Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alternativa pret depresiju

 
Reitings 3
Reģ: 14.05.2015
Sveiki!
Rakstu seit pirmo reizi, lai gan zinu, ka si tema ir miljons reize parrunata, mekleju palidzibu, jo nezinu ko darit.
Nekad neesmu bijusi ipasi laimiga jau no bernibas, jo esmu pardzivojusi psihologiskas traumas. Bet pedeja laika jau paliek par traku. Naktis nak virsu panikas lekmes ar elpas trukumiem, sirdsklauvem un paniskam bailem. Gimenes arste teica, ka man esot vegetativa distonija un aizsutija pie psihiatra. Tacu psihiatre pateica, ka man ta ir genetiski parmantota depresija no mammas, kurai bija loti smaga depresija, un izrakstija antidepresantus (Paroxetine 20mg) un trankvilizatorus (Lexotanil 3g). Loti nevelos sakt dzert sis zales, jo zinu kadi ir blakus efekti un rodas atkariba, tacu vairak nevaru izturet so visu. Nu jau ne tikai ir slikts garastavoklis, nogurums un apnikums visu laiku, bet tas jau sak fiziski izpausties-bezmiegs, rauduligums, sirdsklauves, nespeja koncentreties, svara zudums, nav apetite utt.
Vienmer esmu domajusi, ka depresija ir tikai galva un ka to var uzveikt ar labam domam un fiziskam aktivitatem, tikai vajag sanemties, tacu izradas, ka smadzenes trukst si viela serotonins un ar labam domam to neizarstesi, jo ta ir slimiba.
Velos atrast kadu alternativu antidepresantiem.
Viena ir HOMEOPATIJA. Vai kada ir to meginajusi un kadas ir atsauksmes? Cik ilga laika paliek labakat un uz cik ilgu laiku?
Un otrs ko nesen atradu interneta ir ALPHA-STIM terapija. Cik skatos atsauksmes interneta ir pat parak labas, bet vai tam var ticet. Vai ir kads to meginajis un kadas atsauksmes?
Loti novertetu Jusu pieredzi saja visa un varbut kaut ko varat ieteikt
14.05.2015 11:19 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
No Lexotanil atkarība? Mamma savu VD ar Lexotanilu un lēkmju laikā vēl Anaprilinu izārstēja. Nekāda atkarība neradās. Vēl pāris paziņas Lexotanil dzer uz lieliem stresiem kā ātro palīdzību.
14.05.2015 11:24 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Es vispirms meklētu iespējas, kā šo situāciju risināt neizmantojot antidepresantus. Asinszāle, 5HTP, pamainītu uzturu, vairak saules, svaiga gaisa, niacīns - B3 (Andrew Saul teiktais jāpalasa). Tev B12, dzelzs, D vitamīns normā? Jāpalīdz ķermenim ražot serotonīnu.

http://nutritionfacts.org/video/antioxidants-and-depression/
http://nutritionfacts.org/topics/depression/
14.05.2015 12:27 |
 
Reitings 10
Reģ: 12.05.2015
Viena ir HOMEOPATIJA. Vai kada ir to meginajusi un kadas ir atsauksmes? Cik ilga laika paliek labakat un uz cik ilgu laiku?
Un otrs ko nesen atradu interneta ir ALPHA-STIM terapija. Cik skatos atsauksmes interneta ir pat parak labas, bet vai tam var ticet. Vai ir kads to meginajis un kadas atsauksmes?

Naudas kāšana, kas nepalīdz.

Normāli varianti ir divi - ķīmija jeb zāles, ko tev iesaka tevi ārstējošs ārsts, vai dabīgs ceļš-sava uztura pilnveidošana utt., par ko runā Aksioma.
14.05.2015 12:34 |
 
Reitings 5
Reģ: 15.03.2014
Antidepresanti RADA aptaukošanos, ir izmēģināts :(
Ja arī homeopātija nedod rezultātu, vismaz nenodara pāri organismam un arī nerada lieko svaru.
Par Alpha-stim varu teikt tikai labāko - pēc kursa iziešanas Stradiņos sakārtojās miegs un līdz ar to pārgāja nomāktība.
03.05.2017 10:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Lollipop: apmeklēju psihiatrus, viņi saka, ka Lexotanil rada pieradumu. Tas neattiecas uz situācijām, kad Lexotanil dzer trauksmes brīžos, ja trauksmes brīži nav katru dienu. Bet dzerot bieži Lexotanil, organisms pierod pie devas, vairs nav efekta, jādzer vairāk, biežāk un cilvēks pieradis pie tā, ka Lexotanil palīdz, to arī dara. Tā tas ir ar visiem trankvilizatoriem.
Es uz savas pieredzes esmu izjutusi to, ka tiešām ir tā, ka viena tablete neko vairs nedod, organisms pieradis, bet tā jau nav tāda atkarība kā no alkohola, ka bez tā nevar iztikt-man nekad nav bijusi problēma atmest kaut ko no zālēm,bet tas jau arī laikam kā kuram.
Sambina: tev ir izrakstītas maz (skaita ziņā) zāles, ko raksta visiem, es tavā vietā izmēģinātu, atmest var vienmēr.
Bio: svara pieaugums ir tāpat kā citi blakusefekti-vienam var būt, otram nē. Man diemžēl ir. :( STarp citu, Paroxetīns skaitās zāles, kas uzdzen svaru. Kad ej pie psihiatra, var pajautāt par to-ir zāles, kuras vairāk dod svaru (olanzepīns, paroxetīns, kventiapīns un citi) un ir kuras mazāk.
03.05.2017 11:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Alternatīvas pret depresiju neesmu atradusi. :D Tikai visiem zināmās-sports, laba ēdienkarte, meditācija utt.
03.05.2017 11:24 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
1) Antidepresanti nerada aptaukošanos, aptaukošanos rada mazkustība un rīšana. Ja cilvēkam liekas, ka pieaugusi apetīte, antidepresantus var nomainīt, nu nav mūsdienās tikai viens veids. Nevajag izdomāt attaisnojumus savam liekajam svaram.
2) Ko nozīmē ''būs atkarība''? Ja tev depresija ir dēļ smadzeņu darbības īpatnībām (kas ir visai reāli), tad bez zālēm tev labāk nekļūs! Nu un, ja tev būs jālieto zāles? Labāk ir dzīvot ar šādiem simptomiem un ciest?
3) Pats stulbākais, ko cilvēks var darīt, ir lietot homeopātiskos līdzekļus, laikam latviešiem 100x zinātnieki var teikt, ka tie ir meli un šarlatānisms, turpinās lietot. (t)
4) Depresijas gadījumā ieteikt sportu..(t) Vēl vēža gadījumā iesaki pasportot, gan jau paliks labāk.
03.05.2017 11:36 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
blackpoetry
4) Depresijas gadījumā ieteikt sportu.. Vēl vēža gadījumā iesaki pasportot, gan jau paliks labāk.

Šeit Tu brauc pilnīgās auzās. Sports palīdz un kā vēl!
03.05.2017 11:38 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Šeit jāpiekrīt Caloo - ne velti lielai daļai cilvēku, kam ir depresija - nenodarbojas ar sportu vispār. Sports un fiziskas aktivitātes palīdz smadzeņu darbībai. Antidepresantu vietā ieteiktu sportu.
03.05.2017 11:43 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nerunājot par to, ka sporta ietekmē izstrādājas dopamīns ir vēl virkne aspektu, ko man slinkums uz sitienu meklēt. Bija viena no labākajiem Krievijas smadzeņu pētniekiem video par šo tēmu. Pameklēšu uz vakaru...
03.05.2017 11:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
1) Antidepresanti nerada aptaukošanos, aptaukošanos rada mazkustība un rīšana. Ja cilvēkam liekas, ka pieaugusi apetīte, antidepresantus var nomainīt, nu nav mūsdienās tikai viens veids. Nevajag izdomāt attaisnojumus savam liekajam svaram.

4) Depresijas gadījumā ieteikt sportu.. Vēl vēža gadījumā iesaki pasportot, gan jau paliks labāk.

Tādēļ es pie savas iepriekšējās diskusijas par depresiju lūdzu sūtīt pm (piedodiet, ka tagad kādu brīdi neesmu atbildējusi, ja kāds lasa mani no tiem, kas uzrakstīja), jo cilvēki izsakās par ot, ko nezina. Psihiatri abus šos apgalvojumus apgāž, bet cilvēks no malas zina labāk.(t)
03.05.2017 12:02 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Sports neārstē depresiju, ja tā ir klīniskā līmenī, nopietni. Sports ir izcils PROFILAKTISKS pasākums, lai tajā bedrē nemaz nenonāktu :)
Antidepresanti var radīt to, ka cilvēks vieglāk pieņemas svarā arī nebūdams mazkustīgs rīma, bet bieži vien tomēr tāpēc, ka elementāri palielina apetīti.
Aptuveni 2 nedēļas var lexotanil padzert regulāri (nelielās devās), nekas nenotiks. Pa to laiku sākt kārtot pārējos jautājumus, piemēram, Aksioma ja nemaldos minēja tos. Tālāk jau atstāt lexotanil tikai krīzes situācijām.
Depresija tfu, tfu, nav bijusi. VD gan. Tikai gulējusi gan esmu labi pamatā vienmēr.
03.05.2017 13:45 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es neteicu, ka sports ārstē depresiju, teicu, ka sports var palīdzēt tāpat kā veselīgs uzturs, meditācija, nesēdēšana mājās utt. un to šaubos, ka kāds ārsts noliegtu un teiktu-nē, sēdiet mājās, neko nedariet, jo tāpat fiziskās aktivitātes neārstē.
Par svaru varu izteikt ļoti īsu savu pieredzi:man svars palielinājās +8kg, bet atmetot nedēļas laikā bija -5kg un tā vairākkārt. Ļoti lielas un straujas svara izmaiņas. Nezinu, vai tie ir tauki vai ūdens, vai vēl kaut kas, kas krājas organismā. Jā, apetīte ir lielāka, kas uzreiz pazūd nelietojot.. Tomēr nesaku, ka tā ir visiem un ar visiem medikamentiem, man ārsti stāstīja, kuri ir tie, kuri vairāk ietekmē un,protams, katrs organisms reaģē savādāk.
03.05.2017 14:32 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Negribu nobiedēt kādu un teikt,lai nelieto zāles, es tieši pateicu, lai pamēģina! Pati esmu lietojusi un tagad apsveru dažādus par/pret.
03.05.2017 14:34 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Jā, visus antidepresantus metam miskastē, jo izrādās, ka pietiek sportot! Caloo, tu saproti, ka serotonīna līmenis depresijas pacientiem ir zems visu laiku?
Šie ieteikumi šeit ir ne tikai stulbi, bet bīstami. Nu pasportos cilvēks ar zemu serotonīnu, uz to laiku viss būs forši, ko pēc tam darīs? Chemical imbalance smadzenēs nav kaut kas viļņveida, kas pāriet kā vēdergraizes.
03.05.2017 15:10 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
blackpoetry
Es daudz ko saprotu, that`s not the point. :) Tava teksta 4. punkts, tā kā ir uzrakstīts, nav pareizs - grozi kā gribi.
03.05.2017 15:21 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Sportu iesaka, jo tas ir viens no labākajiem veidiem, kā "izvadīt" tās lietas, pārdzīvojumus utt., nav teikts, ka tas izārstēs, bet savā ziņā ārstē gan. Tāpat pie slodzes, atnāc mājās pēc stresa pilnas dienas, zini, ka pagulēt nevarēsi, skriešana palīdz organismam tikt vaļā no tās nervu spriedzes. Tam visam ir medicīniski apraksti, kur var izlasīt, kas tieši ar ķermeņi un prātu notiek. Caloo pieņemu, domā ko līdzīgu. Turklāt, jā, ārsts godīgi var pateikt, varu izrakstīt zāles, pēc tam vēl stiprākas, nav problēmu. Nerunājot par blakusefektiem, bet katrs, ja nav palielā vecumā jau, var kombinēt homeopātiju, sportu, runāšanu par to un saprotošu cilvēku klātbūtni, jo visu mūžu pakļaut sevi tam, ka zāles ir vienīgais glābiņš, neizklausās prātīgi.
03.05.2017 16:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Sports ārstē un muļķības, ka neveidojas atkarība. Tikpat labi var teikt, kā stress, uzpīpē, nomierināsies, bet atkarība jau rodas no līdzīgi ķīmiskām vielām.
03.05.2017 22:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bija man periods, kad lietoju antidepresantus. Neradās pieradums, kad ārste ieteica mest mieru, vienkārši pārtraucu lietot. Svars arī dīvainā kārtā nevis nāca klāt, bet pat gāja nost (bet šis gan ir netipiski, ārste brīnījās).
.
Es tavā vietā pamēģinātu zāles, a ja nu paliek labāk? Tiksi ārā no trakākā posma, tad jau ar sportu, homeopātiju, pašiedvesmu būs spēka nodarboties, varēsi cīnīties ar problēmu citādāk.
.
Nemoki sevi!
03.05.2017 22:30 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Es aizgāju pie pishoterapeita ar ieilgušu pastāvīgu trauksmi, derealizāciju, retāk panikas lēkmēm. Izrakstīja man AD, sākām ar kripatiņu, bija ok, tikko kā palielinājām devu, tā bezmiegs, haoss galvā, tāda nekontrolēta domu plūsma visu laiku, trauksme vēl lielāka palika, raudāju naktīs, pa dienu, vispār smagi bija.. pamainījām uz citiem, atkal tas pats. Tādā bezfilmā man pagāja divi mēneši, es nevarēju pierast pie tiem medikamentiem, un es nebiju gatava baigi eksperimentēt. Beigās vienojāmies tikai par terapiju.
Pēc 4 mēnēšiem terapijā jutos atkal labi, un man ir iepaticies būt man pašai. Atgriezušās intereses un smadzenes strādā, galva domā, ir idejas! Viņa diezgan ātri "atkoda" mani, tālākais bija mans pašas darbs. Un viņas ideja bija mūsu seansus beigt.
Priecājos, ka nelietoju AD, lai gan uz savu galvu lietoju asinszāles tiknktūru. Bet terapija bija mans labākais lēmums
03.05.2017 22:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits