Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

zaķiem :)

 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
tikko uzdūros šim rakstam ->

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/192619/es-raudaju-un-baidijos-iziet-uz-ielas--kontroliere-alise-par-teroru-interneta

mazs ievads...

Kā tu rīkotos, ja sociālie tīkli – mājīgā un siltā atpūtas vietiņa, kur apskatīt un „ielaikot” draugu, paziņu foto pēkšņi pārtaptu par skarbu, nežēlīgu medību lauku, kurā draugu sarunu vietā straumēm ieplūstu draudi un apvainojumi no nepazīstamajiem? Tieši šādu murgu nesen piedzīvojusi sabiedriskā transporta kontroliere Alise (26). Viņu internetā uzmeklējusi viņas pieķertā māmiņa-bezbiļetniece un izvērsusi pret meiteni naidpilnu terora kampaņu sociālajos tīklos.



Nu un kādas domas, it īpaši tām, kas atbalsta braukšanu pa zaķi? ;) Tā bezrūpība un "man jau vienalga, jo visi tā dara" arī noved pie šādām situācijām. Baigais attaisnojums, ka bērns uz rokām, tādēļ brauks pa blatu :) Vispār liekas nožēlojami, ka māte ar bērnu uz rokām kaut ko tādu atļāvusies darīt- gan to bļaustīšanos un lamāšanos publiskā vietā, gan terors sociālajos medijos. Nu un vai Latvija tiešām nav pilnīgākie lauki? CIlvēks pārkāpj braukšanas noteikumus nemaksājot, tad terorizē cilvēku, kas veic savu darbu, draud un sūdzās.

Fuj fuj un vēlreiz fuj.
30.04.2015 10:38 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vispar jau brauksanai pa zaki nav nekada sakara ne ar autobusa tiritajiem ,ne soferiem. Vai viniem ir celusas algas lidz ar bilesu cenu kapumu ?

Nē, nepacēla. Bet te nu ir jāsāk ar to, kas notika pirms biļešu cenas pacēlās. Pagājušogad, kad tās maksāja 0,60€ par braucienu. Paskaties pieķerto zaķu statistiku. Pieķerto. Mēnesī 5000-6000 cilvēku. Tie ir tie, kam ir izrakstītas kvītis. Vēl ir tādi, kas pagriežas un aiziet un vēl tie, kam paveicas un viņus nenoķer.
Blakus noliec pasažieru skaita "pieaugumu" - ar katru gadu reģistrēto braucienu paliek arvien mazāk. Pa drusciņai, bet mazāk. Degvielas cenas pieaug, arī tā ziepjūdeņa cenas pieaug, pieaug arī remonta izmaksas. Bet remonts autobusiem, kas pārvadā milzīgo pasažieru svaru pa mūsu ceļiem, ir nepieciešams regulāri.
Nākamreiz, kad redzēsi kādu, kas nenopērk biļeti, atceries, ka Tu samaksāji arī par viņu.
30.04.2015 22:11 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kretīni mēdz būt gan kontrolieru, gan pasažieru vidū.
Un vai Rīga dome un Rīgas satiksme ciena maksājošos pasažierus? Nu nav cenas adekvātas. Kā jūtas cilvēks, kuram jāpērk biļete, lai brauktu uz darbu, kur saņem minimālo, ja tai pat laikā ar to, ka pērk biļeti sponsorē baru ar pensionāriem, kuri, vajag vai nē, vizinās par velti. Ja uzraksta kādu sūdzību RS, atbildes ir vienkārši ņirgāšanās.
Ja es šai valstī maksāju nodokļus un pērku biļeti sabiedriskajā, tad esmu pelnījusi braukt cilvēcīgos apstākļos, kāpēc gan lai man būtu jākāpj ārā, kad iekāpj kāds smirdeklis?
Neatbalstu braukšanu par zaķi, un arī nebraucu, jo bail tikt pieķertai, bet nu cenai jābūt atbilstošai pakalpojuma kvalitātei. Un pēdējos mēnešus braucu gandrīz tikai ar mikriņie- ātrāki, ir sēdvietas un tur nav nekādu smirdekļu. Tajos, maksājot to 1.15, vismaz zinu par ko.
30.04.2015 21:20 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Vispar jau brauksanai pa zaki nav nekada sakara ne ar autobusa tiritajiem ,ne soferiem. Vai viniem ir celusas algas lidz ar bilesu cenu kapumu ? Kapec valsts rupejas par maziam pilsetinam , bet galvaspilsetai sogad lidzeklus pieskirt nepieskira ( isteniba tas pat nav jautajums, atbilde tapat zinama ). Ir jakaunas par valsti, par luzeriem, kuri nedoma par tautu, bet gan kurina to ar visada rashanfignam.
30.04.2015 21:13 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Alexxa, es neatbalstu brauksanu bez biletes ka sportu, ko prieka pec praktizet. Tacu es zinu, ka ir cilveki, kuriem pasreizeja cena IR neatbilstosa.
Visa sabiedriska transporta butiba ir kluvusi par izsmieklu, jo sab. transportam jamaksa ta, lai ikviens iedzivotajs to varetu atlauties un nebutu jaapsver alternativa doties kajam lietu un puteni pari Vansu tiltam ! Tas NAV normali. Un es to saku ka cilveks, kas Rigas sabiedrisko neizmanto jau paris gadus, un dzivo valsti ar daudz, daudz augstaku dardzibas limeni.
30.04.2015 21:00 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Apple_pie, ja vēlies, pārpublicē. Man nav iebildumu.
30.04.2015 20:52 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Jā, cenas ir neadekvāti dārgas, bet zaķu problēmas bija arī iepriekš, kad cenas bija gana zemas. Par ko zaķi protestēja tad?
Man arī nepatīk cenas, lai gan pašai ir studenta atlaide, taču protestēju, neizmantojot transportu tik bieži, bet ejot ar kājām vai braucot ar auto. Cik daudz benzīna var ieliet pa to naudu, kas jāsamaksā par sodu! :D
30.04.2015 20:50 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
tas ir pakalpojums, kuru ir izvele ( visai teoretiska gan , jo ari cilvekiem ar 400€ algu ir jatiek uz/no darba) lietot vai nelietot...

Neviens neliedz tam cilvēkam iegādāties velosipēdu un braukt ar to. Velosipēdi, lietoti, maksā no 20€ - gan naudu ietaupīs, gan veselību uzlabos. Vēl var celties agrāk un iet ar kājām. Jā, arī ziemā un lietū. Tā, ka izvēle nav teorētiska - tā ir praktiska. Nav tā, ka alternatīvu nav. Toties slinkums kustēties gan ir.
Maza alga nav attaisnojums zagšanai. Nesamaksāts pakalpojums ir zagšana.

Starp citu, ja apskatīsies pieaugošo pieķerto bezbiļetnieku skaitu, sapratīsi, ka ne tik daudz tā ir RS bezkaunība, kā pašu zaķu. Kāpēc? Tāpēc, ka kopš pacēla cenas, zaķu skaits nav dramatiski palielinājies. Tas ir gandrīz tāds pats, kā laikā, kad, pērkot e-talonu, biļete maksāja vien 60 centu. Vai arī tā bija neadekvāti augsta cena? Cik tad jums labpatiktos, ka biļete maksā?
30.04.2015 20:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Konkreto situaciju ar vajasanu interneta, protams, nosodu. Slima sieviete un zel, ka sadam cilvekam ir berni. Negativitati vairot nevajadzetu.
Par kontroliera- pasaziera attiecibam.. piekritu seit izskanejusajai domai, ka neadekvati kadri trapas abas frontes puses. Es gan visvairak vainoju tiesi RS un pasvaldibu, kura ir radijusi sadu stresa situaciju ar neadekvati augstam cenam. Jo RS cenasIR neadekvati augstas par sniegto pakalpojumu un ta kvalitati. Varetu jau piekrist, Alexxa godpratibai, ka jaciena citu darbs, un tas ir pakalpojums, kuru ir izvele ( visai teoretiska gan , jo ari cilvekiem ar 400€ algu ir jatiek uz/no darba) lietot vai nelietot... Tacu ir dala sabiedribas, kurai vienkarsi nepietiek lidzeklu biletei un ari menesa kartina izmaksa parak dargi, jo sadu summu 1x atdot nevar .
Ka ari gribetu izteikt viedokil, ka latviesi gluzi vienkarsi ir parak glevi un neuznemigi, lai ietu nopietnos protestos pret sadu netaisnibu. Esmu pilnigi drosi, ka , ja RS kopa ar atbildigajam amatpersonam nospiestu uz celiem, atri atrastos risinajums un ari lidzekli. Bet vini zin, ka latviesu mentalitate pacies visu. Pakurn, nosausminas, bet cies tapat. (t)
30.04.2015 20:00 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Alexxa, Tev šo vajadzētu ielikt facebookā, lai visi izlasa un aizdomājas!!
30.04.2015 19:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pilnībā piekrītu Alexxa teiktajam!
30.04.2015 19:44 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Skumji.
Agrāk , viduslaikos ciema centrā nomētāja ar akmeņiem.
Tagad izgāž verbālu žulti feisbūkā un delfilv . Kur atšķirība? Seklums saglabājas. Tā vietā, lai objektīvi izvērtētu situāciju cilvēki kā pamuļķi neapzinādamies sekas ''met ar akmeni''.

Kopumā piekrītu šim

Zaķiem un viņu atbalstītājiem varu pateikt tikai vienu - ja jums nav kauna, es nokaunēšos arī par jums - par to, kādā sabiedrībā man jādzīvo. Tajā reizēs, kad man ir vajadzējis RS pakalpojumus, es vienmēr esmu par tiem maksājusi. Ja nav bijis naudas, gājusi kājām. Lietū. No Juglas uz Centru, izejot no mājas 4:30, lai 7:30 būtu darbā. Tāpēc, ka es cienu citu cilvēku laiku un darbu. Vienalga, vai to autobusu mazgā ar nanotehnoloģijām vai ziepjūdeni, ir cilvēks, kas to dara. Nemaksājot par biļeti, es izrādu necieņu pret tās tantes darbu. Ir šoferis, kurš brauc noteiktā laikā pa noteiktu maršrutu un es varu rēķināties ar to, ka viņš būs +/- 3min no norādītā laika. Arī viņa darbu un centienus būt laikā es necienu, ja nepērku biļeti. Zaķi, jūs pieejiet pie tā šofera un pasakiet viņam, ka brauksiet bez biļetes, jo jums nospļauties par viņa darbu. Nevarat?
30.04.2015 19:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es savulaik daudz nobraukājos pa zaķi, kad val etalonu nebija. Nu ja pieķēra tad maksāju. Ja jau riskē tad maksā, nav ko spēlēt nevainīgu aitiņu.
30.04.2015 18:58 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nepirkt biļeti, jo bomži un alkāni nepērk. Tās, kuras tā te sarakstīja, jums ar pašvērtējumu viss kārtībā? Jūs taču publiski pielīdzināt sevi viņiem.

Tām, kas saka, ka drīkst biļetes nepirkt, jo cenas neadekvāti augstas, palūgšu salasīties bariņā un aiziesim uz kādu lielveikalu. Iestāstiet tur apsargam, ka baltmaize jums pienākas bez maksas, jo cena neadekvāti augsta. Te ir tas pats. Neviens jūs nespiež kāpt tajos autobusos, jūs to darat no brīvas gribas. Nevajag teikt, ka nav alternatīvu - var iet kājām, var braukt ar velosipēdu, var izsaukt taksi vai iegādāties savu auto. Ar autobusu ērtāk? Nu, tad maksājam par to, ka ērtāk.

Nemaksāt par braucienu jo transportā ir dzērāji un bomži? Kāp ārā! Nebūs jāmokās. Tas ir sabiedriskais transports. Vai Tavi iepirkumi veikalā Tev pienākas bez maksas, jo aiz Tevis rindā stāv divi smakojoši vīri, kas par pēdējām kapeikām plāno iegādāties 2l alus pudeli?

Kretīni mēdz būt gan starp kontrolieriem, gan zaķiem. Taču - zaķim principā nav tiesību lekties. Iekāpjot transportlīdzeklī, viņš izmanto RS pakalpojumus. Taču par tiem ir jāmaksā.

Lielākā problēma ir nevis biļetes cena, bet cilvēka bezkaunība. Tā nav RS darīšana, cik jums naudas makā un vai jūs to varat atļauties vai nē. RS ir jāizvēlas tāda biļešu cena, lai visiem darbiniekiem sanāktu algas, ne tikai šoferiem, bet arī tai tantei, kurai naktī var piezvanīt, lai precizētu nakts transporta laikus un pieturvietas.
Atcerējos, ka iepriekšējā diskusijā pret šo tika likts arguments, ka RS vadošie darbinieki taču zog un tāpēc viss tik dārgs. Nu, kas par stilu? Kļūt par zagli, jo zog citi.

Kontrolieris ir cilvēks, kurš dara savu darbu. Tā nav viegla nauda - strādāt ar tādiem cilvēkiem, kāda ir mūsu sabiedrība.

Zaķiem un viņu atbalstītājiem varu pateikt tikai vienu - ja jums nav kauna, es nokaunēšos arī par jums - par to, kādā sabiedrībā man jādzīvo. Tajā reizēs, kad man ir vajadzējis RS pakalpojumus, es vienmēr esmu par tiem maksājusi. Ja nav bijis naudas, gājusi kājām. Lietū. No Juglas uz Centru, izejot no mājas 4:30, lai 7:30 būtu darbā. Tāpēc, ka es cienu citu cilvēku laiku un darbu. Vienalga, vai to autobusu mazgā ar nanotehnoloģijām vai ziepjūdeni, ir cilvēks, kas to dara. Nemaksājot par biļeti, es izrādu necieņu pret tās tantes darbu. Ir šoferis, kurš brauc noteiktā laikā pa noteiktu maršrutu un es varu rēķināties ar to, ka viņš būs +/- 3min no norādītā laika. Arī viņa darbu un centienus būt laikā es necienu, ja nepērku biļeti. Zaķi, jūs pieejiet pie tā šofera un pasakiet viņam, ka brauksiet bez biļetes, jo jums nospļauties par viņa darbu. Nevarat?
Jūs paskataties uz kādu, kas nav nopircis biļeti un domājat - ja reiz viņš nepērk, kāpēc man jāpērk? Varbūt viņš to pašu padomāja, skatoties uz jums? Sāciet ar sevi. Bet tā jau ir tukša runa.
30.04.2015 17:13 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Talonu mierigi var palugt ari blakusstavetajam seviski ja berns rokaas un entaas somas. Ari pamatiiga bruzmaa ja netiek klaat vnk kadam kas stav tuvaak paluudz lai nopikstina to talonu. Pati ar esmu palidzejusi vecaaka gaduma cilvekiem ja bijusi izdeviiba
30.04.2015 16:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Inky, bet nopīkstināt talonu neprasa ilgu laiku.. :) Cilvēki pieraduši organizēti nostāties rindā un visi raiti sakāpj :)
30.04.2015 16:09 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
cormeum, agrāk bija līdzīgi, kad šoferi bija konduktors - populārākos maršrutos ilgi bija jāstāv katrā pieturā :/ Uz īsajām distacēm vēl tā, bet, ja jābrauc no gala līdz galam, tad braukšana sanāk daudz ilgāka..
30.04.2015 16:05 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
uz pieres jau nevienam nav teikts vai ir bomzis vai nabadzigs students, bet isti godigi tas tomer nav ja vienam lauj vnk izkaapt un otru pie vietas noliek. Diskriminaacija.
30.04.2015 16:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varēja jau ieekonomēt kā cituviet Eiropā. Laist cilvēkus iekšā tikai pa pirmajām durvīm. Tad uz visu transportu būtu nepieciešama viens aparāts, gar kuru novilkt talonu (tie jau noteikti arī maksā brangu summiņu). Nebūs arī tāda zaķu problēma.. un nevajadzēs algot kontrolierus. Savukārt biļete jāiegādājas ārpus transporta - šoferis nav kasieris :)
Varbūt tādā gadījumā varētu arī pazemināt biļešu cenu..

Diemžēl kontroles alga atkarīga no sodiem, ja viņi sāk darbu un nesoda konkrētu skaitu cilvēku, viņus atlaiž no darba.
Lūk, tas ir briesmīgi.. Tad sanāk, ja visi cilvēki sāks pirkt biļetes, uzņēmums nodara pāri kontrolieriem? Slimi!
30.04.2015 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
Laikā, kad biju studente, bieži vien redzēju, ka urliķus un bomžus vienkārši ignorē, viņi izkāpj un aiziet, nav ne pārrunu, ne naudas kāšanas, nekā... toties normālus cilvēkus gan drāž uz velna paraušanu... ko ar to gribēju pateikt- lai beidz šito škirošanu!!! man reiz viens kontrolieris nopētīja no galvas līdz kājām un tad pateica soda apmēru- maksimālais, dod šurp piecīti!!! kaut vai šādu gadījumu dēļ viņus vajag ignorēt :D
30.04.2015 15:53 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
es esmu pilnībā par to, ka ja negrib maksāt tad nav ko braukt. Man arī negribās maksāt par benzīnu mašīnai, kas, manējai vismaz, nav lēts prieks... bet ja neliešu benzīnu, tad mašīna uz priekšu taču neripos :)
30.04.2015 15:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits