja ķer un grābj tik tāpēc, ka par brīvu) un nauda arī jau aiziet labdarības pasākumiem. Labāk aiznesu uz turieni nekā ziedoju sazin kam, man liekas, ka tās bezmaksas drēbes jau visas malas pilnas, Sarkanie krusti, baznīcas, pagastos arī kas bez maksas tiek dalīts. Un nav ticības, ka par velti iegūtais netiek tirgots tālāk. Bet, cik zinu, tad arī Otra elpa visu neliek tirdzniecībā, daļu ziedo.
14.05.2015 18:41 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
man savukārt labdarības veikalu ideja liekas jocīga. bizness uz citu mantām nevis labdarība. Man atbastāmāka lieta šķiet andele. Pati pāris reizes esmu piedalījusies. to ko nepārdevu atstāju tur pat labdarībai. tā es ik pa laikam mēdzu iztīrīt svau skapi. foršās lietas aiznesu uz andeli, vienkārši labās ziedoju labdarībai (organizācijas vairākas ir, kas ar to nodarbojas), tās kas vairs nav otram dodamas, kā arī segas, dvieļus, gultasveļas nolietotās vedu uz dzīvnieku patversmi.
14.05.2015 18:55 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vari ielikt sludinājumu, ka atdod drēbes, man vismaz cilvēks pats pieteicās. Aizvedu un atdevu.
14.05.2015 19:00 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Bet vispār par tiem bērnunamiem... savlaik es pati organizēju dažādas labadrības akcijas, sadarbojoties ar pašvaldību. Gan naudu vācu dažādiem mērķiem ar Glābiet bērnus palīdzīvu (biju pārsteigta, cik to patiesībā ir vienkārši izdraīt. Viņi vienkārši noklausījas ko es vēlos un iedeva man aizzīmogotu kastīti ar lūgumu atnest atpakaļ. tas gan bija vairākus gadus atpakaļ), koncertus, pasākumus organizēju bērnunamiem, mazturīgajiem, nometnes. Pārtikas pakas vācu pa veikaliem, uzņēmumiem (toreiz vēl nebija to mazturīgo valsts apmaksāto pārtikas paku), skolas lietas mazturīgajiem berniem gādāju. No savas puses ieguldīju tikai laiku. Bija neidomājami daudz atsuacīju cilvēku.
Vācu arī apģērbus un rotaļlietas. Un toreiz sapratu, ka bērnunamiem tas viss nav īsti nepeiciešams. Drēbes vedu mazturīgajām ģimenēm.
Bērnunamos nāk kaudzēm eiropās humāno. Tur tiem bērniem vairāk svarīgas un vajadzīgas ir nometnes, pasākumi.

Kāpēc es to iesāku stāstīt.... Aizmirsu... Bet doma laikam bija.... Forši būtu, ja cilvēki gluži veinkārši būtu atsaucīgāki un darboties gribošāki. Milzu lietas var panākt tikai ar gribasspēku.
14.05.2015 19:03 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es nesu uz ziedot.lv Kr. Barona ielā.
14.05.2015 19:05 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
K - cik saprotu, tad tur jau iepriekš jāatrod ģimene, kam tieši tās lietas vest? To jau pēc telefona numura vien nevarēs pateikt.

Nikola - sava jēga tur ir, bet man alternatīva stila drēbes, tā ka nedomāju vis, ka ķertu un grābtu tāpēc vien, ka par brīvu. Un tāpēc arī interesēja tieši skolas vai bērnu nami, jo jauniešiem tādas lietas vairāk interesētu.

ctn - sludinājumu likt varētu bezizmēru un neuzkrītošām drēbēm (t-krekliem, sporta biksēm), ne gluži tādām drēbēm, par kādām runāju.
Pie tam doma ne tikai man tās lietas noziedot, bet savākt vēl citus ar līdzīgu vēlmi, un aiznest kopā lielāku paunu. Tad jau izmēri un stili būtu vēl jo dažādāki.
14.05.2015 19:14 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn - sludinājumu likt varētu bezizmēru un neuzkrītošām drēbēm (t-krekliem, sporta biksēm), ne gluži tādām drēbēm, par kādām runāju.
Pie tam doma ne tikai man tās lietas noziedot, bet savākt vēl citus ar līdzīgu vēlmi, un aiznest kopā lielāku paunu. Tad jau izmēri un stili būtu vēl jo dažādāki.


Es sludinājumā norādīju izmēru, aptuveni maisu saturu (kleitas, mēteļi utml) un viss. Paņēma sieviete, kura maisa saturu sadalīja visai ģimenei.

Varbūt esmu pārāk skeptiska, bet neuzticos organizācijām. Tad jau labāk atdodu uzreiz, kam vajag.
14.05.2015 19:37 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Vari pati apzvanīt tuvējos bērnunamus un tur apvaicāties par viņu vajadzībām, vismaz es tā darīju pirms tiku pie patstāvīgajām aprūpjģimenēm. Vienīgi piekrītu Inga88 par to, ka bērnunamiem (it sevišķi Rīgā) drēbes lielākoties nav vajadzīgas. Vēl var mēģināt sociem uzzvanīt, ja uztrāpīsi uz normālu darbinieku, tad arī tur informāciju var iegūt (savas aprūpjģimenes tieši tā arī atradu).
14.05.2015 20:26 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Nē, tur meitenēm jau ir apzinātas ģimenes kurām vajag palīdzību, tā kā droši var vest savas mantas uz viņu ofisu (?) . Bieži vien cilvēkiem trūkst ne tikai drēbes , bet arī sadzīves tehnika, dīvāni ... arī ēdiens.
14.05.2015 20:39 |
 
Reitings 205
Reģ: 10.06.2013
Vēl ir samērā jauna organizācija :
https://www.facebook.com/snowflakechildren?fref=ts

Ļoti bieži redzu, ka ģimenēm tur vajag palīdzību, un jaunajām māmiņām vajag drēbes/ apavus. Esmu pati esmu gandrīz izšķirojusi skapi - došu caur šo organizāciju. Darbojas pa visu Latviju, kas arī nav mazsvarīgi, jo Rīgā tās palīdzības vienmēr vairāk, bet pagastos un laukos mazāk - ir cilvēki, kam vispār nav ko vilkt mugurā un neviens nepalīdz.
14.05.2015 20:54 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Labdarības veikali, cik zinu, ir bezpeļņas organizācija. Īri un apsardzi pat nodrošina firmas ar labo gribu. Nauda aiziet tik, cik pārdevējus apmaksā un gan jau vēl ir uzturēšanas izmaksas, bet šķirotāji pat veic brīvprātīgo darbu. Pirms apmelot, vajag noskaidrot!
Labdarības lapa arī ir ļoti laba vieta!
14.05.2015 20:58 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Labojums: Labdarības veikals "Otra Elpa", cik zinu, ir bezpeļņas organizācija.
14.05.2015 20:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits